KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Jobb lenne videó címnek a "magyar lopás, német korrupció".
Nagyon elkeserít, hogy sosem sikerül értelmes döntéseket hoznunk :(
hát igen úgy járunk vele mint a lynxel , ahol tavalyra már gyárt igértek de még alapkő letétel se volt , nem mintha számítana mert még a németországi darabokat is legalább 3 évig csavarozzák mire megjön az első lynx , de már 2 milliárd eurót eloptak rá , és kitudja mennyifognak még
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
A "cocializmus" idején nálunk létre jövő ipari szaktudásról és kapacitásokról beszélek, amit hagytak semmivé lenni a 90-es években. Sok minden szar volt, de lettek volna menthető cégek, iparágak.

Apám GANZ-MÁVAG-ban volt mérnök: világszínvonalú munka folyt ott mg a 1970-es években, sok felé exportáltak. Aztán ezt is hagyták lerohadni: 80-as években el is jött onnan apám, mert látta hogy nem költenek már fejlesztésekre. Nem csoda, hogy 90-es évekre már nem sokat ért a cég. Talán még így is menthető lett volna, de leszarták...
Azért exportálhatott a GANZ mert olcsó volt.
A villanymozdony fejlesztést sem tudta már a magyar ipar megfelelő színvonalon felköhögni a 60-as években a magyar ipar, így lett itthon a "szili". A NOHAB-tól is lefosták a bokájukat, annyival jobb volt mint amit a magyar ipar tudott.
Ennek ellenére ma még ott sem tartunk.
Az agráripar és az egészségügyi gyártás rendben volt (az utobbi is le volt maradva, de a nyugatihoz képest sokkal-sokkal olcsóbb volt) A vízépítő mérnöki tudás is nagyon erős volt, olcsó megoldásokkal.
És az elméleti tudás az sokkal több volt az ipar mögött mint ma, ez elveszőben van, amivel én találkozom képzés az elég gyenge.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113
hát igen úgy járunk vele mint a lynxel , ahol tavalyra már gyárt igértek de még alapkő letétel se volt , nem mintha számítana mert még a németországi darabokat is legalább 3 évig csavarozzák mire megjön az első lynx , de már 2 milliárd eurót eloptak rá , és kitudja mennyifognak még

Papíron létező dolgokat vásárolgatunk. Amik vagy be jönnek vagy nem. Vagy lesz rá más vevő vagy nem...
Nálunk nagyobb országok sem vállalnak be ilyen kockázatokat (lásd. olasz vagy lengyel beszerzés) de mi meg simán....
Az állami vagyon ilyen kockázati befektetése nálam kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
hát igen úgy járunk vele mint a lynxel , ahol tavalyra már gyárt igértek de még alapkő letétel se volt , nem mintha számítana mert még a németországi darabokat is legalább 3 évig csavarozzák mire megjön az első lynx , de már 2 milliárd eurót eloptak rá , és kitudja mennyifognak még
Pont a Lynx projekt?
Van látható eredménye az elköltött pénznek, több dolog valósult meg mint azt én el tudtam képzelni.
Így szar-úgy szar, én is ezt gondoltam aztán csak-csak vannak már járművek, van gyár. Igen, igazi siker csak akkor lesz sikerül máshova is elsózni, főként ha mi gyárthatunk belőle oda is. Hátmég ha lesznek új változatok, aknavetős, könnyű tank, hídvető, légvédelmi esetleg egy olcsósított PSZH. De ez egy működő sztori lett, úgy néz ki. És engem kormánypártisággal vádolni, hát, nehéz lesz.
Viszont több kockázatos projekt nem kellene ezzel párhuzamosan, legyen elég ez...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Pont a Lynx projekt?
Van látható eredménye az elköltött pénznek, több dolog valósult meg mint azt én el tudtam képzelni.
Így szar-úgy szar, én is ezt gondoltam aztán csak-csak vannak már járművek, van gyár. Igen, igazi siker csak akkor lesz sikerül máshova is elsózni, főként ha mi gyárthatunk belőle oda is. Hátmég ha lesznek új változatok, aknavetős, könnyű tank, hídvető, légvédelmi esetleg egy olcsósított PSZH. De ez egy működő sztori lett, úgy néz ki. És engem kormánypártisággal vádolni, hát, nehéz lesz.
Viszont több kockázatos projekt nem kellene ezzel párhuzamosan, legyen elég ez...
csak parodizáltam az állítását fip7-nek
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
Nálunk nagyobb országok sem vállalnak be ilyen kockázatokat (lásd. olasz vagy lengyel beszerzés) de mi meg simán....
de az se igaz hogy nem vesznek papíron létező dolgokat lengyelek ... mind a K2 tank és K9 -nek is lesz K2PL és K9PL verziója , mindkettőből ez a nagyobb rendelés csomag , azok meg még csak papíron létező verziók ... nem véletlen még cska K2 meg K9-eket kapnak és nem K2PL meg K9PL-eket
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113
de az se igaz hogy nem vesznek papíron létező dolgokat lengyelek ... mind a K2 tank és K9 -nek is lesz K2PL és K9PL verziója , mindkettőből ez a nagyobb rendelés csomag , azok meg még csak papíron létező verziók ... nem véletlen még cska K2 meg K9-eket kapnak és nem K2PL meg K9PL-eket

A K2 meg a K2PL különbség az a Leo2A5 meg az A7 közti különbség.
Nem 0-ról nem létező dolog.... Azért ennyire ne legyünk már bűszűkültek, hogy nem látjuk a nyílvánvaló különbséget.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113
Rengeteg történelmi ilyen projekt van ami nem lett eredményes , sőt a hírek szerint jelenleg ennek az együtt működésnek is végtelen nyűgje van , Leopard 2 sem és a Leclerk előtt is közös tank volt a terv csak nem sikerült ...

Vígasztalhatod ezzel magad, de a Párduccal rábaszunk. Kis ország, kis GDP, kockázatos több milliárd eurós projekt, és mire elkészül senki sem akar majd ilyet venni.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 950
7 725
113
A K2 meg a K2PL különbség az a Leo2A5 meg az A7 közti különbség.
Nem 0-ról nem létező dolog.... Azért ennyire ne legyünk már bűszűkültek, hogy nem látjuk a nyílvánvaló különbséget.
De nem is 0-án áll a projekt ... "Azért ennyire ne legyünk már bűszűkültek, hogy nem látjuk a nyílvánvaló különbséget."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113
arról beszélsz hogy nem létező termékek és elopot pénzek ... ne legyél már madár , van lynx , létező projekt , megvalósult és még csak nem is szar ... menj vissza a cinkegombócodhoz

Arról beszélj rajtunk kívül kinek kellet!
Jah, senkinek.... Talán a görögökre rákényszerítik valahogy ha szerencsénk van.
Egyedül maradunk egy egyedi típussal. Tényleg k*rva jó.
Arról meg fogalmad se lehet, hogy műszakilag tényleg jó-e. Majd ha használjuk kiderül...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 166
113
ezt mondhatod hogy rábaszás és lehet hogy igazad is lesz, de nem ezt állítottad ...

DE:
Papíron létező dolgokat vásárolgatunk. Amik vagy be jönnek vagy nem. Vagy lesz rá más vevő vagy nem...
Nálunk nagyobb országok sem vállalnak be ilyen kockázatokat (lásd. olasz vagy lengyel beszerzés) de mi meg simán....
Az állami vagyon ilyen kockázati befektetése nálam kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát.

Ezt állítottam.
És igen, itt kurva sok zsebet tele tömtek zsetonnal, hogy ebbe belemenjünk... ;)
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 765
113
meglátjuk 10 év múlva , remélem nem igazolódik be pár dolog...
szerinted kell ehhez 10 év?

Kamu-Pappi 18 hónapot mondott. Szorozzuk fel 3-mal mert Pappinak nem hiszünk, akkor 4,5-5 év.
Egy módosított A4-es alvázat használnak (hülyeség is lenne nulláról alvázat fejleszteni), akkor ennyi idő elég kell legyen hogy össze legózzák ez a Panther III-ast...