Kínai repülőgép-hordozók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Ugyan már... Mi nehezebb nulláról megtervezni egy hordozót vagy módosítást végrehajtani egy kész terven?!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 941
113
Nem azért nem gyártanak mert nincs meg a szellemi képességük hanem mert elavult konstrukciók és a pénzüket sem erre költik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Már tobbszor írtam, hogy az oroszoknak jelenleg nincs olyan hajógyáruk, ahol hordozót lehetne építeni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Csak annyit jegyeztem meg, hogy így sem volt könnyű.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nem azért nem gyártanak mert nincs meg a szellemi képességük hanem mert elavult konstrukciók és a pénzüket sem erre költik.

Igen. Megint itt vagyunk a cápauszonylevesnél. Az oroszok séfek a legfinomabb cápauszonylevest főznék, csap nincs konyhájuk...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 941
113
Mackensen

De te a szellemi képességüket vontad kétségbe.Attól,hogy nincs kalapácsom még lehet annyi eszem,hogy tudjak kalapálni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Egy szóval sem vontam kétségbe a szellemi képességüket. Hol írtam én ilyet?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az ukrán eladtak mindent a kínaiaknak ami jogilag nem illete oket, ilyen volt a Varjag , az Uljanovszk és a Szu-33 proto tervdokumentációja is.
A kínaiknak nem volt nehéz dolguk....

Ezek után van egy olyan sejtésem, hogy az USA nem csak az oroszokat, hanem a kínaiakat is próbálja kiszorítani Ukrajnából.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 941
113
De ha ennyire könnyű, az oroszok is gyárthatnának 1-2 új példányt.

Könnyű nehéz az szellemi képességre utal nem arra,hogy van-e hely ahol elfér.Nyilván megfelelő dokkjuk sem azért nincs mert nem tudnak elég nagyot építeni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="dudi">Nem azért nem gyártanak mert nincs meg a szellemi képességük hanem mert elavult konstrukciók és a pénzüket sem erre költik.

Igen. Megint itt vagyunk a cápauszonylevesnél. Az oroszok séfek a legfinomabb cápauszonylevest főznék, csap nincs konyhájuk...</blockquote>

+1
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És fentebb volt a cápauszonyleveses példa. Miszerint hiába pengék elméletben, ha nincs konyhájuk.
Ha nincs hajógyári kapacitásod, pénzed, akkor csak fasza kis műanyag makettekre fogja futni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Történetesen Mackensen-nek igaza van. Nem kis teljesítmény az, amit a kínaiak csinálnak. Akkor sem, ha igyekszenek már meglévő terveket beszerezni, és arra építeni.
Szóval itt azt hiszem, épp nem az oroszok, hanem a kínaiak szellemi képessége lett kétségbevonva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 246
113
Ez így van, most haubagoi, Mac vonalával értek egyet. Kínának van kapacitása arra, hogy ne csak fasza kis maketteket építgessen. Ez azért van, mert van rá pénzük, hogy legyen akkora dokk, amiben ekkora hajót is lehet építeni. Ez meg azért van, mert van IPAR, és erős gazdaság. Az meg nem azért van, mert hülyék lennének. A Kínaiak szerintem mindenkinek követendő példa kéne hogy legyenek, amit az elmúlt 30-40 évben csináltak, az példaértékű. Megvettek mindent, amit csak tudtak, amit nem adtak el, azt ellopták, illetve elloptak mindent amit csak tudtak, amit nem tudtak ellopni, azt megvették. Ami így se, úgy se volt megszerezhető, na azt, de csakis azt kifejlesztették saját erőböl. Le a kalappal előttük. Bárcsak Európa lenne fele ilyen tudatos, határozott...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 941
113
A pénzzel kapcsolatban meg annyit azért hozzáfűznék,hogy nyugaton is lenne rá pénz de ott nem nagyon nézik el az adófizetők,hogy a falusi lakosság középkori szinten néhol barlangokban lakik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 246
113
Egy szót nem ejtettem a kínaiakokról.
Ez nem is neked szól, inkább Bokin éreztem azt a típusú lesajnálást Kína felé, amit ő sem(és én sem)szeret, ha a Nyugatiak nyilvánítanak ki pl. az Oroszok felé. Oroszország és Kína ha van eszük, félreteszik a régi sérelmeket, és megpróbálnak egymással kereskedni, és közösen fejleszteni, tech transzferekkel, különben megeszik őket élve, megembargózzák, elsorvasztják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 246
113
A pénzzel kapcsolatban meg annyit azért hozzáfűznék,hogy nyugaton is lenne rá pénz de ott nem nagyon nézik el az adófizetők,hogy a falusi lakosság középkori szinten néhol barlangokban lakik.
Minden tiszteletem mellett, NYUGATON sem fenékig tejfel, ott sincs mindenre egyszerre pénz, és nem a falusi lakosság, hanem Londonban az East End, Calaisnál a "Jungle", Párizs lassan valós B13, de Brüsszel Molenbeek, Malmö etc komplett negyedei élnek úgy, mint mi a középkorban, de legalább a közös vezetésünk még tapsol is hozzá.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="dudi">Egy szót nem ejtettem a kínaiakokról.
Ez nem is neked szól, inkább Bokin éreztem azt a típusú lesajnálást Kína felé, amit ő sem(és én sem)szeret, ha a Nyugatiak nyilvánítanak ki pl. az Oroszok felé. Oroszország és Kína ha van eszük, félreteszik a régi sérelmeket, és megpróbálnak egymással kereskedni, és közösen fejleszteni, tech transzferekkel, különben megeszik őket élve, megembargózzák, elsorvasztják.
</blockquote>

Kína még jelenleg nem nőtt fel egy szintre. Arra, amin pl. a japánok is vannak már. Oroszokról nem is beszélve. Kreativitás, innováció egyelőre kb. 0. Persze ez változhat, sőt változik nyilván, de egyelőre csak a másolásban és a másoltak összelegózásban ászok, amennyire én látom.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote>Kreativitás, innováció egyelőre kb. 0.

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Innovation_Index</blockquote>

27-ek, miközben ők a legnagyobb népességgel bíró ország a bolygón. Van még hová fejlődniük.