Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Erről mindig az jut eszembe amikor a haverom esküvőjén kiszállt az örömapa egy Clióból 12 órás út után. Embert még nem hallottam úgy káromkodni. :D





Megnéztem kb. 22 óra alatt lennék Splitben. Átszállás Bécsben és Grazban. :D
Nem èrtem ezt ahozzáállást. Régebben micsoda klassz utakat tetttek meg az emberek Trabival, Ladàval.Én konkrétan 50 LE Mitsubishi Colttal, le a jugo autoputon, Isztambulon át Kusadasiig, két gyerekkel. És mindenki happy volt. Egy jó kis út a kis fiattal sokkal nagyobb élmény, mint azzal az ujgazdag teherautóval.
Lehajtottam Londonból Bécsig egy menetben Golf 1-el. Ment mint a gyorsvonat.
Most meg sokan lenézik a " normàlis" autókat, elfeledve fiatalkorukat.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Erről mindig az jut eszembe amikor a haverom esküvőjén kiszállt az örömapa egy Clióból 12 órás út után. Embert még nem hallottam úgy káromkodni. :D





Megnéztem kb. 22 óra alatt lennék Splitben. Átszállás Bécsben és Grazban. :D
A lányom egy ismerősével nemrég járta meg a Budapest-Como útvonalat - a hét napból a legtöbbet az "autóban" aludva egy öreg dízel Smarttal.
Igen; a kétülésessel...

Na persze - ahogy most ő is - 23 évesen én is szívbaj nélkül elindultam Borsodbó' Nagypolszkival Bibionéba, Velencébe.
S 1993-ban még ugye nem volt se mobilteló, se net, se GPS (igaz, utóbbit mai napig sem használok; az a gyávák térképe, ha kell férfiasan tévedek el:hadonaszos:)
Sem Euro, s persze semmi nyelvtudás (az a gyenge középsulis orosz ugye...).
Na meg a pénzünk sem ért volna semmit, ha valamit nem tudunk magunk megjavítani. (A Nagypolák gyakorlatilag nem volt alkatrész kompatibilis a Fiat 125-össel)

S akkor ez még nem is volt távolság más kalandozó magyarokhoz képest.

Mindenesetre korosodva a kockázatvállaló képesség is, meg a gyötrődés/tűrőképesség is csökken, mese nincs.:confused:
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Nem èrtem ezt ahozzáállást. Régebben micsoda klassz utakat tetttek meg az emberek Trabival, Ladàval.Én konkrétan 50 LE Mitsubishi Colttal, le a jugo autoputon, Isztambulon át Kusadasiig, két gyerekkel. És mindenki happy volt. Egy jó kis út a kis fiattal sokkal nagyobb élmény, mint azzal az ujgazdag teherautóval.
Lehajtottam Londonból Bécsig egy menetben Golf 1-el. Ment mint a gyorsvonat.
Most meg sokan lenézik a " normàlis" autókat, elfeledve fiatalkorukat.
Tessék; még el sem olvastam a hozzászólásod, s mégis megemlítettelek;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A lányom egy ismerősével nemrég járta meg a Budapest-Como útvonalat - a hét napból a legtöbbet az "autóban" aludva egy öreg dízel Smarttal.
Igen; a kétülésessel...

Na persze - ahogy most ő is - 23 évesen én is szívbaj nélkül elindultam Borsodbó' Nagypolszkival Bibionéba, Velencébe.
S 1993-ban még ugye nem volt se mobilteló, se net, se GPS (igaz, utóbbit mai napig sem használok; az a gyávák térképe, ha kell férfiasan tévedek el:hadonaszos:)
Sem Euro, s persze semmi nyelvtudás (az a gyenge középsulis orosz ugye...).
Na meg a pénzünk sem ért volna semmit, ha valamit nem tudunk magunk megjavítani. (A Nagypolák gyakorlatilag nem volt alkatrész kompatibilis a Fiat 125-össel)

S akkor ez még nem is volt távolság más kalandozó magyarokhoz képest.

Mindenesetre korosodva a kockázatvállaló képesség is, meg a gyötrődés/tűrőképesség is csökken, mese nincs.:confused:
Jó, hát máskor meg lóval, harcolva járták be a magyar turisták Európát. :D
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem èrtem ezt ahozzáállást. Régebben micsoda klassz utakat tetttek meg az emberek Trabival, Ladàval.Én konkrétan 50 LE Mitsubishi Colttal, le a jugo autoputon, Isztambulon át Kusadasiig, két gyerekkel. És mindenki happy volt. Egy jó kis út a kis fiattal sokkal nagyobb élmény, mint azzal az ujgazdag teherautóval.
Lehajtottam Londonból Bécsig egy menetben Golf 1-el. Ment mint a gyorsvonat.
Most meg sokan lenézik a " normàlis" autókat, elfeledve fiatalkorukat.
Pont ma láttam egy nagyon patika kis Ötös Roni GT-t, az a hang, meg utána a benzinszag a levegőben uhh...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ilyen második példás, szembe előzéses-kikerülős játékba belefutottam nyár elején a 2-es főúton Vác felé, akkor gondolkodtam el komolyabban, hogy a következő kocsimnak elektromos autó helyett veszek egy kiszuperált BMP-t.


Nos igen. És itt jegyezném meg, hogy nem feltétlenül csak azért akarnak-vesznek páran SUV-t, mert kicsi a pöcsük, vagy divatmajmok. Hanem lehet, hogy csak simán féltik az életüket-testi épségüket az utakon...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: hunter85 and gafzhu

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Ilyen második példás, szembe előzéses-kikerülős játékba belefutottam nyár elején a 2-es főúton Vác felé, akkor gondolkodtam el komolyabban, hogy a következő kocsimnak elektromos autó helyett veszek egy kiszuperált BMP-t.
Azért ha kérhetném, ne túlozzunk; bőven elég egy ballonkerekes Kraz is:D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Azért ha kérhetném, ne túlozzunk; bőven elég egy ballonkerekes Kraz is:D

BIG_0012905304.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Nagyjából végre sikerült kifogyasztani az adalékos benyát a kocsiból. Meddig érdemes megtankolni prémiummal, amiben nincs bioszar? Félig vagy tele?
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár