Leclerc (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 040
124 047
113
Azt is lajstromba kell gyűjteni, hogy a Franciák hol harckocsiznak, pl. Maliban a Boko Haram ellen megteszi az AMX-10-es vagy az AMX-30-as is, nemhogy Leclerc-et kelljen vinni. És Kourou-ban vannak, de mi ellen ?
gyakorlaton látnod kéne ha rendszerben lévő eszköz lenne és gyakorolnák a használatát is. Szerintem ez megmaradt 90-es évek beli kuriózumnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 917
113
gyakorlaton látnod kéne ha rendszerben lévő eszköz lenne és gyakorolnák a használatát is. Szerintem ez megmaradt 90-es évek beli kuriózumnak.

Nem csak ez van, hanem sok más régóta fejlesztgetett, aztán mégsem kell, de gondosan raktározott modul is van, jóeséllyel ez is oda került, nem pedig roncstelepre vágták ki.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Utána néztem amire te hivatkozol szabványok a repülőgépek üzemanyagtartályainak ütközésvédelmére és kézi lőfegyverek (elleni) ballisztikus védelmére vonatkoznak, csakhogy egy ATGM találat nem ez a kategória, erre bizonyíték pont a
302-es számú Leclerc (Jemen) amelyből az ATGM találat után folyt az üzemanyag, a te hozzászólásod alapján ilyennek nem kellett volna bekövetkeznie az öntöltő üzemanyagtartálynak pontosan ezt kellett volna megakadályoznia , de mint látható a felvételen ezt nem tette meg...

Mondjuk az föltűnhetett , hogy mire a kép készült már nem folyik....
Meg az általad vízionált tűzgolyó se lett se abból a tankból se semelyik másikból.
A normálisabb tankoknál az üzemanyag a páncélzat része. Nem véletlenül.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Nem csak ez van, hanem sok más régóta fejlesztgetett, aztán mégsem kell, de gondosan raktározott modul is van, jóeséllyel ez is oda került, nem pedig roncstelepre vágták ki.
Szerintem még mindig abból érdemes kiindulni ami van.
A helyzet az, hogy a világon szolgálatban álló harckocsiknál az elsődleges lőszerkészlet 16-28 lőszer között mozog.
Az újramálházás meg mindig szopás.

Az Abrams esetén a torony egyik feléből a másikba kell pakolgatni, addig le van kötve majdnem a teljes személyzet a produkcióval és lassú folyamat.
A Leopárd esetén konkrétan ki kell forgatni a tornyot egy irányba és úgy b@lfaszkodni a lőszerekkel, szintén csoportos meló keretében, már ha haladni is akarnak....
A Leclerc esetén önmagában hozzá fér a töltő a lőszerhez, amennyiben előre néz a torony. Cserébe rohadt lassú betölteni az automatát.
Az orosz tankoknál meg ki kell tapétázni lőszerrel a tankot ha a maximális mennyiséget akarják vinni.

Mi az oroszok tanulsága csencsenföld óta?
Tartalék lőszert áttelepüléskor málháznak be, háborúba csak az automata töltőt töltik meg lőszerrel mert csak az biztonságos.
Vagyis a T-72/90 csak 22 db lőszerrel megy háborúba, a T-80-as meg maximum 28 db-al.
Ukrajnában is így csinálják. Szíriában is így csinálták. Ha fogy a lőszer inkább vissza mennek a bázisra és ott töltenek. Ennyi.

Egyszerűen nem reális dolog a frontvonalban újramálházgatni.
A Leclercnek is elég a 22 db lőszer.
Az M1 esetén szerintem mindegy mennyit raksz be, nem változik tőle a biztonság szintje.
Ha én Leopárdban lennék harckocsizó, biztos, hogy csak a toronyba tennék lőszert, azthiszem 16 db fér oda.

A leclerces külső lőszer tárolás meg sérülékeny. Szerintem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Szerintem még mindig abból érdemes kiindulni ami van.
A helyzet az, hogy a világon szolgálatban álló harckocsiknál az elsődleges lőszerkészlet 16-28 lőszer között mozog.
Az újramálházás meg mindig szopás.

Az Abrams esetén a torony egyik feléből a másikba kell pakolgatni, addig le van kötve majdnem a teljes személyzet a produkcióval és lassú folyamat.
A Leopárd esetén konkrétan ki kell forgatni a tornyot egy irányba és úgy b@lfaszkodni a lőszerekkel, szintén csoportos meló keretében, már ha haladni is akarnak....
A Leclerc esetén önmagában hozzá fér a töltő a lőszerhez, amennyiben előre néz a torony. Cserébe rohadt lassú betölteni az automatát.
Az orosz tankoknál meg ki kell tapétázni lőszerrel a tankot ha a maximális mennyiséget akarják vinni.

Mi az oroszok tanulsága csencsenföld óta?
Tartalék lőszert áttelepüléskor málháznak be, háborúba csak az automata töltőt töltik meg lőszerrel mert csak az biztonságos.
Vagyis a T-72/90 csak 22 db lőszerrel megy háborúba, a T-80-as meg maximum 28 db-al.
Ukrajnában is így csinálják. Szíriában is így csinálták. Ha fogy a lőszer inkább vissza mennek a bázisra és ott töltenek. Ennyi.

Egyszerűen nem reális dolog a frontvonalban újramálházgatni.
A Leclercnek is elég a 22 db lőszer.
Az M1 esetén szerintem mindegy mennyit raksz be, nem változik tőle a biztonság szintje.
Ha én Leopárdban lennék harckocsizó, biztos, hogy csak a toronyba tennék lőszert, azthiszem 16 db fér oda.

A leclerces külső lőszer tárolás meg sérülékeny. Szerintem.
Kivételt a Merkava jelenti.Gyorsan újra lehet málházni a hátsó ajtón.Viszont a készenléti lőszer csak 10db az adogatóban.Komolyan nem értem,hogy miért nem csinálták automata töltősre,megtartva a töltőtlegényt,ki újratölthetné az autótöltőt,illetve szükség esetén töltőgépben éppen nem lévő gránátfajtát kézzel betölthetné.(első hirek különben úgy szoltak a IV-ről,hogy ilyen kialakitású,később derült ki,hogy csak adogató)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 515
68 016
113
Azt is lajstromba kell gyűjteni, hogy a Franciák hol harckocsiznak, pl. Maliban a Boko Haram ellen megteszi az AMX-10 RC vagy az AMX-30-as is, nemhogy Leclerc-et kelljen vinni. És Kourou-ban vannak, de mi ellen ?

Háborús helyzetben a katonák szoktak non-standard kiegeket is beszerezni, én örömmel felszerelném a gépemre ezt a feature-t, ami végülis nem saját barkácsmunka, hanem csak gyári prospektusban felajánlott cucc.
Mert nem gondolkodsz tisztán. Ahogy a KF51 esetében már leírtam végiggondolva azt a balfaszságot, hogy ellövöd a tűzkész lőszeredet, aztán még a lőszervételezéshez visszaúthoz, hogy megkezdhesd, mondjuk egy romos városi terepen, még a belső plusz lőszernek a tárba betöltéséhez is ki kell szállnod a lőszer mérete és a töltőgép miatt, ami konkrét és szándékos öngyilkosság és mások erre kényszerítése.

Erre te eleve mindenkit megöletnél az idióta külső lőszertárolóddal.

Majd lefikázod érzelmi alapon a Leopard 2 tárolóját, amit a harctérben a teljes jármű védelmében tud a töltő a harckész rekeszbe pakolni egyedül, míg a többiek bármelyik feladatukat el tudják látni.

Remélem érzed, milyen mélységekben járunk általad most. Persze ha arra szervezed az elméleti haderődet, hogy minél több halottad legyen ostoba halálokok miatt, akkor rendben van a dolog, nincs kérdésünk. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Majd lefikázod érzelmi alapon a Leopard 2 tárolóját, amit a harctérben a teljes jármű védelmében tud a töltő a harckész rekeszbe pakolni egyedül, míg a többiek bármelyik feladatukat el tudják látni.
Csak, hogy ez nem igaz. Fix helyzetben kiforgatott torony kell az átpakoláshoz, és így a harckocsi teljesen harcképtelen amíg pakolnak.
Gyakorlatilag ezek a tartalék lőszer tárolók a legtöbb tanknál nem jók semmire, azon kívül, hogy veszélyeztetik a bent ülők biztonságát.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 515
68 016
113
Csak, hogy ez nem igaz. Fix helyzetben kiforgatott torony kell az átpakoláshoz, és így a harckocsi teljesen harcképtelen amíg pakolnak.
Gyakorlatilag ezek a tartalék lőszer tárolók a legtöbb tanknál nem jók semmire, azon kívül, hogy veszélyeztetik a bent ülők biztonságát.
Persze de ha bármilyen veszély merül fel és még csak két lőszert rakott át a töltő, amíg a parancsnok, lövész, sofőr meg képes ezt a veszélyt észlelni, máris abbahagyhatja a pakolást, az egyik átrakott lőszert vagy ami a kezében van épp, belökheti a töltényűrbe, indulhatnak, foroghat a torony, lőhetnek....

Ehelyett sokkal jobban hangzik, hogy na gyerekek, akkor kifelé, oszt ugyan mindenki pakol láncban, de ne aggódjatok, tutira nem fognak meglepni minket, meg úgyis lesz időnk beszállni, elhelyezkedni, lezárni, tölteni, indítani, menni, lőni. :D Ez szimpla faszság, ezért teljesen értelmetlen a Leopard 2 fikázása ezen szempontból, mert abban túléled a helyzetet, míg a másik esetben gránát, akna, 5.56-7,62 gyönyörűen elég, hogy mindenki megdögöljön. :D

És lehet jönni a de kilövik mer izé dologgal, a modern Leopard 2 modern mód felszerelve olyantól fog kilövődni, amitől a többi csodajármű etalon is kilövődik a faszba.

Szóval nehogymár az értelmes elrendezésű és életben maradva áttölthető rendszer legyen a szar, a halálos meg a jó, mert megőrülök. :D
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak, hogy ez nem igaz. Fix helyzetben kiforgatott torony kell az átpakoláshoz, és így a harckocsi teljesen harcképtelen amíg pakolnak.
Gyakorlatilag ezek a tartalék lőszer tárolók a legtöbb tanknál nem jók semmire, azon kívül, hogy veszélyeztetik a bent ülők biztonságát.
És az átpakolást lehet járó motorral, bekapcsolt felderítő/tűzvezető rendszerekkel végezni?
Mert akkor annyira nem védtelen, ha másodpercek alatt tudnak reagálni.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Ehelyett sokkal jobban hangzik, hogy na gyerekek, akkor kifelé, oszt ugyan mindenki pakol láncban, de ne aggódjatok, tutira nem fognak meglepni minket, meg úgyis lesz időnk beszállni, elhelyezkedni, lezárni, tölteni, indítani, menni, lőni. :D
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam abban nem ez áll....
Viszont a Leopárdban veszélyes a tartalék lőszer elrendezése.
main-qimg-118692effe565c8cda01c0224e57b2d0-lq

Én inkább nem raknék oda semmit....
(Ami nem azt jelenti, hogy a tank hátuljára kötözném...)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
És az átpakolást lehet járó motorral, bekapcsolt felderítő/tűzvezető rendszerekkel végezni?
Mert akkor annyira nem védtelen, ha másodpercek alatt tudnak reagálni.

Azért ezt a másodperc alatt reagálást árnyalja, hogy a 16 lőszer betöltése több, mint 20 perc....
Magyarán rohad lassú meló. Én biztos nem állnék neki frontvonalban ilyet játszani.
Ha meg nem ott vagy akkor máshonnan (logisztikából is) jöhet a lőszer, és az se lassabb felpakolás, de biztonságosabb.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 515
68 016
113
Ha figyelmesen elolvasod amit írtam abban nem ez áll....
Viszont a Leopárdban veszélyes a tartalék lőszer elrendezése.
main-qimg-118692effe565c8cda01c0224e57b2d0-lq

Én inkább nem raknék oda semmit....
(Ami nem azt jelenti, hogy a tank hátuljára kötözném...)
Ez még mindig a leggagyibb szériákból való A4. Tudtam, hogy jönni fog. Bármelyik harckocsi lőszerét eltalálva a lőszer be fog gyulladni. A modern Leopard 2-nél más a páncélzat ott, te tudod tán a legjobban. Más lett a lőszerrekesz is. Oda tudod tenni a tartalék lőszert, mert ott van neki hely. Kiszedheted a toronyből az elektronikát a parancsnok mögött, hogy kicseréld a lőszerrel, de akkor máris az Abrams kínszenvedős, paerancsnok és töltő által gerinctörve adogatós rendszerét kapod.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 040
124 047
113
Azért ezt a másodperc alatt reagálást árnyalja, hogy a 16 lőszer betöltése több, mint 20 perc....
Magyarán rohad lassú meló. Én biztos nem állnék neki frontvonalban ilyet játszani.
Ha meg nem ott vagy akkor máshonnan (logisztikából is) jöhet a lőszer, és az se lassabb felpakolás, de biztonságosabb.
A HK szakasz többi gépének fedezete alatt meg szokták csinálni, viszonylag védettebb megoldás. De ez sem csoda mert közben tényleg nem tudsz mást.
Lényeg hogy így nem borítják le a kint dolgozó komát bármivel. Harcsászatilag sokkal élhetőbb megoldás. A töltés sajnos mindenhogy időigényes.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 515
68 016
113
Azért ezt a másodperc alatt reagálást árnyalja, hogy a 16 lőszer betöltése több, mint 20 perc....
Magyarán rohad lassú meló. Én biztos nem állnék neki frontvonalban ilyet játszani.
Ha meg nem ott vagy akkor máshonnan (logisztikából is) jöhet a lőszer, és az se lassabb felpakolás, de biztonságosabb.
Azért visznek nemcsak tűzkész lőszert a harckocsik, hogy azért úgy ha már háború van, akkor részt vegyenek a harcban, ami nem csak rohanás és lövés 0-24-ben. Ellenben ha nem visznek, csak tűzkészt, máris duplázhatod a nem elhanyagolható logisztikai igényüket, amit amúgy szintén támadni fog az ellen, el kell jutnia x pontig, a harckocsinak vissza kell jutnia x pontig 2-szer olyan sűrűn, máris még nagyobb a logisztikai igény a logisztika és a harckocsi által felzabált üzemanyag miatt....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Catles

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 917
113
Mert nem gondolkodsz tisztán. Ahogy a KF51 esetében már leírtam végiggondolva azt a balfaszságot, hogy ellövöd a tűzkész lőszeredet, aztán még a lőszervételezéshez visszaúthoz, hogy megkezdhesd, mondjuk egy romos városi terepen, még a belső plusz lőszernek a tárba betöltéséhez is ki kell szállnod a lőszer mérete és a töltőgép miatt, ami konkrét és szándékos öngyilkosság és mások erre kényszerítése.

Erre te eleve mindenkit megöletnél az idióta külső lőszertárolóddal.

Majd lefikázod érzelmi alapon a Leopard 2 tárolóját, amit a harctérben a teljes jármű védelmében tud a töltő a harckész rekeszbe pakolni egyedül, míg a többiek bármelyik feladatukat el tudják látni.

Remélem érzed, milyen mélységekben járunk általad most. Persze ha arra szervezed az elméleti haderődet, hogy minél több halottad legyen ostoba halálokok miatt, akkor rendben van a dolog, nincs kérdésünk. :D

Városi terepen eleve nem látom értemét a 120-assal való lövödözésnek, oda 30 / 35 / 57 milissel felszerelt BMPT klónok vagy IFV-k valók.

Az Izraeliek sem szívesen mentek Merkavával városba, ők kinn, nyílt terepen biztosítottak, és én is ilyen környezetben képzelem a fenékhez erősített lőszertároló használatát.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 917
113
Mert nem gondolkodsz tisztán. Ahogy a KF51 esetében már leírtam végiggondolva azt a balfaszságot, hogy ellövöd a tűzkész lőszeredet, aztán még a lőszervételezéshez visszaúthoz, hogy megkezdhesd, mondjuk egy romos városi terepen, még a belső plusz lőszernek a tárba betöltéséhez is ki kell szállnod a lőszer mérete és a töltőgép miatt, ami konkrét és szándékos öngyilkosság és mások erre kényszerítése.

Erre te eleve mindenkit megöletnél az idióta külső lőszertárolóddal.

Majd lefikázod érzelmi alapon a Leopard 2 tárolóját, amit a harctérben a teljes jármű védelmében tud a töltő a harckész rekeszbe pakolni egyedül, míg a többiek bármelyik feladatukat el tudják látni.

Remélem érzed, milyen mélységekben járunk általad most. Persze ha arra szervezed az elméleti haderődet, hogy minél több halottad legyen ostoba halálokok miatt, akkor rendben van a dolog, nincs kérdésünk. :D

A Francia harckocsiknál, épp a Char B1-esnél akkora volt a fara, hogy belülről is meg lehetett szerelni, addig minden más harckocsinál rendetlenkedik a motor, kiszállnak, és veszélyeztetik (???) magukat ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
A modern Leopard 2-nél más a páncélzat ott, te tudod tán a legjobban. Más lett a lőszerrekesz is.
Mennyit fejlődött a páncéltörési technika a Konkurs óta? :rolleyes:
Szar helyen van ott a lőszer , és nincs robbanás biztos tárolóban még az A7 esetén sem. Ez egy tervezési hiba.
A Leclercnél ugyan azon a helyen igényesebben van elhelyezve, de az se robbanásbiztos. Oda se tennék lőszert ha rajtam múlna.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 040
124 047
113
A Francia harckocsiknál, épp a Char B1-esnél akkora volt a fara, hogy belülről is meg lehetett szerelni, addig minden más harckocsinál rendetlenkedik a motor, kiszállnak, és veszélyeztetik (???) magukat ?
Ha harchelytetben lerohadsz nem állsz neki szerelni. Pucolsz a gépből és a technikai végzáró részleg elvontatja ha biztonságos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Azért visznek nemcsak tűzkész lőszert a harckocsik, hogy azért úgy ha már háború van, akkor részt vegyenek a harcban, ami nem csak rohanás és lövés 0-24-ben. Ellenben ha nem visznek, csak tűzkészt, máris duplázhatod a nem elhanyagolható logisztikai igényüket, amit amúgy szintén támadni fog az ellen, el kell jutnia x pontig, a harckocsinak vissza kell jutnia x pontig 2-szer olyan sűrűn, máris még nagyobb a logisztikai igény a logisztika és a harckocsi által felzabált üzemanyag miatt....

Hány lőszer fér egy 8X8-as teherautóra és mennyi egy harckocsi másodlagos lőszer tárolójában?
Melyik a jobb, vissza mászkálni vagy felrobbanni?
Arról nem én tehetek, hogy a Leopárd 2 elsődleges lőszer tárolója kicsi kapacitású... 16 lőszer...
A Leclerc és a T-72-es 22 lőszeres, a T-64/80 meg 28 lőszeres. Élhetőbb megoldások.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Mark1993

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 917
113
Ha harchelytetben lerohadsz nem állsz neki szerelni. Pucolsz a gépből és a technikai végzáró részleg elvontatja ha biztonságos.

Itt az a kérdés, hogy Ukrajnában az Orosz / Ukrán harckocsik miért magányosan, fejetlenül, egyedül harcolnak, addig az UAE vegyes, Leclerc - BMP-3 - MRAP hosszú konvojokkal ment ?