Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Bocsi a tagolt irasert de telorol vagyok es igy kicsit nehez kepet elemezni es ide irni de a kepet jobban megnezve talan rezet banyaszhatnak legalabbis a meddoo kupacok erre utalnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Szóval amit a CIA-s faszi nem szúrt ki a képek alapján, az egy rézbánya. Tönkretetted a téma misztikusságát, de legalább van valami értelmes magyarázat az egészre :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Gacsat, boki megnéztétek a cikkeket amiket belinkeltem?
Az elsőt, kedves Mac olvastam, mondtam is, hogy ez ugyanaz, mint amit ide ferdítettem. A tóriumosat meg nem, mert nem tartozik ide, és úgyis az van benne, amit úgy is tudok. Különben tóriumos erőművet épp a norvégok építenek. Úgy tünik, ők vannak az élen ezügyben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A dízelmotorosat nem láttam. Én se mernék ukrán dízelmotort venni, akármit is bizonygat a gyár.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Hogyan szarják le az európai beszállítók az embargót:
http://www.reuters.com/investigates/china-military/#article/part5

Hogyan szerzik meg a thoriumos reaktorral kapcsolatos ami fejlesztéseket:
http://www.reuters.com/investigates/china-military/#article/part6</i>

Ez a kettő volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
A kínai hadflotta - "ero demonstrácio" - a Dél-kínai tengeren
2dum5ph.jpg

24pcpkh.jpg

rj0dw1.jpg

200u0zk.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Elkészültek az új játékok, lehet mutogatni a környéken.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Harmadiknak ők is kifejlesztettek "folyékony" golyóálló mellényt.
http://www.ecns.cn/cns-wire/2013/11-20/89324.shtml
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
A kis sárgák megtalálták a fizikakönyvben a "nem Newtoni folyadékok" részt. Gyengébbek kedvéért adtak neki egy TBS nevet és a varázslat látszatának fenntartásáért betették a mondatba a "nanotechnológia" szót is. Ezek a mellények szerintem egy olyan terület, amin egy jobb egyetem kisebb kutatócsapatja (nyugodtan lehet szó magyarországi egyetemekről) "fillérekből" el tud érni sikereket.
És mielőtt letámadnátok (mert lesz aki arra készül), hogy ehez többezer mérnök, eurómilliárdok és ezer év fejlesztés kell, keverek egyszerű kukoricakeményítőből és vízből ilyen nem newtoni folyadékot (már kevertem régebb, érdekes anyag), és amint lesz lehetőségem minimum egy nyíllal és egy légpuskával rálövök, az eredményeket meg itt is megosztom.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Joker először talán az amik és aztán az angolok csináltak ilyet. Szerintem egy ilyesminél olyan gondok adódhatnak, hogy, hogyan oldod meg, hogy ne csorogjon le idővel a folyadékod a mellény aljára. Végig egyenletes réteget képezzen, ne száradjon ki stb. stb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Érdekes cucc ez. Bár nem jöttem rá, hogy mi előnye van egy ilyen mellénynek, mondjuk egy Dynema-ból készült "szövet" mellénnyel szemben.
Tudtommal a legjobb Dynema mellények simán kibírják az összes ma létező pisztolylőszer találatát, kerámia vagy kevlár betétek nélkül is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Itt van infó róla:
http://www.dyneema.com/americas/applications/life-protection/personal-armor.aspx
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
ÜDV!
Kerestem az Il-38-ról a neten és közben erre bukkantam, lehet ki lett vesézve, visszanézni nem áll módomban én azért belinkelem hátha téma lenne belőle az Y-8 néven futó projektet. Érdekes számomra hogy pakisztánban mennyire komolyan foglalkoznak a kínai kapcsolattal... A gép maga számomra egész érdekes és merőben eltérő az eddigi tengerészeti járőrgépektől, mert itt egy teherszállítót vettek alapul, eddig pedig inkább utasszállítókat alakítottak át..

http://defence.pk/threads/chinese-p3c-an-alternative-for-pc-3.141516/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az, hogy szállítógépeket használnak ilyen feladatokra az a repiparuk elmaradottságát jelenti. A civul utasszállítók sokkal hetékonyabbak aerodinaikai szempontból. Aki csak teheti utasszállítókat alakít át AWACS, tanker stb feladatra.
Ők egyelőre ezt udják saját maguk legyártani.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az, hogy szállítógépeket használnak ilyen feladatokra az a repiparuk elmaradottságát jelenti.
Ugyanezt csinálták a C-130 --> AC-130 vonalon is, akkor az ők repiparuk is elmaradott?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az szerintem egy másik kategória. Fontos volt a tábori körülmények közti üzemeltetés stb. stb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Végre megtaláltam.
HindTheBest
Itt vannak csokorba szedve az Y-8 bázisán kialakított különféle változatok:
http://chinese-military-aviation.blogspot.ro/p/surveillance-aircraft-i.html
http://chinese-military-aviation.blogspot.ro/p/surveillance-aircraft-ii.html
Van belőlük pár:)