KF-21 Boramae / KF-X / IF-X (KAI, Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 468
113
Néhány infó egy koreai ex-pilóta szájából.
Koreai, de van normális beégetett angol felírat.

TLDR: A külföldiek ott és úgy húzzák le azt akinek nincs saját hadiipara ahogy akarják. Mindent túlárazva kaptak.
A kissebb javításokat meg tudták oldani, de ha nagyobb gond volt a gyártó cég általában fél-egy év múlva válaszolt. Ilyenkor sokszor az egységet kiszerelték és elküldték az USAba javításra. A gyár mivel félti a titkait sok infót nem ad át így nehéz javítani. A javításra is brutál árakat mondanak. Példának a pilóták létráját hozta föl ,hogy az US tipusban és a koreai T-50 kiképzőben lévőnél több 0 a különbség. Konkrét árat természetesen nem mondhat.
A KF-X 4.5 gen lesz, nem 5. A fő célja nem az F-35 kiváltása, hanem az olyan feladatok elvégzése amire az F-35 overkill és feleslegesen drága.
Az üzemeltetés és a javítás jóval olcsóbb lesz. Másik előny, ha valami elromlik, helyben van egy KAI mérnök aki segít javítani. Ha nem tudja megoldani a KAI központból azonnal küldenek segítséget.
Az amcsi típusoknál a motorhibás gépek egy évre késznyszerülnek a földre.
Beszarás, közben az egyik legszorosabb USA szövetséges.
Japán sem véletlenül gyárt mindent saját magának, szinte mindegy, mennyibe kerül. Illetve ez is egy ok, hogy miért ragaszkodnak annyira a 100 % hazai 5gen géphez.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 140
73 701
113
gondolom ez megválaszolja azt is hogy mennyire jó ötlet nekünk f35öst venni :D

Velunk kapcsolatban az is kerdes, hogy az amerikaiak a kinai 5G halozattol felnek jobban vagy a penzt szeretik jobban... tavasszal mondtak olyat hogy nem adjak el olyan orszagba a gepet ahol kinai 5G halozat van.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 826
7 267
113
Beszarás, közben az egyik legszorosabb USA szövetséges.
Japán sem véletlenül gyárt mindent saját magának, szinte mindegy, mennyibe kerül. Illetve ez is egy ok, hogy miért ragaszkodnak annyira a 100 % hazai 5gen géphez.

Nem véletlenül akartak a japánok egy F-35 összeszerelő sort is, biztos vagyok benne, hogy a hozzájuk érkezett alkatrészek már minden lehetséges elemzésen átestek és a technikai fölényükkel elég gyorsan ki is fogják deríteni titkaikat. Még azt is el tudom képzelni, hogy a nemrég eltűnt gép sem a Csendes-óceán fenekén pihen...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
cideoDgVVEw.jpg
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Értem a felhasználás célját és értem azt is, miért fejlesztik. De azt nem értem és nem is fogom, hogy sikerrel csinálnak egy 4.5 generációs vadászrepülőgépet ránézésre 5. generációs sárkánnyal és egy minimális belső fegyvertér nincs, mondjuk kizárólag légiharc rakétáknak. Nyilván ha valakik, ők aztán nem hülyék csak ez tényleg nem fog a fejembe férni.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Értem a felhasználás célját és értem azt is, miért fejlesztik. De azt nem értem és nem is fogom, hogy sikerrel csinálnak egy 4.5 generációs vadászrepülőgépet ránézésre 5. generációs sárkánnyal és egy minimális belső fegyvertér nincs, mondjuk kizárólag légiharc rakétáknak. Nyilván ha valakik, ők aztán nem hülyék csak ez tényleg nem fog a fejembe férni.
Miből gondolod?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Jó ez a video. Kicsit bohókás, de azért mutatnak valamit a technikából is. Az érdeklődésre jellemző, hogy mindössze 2 nap alatt 260 000 feletti lett a megtekintések száma, szóval nem nem lehet azt mondani, hogy csekély lenne az érdeklődés. A kitakarások azok természetesek egy egy ilyen kaliberű vadi-zsír új fejlesztésnél. De azért a technikai háttérből elég sokat lehet lehet látni, amivel a fejlesztés / gyártás / ellenőrzés folyik, engem pedig ez érdekel leginkább, nekem ez a része amiben otthon érzem magam. Itt a youtube video közvetlenül a "Defense NEWS" csatornájáról (gondolom koreai, annyira nem néztem, de mást be sem engednek oda, őket is csak szigorú ellenőrzéssel hogy mit forgattak és mit visznek ki a kapun, egyetlen halovány TILTOTT részlet sem távozhat kitakarás nélkül a kapun :eek: :D:D:hadonaszos: ez érthető.)

 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Egy kis update a programról:

Nagyon érdekesnek tartom, hogy a gép formára 5 gen. de a reflexiót Gripen nagyságrendbe teszik a cikkben. Ez vajon hogyan lehet? Felteszem függesztmény nélkül kell érteni ezt az értéket.