Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 022
2 900
113
Vicces módon abban a víz volt az igazi teljesítménynövelő, az alkohol inkább csak fagyálló szerepet töltött be - bár mivel az is üzemanyag és ezért valamit hozzárakott.

Brazíliában pedig a mai napig árulnak zsír új teljesen alkoholüzemű kocsikat, a ‘prémium’ az ami benzines!
Tudom. A carnot ciklusban a hűtéssel növeled a görbék közti területet
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 057
16 203
113
Tudom. A carnot ciklusban a hűtéssel növeled a görbék közti területet

Én nem tudom. Meg azt se hogy mi a Carnot ciklus. A leírás szerint a feltöltőbe fecskendezett víz / methanol keverék a párolgással csökkent a levegő hőmérsékletét (és ezáltal sűrítésben is segít), csökkenti a kopogásra való hajlamot, illetve belső hűtést nyújt a motornak a hőelvonással (egyszerűen kipufogja a forró gőzt).
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 138
113

n%C3%A9vtelen-png.6829541


2-png.6829556
3-png.6829557
4-png.6829558
6-png.6829559
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 984
113
Sajnos ha hinni lehet a pletykáknak akkor az idei évre tervezett V43 as felújítások (az a kevés is) feleződik illetve oldják meg alapon lesz......
Most már biztos hogy a mellékvonalakat be fogják zárni csak az a kevés fog maradni amin még érdemi teher fuvarozás van.
A fővonalak meg szép lassan ki lesznek szervezve valamely Mészaros cég alá. A vele járó támogatásokkal egyetembe.
Úgyhogy nem lesz itt bármiféle fejlesztés a Lázár álmaiból.
 

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33
Benzint én sem, de gázolajat rendszeresen. Semmi különbséget nem vettem észre teljesítményben, járáskultúrában vagy fogyasztásban.
Mai modern 1000+bar-os injektoros dízeleknèl nem mindegy az üzemanyag minősèg.
Nekem nincs gond ezzel a szívó benya ami maximum~ 4 bar-al fecskendez , azt is szívócsőbe. De ha lenne egy ilyen tdi-m gondolkodnèk biztos rajta, hogy melyik kútra is menjek.
De ezèrt is nem lesz, darab/injektort 150-200k-èrt nem cserèlgetnèk.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 440
11 367
113
@misinator Nem igazán értem mi a bajod a mezítlábas 95-össel. Van benne kb 4% etanol. Ha a motor tömítései bírják, az ég világon semmi baja nem lesz tőle, sőt. Az alkohol kiváló tisztítószer és az ‘oktánszáma’ is nagyon magas, csak az energiatartalma alacsony. Régen még teljesítményfokozásra is használták. ;)
Alkoholt motorba önteni!?*

Ezért Borsodban nagyon hamar gladiátolképzőben találnád magad!:hadonaszos:


*Természetesen tudom, hogy igen, főleg, ha dragster:rolleyes:

Nem tagadom; a videó hatása alá kerültem. Már jó párszor megnéztem újra és újra egy-két jelenetet.
...ahogy a Top Fuel elhúz a Corvette mellett és annak emiatt(?) leáll a motorja...

Megy a számomra erőltetett jópofizás a videón, de érdemes megnézni azokat a képsorokat (a futam előtt is), amikor látni a Top Fuel motort bontva.
Látni hogy újítják fel a következő futamra. Ha jól értettem, a kompresszor két futamot is kibír...



A kuplungtárcsákhoz nem lehet hozzáérni még jóval később sem olyan forrók...

Időpontra beállítva:

 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 440
11 367
113
Remélem, hogy jól sikerül a beiillesztés:

Ha itt lenne Molni, meg Szőrhigginsz, hogy elszabadulna a q......d.

Pedig feketén fehéren látszik a pusztító különbség:
A fene nagy öntudatos, a város és a bébifókák megmentésével büszkélkedő bringások, rolleresek sokszorosan magasabb ívben, arányban..ööö tesznek a közlekedési szabályok betartására:

A motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
A nem motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
Hétköznap2,5911,13
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Remélem, hogy jól sikerül a beiillesztés:

Ha itt lenne Molni, meg Szőrhigginsz, hogy elszabadulna a q......d.

Pedig feketén fehéren látszik a pusztító különbség:
A fene nagy öntudatos, a város és a bébifókák megmentésével büszkélkedő bringások, rolleresek sokszorosan magasabb ívben, arányban..ööö tesznek a közlekedési szabályok betartására:

A motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
A nem motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
Hétköznap2,5911,13
Nincs ebben semmi különös.
Az autónak van rendazáma, könnyen azonosítható és így büntethető. Egy gyalogost/bringást, ha nem fogják meg ott és azonnal, akkor sosem büntetik. Még ha videó felvételen szerepel, akkor sem. Így nincs, ami rákényszeríti a szabályok betattására.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 095
2 910
113
Remélem, hogy jól sikerül a beiillesztés:

Ha itt lenne Molni, meg Szőrhigginsz, hogy elszabadulna a q......d.

Pedig feketén fehéren látszik a pusztító különbség:
A fene nagy öntudatos, a város és a bébifókák megmentésével büszkélkedő bringások, rolleresek sokszorosan magasabb ívben, arányban..ööö tesznek a közlekedési szabályok betartására:

A motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
A nem motorizált forgalom szabálysértőinek
aránya (százalék)
Hétköznap2,5911,13

Feltételezem a statisztika készítői egy kalap alá vették a bébifókamentőket a kresz vizsga nélkül isibe bicózó gyerekeket, kocsmából hazafelé trükköző alkeszokat, bótba kerékpározó néniket-bácsikat is.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 984
113
Feltételezem a statisztika készítői egy kalap alá vették a bébifókamentőket a kresz vizsga nélkül isibe bicózó gyerekeket, kocsmából hazafelé trükköző alkeszokat, bótba kerékpározó néniket-bácsikat is.
Nem tudom... Sajnos én mást tapasztalok kerékpáron. Olyan alapvető szabályokat se használnak nagyon sok kerékpáros hogy a kezét használja pl kanyarodásnál, elsőbbség adás (nálunk pl igaz "kicsiben" ki van téve a tábla kerékpár úton is a kerékpárosra vonatkozóan két nagyobb keresztőzésben. Nagy forgalmú ipari parkhoz vezető szakasz. Kamion stb forgalom miatt meg a cégek kérhették gondolom én. Volt már párszor belőle ügy mert azt hitte az illető hogy rá nem vonatkoznak a kresz szabályok. Mire közölte vele a helyszínelő rendőr oszt a táblát figyelembe vette e? Hát nem.... De vergődés megvolt..... utána azért mert a személygépkocsi sofőrje a biztosítón keresztül beperelte és lám megnyerte a pert. Károkozás behajtása.)
Tehát nagyon sok kerékpáros az alapvető közlekedési szabályokkal sincs tisztában. Kéz használat....kresz tábla ismerete.... Világítás minek is az mert a szentjános bogár fényerőt elöl hátul nem igazán veszik észre .. de szerinte világít az..... sorolhatnánk még.
És sajnos ez hatványozottan igaz a rollerresekre is.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 095
2 910
113
Nem tudom... Sajnos én mást tapasztalok kerékpáron. Olyan alapvető szabályokat se használnak nagyon sok kerékpáros hogy a kezét használja pl kanyarodásnál, elsőbbség adás (nálunk pl igaz "kicsiben" ki van téve a tábla kerékpár úton is a kerékpárosra vonatkozóan két nagyobb keresztőzésben. Nagy forgalmú ipari parkhoz vezető szakasz. Kamion stb forgalom miatt meg a cégek kérhették gondolom én. Volt már párszor belőle ügy mert azt hitte az illető hogy rá nem vonatkoznak a kresz szabályok. Mire közölte vele a helyszínelő rendőr oszt a táblát figyelembe vette e? Hát nem.... De vergődés megvolt..... utána azért mert a személygépkocsi sofőrje a biztosítón keresztül beperelte és lám megnyerte a pert. Károkozás behajtása.)
Tehát nagyon sok kerékpáros az alapvető közlekedési szabályokkal sincs tisztában. Kéz használat....kresz tábla ismerete.... Világítás minek is az mert a szentjános bogár fényerőt elöl hátul nem igazán veszik észre .. de szerinte világít az..... sorolhatnánk még.
És sajnos ez hatványozottan igaz a rollerresekre is.

Oktatóm szavajárása szerint a gyalogosnak és a kerékpárosnak engedélyezve van a hülyeség, kresz vizsga nélkül ittasan legálisan vehet részt a közlekedésben.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 400
113
Hiedelemmel ellentétben ittasan nem biciklizhet, mivel járműnek minősül.
A rendőrség lesz*rja az más dolog.

Nem tilos előtte alkoholt fogyasztani. Csak "kerékpározásra alkalmatlan állapotban" tilos biciklizni. Az meg az egyén belátásától és alkoholtűrő képességétől függ, hogy mi számít annak.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem tilos előtte alkoholt fogyasztani. Csak "kerékpározásra alkalmatlan állapotban" tilos biciklizni. Az meg az egyén belátásától és alkoholtűrő képességétől függ, hogy mi számít annak.
Ez azt jelenti hogy amíg nem esel el, a rendőrség leszarja, ha elesel még meg is büntet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby