1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Légvédelemi radarokról általában.

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - tarzaan által indítva @ 2014. szeptember 27..

1. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Hozzáteeszem, hogy Farnoborugh-ban amikor voltam, érdekes módon ott is a SEAD-ot, F-35-el és SBD-vel tervezték a britek a kiadott anyagok alapján. Én még néztem nagyokat, hogy hol a HARM (illetve AARGM).. de hát ez is meg lett erősítve itt (is).

2. fip7

fip7 Well-Known Member

Gaudi

Ez is igaz, nincs olyan rendszer amit ne lehetne túlterhelni.
    De az SDB-k ellen nem kell nagy lőtávolságú rakéta, valami olcsó RPK-s (vagy lézeres) cucc is megfelelő lehet erre a célra, ami meg átjut azt lekapják a légvédelmi gépágyúk. Szerintem részben e miatt túrták elő a raktárból az oroszok az 57 mm-s gépágyújukat. (ők ebben a méretben próbálják megcsinálni azt amit a svájciak 35 mm-sben)

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Szíriában két hete simán kibombázta egy F35ös a direkt neki szánt radart. Mondjuk azon nem volt annyi gereblye, mint a Nyebon.

4. fip7

fip7 Well-Known Member

gacsat

Légvédelmet is bombáztak már le a levegőből. Mindent meg lehet csinálni.
    A kínai radarnál pl. nem tudjuk mi történt. Védte e egyáltalán valami?
    Én csak ennyit tudok, hogy volt ott egy kínai radar, amit kilőttek.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

F35 valami zsidó szárnyasbombával.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Wbben mi a nagy dolog?Egy radarnak nincs önvédelmi képessége,egy radar nem tud lelőni semmit...

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Állítólag 90 kilóméterről csinálták ki. Szíriának csak Pancírból 34db van. De nyilván egyet se tettek a nagy értékű radar mellé.

8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ha megmondod hányszor hány Yagi volt rajta, akkor megbecsülhetjük a felderítési távolságát F-35-el szemben...

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azt ha tettek is mellé, nem lehet túlterhelni?
    Naugye.

fip7 likes this.
  10. hunter85

hunter85 Well-Known Member

De nyilván egyet se tettek a nagy értékű radar mellé.

Kinezem siman beloluk.

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kizárt. Ennyire nem hülyék, hogy ne védték volna semmivel, ha más nem már csak az ott jelen lévő orosz tanácsadók sem hagyták volna, és gondolom mivel kínai az eszköz, a kínaiak is igen érdeklődtek aktívan hogy mit tud a radarjuk olyan környezetben, ahol stealth célpontok is repülnek néha élesben, tehát gyanúsan adtak néhány tanácsot ők is.

Ettől függetlenül nincs az a légvédelem amit ne lehetne kellő intenzitással és volumennel túlterhelni, kijátszani, utána ez a radar meg egy jó nagy méretű és érzékeny puha cél, semmi több mint kacsalövészet.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ilyesmiről nem volt szó. 1 db F35ösről szól a mese. Említették a fegyver nevét is, de arra nem emléxem. Ráadásul két helyen két félét olvastam.

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

A franc se tudja hogy mi volt ott tényleg, simán lehet hogy nem is F-35 volt az elkövető, hanem egy beszivárgó csoport, egy valami más repülőgépről indított stand off fegyver, minden elképzelhető ott meg annak az ellenkezője is.

fip7 likes this.
  14. kelepisti

kelepisti Well-Known Member

Néha szeritem az a védelem, ha nincs védelem.. Most is egy izreli ügynökség műhodképek alapján szúrta ki a radart. (ha viszont odatelepített légvédelem van, akkor könyebb lehet kiszúrnni). Szvsz pld Izrael akár folyamatosan követheti a Pancir-ok telepítési helyeit.. (van rá technika már az 1970-es évektől.. )

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ezt komolyan gondolod egy aktívan működtetett radarnál?! Pláne egy ilyen méretű és kimenő teljesítményű radarnál ha üzemel, több száz km-ről simán tudják hogy ott van, ahol.

gacsat, fip7 and silurusglanis like this.
  16. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

12×8 (96 db) Yagi antenna

A Pancír nem volt messze tőle

fishbed likes this.
  17. ghostrider

2014-ben Szíriában lévő felderítő lokátorok megoszlása
    A PRV-11 magasságmérő lokátor, a P-80 a Kabina megfelelője

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Kicsináltak még egy Pancírt? Ez már sorozatban megy nekik?

19. ghostrider

Ez még ua. amit már a múltkor kivesztünk. Nézd meg a dátumot.

gacsat likes this.
  20. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Én 6x16-nak számolom a kép alapján.

Ezen oldal megosztása