KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 685
113
Dehogy mukodik! :D Egy teljesen brutalis elnyomo rezsim van, martial law alapjan terrorizalja sajat lakossagat, utcarol raboljak el katonanak a ferfiakat, mert mar minimum negyedmilliot veszitettek, kozben 12-15M ukran "elkoltozott" vegleg az orszagbol. Mindekozben a minimalis funkcioit sem kepes ellatni, a korhazak mar a rettenet mennyisegu katonai serulttel sem kepesek megbirkozni, a civil lakossag meg vegkepp nincs ellatva, nyugdijaknak zero erteke van, a fizetoeszkoz ertektelen stb.
Nem működik? Ha nem működne már vége lenne a háborúnak...
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 685
113
Ez nem nagyon zavarja a megrendelőket, amikor "tülekednek" az A8-ért.
De nézzük mi a jövő!
Amerika a jövőbe megy?
A Bookerrel a majd 40 éves ASCOD alappal? Most rendszeresítik!
Az Abrams X-szel, ami tulajdonképpen az A8 amerikai megfelelője. 50 éve kezdték fejleszteni.
A franciák nem nagyon erőltetik a harckocsit, mint kategóriát, de ők még évtizedekig ellesznek a letárolt Leclerkek reszelésével. Ha nincs más, akkor egyszerűen felteszik a Leclerc testre az EMBT tornyot.
Az MGCS egyre messzebb van. Meg ha el is készül, akkor is a fejlesztőket fogják először kiszolgálni vele.
Nincs más nyugati alternatíva. Ember nélküli toronnyal meg pláne nem. És még mindig nem tudjuk, hogy az MGCS alapparaméterei mik lesznek. Értem ez alatt, hogy akkor emberes, vagy ember nélküli toronnyal készül.
Azt le se szarom, hogy más mit vesz.
 
  • Hűha
Reactions: Irsai Olivér

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Viszont lehet hazai a pesti RM leányvállalaton keresztül.
Nem tudom, milyen fejlesztői kapacitással bír a budapesti RM, de szerintem egyelőre kisebb melókkal bírnak majd. Amire a RM központi fejlesztésének nem lesz érkezése, azt kapják majd meg itt, erre tippelek.

De ahogy írtam, itt több új technológiát kell majd ügyesen integrálni. Nyilván egy frissen felállított fejlesztőközpont ezt nem tudja abszolválni, maximum besegít.
Ami egyébként remek betanulási lehetőség, szóval alapvetően dícséretes, csak ne gondoljuk azt, hogy a Panther pikk-pakk előáll majd, mert nem fog.

A most elképzelt (publikus) műszaki tartalommal ez sokat fog késni.
Persze ha vágnak belőle (pl nem lesz töltőautomatika, esetleg csak 120as löveg, stb), akkor azzal lehet gyorsítani.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mert valami kényszeres vásárlónak kell lennünk, hogy venni kell punktum?
Hogy mi?
Szerinted elegendő a Magyar Honvédségnek 44db Leopard 2A7HU (1zl.), 12db 2A4HU (kevesebb, mint 1 szd.), meg max. 40-50db T-72 (1zl.-nyi)?
Vagy toljunk még pénzt a T-72-esek modernizációjába?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 685
113
Hogy mi?
Szerinted elegendő a Magyar Honvédségnek 44db Leopard 2A7HU (1zl.), 12db 2A4HU (kevesebb, mint 1 szd.), meg max. 40-50db T-72 (1zl.-nyi)?
Vagy toljunk még pénzt a T-72-esek modernizációjába?
Attól még nem kell m9nxent megvenni. Jelenleg azt se látom, hogy miből akartok bármit is venni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 155
113
gondolom többnyire pénzt adunk....amit nem tudok az az hogy hova akarnak kilyukadni a párduccal...ami biztos az egészben hogy az olcsóság a Leopárdhoz képest az egyik fő szempont ha jól emlékszem..
Arban a koreai es a Leo koze lotte be Papperger egy tavalyi Handelsblatt interjuban.

Annak több értelme lenne amúgy... Ennek a párducnak nem látom értelmét inkább a Leopard 2a8 felé kéne menni, ha annyira harckocsit akarnak venni még
Azt felejtsetek el. Kb SOHA nem kerulnel sorra. ha most rendeled meg elore, akkor majd az evtized vege fele. Talan. A K+N nemcsak nem erdekelt 2A8 tulzott terjeszteseben - jon a 2AX utana, abbol akarnak majd rendeltetni -, de a KMW kb egy manufaktura szintjen mozog, total komolytalan gyartasi kapacitassal, es egyszeruen keptelen felskalazni, ez mar kiderult.

A reszvetel lenyege az osszegen mulik, ezt mar par napja leragtuk, es meg @krisss is elismerte, hogy bezony ha a Foni ugy dont Pappival, akkor lesz munkajuk ujrakalkulalni mindent - ahogy sejtettem...
Ezek szerint igy is tortent ill. uton van a dolog - viszont amig nem tudunk meg reszleteket, addig kar sirankozni, mert tagadhatatlanul lesz piac hkra a kovetkezo 10-15 evben, es azt kellene megtudni, mennyi az anyagi kitettsege ill rizikoja a magyar felnek...?

Ez sem lesz olcsó...

Nocsak, meselj, mit tudsz, amit senki mas? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and L.O.B

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ne felejtsd el, hogy egy az egyben átemelhető az új generációs rendszer az amerikai XM30-as tenderről. Amire meg valami 750M USD-t költenek el az amerikai adófizetők pénzéből Pappiék.
Aha :)
Már dolgoznak rajta! Tehát mire 3-4 év múlva összeáll egy protó, addigra már pont ennyi tapasztalat benne lesz.
Igen, ezzel egyet tudok érteni, kb addigra lesz protó reálisan.
Arról nem beszélve, hogy ha az A4-es már kész platformot alkalmazzák (ugye most már jogosan is megtehetik), akkor nem kell a hajtáson, alvázon sokat gondolkodni. Egy lehetséges ember nélküli toronnyal pedig, az A4 platform is bőven (!) elegendő lehet teherbírásban.
Igen. Mindez valóban segít a fejlesztés gépészeti részén. De az egyébként az egyszerűbb fele a dolognak, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Attól még nem kell m9nxent megvenni. Jelenleg azt se látom, hogy miből akartok bármit is venni.
Olé!
Akkor most már teljesen megkavarodtál.
1. Szerinted venni kell harckocsit.
2. De csak nextgent kell venni.
3. De olyan nincsen.
4. Nem kell kényszeresen venni.
5. De kell venni, mert nincs elég.
6. GOTO 1.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 155
113
Attól még nem kell m9nxent megvenni. Jelenleg azt se látom, hogy miből akartok bármit is venni.
Szoval osszefoglalva a nezopontod:

1. Nem eleg a hk, de nem kell venni.
2. Mas mit csinal, az nekunk nem mervado.
3. Ne vegyunk semmit, ha nem next-gen.
4. Ha next-gen, ne tegyunk penzt fejlesztesbe-gyartasba.

Magyaran, nem baj, ha nincs hk ero.
Ertem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezzel nem tudom, hogy mit akarsz mondani.
Azzal nem értesz egyet, hogy ezen dolgoznak, vagy hogy az amerikaiaknak fejlesztik (XM30), vagy hogy kb. 750M USD-t már odaítáéltek arra a programra?
Vagy az átrakhatóságot kérdőjelezed meg?
Ne feledd, hogy a KF-51 bemutatásakor ez volt a fő feature, amit kihangsúlyoztak (persze a 130-es ágyú mellet)
De új fajta irányítási, érzékelési, és architechtúra rendszer nélkül nem tudnának tesztpéldányokat gyártani a US ARMY-nak rövid határidővel, ráadásul az IFV-be 2 fős kezelőszemélyzettel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szoval osszefoglalva a nezopontod:

1. Nem eleg a hk, de nem kell venni.
2. Mas mit csinal, az nekunk nem mervado.
3. Ne vegyunk semmit, ha nem next-gen.
4. Ha next-gen, ne tegyunk penzt fejlesztesbe-gyartasba.

Magyaran, nem baj, ha nincs hk ero.
Ertem.
Akkor nem csak nekem esett le @dudi sértődött logikai paradoxona.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 685
113
Szoval osszefoglalva a nezopontod:

1. Nem eleg a hk, de nem kell venni.
2. Mas mit csinal, az nekunk nem mervado.
3. Ne vegyunk semmit, ha nem next-gen.
4. Ha next-gen, ne tegyunk penzt fejlesztesbe-gyartasba.

Magyaran, nem baj, ha nincs hk ero.
Ertem.
Olé!
Akkor most már teljesen megkavarodtál.
1. Szerinted venni kell harckocsit.
2. De csak nextgent kell venni.
3. De olyan nincsen.
4. Nem kell kényszeresen venni.
5. De kell venni, mert nincs elég.
6. GOTO 1.
Én képtelen vagyok ezt ilyen egyszerűen látni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár