Kína hadiipara és haderőfejlesztési programja

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 881
20 146
113
Olvastam én is azt a jelentés, de mivel eléggé SF kategória nem is nagyon törődtem vele. Ezek szerint tényleg sikerül összehozzanak egy komolyabb áttörést ezen a téren.

No meg a mai modern tengők esetén 6 kilométer mire elég? Arra biztos nem, hogy kivédjenek egy torpedó vagy rakéta támadást. Annál azért messzebbről támad egy mai modern "szivar".
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
Nem tudnak ők semmit sem AESA radart sem molni megmondta :D Olyat csak akkor fig tundi csinálni valaki a komcsik közül ha már van oylan európának.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
No meg a mai modern tengők esetén 6 kilométer mire elég? Arra biztos nem, hogy kivédjenek egy torpedó vagy rakéta támadást. Annál azért messzebbről támad egy mai modern "szivar".
Ha jól értem ez egyelőre egy kísérleti stádiumban lévő eszköz. Az történt, hogy áttörést értek el ezen a téren és az igazi hadrafogható eszköz fejleszésa csak most következik majd.
A torpedók ellen létezik had-kill eszközük. Ha 6 km belül észlelni tudják és pontosan be tudják mérni, az jócskán megnövelheti az esélyüket a túlélésre. Szóval ez már most sem egy teljesen rossz dolog.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 881
20 146
113
Ha jól értem ez egyelőre egy kísérleti stádiumban lévő eszköz. Az történt, hogy áttörést értek el ezen a téren és az igazi hadrafogható eszköz fejleszésa csak most következik majd.
A torpedók ellen létezik had-kill eszközük. Ha 6 km belül észlelni tudják és pontosan be tudják mérni, az jócskán megnövelheti az esélyüket a túlélésre. Szóval ez már most sem egy teljesen rossz dolog.

Persze nem azt mondom, hogy rossz dolog és nyilván a hatótávon is fejlesztenek majd, csak az indexnek ez a cikke eléggé amatőr.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
Kína személyzet nélküli hajó terve.
China’s CASC unveils D3000 unmanned oceanic combat vessel concept


19 September 2017

China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) has revealed plans for an autonomous multirole surface vessel designed specifically for high-end naval operations at the 2017 International Ocean Science and Technology (OST) Exhibition in Qingdao.

100205h1ujuzziquea0jij.jpg

The autonomous D3000 unmanned oceanic combat vessel is capable of executing a range of anti-submarine and surface warfare missions as a standalone unit, although it can also be deployed as part of a manned fleet as a combat support element. (IHS Markit/Kelvin Wong)

Under development by the Beijing-based 13th Research Institute of CASC’s Ninth Academy – the latter also known as China Aerospace Times Electronics Corporation (CATEC) – the D3000 unmanned oceanic combat vessel is presently envisioned to be a 30 m-class unmanned surface vessel (USV) that is capable of operating out to a range of 540 n miles for up to 90 days, although its size can be further scaled up for greater range or payload capacity should there be a customer requirement.

According to company specifications, the initial baseline D3000 is expected to feature a hybrid-electric propulsion system powered by diesel generator sets, although these could be replaced with small gas turbines for improved reliability. The vessel will also be equipped with energy storage for low-speed or loiter operations, while photovoltaic solar panels provide a secondary means of generating electrical power when the vehicle has been placed on standby.

Adopting a trimaran hullform for increased mission payload flexibility and seakeeping performance, the D3000 design is claimed to be capable of achieving maximum speeds of up to 40 kt, with guaranteed operation in conditions of up to Sea State 7. It also features a modular architecture that facilitates the installation and removal of sensors, weapons, and mission systems with the vessel capable of carrying up to 10 tonnes of payload to address a wide range of operational requirements.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://rusnext.ru/news/1509209717
AT-200
2017 október 26-án repült az AT-200 Kínai pilóta nélküli teherszállító UAV. Az első tesztrepülés 26 percig tartott.

Hossza:11.84 méter
Fesztávolsága: 12.8 méter
Magassága: 4 méter
Felszálló tömeg: 3,4 tonna
Kapacitása: 1,5 tonna -raktérben: 10 köbméter
Utazó sebesség: 313 km/óra
Repülési idő: 8 óra
Hatótávolság: 2183 km
Maximális repülési magasság: Több mint 6000 méter



bwlfmacsj-snttusoeeahh_1vkatnlhm_kikoqpvvumfyi5e3was2crvnbtc-3ygjuw3yh2exxdh-ldhvn7rx2kywquag6lfnft33x4tku.jpg


bwlfmacsj-snttusoeeahmk2fhc8cqfeqtutbwreo4axxpe8xg0c3ymnqjcmlugwxy6q-x2qkegekbjl5isyeeng7uckozfnhh3f7z2z6phncx7tc2q0novk70rpt099.jpg


bwlfmacsj-snttusoeeahh_1vkatnlhm_kikoqpvvumfyi5e3was2crvnbtc-3ykarlaj6lrehoik4thahsqe0gifov1s-iyf1sqnqlvdy.jpg






És itt van egy kicsit hosszabb és részletesebb videó is.

 
T

Törölt tag 1586

Guest
Most hogy az USA sikeresen tesztelte víz alól indítva is a saját hiperszónikus támadó eszközét Kína is megszellőztette hogy neki mije van...
hip1.jpg

hip2.jpg

hip3.jpg


Van egy jópofa videó a Kínai hyperszonikus szélcsatornáról is ahol a szerkezetüket tesztelik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 846
32 000
113
Hol volt hír a sikeres vízalattról indításról? Mondjuk annyira nem vagyok napirenden az amerikai hiperszónikus fegyverekkel, de 2-3 éve volt itt hír arról, hogy a kínaiak már akkor sikeresen tesztelték az övéket, igaz egy rakéta vitte fel, mert nem volt hozza megfelelő teherszállítójuk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 846
32 000
113
Akkor szép lassan mind a három nagynak beérik a hiperszónikus fegyvere, közben meg valakinek csak eszébe jut, hogy ezekbe egy nuki töltetet is bele lehet rakni. Hatótáv viszont fontos kérdés lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 348
51 741
113
Mindig panaszodnak de nagyon más amikor panaszkodnak és nagyon más amikor kiszállnak.

más: 200 gépért imo egy US, Kína... teheti meg, hogy vacsi új HI gépet fejleszt. Nagyon fontos lenne Oroszoknak, hogy a költségek legalább egy részét ahogy szokta elvigye India. Ld navalizált Mig29...

Nem mellesleg a piacra be fog lépni Kína is a J31el. Akinek US nem ad 5gent ad Kína. versenyezz velük bartelben...
Kínával árban senki sem tud majd versenyezni, s mostanában már jót is tudnak gyártani, nem csak olcsót. Amit írtál igaz, de nem az Indiaiak miatt fejlesztették a Pak Fa-t, hanem maguknak. Ha az Usa meg egyszerre kúrogatja majd mind Kínát, mind az Oroszokat, akkor azok kényszerűségből előbb utóbb együtt fognak csinálni mindent.