KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Mikorra lehet a pantherből gyártás?

2027? 2030?
Vélemény? Tapasztalat vagy korábbi eszközök alapján? A lynxnek mennyi idő kellett 6-7 év?? Proto már megvan a tervrajzok is...ezek szerint pénzünk is lenne rá
Azt állítja Papperger, hogy másfél éven belül gyártható….
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 680
5 135
113

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Azt állítja Papperger, hogy másfél éven belül gyártható….
Lynxek ukrajnába??? Na az érdekes.... Mekkora lenne ha 3 nap alatt moszkváig mennének a Lynxek...Románok remegve hoznák a kulcsokat a határhoz...:D:D
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 255
13 890
113
Lynxek ukrajnába??? Na az érdekes.... Mekkora lenne ha 3 nap alatt moszkváig mennének a Lynxek...Románok remegve hoznák a kulcsokat a határhoz...:D:D
Régi, már nem aktuális hír. Nem lesz abból semmi, mivel az ukránok májusban azóta inkább saját T-84M harckocsikat rendeltek és melléjuk CV-90eket szeretnének gyártani.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 510
113
Mitől lesz újgenerációs egy harckocsi? Hálózatalapú hadviselés? Sanszosan benne lesz. Minden-ellen védő páncél? Ilyen nincs. Vagy lebeg a harctéren és immunis az aknákra? Ilyen sem lesz. A fogyasztása 6 liter 100-on? Bocs ez csak trollkodás. Én úgy látom, h senkinek nincs fogalma, h milyen lesz a jövő csatatere. Ízelítőt adnak az oroszok ebből és előálltak a maguk koncepciójával. Az 51-es szerintem a jelenleg látható előnyöket vinné tovább (automata töltő, stb.), szerintem egy lényegesen kisebb (drón) harckocsi érdekes lehetne. Egy biztos, kell még nekünk pár cső, ami az ellenség felé tud lőni.
Leginkàbb attól, hogy az adott korra kiforrott sokszor évtizedes elgondolàsok belezsúfolódnak egy az addigiaknàl könnyebbre megàlmodott jàrmûkoncepcióba, ami jellemzôen a tervezési fàzisban felszed tíz tonnàt, de még marad terhelhetôsége a késôbb kötelezôen megjelenô kiegészítô pàncélzatnak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
@pöcshuszár , most tudok rövuden vàlaszolni. Ha megtartod a jelen vason a 120 mm fegyvert, akkor konkrétan bàrmelyik eddigi Leopard 2 modernizàció, vagy amit hajtottam, egy A5+ szintû modernizàció is megfelelt volna. Hiszen 120 mm-vel egy Leopard 2 amit kapsz, csak kicsiben màs.

A 130 mm lôszerkiszabatàval és a nem létezô töltôgéppel viszont életképtelen egy ilyen, hiàba az iszonyat erejû fegyver.

Szóval nem talàlom a logikàt. Mutatnak egy szar koncepciót ami àt lett nevezve Leopard 2-rôl Pantherre és csap mindenki rà mint tyúk a takonyra. Mert màsik neve van a Leopard 2 modernizàciónak, úgyhogy felsôbbségesen lehet nem Leopard 2 modernizàciónak hívni.

Ami meg fejlesztve majd gyàrtva lehet, ha évek múltàn is Leopard 2 modernizàció lesz, az ugye kissé vicces lesz miutàn évekkel ezelôtt a Leopard 2 modernizàcióra hànytàl sokakkal együtt.

Szóval mivel Panther, az A5 szintû passzív védelem mindjàrt csodàlatos APS meg egy A5 szintû KMW gépre nem mehetett volna évekkel ezelôtt igaz? Ja de inkàbb nem csinàltunknolyat, mert az màr tank lenne, helyette sokkal jobb valami tàvoli lehetôségbe ölni a pénzt hàborús vészhelyzeteset jàtszva.
Először is:
Én soha nem mondtam, hogy az upgrade ördögtől való lenne. A fő probléma szerintem mindig is az olcsó és még használható upgrade alap beszerzése volt.
Ezek ára 4-6M magasságában volt (2019-21 környékén) legyen az bármelyik cég upgrade csomagja is. Így ahhoz, hogy ár érték arányban egy használható opciót mutassunk fel az azt jelentette volna, hogy az upgrade alapnak bele kellett volna férnie egy 1-2M USD/db-os sávba. Szerintem nem volt ilyen.
Amivel keverheted, az az volt, hogy a Mardereket vetettem el, mint lehetséges IFV opciót. És egyre inkább ez a helyzet, mivel elindult a Lynx sorozatgyártás itthon.

Másodszor:
Továbbra is azt mondom, hogy a bemutatott Panthernek, KF-51-nek nem sok köze van a végleges konfigurációhoz.
Ahogy már többször is leírtam, egy kikupált, és átlemezelt A4-essel kampányoltak.
Hogy honna ilyen ismerős ez? Hát pont a Lynx ugyan így jött létre. Az első KF-31-ek sima Marder 1-es vázak voltak kikupálva, átlemezelve.
Viszont a bemutató arra volt jó, hogy a közönség megértse hogy a RM hogyan lépzeli el a nextgen tank feature listáját.
Ugye volt említve a:
  • 130mm-es új űrméret
  • ehhez való, és az ezt lehetővé tevő automata tár.
  • a jelenlegi Leopardoknál jelentősen könnyebb össztömeg, miközben a védettség eléri a jelenlegi szintet.
  • alapból beletervezett APS rendszer
  • és a legfontosabb (!): a digitalizált, jármű fedélzeti rendszer, ami rugalmas belső elhelyezést biztosít a legénységnek. Már akkor megvillantották, hogy a kiállított példány még ugyan hagyományos emberes toronnyal rendelkezik, de a terv az, hogy az egész személyzet lemegy a testbe.
A 4 fős kialakítás is csak annak szólt, hogy annyira azért nem akartak sok melót beletenni egy demó gépbe, hogy mindent szétflexeljenek a picsába.

Szerencsére, mivel most úgy néz ki, hogy mi magunk karoltuk fel az ügyet, így a mi saját igényeink szerint lehet berendezni a teknőt. Aki fizeti a zenészeket, az kéri a nótát - vagy valami ilyesmi dakota közmondás zakatol körbe-körbe.
Viszont maga a koncepció azt mutatja, minden összehordott feature beleépíthető már meglévő A4-esekbe, ami akkor még igen komoly piaci volument jelentett. Mostanra azért fogynak az upgrade alapok, de azért még mindig reális gazdasági opció lehet. Ezzel olyan felhasználóknak is reális opciót ad, akik korai gyártású Leopard 2-esekkel rendelkeznek, és egyszerűen a Leo2AV nem lehet számukra rentábilis opció.
Harmadszor:
Érdekes, hogy a RM visszanyúlt az A4-ig. Ezt 2 okból is tehette, mivel így megmaradt széles körnek reális modernizációnak, másrészt pedig - mint kiderült - maguk is rendelkeznek az A4-es gyártási jogaival, így jelentősen csökkenthető a fejlesztéshez szükséges pénzügyi keret.
A Panther megjelenésekor én azt feltételeztem, hogy a Lynx alapjaira fognak egy alacsony tetejű, nagy hasznos teherbírású alverziót készíteni. Csakhogy akkor még nem volt nyilvános, hogy az A4, mint platform is elérhető számukra. Innentől pedig nyilvánvalóan nem a hosszabb, és nehezebb ellenállás felé fognak elmozdulni.

Negyedszer:
130-as lőszer ügye:
Szerintem felejtsd el a kiállított verziót ebből a szempontból. Ha megszüntetik az embert a toronyban, akkor nagyon sok hely fog felszabadulni.
Ezzel pedig nem csak a páncélozási igény csökken, de a lőszer számára szükséges hely is nő.
Rheinmetall-Talks-22_KF51-Panther_12.jpg

Most az EDR magazinból Dr. Schmidt szavait idézem:
He also confirmed the already available data of 20 shots, separated in two magazines, on both sides of the loading mechanism, adding however that the number of rounds might be increased up to 30 “but losing a lot of space around.”
Maga a töltőmechanizmus, valamint a tárak egyszerűen downscale-elhetők 120mm-re, mivel egy láncos mechanizmusként működnek. Ezzel azonos helyre sokkal több lőszer bezsúfolható. Az az igazság, hogy mivel teljesen moduláris a rendszer, így szabadon dönthet bármelyik megrendelő, hogy ő 120-assal, vagy 130-assal rendeli.
Rheinmetall-Talks-22_KF51-Panther_Lethality_05.jpg

Az meg megint egy marhaság, hogy a 130-as lőszer kárára kellene HERO drónokat a toronyba rakni. Ahogy írtam már a Lynxes integráció kapcsán a HERO konténereket két oldalra a torony hátuljára a nyulvány mögé lehet akasztani, ahonnan a lőszertől teljesen függetlenül indíthatóak lehetnek.
Nem kell külön fejlesztés. Elég egyszer ezt megcsinálni a Lynxhez, és a KF-51 hátsó nyulványán is tökéletesen fog működni.

Maga az automata töltő viszont már működőnek kell hogy legyen, mert elvileg már tesztelik.

Az A5 szintű passzív védelmet pedig nem értem, hogy honnan szedted. Maga a védelem függ a végleges konfigtól is. Ahhoz meg eddig nem volt senki, hogy megmondja nekik, hogymit építsenek a fejlesztés alatt álló technológiákból. Mert ugye nem mindegy, hogy a kiállított darabról gondolkodunk, vagy egy 3 fős személyzetről, amelyik a testben, helyezkedik el.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Azt állítja Papperger, hogy másfél éven belül gyártható….

Papi(1,5) x3 = 4,5 év!!! Még az sem lesz meg! ...szerintem!
A proto rendben lehet: egy korábbi A4 teknő + az új torony! ... ami úgy fog lőni, mit a proto-LYNX! :(

.

... az évi 200-250 milliárd HUF-ra emelt kincstári "média-vetítővel"! :hadonaszos:

.



.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Miért az itthongyártás érdekel? Az a primitív munka a kutatás/fejestéssel szemben. Elkéne már jutni a kis hozzáadott értekű gyártásfétistől a nagy hozásdott értekű kutatás/fejlesztés fétisig. Egy összeszerelőüzemkén működő ország sosem lesz jólprosperáló egy kutató/fejlesztő országal szemben.
Beszálltunk ennek a fejlesztésébe, de mi is lesz ebben a fejlesztésben a mi hozzáadott értékünk? Ezzel kéne foglalkozni nem a gyártással amit amúgy Botswanában is meg tudnának csinálni.
Gyártás, fejlesztés kéz a kézben jár. Jelenleg nincs mit gyártani mert a fejlesztésbe szálltunk be, ott is a toronyba.
Pár éve itt mki magaalácsinált volna ha IFV-t gyártunk, ma még húzogatjuk a szánkat, jah ez csak tankgyártás. Akkor is ha a legújabb fejlesztés.

2011-ben a honvédelmi fejlesztések kimerültek a hímzőképesség megújításában.


Az a protó is inkább egy műanyag kupac, rengetek pénz lesz az, még lesz belőle valami. Emlékszel a Lynx protóra? Évekig hurcibálták körbe Euróbában, és még olyan egyszerű dolgot se tudott, hogy forgassa a tornyát...
Pénz.
Eredetileg 1.600 mrd HUF az idei büdzsé, de az államkincstár adataiból kiderült nem ennyi, hanem 2.400 mrd. Van 800 mrd beragadt maradványérték. Ezt az utóbbi évek felhalmozódott összegét nem einstabdolta Varga, azaz én látok elég nagy mozgásteret.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 022
15 531
113
Először is:
Én soha nem mondtam, hogy az upgrade ördögtől való lenne. A fő probléma szerintem mindig is az olcsó és még használható upgrade alap beszerzése volt.
Ezek ára 4-6M magasságában volt (2019-21 környékén) legyen az bármelyik cég upgrade csomagja is. Így ahhoz, hogy ár érték arányban egy használható opciót mutassunk fel az azt jelentette volna, hogy az upgrade alapnak bele kellett volna férnie egy 1-2M USD/db-os sávba. Szerintem nem volt ilyen.
Amivel keverheted, az az volt, hogy a Mardereket vetettem el, mint lehetséges IFV opciót. És egyre inkább ez a helyzet, mivel elindult a Lynx sorozatgyártás itthon.

Másodszor:
Továbbra is azt mondom, hogy a bemutatott Panthernek, KF-51-nek nem sok köze van a végleges konfigurációhoz.
Ahogy már többször is leírtam, egy kikupált, és átlemezelt A4-essel kampányoltak.
Hogy honna ilyen ismerős ez? Hát pont a Lynx ugyan így jött létre. Az első KF-31-ek sima Marder 1-es vázak voltak kikupálva, átlemezelve.
Viszont a bemutató arra volt jó, hogy a közönség megértse hogy a RM hogyan lépzeli el a nextgen tank feature listáját.
Ugye volt említve a:
  • 130mm-es új űrméret
  • ehhez való, és az ezt lehetővé tevő automata tár.
  • a jelenlegi Leopardoknál jelentősen könnyebb össztömeg, miközben a védettség eléri a jelenlegi szintet.
  • alapból beletervezett APS rendszer
  • és a legfontosabb (!): a digitalizált, jármű fedélzeti rendszer, ami rugalmas belső elhelyezést biztosít a legénységnek. Már akkor megvillantották, hogy a kiállított példány még ugyan hagyományos emberes toronnyal rendelkezik, de a terv az, hogy az egész személyzet lemegy a testbe.
A 4 fős kialakítás is csak annak szólt, hogy annyira azért nem akartak sok melót beletenni egy demó gépbe, hogy mindent szétflexeljenek a picsába.

Szerencsére, mivel most úgy néz ki, hogy mi magunk karoltuk fel az ügyet, így a mi saját igényeink szerint lehet berendezni a teknőt. Aki fizeti a zenészeket, az kéri a nótát - vagy valami ilyesmi dakota közmondás zakatol körbe-körbe.
Viszont maga a koncepció azt mutatja, minden összehordott feature beleépíthető már meglévő A4-esekbe, ami akkor még igen komoly piaci volument jelentett. Mostanra azért fogynak az upgrade alapok, de azért még mindig reális gazdasági opció lehet. Ezzel olyan felhasználóknak is reális opciót ad, akik korai gyártású Leopard 2-esekkel rendelkeznek, és egyszerűen a Leo2AV nem lehet számukra rentábilis opció.
Harmadszor:
Érdekes, hogy a RM visszanyúlt az A4-ig. Ezt 2 okból is tehette, mivel így megmaradt széles körnek reális modernizációnak, másrészt pedig - mint kiderült - maguk is rendelkeznek az A4-es gyártási jogaival, így jelentősen csökkenthető a fejlesztéshez szükséges pénzügyi keret.
A Panther megjelenésekor én azt feltételeztem, hogy a Lynx alapjaira fognak egy alacsony tetejű, nagy hasznos teherbírású alverziót készíteni. Csakhogy akkor még nem volt nyilvános, hogy az A4, mint platform is elérhető számukra. Innentől pedig nyilvánvalóan nem a hosszabb, és nehezebb ellenállás felé fognak elmozdulni.

Negyedszer:
130-as lőszer ügye:
Szerintem felejtsd el a kiállított verziót ebből a szempontból. Ha megszüntetik az embert a toronyban, akkor nagyon sok hely fog felszabadulni.
Ezzel pedig nem csak a páncélozási igény csökken, de a lőszer számára szükséges hely is nő.
Rheinmetall-Talks-22_KF51-Panther_12.jpg

Most az EDR magazinból Dr. Schmidt szavait idézem:

Maga a töltőmechanizmus, valamint a tárak egyszerűen downscale-elhetők 120mm-re, mivel egy láncos mechanizmusként működnek. Ezzel azonos helyre sokkal több lőszer bezsúfolható. Az az igazság, hogy mivel teljesen moduláris a rendszer, így szabadon dönthet bármelyik megrendelő, hogy ő 120-assal, vagy 130-assal rendeli.
Rheinmetall-Talks-22_KF51-Panther_Lethality_05.jpg

Az meg megint egy marhaság, hogy a 130-as lőszer kárára kellene HERO drónokat a toronyba rakni. Ahogy írtam már a Lynxes integráció kapcsán a HERO konténereket két oldalra a torony hátuljára a nyulvány mögé lehet akasztani, ahonnan a lőszertől teljesen függetlenül indíthatóak lehetnek.
Nem kell külön fejlesztés. Elég egyszer ezt megcsinálni a Lynxhez, és a KF-51 hátsó nyulványán is tökéletesen fog működni.

Maga az automata töltő viszont már működőnek kell hogy legyen, mert elvileg már tesztelik.

Az A5 szintű passzív védelmet pedig nem értem, hogy honnan szedted. Maga a védelem függ a végleges konfigtól is. Ahhoz meg eddig nem volt senki, hogy megmondja nekik, hogymit építsenek a fejlesztés alatt álló technológiákból. Mert ugye nem mindegy, hogy a kiállított darabról gondolkodunk, vagy egy 3 fős személyzetről, amelyik a testben, helyezkedik el.
Nekem az a bajom, hogy a toronyban a két ember miért nem ül olyan mélyen, mint a Leo2-ben az irányzó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 117
113
Úgy látom a Z terv be akar vonulni a "21. század legnagyobb magyar kreténsége" címszóval a történelem könyvekbe.
Gratulálok minden résztvevőnek ez úton is! Remélem továbbra is ilyen szarul költik el az adómat, és mind a döntéshozók, mind a német multi meggazdagszik belőlünk, miközben ha szerencsénk van, egy évtized múlva kapunk egy középszerű kókány valamit "Wunderwaffe" felirattal.
Fasza minden... tényleg :confused:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 899
113
@pöcshuszár , most tudok rövuden vàlaszolni. Ha megtartod a jelen vason a 120 mm fegyvert, akkor konkrétan bàrmelyik eddigi Leopard 2 modernizàció, vagy amit hajtottam, egy A5+ szintû modernizàció is megfelelt volna. Hiszen 120 mm-vel egy Leopard 2 amit kapsz, csak kicsiben màs.

A 130 mm lôszerkiszabatàval és a nem létezô töltôgéppel viszont életképtelen egy ilyen, hiàba az iszonyat erejû fegyver.

Szóval nem talàlom a logikàt. Mutatnak egy szar koncepciót ami àt lett nevezve Leopard 2-rôl Pantherre és csap mindenki rà mint tyúk a takonyra. Mert màsik neve van a Leopard 2 modernizàciónak, úgyhogy felsôbbségesen lehet nem Leopard 2 modernizàciónak hívni.

Ami meg fejlesztve majd gyàrtva lehet, ha évek múltàn is Leopard 2 modernizàció lesz, az ugye kissé vicces lesz miutàn évekkel ezelôtt a Leopard 2 modernizàcióra hànytàl sokakkal együtt.

Szóval mivel Panther, az A5 szintû passzív védelem mindjàrt csodàlatos APS meg egy A5 szintû KMW gépre nem mehetett volna évekkel ezelôtt igaz? Ja de inkàbb nem csinàltunknolyat, mert az màr tank lenne, helyette sokkal jobb valami tàvoli lehetôségbe ölni a pénzt hàborús vészhelyzeteset jàtszva.
Mindezt úgy, hogy semmit nem tudni valójában. Pazar kis rant! :D
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nekem az a bajom, hogy a toronyban a két ember miért nem ül olyan mélyen, mint a Leo2-ben az irányzó.
Szerintem, mert ha csak 2 ember ül a toronyban (ugye a töltő helyére került a parancsnok), akkor azoknak meg akarták hagyni a lehetőséget, hogy az optikai periszkópokat használják, a torony tetején. De ha lekerül mind 3 fő a teknőbe, akkor értelmetlen ez a kérdés.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 899
113
Úgy látom a Z terv be akar vonulni a "21. század legnagyobb magyar kreténsége" címszóval a történelem könyvekbe.
Gratulálok minden résztvevőnek ez úton is! Remélem továbbra is ilyen szarul költik el az adómat, és mind a döntéshozók, mind a német multi meggazdagszik belőlünk, miközben ha szerencsénk van, egy évtized múlva kapunk egy középszerű kókány valamit "Wunderwaffe" felirattal.
Fasza minden... tényleg :confused:
Ja, mert jobb lenne ocskavas T-72-ket farigcsalni. Netán elavult cuccokat venni... titeket tényleg idegesít, ha halad előre dolog, ismerjétek be.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 223
4 584
113
Leginkàbb attól, hogy az adott korra kiforrott sokszor évtizedes elgondolàsok belezsúfolódnak egy az addigiaknàl könnyebbre megàlmodott jàrmûkoncepcióba, ami jellemzôen a tervezési fàzisban felszed tíz tonnàt, de még marad terhelhetôsége a késôbb kötelezôen megjelenô kiegészítô pàncélzatnak.
Kérlek áruld már el a forrását ennek a "kötelezően megjelenő pancelzat" szövegnek..... ha elterjed a 130mm-es löveg és a modern PCT rakéta 1200mm is átüt, mégis milyen plusz páncélt szeretnétek még ezekre ráaggatni??? 80-90tonnaig menjünk??? Minek?? Amikor a 130mm-es és a 140mm-es ágyú azt is átüti!!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 022
15 531
113
Szerintem, mert ha csak 2 ember ül a toronyban (ugye a töltő helyére került a parancsnok), akkor azoknak meg akarták hagyni a lehetőséget, hogy az optikai periszkópokat használják, a torony tetején. De ha lekerül mind 3 fő a teknőbe, akkor értelmetlen ez a kérdés.

De ha lent ülnének - a toronyban, de lentebb - nem kéne akkora magasságig páncélozni a tornyot. Ebben az EMBT jobb.

A 3 ember a teknőben szerintem nem jó megoldás, mert vagy nem lesz hely megfelelő oldalpáncélnak vagy nyomorognak, vagy túl széles lesz a hely.

Szerintem az ideális két ember egymás mellett a teknőben, egy ember a toronyban, de alacsonyan - mint a Leo2 irányzója - a másik ember helyén a toronyban pedig kb. 8 függőlegesen indítható rakéta.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 894
113
Miért az itthongyártás érdekel? Az a primitív munka a kutatás/fejestéssel szemben. Elkéne már jutni a kis hozzáadott értekű gyártásfétistől a nagy hozásdott értekű kutatás/fejlesztés fétisig. Egy összeszerelőüzemkén működő ország sosem lesz jólprosperáló egy kutató/fejlesztő országal szemben.
Beszálltunk ennek a fejlesztésébe, de mi is lesz ebben a fejlesztésben a mi hozzáadott értékünk? Ezzel kéne foglalkozni nem a gyártással amit amúgy Botswanában is meg tudnának csinálni.
El kéne már odáig jutni, h (hacsak nem alap kutatás...mondjuk hidegfúzió) K+F-nek hívni egy sima tervezési fázist, blődség. Ahogy azt is fel lehetne fogni, h sok esetben a gyártás és annak tervezése nagyságrendekkel nagyobb feladat, mint egy tervdoksi összerakása. És nem, nem tudják Botswanaban megcsinálni...ha érdekel, privátban elmesélem, h a német prémiumautó gyárak miért állnak meg a keleti határunkon.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 811
37 911
113
Kérlek áruld már el a forrását ennek a "kötelezően megjelenő pancelzat" szövegnek..... ha elterjed a 130mm-es löveg és a modern PCT rakéta 1200mm is átüt, mégis milyen plusz páncélt szeretnétek még ezekre ráaggatni??? 80-90tonnaig menjünk??? Minek?? Amikor a 130mm-es és a 140mm-es ágyú azt is átüti!!
Az egyrejobb APS-ek és még gyorsabb lövegek versenyének kora jön akkor. Ilyen szempontból jóllátja a trendet az RM, csak az APS-ük még nem tartott hogy nyilakat megbízhatón elhárítsa. Ha ebben lesz komolyabb áttörés, akkor még "fogyhatnak" is harckocsik tömegüket tekintve...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
ha elterjed a 130mm-es löveg és a modern PCT rakéta 1200mm is átüt, mégis milyen plusz páncélt szeretnétek még ezekre ráaggatni??? 80-90tonnaig menjünk??? Minek?? Amikor a 130mm-es és a 140mm-es ágyú azt is átüti!!
Így van,ez az agyig páncélozás egy zsákutca. Nincs az a kompozit anyag amit ne lehetne átütni.
Nincs értelme feljebb menni,óriás MBT-ket építeni.
A jövő a korai,potenciális veszélyforrás gyors detektálása,semlegesítése,és a közeledő lőszer becsapódás előtti megsemmisítése.
És meg is érkeztünk,van ilyen a nap alatt,igen megint csak a zsidók egy egész generációval mindenki előtt jár,mert a Trophy pont ilyen.
A KMW és a Nexter is ezt a rendszert akarja a JÖVŐ MBT-jére.
Nekik a jövő,a zsidóknak meg a jelen... :confused:
Szóval a lényeg hogy ez a felpáncélozás egy kurva nagy zsákutca.
A jövő hadviselésének a high tech elekronika a kulcsa,nem a nyers erő..
De igaz ez az állítás minden szegmensre,ami a modern hadviseléssel összefügg.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
De ha lent ülnének - a toronyban, de lentebb - nem kéne akkora magasságig páncélozni a tornyot. Ebben az EMBT jobb.
Ha nincs ember a toronyban, azzal nincs mit versenyezni.

A 3 ember a teknőben szerintem nem jó megoldás, mert vagy nem lesz hely megfelelő oldalpáncélnak vagy nyomorognak, vagy túl széles lesz a hely.
A megfejtés a háromszög elrendezés.
A háromszög első csúcsában a sofőr. Neki jó, ha megmarad az optikai periszkóp, mert ha leradírozzák valamilyen oknál fogva a teljes érzékelő rendszert, vagy a redundáns rendszerek ellenére minden digitális rendszer összefossa mágát, akkor is ki tudja hozni a tankot a harchelyzetből. Meg el tudja vinni a műszaki javító állomásra.
Arról nem beszélve, hogy ha a belső személyzet védő kapszula háromszög alakú, akkor az előre menő falak szemből döntött páncélzatnak minősülnek. Azaz nagyobb lesz geometriai védelmi értéke.
Szerintem az ideális két ember egymás mellett a teknőben, egy ember a toronyban, de alacsonyan - mint a Leo2 irányzója - a másik ember helyén a toronyban pedig kb. 8 függőlegesen indítható rakéta.
A toronyt felejtsd el! Nem véletlenül lett a PUMA olyan amilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby