Kínai alacsony észlelhetőségű csapásmérő típusok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 779
18 029
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
Az YF-23-nak is felül voltak a beömlői. Ez csak egy bizonyos állásszög-tartományban lehet érdekes, bár ha csapásmérőnek készül, akkor lehet, hogy az nem is akkora gond..

Másrészről ennek az egyik előnye, hogy elég rendesen elrejti a beömlőnyílást a radartól. A kissé elnyújtott szívócsatorna meg takarhatja a kompresszorlapátokat.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 642
18 800
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
@sondor961

Jó kérdés, lehet, hogy olcsóbban kijönnének :D
De amennyi pénzt és embert Kína a hajtóműfejlesztésbe öl, lassan talán elérnek néhány komolyabb áttörést. A WS-10 lassan kezd elterjedni náluk, lehet, hogy mire ennek a nextgen bombázónak elkészül a prototípusa,sikerül előrukkolniuk valamilyen új, vagy részben új hajtóművel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 768
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
A flightglobal is rácuppant a témára, meg persze az új UCAV-ra.
http://www.flightglobal.com/blogs/the-dewline/2013/06/chinese-aerospace-renaissance.html
 

csomi72

New Member
2011. május 8.
9
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
Mire ebből lesz 1-2 századnyi bevethető példány az minimum 10-15 év. Vagy több.
Láthatjuk, hogy a nagyobb technológiai fölénnyel rendelkező USA mit össze nem kínlódik az F-35-tel. És milyen drága.
Kína gazdasága sem bír el sokáig párhuzamosan ennyi fejlesztést levegőben és vízen. Ott is drágul a munkaerő, van 1,3 milliárd ember az országban és ebből 1 milliárd alacsony színvonalon él ami már most feszültégekhez vezet (növekvő szociális kiadások). Mérhetetlenül nagy a környezetszennyezés, amit már a kínai kormány sem tud figyelmen kívül hagyni - ergo erre is rahedli pénzt kell költeni. Szóval drágul az ország fenntartása, és a gazdaság növekedése is kicsit lassul.
Biztos vagyok benne, hogy ennyi repülőt, anyahajót , hajókat, rakétatechikát, saját GPS rendszert, űrprogarmot és a kutya tudja még mit nem lehet párhuzamosan fejleszteni.

A környező lehetséges ellenfelek nagy részét támogatja az USA és Európa (India, Japán, Tajvan....mindenkivel vitájuk van) és még ott vannak az Oroszok. Kínának mindent magának kell most már kitalálni, vagy ellopni. Nagyon powerkodni 3-4 féle lopakodóval sem lehet, ugyanis a nagy ellenfeleknél ott az atom, ami 50 éven keresztül megakadályozta hogy kitörjön a 3. világháború. Hiába fejlődtek a fegyverek annyit mint még soha előtte, az atom miat nem vetette be őket a két nagy tömb egymás ellen. Mert az atom fékentartó erő. Szükséges rossz.

Szóval vagy jegelnek néhány programot, vagy belassulnak (ahogy az USA is)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
Már "belassultak"!
Saját vagy lopott ötletek még vannak, sőt a prototípus is elkészül - jobb híján orosz hajtóművel. De a gyártás már késik különböző problémák és a megfelelő motor hiánya miatt....

Bár 30 éve még sehol sem voltak...!
A semmiből meg nehéz egy csapásra világszínvonalút produkálni...!!!
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
soha nem tudhatjuk hogy valóban lassulóban van e Kína vagy sem...

Ugyanis a futó programjaikat se tudjuk igy azt se hogy megállt szünetel törölték halad vagy bármi.

jó példa az új AWACS-uk ait a napokba mutattak be.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
a hordozókról meg annyi hogy már 4 db építése zajlik (tehát a tervek már réges rég készen vannak)

arról meg hogy super hordozót terveznének szerintem még felesleges beszélni is

a kínaiak nem hülyék és azt se lehetne mondani hogy egy fejes el---ingja magát és muszáj megépíteni.

a valóság az az hogy elsőnek a 4 hagyományos hordozót építi meg a partjai védelmében majd ha a helyzet úgy kívánja épít még 2-3at expedícióra és amikor ezek épűlnek kezdik meg a super hordozó tervezését mire megépűlnek az expedíciós hagyományosak kész lesznek a tervek átadásuk után új gerincfektetés... 
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
056 vólt téma valamikor (12 épűl egyszerre ja és havi 1 átadást terveznek (már összehangolódtak a különböző gyárak)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Újabb kínai lopakodó készül?
T. szittya88
A bemutatás /- különösen a makett -/ nem egyenlő a gyártással...!
És ha a hajógyártás olyan jól halad, miért érdeklődnek a régi rozsdás angol hajók iránt...?

A hatalmas fejlesztések ellenére különösen a repülőgépiparban és a hajtóműgyártásban gondok vannak!
Hát ennyit a látványos bemutatókról...!
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A sorozat gyártás épp az ami kínának nem jelent gondot gondol eggyet és felhúznak egy gyárat a munkások betenítása nem olyan rettentő nagy idő főleg ha kellő képpen szét vannak bontva a munkafázisok/műveletek a gyártósoron. (Ha úgyakarják a tamagocsi gyárat is átalakítják alrendserek gyártására de erre semmi szükség épp olyan ütemben haladnak amilyenbe kell és ez a tempó rettentően gyors) míg európába amerikába átadnak 10 vadászgépet addig a kínaiak 100at...

A hajtóműgyártás meg akkor jelent majd problémát ha nem lessz honnan beszerezni de az van az ukárnok most szállítanak 200 db-ot . (Nemtudom miért probláma ha egy gépet nem egy az egyben egy ország gyárt nézd meg a nyugati típusok bármelyikét minimum 10 országból származó alkatrészek vannak bennük.) Amúgy még csak annyit a hajtóműgyártásról hogy épp nem régi hajtóműveket akarnak gyártani hanem a keleti és nyugati technológiát összehozni ötvözni mindkettő előnyös tulajdonságait... (és ez persze hogy lassan megy) gyártják az RD-33at is licensebe nem saját fejlesztés de csiszolgattták és a csiszolgatással ugyan ott vannak mint a tervező oroszok utasszállítókra is gyártanak hajtóműveket az se jelent gondot... hidd el hamarosan minden új gép saját erőforrással fog repűlni (csak ez még nem prioroitás és ezt tényleg a kínaiak mondták nem valaki nyugaton átvette kitalálta stb. én kínai weblapokról informálódok nem angol amerikai akik átvesznek valamit kibvővítik megjegyeznek stb...

A régi rozsdás roncsok iránt meg azért érdeklődnek. 1 hogy tapasztalatot szerezzenek (mert soha nem árt a plussz ebből)

2. a mérnök halgatóknak is kell valamin tanúlni

3. ha az ellenség/konkurencia bármely eszközét technológiáját beszerezheted tanulmányozhatod idióta az aki ezt nem használja ki...

Egy régi angol hajót se állítanak szolgálatba max azért hogy gyakorlatozzanak vele (de még az se jellemző)

A kínai hadi hajó gyártás tényleg élvonalbeli (nem mellesleg még 3 évig prioritás is marad)

 

5.típusú lopakodó fog szolgálni kínában 1 vadászbombázó (bombázó feladat kőrbe tolva a légierőnek) 1 vadászbombázó vadfász feladat körbe eltólva szintén légierő 1 a haditengerészetnek 1 bombázó és 1 földi csapatokat támogató (vadász képességekkel)

(ja és újabb 12 db j-10 est adtak el a pakiknak)

 

Kína minden téren nagyon jön előrre szárazfőldi téren egy élvonalbeli hadserege lessz mint kiképzésileg mint feleszerelésileg 5 éven belűl a haditengerészet 3 éven belűl nagyon megfogja közelíteni az USA flottát (ezt hidd el 3 év múlva 5 hordozójuk lessz szolgálatba és 3-4 építés alatt(ja és heli hordozók is épülnek mellesleg)) a fregateok nem kérdés amilyen ütemben haladnak a korvettek nem számít de romboló téren színtén lessznek hírek átadásról nem is kevés.

 

A légierő meg már mint említettem hatalmas a fejlődés AWACS van egy nagyteljesítményű van egy kisteljesítményű van egy kisteljesítményű a hatitengerészetnek és lessz egy hordozó alapú (ezen a téren usa-n kívűl vernek mindenkit db-számra) légiutántőltő se gond régi bombázókat alakítanak át tökéletes és gazdaságos megoldás Vadászok terén több típus van gyártásba mint a világon a 2. és 3. legnagyobb gyártónak eggyütt teherszállítás minden téren megoldottnak látszi (mire az ukránok leszálítják az antonovokat beindul a saját gyártás stratégiai szállításban is (nincsenek kicsúszva semmiből) mire az első antonovot kivonják a rendszerből 10 kínai gép lessz a hején ezzel a flotta is bővűl stb. UAV-téren épp ott vannak mint bárki más semmi lemaradás.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
3év múlva 5 rephordozó ?
sf-wink.gif


 

Te túlzásba viszed az egészet szittya
sf-confused.gif
nem kicsit nagyon.

 

A repcsigyártásuk meg inkább az oroszokét múlja felül nem  a jenkikét .
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
sokszór mondták már ezen az oldalon hogy túlzok kínával kapcsolatban de eddig minden határidő bejött amit mondtam és nem azért mert tippelek.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Usa-ba hány vadászgép készült a tavaji évben (tavaj hányat gyártottak megsúgom nem sokat jobbára csak modernizáltak) majd az F-35 lessz az ami megnyomja a termelést.

A hordozóknál meg ne azt vedd hogy 3 év múlva rendszerbe is lessz állítva (tesztek behajózás hasonló nem fut le ennyi idő alatt de 3 év múlva ott fog horgonyozni az 5 hordozó a jelenlegivel eggyütt 5.)
 

csomi72

New Member
2011. május 8.
9
0
1
Hát szittya, nem semmi amit leírtál...kicsit olyan meseszerű - ne haragudj.
sf-smile.gif


Ha lesz is 5 hordozó, azok nem nukleáris meghajtásúak lesznek, tehát nem tartanak majd ott, mint az USA a kb 10 aktív atom-meghajtású hordozóval. No és az atom-tengeralattjárokról nem is beszéltünk.

Az meg nem úgy megy hogy a Tamagocsi gyárat átállítják ultramodern fegyvergyárrá. A II. világháborúban ez ment. Mezőgazdasági gépgyárak gyártottak repülőket, havonta több százat, akár ezret is minden nagyhatalomnál. Nem kellett nagy technológia, csak néhány szakember aki irányította a gyártást. ezzel szemben MA a nem tud bárki lopakodó technológiát gyártani, csak néhány gyár az egész világon. Azoknak pedig a gyártókapacitásuk korlátozott.

 

AWACS, a radartechnológia terén már megelőzték az oroszokat, de az amcsiktól még jócskán le vannak maradva (AESA)

 

Sugárhajtóművek: gyakorlatilag az oroszok letudva, de hát ők mindig az amik mögött kullogtak, '90-2005 között pedig pénz híján nem is fejlesztettek.

 

A szárazföldi haderőnek meg csak akkor van értelme, ha átjutnak a tengeren és ott tartós légifölényt alakítanak ki.

 

Szumma? nagyon fejlődnek, de egyszerre sokat akarnak. A fentiek és az előző hozzászólásom miatt szerintem minden nem valósítható meg. Előbb-utóbb bizonyos programokat fel kell adniuk, vagy halasztani kell.

 

Kína legerősebb Távol-Keleti hatalom már most is, és az USA-nak már most is meggyűlne vele a baja, de még sokáig marad csak regionális hatalom. Az USA hegemóniáját nem veszélyezteti senki még 2050-ig, addig ők lesznek a világ csendőrei, persze a Távol-Keleten nagyon is számolni kell Kínával. egyre jobban.

 

Még vmi. Kína jobban tenné, ha nukleáris csapáserejét fejlesztené még jobban, mint ahogy most teszi. Azzal sakkban tartatja az USA-t is, anélkül hogy lenne 3-4 féle lopakodója és 5 hordozója. Csak nézd meg hogy parázik mindenki az iráni/észak-koreai atomprogramtól.

 

Üdv!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 726
113
Még vmi. Kína jobban tenné, ha nukleáris csapáserejét fejlesztené még jobban, mint ahogy most teszi. Azzal sakkban tartatja az USA-t is, anélkül hogy lenne 3-4 féle lopakodója és 5 hordozója. Csak nézd meg hogy parázik mindenki az iráni/észak-koreai atomprogramtól.

 

Hidd el fejleszti az interkontinentális ballisztikus rakétáit is. Sokkal tobb atomtoltete van, mint amennyit tippelnek nyugaton..

5 hordozoja semmiképpen nem lesz 3év múlva, csak úgy 2020 kornyékén.