Nem értek hozzá, de ez mennyire pénz kérdés és nem hozzáállás kérdése? Nyilván egyik oldalról lehet több pénzt bele kell ölni a meo-ba, nem tudom, mondjuk anyagvizsgálat, kapacitás bővítés terén, de a másik oldalról meg vissza is jön, hogy később és lehet, hogy kevesebbszer kell karban tartani, kevesebbet esik ki a termelésből, kevesebb a karbantartási költség.
Annyiban biztos, hogy egy jó műszakos technikus, pláne, ha valami speciálisabb terület (analitika, elektromosság, rtg technológiak stb) igényli minimum egy mérnöki fizuért megy el hozzád, de tudok nem egy cégről, ahol jobban is keresnek, ha a kötelező pótlékokat is számoljuk.
A saját meglátásom amúgy az, hogy ha ekkora a minőségi szórás, akkor ott gyártástechnológiai hiba van, feltehetőleg meglehetősen elavult/csak részlegesen megvett modern, a többit brazil gépsorral pótolva, meazolcsób dologra visszavezethető.
Mert ha jól van belőve, egy 70as évekből származó eszköz is megdöbbentően egyenletes minőséget ad. Csak ugye a karbantartási költségek, ember igény, állásidő ami messze rosszabb mint a mai eszközöknél.
A vasúti gépgyártás, meg úgy általában minden más hasonló dolog esetében ott van még ugye az összeszerelés, amiről fogalmam sincs mennyire gépesíthető, ez is rizikófaktor. De ezekhez nem értek, mert nem ezen a területen dolgozom, tehát bármi cáfolatot szívesen veszek.
A meo meg. Nos vannak eszközök, amik nélkül lehet élni, csak hosszú távon drágább az, hogy időigényes vizsgálatokkal váltasz ki, rövid távon nagyobb beruházásigényű, de gyors/automata eszközöket. De ha megvan a minimális eszközigény, akkor igen, hozzáálláson múlik inkább.
Csak ma hazánkban két féle hozzáállás dívik, megspékelve a magunkkal hozott, a minőség nem állhat a darabszám útjába, a vezetőségből nehezen kiölhető gondolkodással.
Az egyik ahol a cégen belül mindenképp jól fizetett minőségügyi részleg van, akik amúgy valszeg így is sírnak, h semmibe vannak véve (neeem ez nem hiba, ez a feladatköri leírásban van benne
) de a valóságba tényleg nem nagyon kerül ki selejt. Itt a vezetőség megértette, amit fenn leírtál. Vagy legalábbis próbálja megérteni, még ha nem is sikerül mindig.
A másik, sajnos nagyobb része, a cégeknek úgy van ezzel, hogy egy kötelező rossz, szóval örüljön a minbizt vezető, ha megkapja egy sori technikus fizuját, ne is álmodjon a titkárnő, vagy a marketing gyakornok fizujáról.
Na tippelj, hogy itt hogy fog kinézni a meo munkája?
Van pár lelkiismeretes, aki aztán belefásul, hogy még azért is közelharcot kell vívni, hogy elfogadják, az a zöld termék, ami kéken kerül ki a gyártásból, az nem zöld, a többség meg alapból lesz úgy, hogy írjuk be a jó értéket, azt mehet. Max ha az illesztésnél látszanak a csillagok, majd mondjuk, hogy ez future nem bug.