Kínai hadiflotta

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 390
15 656
113
SirHiggins mondta, hogy zavaros az egész, nem én. Én azt mondom, hogy ökörség az egész.
Nagy különbség, de tényleg.
És? Erre mondtam azt, hogy: post hoc ergo propter hoc. Vagyis egy logikai hiba, mikor két egymást követő esemény közé ok okozati összefüggést teszel.
Reggel felket a nap és rá öt percre eleredt az estő, tehát azért esett az eső, mert felkelt a nap. Marhaság, egyiknek nincs köze a másikhoz. Eshetett volna öt percel napfelkelte előtt. Akkor meg azt következtetted volna, hogy azért kelt fel a nap, mert esett az eső?
Van két fényképed, amik közül az egyik gagyi módon manipulált és egy rakás néha még egymástól is eltérő narratívan.
Melyik kép manipulált? Nehogy azt mond, hogy a különböző árnyekokat még mindig nem érted! Azt lemodellezheted otthon pár evő pálcikával vagy ceruzával, egy pont szerű megvilágítás mellett.

Több különböző felvételen látszik a sub.
Aztán ahol a sub volt darus hajók jelentek meg. Teljesen logikus következtetés azt feltételezni, hogy a korábban ott kikötött hajó süllyedt el. Persze lehet más hajó is amivel gyorsan helyet cserélt és az süllyedt el, de erre eddig nem láttunk utalást.

Több sub is látható a kikötőben, vagyis azon értetlenkedésed, hogy miért az ország közepen javitnakák is alaptalanak bizonyult. Ahogy a folyó mélységre tett észrevételed is, hiszen ott vannak a hajók, és nem kellett feltétlenül lábon felmenni a folyón, láthatóak vannak úszó dokkok is.

Az az egy valid ok a zavarosságra, hogy egyes cikkek mást írnak, ezért javasoltam, hogy nem kell mindent szóról szóra venni, hanem probáld levonni a saját következtetésed a rendelkezésre álló felvételek alapján.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 538
14 571
113
Melyik kép manipulált?
Manipulalt.jpg


Berajzoltam piros vonalla, hol van átfedés a két kép közt.
De van ez a változat is.
GTkfkqLW8AAYqu6


Nehogy azt mond, hogy a különböző árnyekokat még mindig nem érted! Azt lemodellezheted otthon pár evő pálcikával vagy ceruzával, egy pont szerű megvilágítás mellett.
Parancsolj, lemodellezve.
Arnyekok.jpg

A montázs egyik felén, ahol a kép tetején lévő épületek vannak lényegében függőlegesek az árnyékok. A másik felén, ahol a daruk/kotróhajók vannak, lényegében vízszintesek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 538
14 571
113
Aztán ahol a sub volt darus hajók jelentek meg. Teljesen logikus következtetés azt feltételezni, hogy a korábban ott kikötött hajó süllyedt el. Persze lehet más hajó is amivel gyorsan helyet cserélt és az süllyedt el, de erre eddig nem láttunk utalást.
1. A sajtóforrások a képen felfedezni vélik az elsüllyedt tengeralattjárót, ami nem az, hanem a daru árnyéka.
2. Mivel folyami kikötő ezért állandó probléma az üledéklerakódás. Emiatt állandóan kotorják a medret. Tehát lehetnek kotróhajók is. De ha netalán daruk, millió más ok miatt is ottlehetnek.
3. Számomra nem logikus. Van két képünk. Ennyi. Nem következik semmiből semmi. Ráadásúl, miért volt szükség a képeket manipulálni? Kezdjek el ezekből is elméleteket gyártani?

Több sub is látható a kikötőben, vagyis azon értetlenkedésed, hogy miért az ország közepen javitnakák is alaptalanak bizonyult. Ahogy a folyó mélységre tett észrevételed is, hiszen ott vannak a hajók, és nem kellett feltétlenül lábon felmenni a folyón, láthatóak vannak úszó dokkok is.
Nem értetlenkedtem, hogy miért javítanának. Láttam hajó saját lábán úszni és láttam úszó dokkban is.

Az az egy valid ok a zavarosságra, hogy egyes cikkek mást írnak, ezért javasoltam, hogy nem kell mindent szóról szóra venni, hanem probáld levonni a saját következtetésed a rendelkezésre álló felvételek alapján.
Ha nem kell minden szóról szóra venni, akkor engedd meg, hogy fenntartásokkal kezeljem az egész története és rávílágítsak a gyenge pontjaira.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 340
25 534
113
Árnyékügyileg csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem a part melletti oszlopok és a bal oldali daru árnyékának iránya egyezik, míg a két alsó, balra levőnek meg nem.

QRAc_RwC


Van más időpontban készült kép is, ami homályosabb ugyan, de én tengeralattjáró sziluettjét nem láttam, de ez egy dolog. :)

cttD81j2
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 390
15 656
113
Manipulalt.jpg


Berajzoltam piros vonalla, hol van átfedés a két kép közt.
De van ez a változat is.
GTkfkqLW8AAYqu6



Parancsolj, lemodellezve.
Arnyekok.jpg

A montázs egyik felén, ahol a kép tetején lévő épületek vannak lényegében függőlegesek az árnyékok. A másik felén, ahol a daruk/kotróhajók vannak, lényegében vízszintesek.
Mert a hivatkozott kép amit nézel azon ott figyel a bal alsó sarokban, hogy Google Earth mellette rátéve a Planet Lab logo. Vagyis ez egy összeollozott kép. El sincs rejtve az összevágás. Az elsőnek megjelent kép relatíve kicsi volt, ezért megkeresték hol is van pontosan ez a kikötő a Google earth-ben. Rárakták, hogy nagyobb áttekintése legyen a szemlélőnek.

Ugyanakkor Ha az eredeti megjelentet nézed, ott minden rendben van.
20241004-102638.jpg


Az árnyekra meg úgy tekints mint egy vektorra. A darunál a "vízszintes" árnyék azért olyan mert a daru karja is arra mutat.

Persze van pár körülmény ami megtévesztő az átlag szemlélő számára. Az egyik, hogy ugye bár az árnyek vektora mindennek ugyan akkora, a magasabb objektumok értelem szerűen "hosszabb" árnyekot vetnek.
A vízi daruk meg különböző szögben nyúlnak ki a víz föle.

Még a nyilvánvalóan függőleges objektumok esetében sem lehet pontosan berajzolni a árnyek vektort egy kép alapján mert nem ismerjük a az adott objektum magasságát. Csupán az irány határozható meg. Azt egyszerűen jól látható fix vegpontok között meghúzhatjuk.
IMG-20241004-110314.jpg

Mind egy irányba mutat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 390
15 656
113
@SirHiggins honnan hoztad azokat (#233 #234) az összeollozott képeket? A forrásból csak az derül ki, hogy Twitter, de érdekelne a szöveg környezet, mert az a gyanúm, abból egyértelműen kiderülne a készítő szándéka.
Így csak félrevezeti @Mackensen kolegát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 824
23 327
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 390
15 656
113
Na, erről van szó. Köszi.


Emberünk elemez, kifejezetten a tengeralattjáróra fókuszáltan és rendre több ízben is az új beszerzett de kisebb képeket kivágva rápakolja ugyanarra a Google Earth-re összehasonlítás véget.
A tweet folyamból ez jól latszik. Megjegyzem nem is titkolva, direkt az összehasonlitást és a lehetséges esemény láncolatot rekonstuálandó célzattal.

@Mackensen van még kérdés? - Nesze neked, hogy egy angol prezentálta "bizonyítékra" támaszkodtál.. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 824
23 327
113
Na, erről van szó. Köszi.

Emberünk elemez, kifejezetten a tengeralattjáróra fókuszáltan és rendre több ízben is az új beszerzett de kisebb képeket kivágva rápakolja ugyanarra a Google Earth-re összehasonlítás véget.
A tweet folyamból ez jól latszik. Megjegyzem nem is titkolva, direkt az összehasonlitást és a lehetséges esemény láncolatot rekonstuálandó célzattal.

@Mackensen van még kérdés? - Nesze neked, hogy egy angol prezentálta "bizonyítékra" támaszkodtál.. :)
én arra utaltam, hogy fura ugyan azon a helyen ez, meg az elsüllyedt izé
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 538
14 571
113
Mert a hivatkozott kép amit nézel azon ott figyel a bal alsó sarokban, hogy Google Earth mellette rátéve a Planet Lab logo. Vagyis ez egy összeollozott kép. El sincs rejtve az összevágás. Az elsőnek megjelent kép relatíve kicsi volt, ezért megkeresték hol is van pontosan ez a kikötő a Google earth-ben. Rárakták, hogy nagyobb áttekintése legyen a szemlélőnek.

Ugyanakkor Ha az eredeti megjelentet nézed, ott minden rendben van.
20241004-102638.jpg


Az árnyekra meg úgy tekints mint egy vektorra. A darunál a "vízszintes" árnyék azért olyan mert a daru karja is arra mutat.

Persze van pár körülmény ami megtévesztő az átlag szemlélő számára. Az egyik, hogy ugye bár az árnyek vektora mindennek ugyan akkora, a magasabb objektumok értelem szerűen "hosszabb" árnyekot vetnek.
A vízi daruk meg különböző szögben nyúlnak ki a víz föle.

Még a nyilvánvalóan függőleges objektumok esetében sem lehet pontosan berajzolni a árnyek vektort egy kép alapján mert nem ismerjük a az adott objektum magasságát. Csupán az irány határozható meg. Azt egyszerűen jól látható fix vegpontok között meghúzhatjuk.
IMG-20241004-110314.jpg

Mind egy irányba mutat.
Semmi bajom nem volt a daru árnyékokkal. A montázs miatt a kép tetején lévő épülete esetében térnek el az árnyékok a daruk árnyékaitól.

Emberünk elemez, kifejezetten a tengeralattjáróra fókuszáltan és rendre több ízben is az új beszerzett de kisebb képeket kivágva rápakolja ugyanarra a Google Earth-re összehasonlítás véget.
A tweet folyamból ez jól latszik. Megjegyzem nem is titkolva, direkt az összehasonlitást és a lehetséges esemény láncolatot rekonstuálandó célzattal.

@Mackensen van még kérdés? - Nesze neked, hogy egy angol prezentálta "bizonyítékra" támaszkodtál.. :)

Csakhogy ez az elemző nem beszél egy pillanatra sem atomtengeralattjárókról, sem atom/hagyományos tengeralattjárókról, sőt!!! Nem jelent ki semmit biztosan. Csak számára gyanús események történnek a kikötőben és "úgy néz ki mintha". De nem állít biztosan semmit.