KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 214
113
Nem is erre gondolt szerintem ravenlord said: Hanem hogy lehetne alkalmazni valamilyen APS-t!
Vagy a lynx-nél alkalmazott StrikeShield-t Valahogyan így, gondolom én.

xHcssVf.png

Azaz egészen tengelyig kerék középig! Így kilehetne alakítani az oldalvédelmet, ugyanakkor egy hármas tagoltságot, ami azt jelentené hogy lehetne sablonra készíteni az APS-t. Kép:

h05YEf8.png

- Ugye a fölső részen, (narancssárga vonal fölött) már ott a Strike Shield, a következő rész lenne a narancssárga s a piros vonal közötti részen s a harmadik pedig a zöld részen lenne.
- Igen tudom, hogy nem véletlen van olyan magasan az oldal páncél. Na de én belülről tennék egy-egy hidraulika rudazatot ami kifelé megtudná mozdítani a piros csík magasságában! Ezáltal keletkezne az oldal sávok érzékelői között egy távolság. Ami ugye sok mindenre lenne jó! Ugyanakkor a páncélzatot lehetne egy befelé való mozgásra is késztetni lövedék ütésének ellenében. Ami ugye mozgáselnyelő képességet alakítana ki. A nyíllövedék csak akkor tud behatolni az acélba ha az acél egy stabil, rögzített helyen van. Ha ez az acél lassuló mozgást tud végezni a nyíllövedék ellen, akkor már nem olyan biztos hogy át fogja ütni.
Leot már kicsempézték,ide a fórumra is többszőr be let már rakva a kicsempézett Leóra végzett próbalövészetek képei.
Városi hadviselési páncélok is léteznek már az oldalak védelmére.
De ezek nem védenek nyillövedékek ellen.A páncélsúly miatt lehetetlen úgy körbepáncélozni egy tankot,hogy minden irányba védett legyen a sabotoktol.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 163
7 698
113
Ügyeskedni kell. :cool: Nem tömör a páncél!
s akkor több shrapnel fog repdesni átütés következtében...ja
Az orosz tankok is azért kaptak annyi oldal találatot mert a 4km/h tolatási sebesség miatt ellenséges tűz alatt kell megfordulnia Sergejnek ahhoz hogy a csigánál gyorsabban vonulhasson vissza, na meg a számtalan bokrosban bújkáló atgm egységek.
Normális tolatási sebesség, APS/ERA block és helyes alkalmazás nagyobb védelmet add minden kompozit oldal-páncél gányolásnál.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 286
38 980
113

Egyébként ez az egész projekt messziről bűzlik! Mi lesz a vége? Valami öszvér összelegozott közepes tank? Teleordibálják a netet összevissza, közben meg nem mondanak semmit...
Lehet hogy "nem mondanak semmit", de a közel 300 milliós szerződésben biztos több szerepel mint hogy "guruljon meg lőjjön!"
Majd apránként jönnek még infók: azért az RM beszédesebb, mint aHM, már csak a részvényeseik miatt is. A nagyobb mérföldkövekről biztos hogy értesülünk.
Amúgy jövőre van EUROSATORY...
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 345
2 814
113

Egyébként ez az egész projekt messziről bűzlik! Mi lesz a vége? Valami öszvér összelegozott közepes tank? Teleordibálják a netet összevissza, közben meg nem mondanak semmit...
Persze, dizelolajtol :)
Ōszvér? Hát, a loitering képesség meg a rendszer kezelő helye az valóban annak tűnik, de legalább gyalogosokat nem akarnak szállítani vele. Remélhetőleg ez még kiforrallja magát.
Összelegozott? Bár úgy lenne. Az jntegriaciouis elég szopás, ha még külön fejleszteni kell a modulokat... Márpedig kell majd.
Közepes? A nyugati hkk tömege alapvetően probléma. Ezt valahogy orvosolni kell, amire PL jó módszer az autoloader és a.torony méretének csökkentése.
Persze, hogy megy a marketing, de azért az elképzelés látszik kb: 120mm autoloader könnyebb leo2 (remélhetőleg ukrán háború tapasztalatainak felhasználásával), majd meg az alváz reszelgetese és az egészre jön a 130mm lehetősége a végén.
High risk, high reward.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
714
2 813
93
Persze, dizelolajtol :)
Ōszvér? Hát, a loitering képesség meg a rendszer kezelő helye az valóban annak tűnik, de legalább gyalogosokat nem akarnak szállítani vele. Remélhetőleg ez még kiforrallja magát.
Összelegozott? Bár úgy lenne. Az jntegriaciouis elég szopás, ha még külön fejleszteni kell a modulokat... Márpedig kell majd.
Közepes? A nyugati hkk tömege alapvetően probléma. Ezt valahogy orvosolni kell, amire PL jó módszer az autoloader és a.torony méretének csökkentése.
Persze, hogy megy a marketing, de azért az elképzelés látszik kb: 120mm autoloader könnyebb leo2 (remélhetőleg ukrán háború tapasztalatainak felhasználásával), majd meg az alváz reszelgetese és az egészre jön a 130mm lehetősége a végén.
High risk, high reward.
Én ezt mind értem, de akkor felesleges ez a felhajtás. Mert követkeő generációs tankot nem így terveznek az biztos (még egy kurva következő generációs kalapácsot se). Sztem amit eddig mutattak az még deszkamodellnek is gyenge. Ez egyszerű kalapozásnak tűnik (ami nem baj, csak így borzalmasan szánalmas). Ja, hát majd lesz új teknő, ja hát a hajtáslánc az majd izébizé, ja hát mégse 130-as lesz, de majd mégis, 3 fős lesz, de néha 4 és lehet majd sárkányt eregetni belőle... Az már eldőlt, hogy lesz-e szárnya?!

Valszeg tényleg lesz valami termék a végén (remélem piacképes), csak senki nem tudja mikor és mi. Én úgy gondolom, hoyg Orbánéknak jelenleg a techológia, know-how és a termelési kultúra meghonosítása fontos. Más területen is ezt látom, majdhogynem a "pénz nem számít" mentalitással.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 286
38 980
113
A 288 millió euró a teljes fejlesztési költség kb. hány százaléka lehet?
A jelenlegi közel nulla állapottól a gyártásra kész állapotig mennyibe lehet egy ilyen projekt?
"Tippre" szerintem ötödét nem költötte erre a projektre az RM eddig saját zsebből ennek a 288 misinek...
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 345
2 814
113
Én ezt mind értem, de akkor felesleges ez a felhajtás. Mert követkeő generációs tankot nem így terveznek az biztos (még egy kurva következő generációs kalapácsot se). Sztem amit eddig mutattak az még deszkamodellnek is gyenge. Ez egyszerű kalapozásnak tűnik (ami nem baj, csak így borzalmasan szánalmas). Ja, hát majd lesz új teknő, ja hát a hajtáslánc az majd izébizé, ja hát mégse 130-as lesz, de majd mégis, 3 fős lesz, de néha 4 és lehet majd sárkányt eregetni belőle... Az már eldőlt, hogy lesz-e szárnya?!

Valszeg tényleg lesz valami termék a végén (remélem piacképes), csak senki nem tudja mikor és mi. Én úgy gondolom, hoyg Orbánéknak jelenleg a techológia, know-how és a termelési kultúra meghonosítása fontos. Más területen is ezt látom, majdhogynem a "pénz nem számít" mentalitással.
Melyik felhajtás? Papie? Marketing, mondhatni kötelező. Viktor? Neki is.
Hogy kövi generációs lesz e, azt majd az idő eldönti - itt is a szenzorfuzio lesz majd a sarkalatos, nem a nagyobb loveg. Amit bemutatták, az egy proof of concept volt. A4 test, a4torony, rakták a spoilerek ez még a loveget. Fogalmam sincs, hogy a loader bele volt e hegesztve működőképessé. Ha igen, akkor jóval több, mint deszkamodell.
És a biztató után kapták egy jókora feedbacket a piactól - jó hogy újragondolják az egészet. (Icipicit negatív volt)
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 345
2 814
113
Mi lett itt újragondolva?
Szerk: Bemutató után kaptak egy jókora feedbacket a piactól.
De:120mm, loitering már nincs promózva, már zászlóaljparancsnoki és lehetséges a negyedik személy.
Értelemszerűen nem én kezelem a scopeot, de a promozások alapján ez biza újra lett gondolva.
(Telefon autokorrektje egyébként borzalmas és megszívat. Élmény lehet néha olvasni a nyűglődéseimet).
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 345
2 814
113
Ez volt a mese része. A 130-as az a 30-as évekre lesz talán kész. Megrendelő nélkül meg sose.
Eskü én úgy emlékszem, láttam fotót róla és nem tűnt cginek és mintha olyat is olvastam volna hogy lőttek is vele.
Tudom, hogy integráció meg ilyesmi az bonyesz, de nem annyira távlati így.
Feltéve, ha nem rosszul emlékszem persze
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 605
113
Szerk: Bemutató után kaptak egy jókora feedbacket a piactól.
De:120mm, loitering már nincs promózva, már zászlóaljparancsnoki és lehetséges a negyedik személy.
Értelemszerűen nem én kezelem a scopeot, de a promozások alapján ez biza újra lett gondolva.
(Telefon autokorrektje egyébként borzalmas és megszívat. Élmény lehet néha olvasni a nyűglődéseimet).
Dehogy lett újragondolva. Máshogy van cukrozva. Korábban ezt Panther block 1 néven emlegette papi