Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Politikai tisztek biztos vannak, ahogy a háttérben a pénzekért is szerintem biztosan megy a csatározás. Az ok, hogy papíron minden haderőnem a hadsereg alatt van, de a pénzek elosztása ott sem egyszerű, az átlag katonától egészen fel a legmagasabb szintig, meglepődnék, ha pl a szárazföldi hadsereg tábornoka néha ne morogna azon, hogy mennyi pénz ömlik a haditengerészethez. Minden haderőnemnél meg kell lenniük a politikailag patyolat tiszta vezető tiszteknek, akik ráhatással vannak a pénzügyminisztérium megfelelő tagjaira. Csak míg pl az USÁ-ban ez részben a nyilvánosság előtt zajlik, addig Kínában zárt ajtók mögött.Kínában nincs katonai professzionalizmus, csak professzionális katonák. A sereget a párt irányítja, politikai szempontok alapján. Nem igazán lehetséges haderőnemi versengés a forrásokért ilyen körülmények között.
Az oka egyértelmű, ami érdekes szerintem, hogy hogyan éli ezt meg pl a hadsereg. Ott is bőven vannak fejlesztések, szóval sok okból nincs ok a panaszra, de a hangsúly az elmúlt évtizedben egyértelműen a légierőn és a flottán volt. A kínai katona is ember, a "saját csoportjához húz", csak érdekes szerintem, hogy vannak-e néha pl egyértelműen ilyen okokra visszavezethető, komoly viták, akár baka, akár tábornoki szinten. Abban egyetértek, hogy ez biztosan nem olyan színtű ellentét, mint pl az amerikaiaknál. Vagy akár talán nálunk.Lehet, hogy van, de messze nem annyira hangsúlyos mint az amerikaiaknál. A haditengerészet főlet a 2008-as válság után kezdett el látványosan fejlődni. Akkor keztek rákapcsolni az afrikai befektetésekre és akkor kezdett el felértékelődni a haditengerészet szerepe.
Nem tudom, de elég pl nemrég passzoltak át egy teljes dandárt a hadseregtől a haditengerészethez. Ugyebár a hadseregnek is vannak amolyan partraszálló csapatai. Most az egyszerűség kedvéért inkább a haditengerészeti tengerészgyalogosokhoz kerültek. Takás közös hadgyakorlat van. Tudtommal a logisztikát teljesen digitalizálták és egységesítették.Az oka egyértelmű, ami érdekes szerintem, hogy hogyan éli ezt meg pl a hadsereg. Ott is bőven vannak fejlesztések, szóval sok okból nincs ok a panaszra, de a hangsúly az elmúlt évtizedben egyértelműen a légierőn és a flottán volt. A kínai katona is ember, a "saját csoportjához húz", csak érdekes szerintem, hogy vannak-e néha pl egyértelműen ilyen okokra visszavezethető, komoly viták, akár baka, akár tábornoki szinten. Abban egyetértek, hogy ez biztosan nem olyan színtű ellentét, mint pl az amerikaiaknál. Vagy akár talán nálunk.
Egyértelmű, mindent a legjobbaktól.
Egy lőszer felvonó elvét nem nehéz megérteni. Abban is biztos vagyok, hogy a nem kevés pénzért felépített, majd újra és újra átépitett beton hordozójukon nem csak a gépek tárolását, mozgatását gyakorolták. Plusz vannak egyéb teszthajó platformjaik, amiken fogalmunk sincs, hogy mi mindent tesztelnek, kísérleteznek. Az egyértelmű, hogy a hordozó üzemeltetés, építés fortélyait a legjobbtól igyekeznek ellesni, nyilván sok idő (és pénz), amíg minden apró darab a helyére kerül. Nem véletlen, hogy az első saját hordozójuk a Kuznyecov módosított testvérhajója lett, pénzük, kapacitásúk lett volna rá, hogy egyből egy 80k tonnás, katapultos hajót építsenek.Az kevés,hogy ugyan úgy néz ki,az elveket kell megértrni az meg másolással nem megy.
Milyen elveket?Az kevés,hogy ugyan úgy néz ki,az elveket kell megértrni az meg másolással nem megy.
Az idő nekik dolgozik, elméletet lefekteték, menetközbeni csiszolgatás van hátra, az figyelemre méltó, hogy megengedhetik maguknak, hogy "gyakorlás", "tapasztalat" céljára építsenek hordozót, addig se teljen feleslegesen az idő, amíg előjönnek majd a nagyágyúval. USA feltétlen előnyben van a 80 éves tapasztalatta, folyamatos éles bevetésekkel, mert a hadgyakorlat, szimuláció, nem ugyanaz.Milyen elveket?
Milyen elveket?
Ez annyira tág fogalom, hogy szinte értelmezhetettlen. Amit mostanáig tudunk, hogy képesek hajókat építeni és ezeket üzemeltetni is tudják.A hajóépítés és az üzemeltetés elveit.