Kínai harckocsik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
És a T-72 már nem is érdekes? Pedig hasonlóra fel lehetne újítani, mint a fenti képen látható. Vagy tévedek?
Igen, a szovjetek/oroszok már a 70 -es évektől csinálják is.
Már a 70 -es évek végén megjelent T-72A is fejlesztett páncélzattal bírt a tornyon, lézertávmérővel és új tűzvezető rendszerrel, a T-72AV -nél pedig már Kontakt 1 ERA blokkokat is adtak a rendszerhez.
Jelenleg a T-72B3M -nél tartanak az oroszok (sőt, valójában a T-90 is T-72BU volt erdetileg), Relikt ERA -val, hőkamerával, új motorral és 2A46M5 löveggel. Az eredeti T-72 -től az is különbözik annyira, mint ez a Type 59, csak a folyamatos fejlesztés miatt nem tűnik fel, mert nem a legrégebbi változathoz hasonlítja az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
T-72-mimózák: "Hopp-hopp..." :p
Nekem ez pont a kínai tankok folyamatos előretörését jelenti a T-72 ellenében... a büdzsé kategóriában főleg. A másik nagy ellenlábas a VT-4. Ami meg a közép árkategóriában hatalmas rivális és pont azzal ver rá, hogy részben a szovjet dizájnelvek elhagyásával készült ami a T-72-őt korlátozza.
Amúgy 2007-ben lett beszerezve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Várjá' má', várjá'! Ezzel csak nem azt akarod sugallani, hogy a Type-59 torony+némi NERA eléri a T-90 védelmi szintjét? :rolleyes: :D
Meg se közelíti, az elvet mondom. De itt nem ez nem történt, hanem a Type 59-test kapott egy Type 96 tornyot, annak minden rendszerével és fegyverével. Vagyis a megkapta a 2 generációval későbbi tornyot, hogy piacképes legyen Afrikában. Itt valószínüleg a páncéltest védelme hagy maga után nem kevés kívánni valót, ezért is kérdeztem, hogy van-e valakinek infója a kínai ERA (és abból is az olcsóbb régebbi fajta) képességeiről.

"The Type 59G seems to be fitted with the same turret that the Chinese-made MBT Type 96G."
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Meg se közelíti, az elvet mondom. De itt nem ez nem történt, hanem a Type 59-test kapott egy Type 96 tornyot, annak minden rendszerével és fegyverével. Vagyis a megkapta a 2 generációval későbbi tornyot, hogy piacképes legyen Afrikában. Itt valószínüleg a páncéltest védelme hagy maga után nem kevés kívánni valót, ezért is kérdeztem, hogy van-e valakinek infója a kínai ERA (és abból is az olcsóbb régebbi fajta) képességeiről.

"The Type 59G seems to be fitted with the same turret that the Chinese-made MBT Type 96G."
Pedig ezen elég egyértelműen az eredeti torony van felpimpelve. Ha a búvónyílást, a torony tetejének a formáját nézed, az bezony egy t-54/type-59 torony.
48138740338_42917722b7_k.jpg.caca7b8c7486e31906a41954c29a5aac.jpg


Ez a 96-os:
Type_96A_-_Tankbiathlon15finalp1-14.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Pedig ezen elég egyértelműen az eredeti torony van felpimpelve. Ha a búvónyílást, a torony tetejének a formáját nézed, az bezony egy t-54/type-59 torony.
48138740338_42917722b7_k.jpg.caca7b8c7486e31906a41954c29a5aac.jpg


Ez a 96-os:
Type_96A_-_Tankbiathlon15finalp1-14.jpg
Igazad lesz. Akkor csak a fő fegyvert és a töltőrendszert applikálták bele meg az elektronikát.

Amúgy mondja már meg valaki, hogy ha a kínaiak tudnak szép formásan ERA-t felrakni a kerek toronyra akkor a ruszkikék miért olyan rusnyák? Ezt sosem fogom megérteni.

http://fighting-vehicles.com/type-59g-tank/


on closer inspection it is clear that the Type 59G has retained its original Type 59 oval turret and had a new modular armor package, just like Pakistan’s Type 59 Al-Zarrar Tank upgrade.
you can see the original Type 59 turret ventilation (1.) the original oval top (2.) which meets the added armor package (3.) and the original Type 59 crew hatch (4. & 4a.)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and enzo

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Igazad lesz. Akkor csak a fő fegyvert és a töltőrendszert applikálták bele meg az elektronikát.

Amúgy mondja már meg valaki, hogy ha a kínaiak tudnak szép formásan ERA-t felrakni a kerek toronyra akkor a ruszkikék miért olyan rusnyák? Ezt sosem fogom megérteni.

http://fighting-vehicles.com/type-59g-tank/


on closer inspection it is clear that the Type 59G has retained its original Type 59 oval turret and had a new modular armor package, just like Pakistan’s Type 59 Al-Zarrar Tank upgrade.
you can see the original Type 59 turret ventilation (1.) the original oval top (2.) which meets the added armor package (3.) and the original Type 59 crew hatch (4. & 4a.)
Valószínűleg nem ezercsilliárd egy 'salgó polc' darabjainak a felhegesztése mint a 'komoly hadiiparral' rendelkező országokban, amire aztán rábaszarintják a kiegészítő páncélt. Ilyenekről szoktam ám filózni, amikor era-t, vagy nera-t képzelgek a T-72-re, csak mindenki azt gondolja rajtam meg @LMzek 2.0 -en kívül, hogy ennél komolyabb technológiát igényel a dolog. Mer' az hadiipari szögvas. :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Valószínűleg nem ezercsilliárd egy 'salgó polc' darabjainak a felhegesztése mint a 'komoly hadiiparral' rendelkező országokban, amire aztán rábaszarintják a kiegészítő páncélt. Ilyenekről szoktam ám filózni, amikor era-t, vagy nera-t képzelgek a T-72-re, csak mindenki azt gondolja rajtam meg @LMzek 2.0 -en kívül, hogy ennél komolyabb technológiát igényel a dolog. Mer' az hadiipari szögvas. :rolleyes:
Jah de ez orosz részről szimpla igénytelenség lehet? Vagy mi az oka szerinted?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
Jah de ez orosz részről szimpla igénytelenség lehet? Vagy mi az oka szerinted?
Szerintem annyi az oka, hogy így is elég. Maguknak csinálják, szóval pont köpnek a design-ra, a hatékonyságon meg nem ront. A rések amik miatt szarul mutat a dolog, elhanyagolhatóak abból a szempontból, hogy ott bemegy valami, szóval szerintem ja, szimpla hatékonyságalapú igénytelenség.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Szerintem annyi az oka, hogy így is elég. Maguknak csinálják, szóval pont köpnek a design-ra, a hatékonyságon meg nem ront. A rések amik miatt szarul mutat a dolog, elhanyagolhatóak abból a szempontból, hogy ott bemegy valami, szóval szerintem ja, szimpla hatékonyságalapú igénytelenség.
Pedig ezek a kínai tankok még szépek is :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Igazad lesz. Akkor csak a fő fegyvert és a töltőrendszert applikálták bele meg az elektronikát.

Amúgy mondja már meg valaki, hogy ha a kínaiak tudnak szép formásan ERA-t felrakni a kerek toronyra akkor a ruszkikék miért olyan rusnyák? Ezt sosem fogom megérteni.

http://fighting-vehicles.com/type-59g-tank/


on closer inspection it is clear that the Type 59G has retained its original Type 59 oval turret and had a new modular armor package, just like Pakistan’s Type 59 Al-Zarrar Tank upgrade.
you can see the original Type 59 turret ventilation (1.) the original oval top (2.) which meets the added armor package (3.) and the original Type 59 crew hatch (4. & 4a.)

Ezt én is kérdeztem 1-2 hónapja.

Amúgy a csehek meg a törökök is szép formásan rakják fe az ERA.ikat a modernizált 72-esekre. (Scarab ls Shygys)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Szerintem annyi az oka, hogy így is elég. Maguknak csinálják, szóval pont köpnek a design-ra, a hatékonyságon meg nem ront. A rések amik miatt szarul mutat a dolog, elhanyagolhatóak abból a szempontból, hogy ott bemegy valami, szóval szerintem ja, szimpla hatékonyságalapú igénytelenség.
Nekem van egy teóriám. (jelzem teória)
Az írják, hogy a kínai ERA légréssel (spaced armor) van együtt alkalmazva és azért van így kerete építve. Nem lehetséges, hogy a kínai ERA (amit valami lopott kontakt 1-ből kezdtek el annó kurva régen hegeszteni) technológia nem annyira hatékony és ezért van még szüksége a légréses páncélra?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Igen, a szovjetek/oroszok már a 70 -es évektől csinálják is.
Már a 70 -es évek végén megjelent T-72A is fejlesztett páncélzattal bírt a tornyon, lézertávmérővel és új tűzvezető rendszerrel, a T-72AV -nél pedig már Kontakt 1 ERA blokkokat is adtak a rendszerhez.
Jelenleg a T-72B3M -nél tartanak az oroszok (sőt, valójában a T-90 is T-72BU volt erdetileg), Relikt ERA -val, hőkamerával, új motorral és 2A46M5 löveggel. Az eredeti T-72 -től az is különbözik annyira, mint ez a Type 59, csak a folyamatos fejlesztés miatt nem tűnik fel, mert nem a legrégebbi változathoz hasonlítja az ember.
Ezt viccnek szántam.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Nekem van egy teóriám. (jelzem teória)
Az írják, hogy a kínai ERA légréssel (spaced armor) van együtt alkalmazva és azért van így kerete építve. Nem lehetséges, hogy a kínai ERA (amit valami lopott kontakt 1-ből kezdtek el annó kurva régen hegeszteni) technológia nem annyira hatékony és ezért van még szüksége a légréses páncélra?

En arra tippelek, hogy az az ok, mert a kinaiaknak meg nem volt csecsenfold szeru tapasztalatuk. Addig szokas gyurni a kinezetre, amig ki nem derul mekkora hatranyt jelent pl. karbantartas/javitas szempontjabol. Hezagosabbat gondolom konnyebb cserelgetni, mintha le kell pl. szedni a fele keszletet, hogy egyebbkent visszategyel 2 kockat. De mostanaban sokat latok olyat, hogy csak dizajnnal probalnak eladni technikat a kulonbozo promonapokon. Pl. elnyujtott ledlampak nelkul ma nem lehet IFV-t/APC-t eladni :p:p:p
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Nekem van egy teóriám. (jelzem teória)
Az írják, hogy a kínai ERA légréssel (spaced armor) van együtt alkalmazva és azért van így kerete építve. Nem lehetséges, hogy a kínai ERA (amit valami lopott kontakt 1-ből kezdtek el annó kurva régen hegeszteni) technológia nem annyira hatékony és ezért van még szüksége a légréses páncélra?

Jaj, raadas. Hisz a minap irkaltunk az egyik szalon hogy pl. a T-72B-nel az oroszok sokszor leszedik a sofor feje feletti kockakat bekeidoben a konnyebb/gyorsabb beszallas kedveert. Ezeknel ez a lehetoseg pl. nem fontos v. tul sok belatast engedne a valos kepessegekre stb. Mindennek van pro es kontra resze.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
En arra tippelek, hogy az az ok, mert a kinaiaknak meg nem volt csecsenfold szeru tapasztalatuk. Addig szokas gyurni a kinezetre, amig ki nem derul mekkora hatranyt jelent pl. karbantartas/javitas szempontjabol. Hezagosabbat gondolom konnyebb cserelgetni, mintha le kell pl. szedni a fele keszletet, hogy egyebbkent visszategyel 2 kockat. De mostanaban sokat latok olyat, hogy csak dizajnnal probalnak eladni technikat a kulonbozo promonapokon. Pl. elnyujtott ledlampak nelkul ma nem lehet IFV-t/APC-t eladni :p:p:p

Ott a pont.
Meg ugye az sem mindegy milyen a torony formája. A T-90A-tól kezdve egész szépen fednek az ERA-k, csak a karbantartásra van hely.
Az újabb kínai vasak tornya eleve szögletesre van tervezve, könnyebb így jó fedést kialakítani. A T-72 tornya le van kerekítve , azt nehéz nagy, szögletes lapokkal szépen befedni.