Leclerc (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest

Leclerc tankok szállítása Ukrajnába: "Semmi sem kizárt"


Franciaország nem zárja ki annak lehetőségét, hogy Leclerc nehéz harckocsikat szállít Ukrajnának, hogy támogassa Ukrajnát az Oroszország elleni háborúban - mondta Emmanuel Macron vasárnap Olaf Scholz kancellár mellett, Kijev pedig harckocsik beszállítását kéri, különösen Németországtól, amely a háború kulcsát birtokolja. Leopard 2 harckocsik szállítása több európai ország által.


Ami a Leclerc harckocsikat illeti, megkértem a fegyveres erők miniszterét, hogy dolgozzon rajta Semmi sincs kizárva, és ezt valóban kollektíven értékeljük ” – jelentette ki a francia elnök, míg a Leopárdokkal kapcsolatban megkérdezett Olaf Scholz kijelentette, hogy „ a múltbeli cselekvéseinket mindig szorosan összehangoltuk barátainkkal és szövetségeseinkkel, és így is fogunk tenni. továbbra is a konkrét helyzetnek megfelelően járunk el .


 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113

Leclerc tankok szállítása Ukrajnába: "Semmi sem kizárt"


Franciaország nem zárja ki annak lehetőségét, hogy Leclerc nehéz harckocsikat szállít Ukrajnának, hogy támogassa Ukrajnát az Oroszország elleni háborúban - mondta Emmanuel Macron vasárnap Olaf Scholz kancellár mellett, Kijev pedig harckocsik beszállítását kéri, különösen Németországtól, amely a háború kulcsát birtokolja. Leopard 2 harckocsik szállítása több európai ország által.


Ami a Leclerc harckocsikat illeti, megkértem a fegyveres erők miniszterét, hogy dolgozzon rajta Semmi sincs kizárva, és ezt valóban kollektíven értékeljük ” – jelentette ki a francia elnök, míg a Leopárdokkal kapcsolatban megkérdezett Olaf Scholz kijelentette, hogy „ a múltbeli cselekvéseinket mindig szorosan összehangoltuk barátainkkal és szövetségeseinkkel, és így is fogunk tenni. továbbra is a konkrét helyzetnek megfelelően járunk el .



A Leclerc-ből kevés van, kannibalizálva tartják életben a flottát, a gyártósorát is költséges reaktiválni, és egyáltalán, mennyit akarnak elpasszolni ?
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
FoNEdVqWYAA9bGM
FoNEd9SWAAYNPiA
FoNEe4bWIAAJfaq

Egyesült Arab Emirátusok Leclerc harckocsijai a Jemeni harcokhoz plusz, oldalsó kompozit páncélzatot kaptak, melyet a német Geke Schutztechnik GmbH gyártott.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Ez az eredeti francia videó:

"25 years after its entry into operational service in the Army, the Leclerc tank returns to the DGA Techniques Terrestrial expertise and testing center in Bourges in its renovated version. Objective: To verify the remarkable capabilities of the 120 mm gun after the modernization works. This renovation is primarily aimed at integrating the Leclerc tank into the SCORPION infovalued bubble via the integration of the SCORPION SICS combat system, the CONTACT radio and the vetronics common to SCORPION vehicles. Its protection and its ability to attack are taken to the highest level: - Reinforced protection against mines and rockets. - Added a teleoperated 7.62mm cupola for urban combat. - New fire control to fire ammunition with effect or programmable trigger."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nekem történelmileg van egy olyan előítéletem a francia tankokkal szemben, hogy a többi iskolánál sokkal kreatívabb, újítóbb megoldásokat szoktak bemutatni, majd amikor kiviszik a napfényre, hamar elolvadnak. Kiderül róluk, hogy egy forráshiányos egykori gyarmat birodalom próbál kevésből kihozni valamit, amivel megelőzi a többieket.


22 lőszeres új 'Lelök', nem vagyok benne biztos, hogy a katonák szeretni fogják majd a csatatéren. Kb. lősz 10-et és kritikusan alacsonyra bezuhant a készleted, a visszavonulást jó, ha fedezni tudod. Ez mondjuk a SenkiFöldjén lévő előőrs megtámadására is neccesnek tűnik. Ha csak annyi a feladata egy lövész századnak, hogy egy ellenséges felderítő szakaszt egy MBT géppárral megtámadjanak, már ahhoz is neccesnek tűnik ilyen kis javadalmazás. De egy városi harcba történő beavatkozásnál sem tudom, hogy mire lenne elég ennyi.

Az meg, hogy ragaszkodnak hozzá, hogy nekik nagyjából 100 hk kell majd erre a századra, hát ez olyan, hogy ennyiért nem is éri meg belekezdeni egy mély modernizációba. Felpakolnának ERA-t az oldalára, meg esetleg egy kicsit javítanak a szenzorokon valami olcsó megoldással, meg lenne a válasz, amivel kibírják a következő MBT generáció tömeggyártásáig.
De nekem ez a program eddig olyan, hogy bár ne kezdtek volna bele!
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
22 lőszeres új 'Lelök', nem vagyok benne biztos, hogy a katonák szeretni fogják majd a csatatéren. Kb. lősz 10-et és kritikusan alacsonyra bezuhant a készleted, a visszavonulást jó, ha fedezni tudod.

Az Abrams-nek meg a Leó 2-esnek 16 készenléti lőszere érhető el, és a tartaléklőszerhez hozzáférés meg maga a fájdalom.

A K2-es készenléti lőszere 16 darab.

A T-72-esé és T-90-esé 22.

A T-64-esé és T-80-asé 28.

Ilyen felhozatallal a Leclerc versenyképes.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az Abrams-nek meg a Leó 2-esnek 16 készenléti lőszere érhető el, és a tartaléklőszerhez hozzáférés meg maga a fájdalom.

A K2-es készenléti lőszere 16 darab.

A T-72-esé és T-90-esé 22.

A T-64-esé és T-80-asé 28.

Ilyen felhozatallal a Leclerc versenyképes.

Azt értsd már meg, hogy senki nem fog csak készenléti lőszerrel komoly csatába menni! Egyszer mondjuk ezt ki és többé ne vitatkozzunk róla!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Azt értsd már meg, hogy senki nem fog csak készenléti lőszerrel komoly csatába menni! Egyszer mondjuk ezt ki és többé ne vitatkozzunk róla!

Fordítva mondom, hogy a Leclerc-nek, a T-72-esnek, a T-90-esnek, a T-64-esnek, és a T-80-asnak áll rendelkezésére a legtöbb készenléti lőszer.

Más harckocsikkal is eljátszhatjuk a szcenáriót.

Az Abrams / Leó 2-es kb. lő 10-et, kritikusan alacsonyra bezuhan a készlete, a visszavonulást jó, ha fedezni tudja ?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Fordítva mondom, hogy a Leclerc-nek, a T-72-esnek, a T-90-esnek, a T-64-esnek, és a T-80-asnak áll rendelkezésére a legtöbb készenléti lőszer.

Más harckocsikkal is eljátszhatjuk a szcenáriót.

Az Abrams / Leó 2-es kb. lő 10-et, kritikusan alacsonyra bezuhan a készlete, a visszavonulást jó, ha fedezni tudja ?

A problémát nem oldod meg azzal, hogy a másik nem oldaná meg a problémát. Félre értetted a mondataimat. Nem azt állítottam, hogy a francia csodával nem mész csak készenléti lőszerrel, mert 10 lövés után sétálhatsz vissza 50 km-et vételezni újat a bázison. Én azt állítottam, hogy egyik tank típussal sem mész komoly csatába fele lőszerrel. És írtam is, hogy miért, és nem lesz több lőszered arra a feladatra attól, hogy vitatkozunk rajta.
Az, amikor ezt meg tudod tenni, az a kivétel eset legfeljebb. De a döntő hányad nem ilyen lesz. És egy tank modernizációt egy MBT-nél nem hiszem, hogy meg fogja érni a franciáknak majd a ritka kivételekre alapozni.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Nekem történelmileg van egy olyan előítéletem a francia tankokkal szemben, hogy a többi iskolánál sokkal kreatívabb, újítóbb megoldásokat szoktak bemutatni, majd amikor kiviszik a napfényre, hamar elolvadnak. Kiderül róluk, hogy egy forráshiányos egykori gyarmat birodalom próbál kevésből kihozni valamit, amivel megelőzi a többieket.


22 lőszeres új 'Lelök', nem vagyok benne biztos, hogy a katonák szeretni fogják majd a csatatéren. Kb. lősz 10-et és kritikusan alacsonyra bezuhant a készleted, a visszavonulást jó, ha fedezni tudod. Ez mondjuk a SenkiFöldjén lévő előőrs megtámadására is neccesnek tűnik. Ha csak annyi a feladata egy lövész századnak, hogy egy ellenséges felderítő szakaszt egy MBT géppárral megtámadjanak, már ahhoz is neccesnek tűnik ilyen kis javadalmazás. De egy városi harcba történő beavatkozásnál sem tudom, hogy mire lenne elég ennyi.

Az meg, hogy ragaszkodnak hozzá, hogy nekik nagyjából 100 hk kell majd erre a századra, hát ez olyan, hogy ennyiért nem is éri meg belekezdeni egy mély modernizációba. Felpakolnának ERA-t az oldalára, meg esetleg egy kicsit javítanak a szenzorokon valami olcsó megoldással, meg lenne a válasz, amivel kibírják a következő MBT generáció tömeggyártásáig.
De nekem ez a program eddig olyan, hogy bár ne kezdtek volna bele!

A problémát nem oldod meg azzal, hogy a másik nem oldaná meg a problémát. Félre értetted a mondataimat. Nem azt állítottam, hogy a francia csodával nem mész csak készenléti lőszerrel, mert 10 lövés után sétálhatsz vissza 50 km-et vételezni újat a bázison. Én azt állítottam, hogy egyik tank típussal sem mész komoly csatába fele lőszerrel. És írtam is, hogy miért, és nem lesz több lőszered arra a feladatra attól, hogy vitatkozunk rajta.
Az, amikor ezt meg tudod tenni, az a kivétel eset legfeljebb. De a döntő hányad nem ilyen lesz. És egy tank modernizációt egy MBT-nél nem hiszem, hogy meg fogja érni a franciáknak majd a ritka kivételekre alapozni.

A franciáknak amúgy full igaza van. Ahogyan az oroszoknak is.
Senki sem fog megállni egy modern csatatéren tartalék lőszert pakolgatni, hiszen bármikor jöhet egy drón vagy a tüzérség.
Ennek megfelelően hót felesleges cipelni a páncélteknőben a tartalék lőszert. Inkább egy biztonságos ponton újra bemálháznak.
Azt, hogy ezzel nem értesz egyet az egy dolog.
A másik dolog az, hogy ezt a megoldást az oroszok is az első csecsen háború után vezették be, és most úgy látszik a franciák is kielemezték az ukrajnai konfliktust és ugyan erre jutottak.
Én úgy gondolom, hogy ők gondolják jól.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
A franciáknak amúgy full igaza van. Ahogyan az oroszoknak is.
Senki sem fog megállni egy modern csatatéren tartalék lőszert pakolgatni, hiszen bármikor jöhet egy drón vagy a tüzérség.
Ennek megfelelően hót felesleges cipelni a páncélteknőben a tartalék lőszert. Inkább egy biztonságos ponton újra bemálháznak.
Azt, hogy ezzel nem értesz egyet az egy dolog.
A másik dolog az, hogy ezt a megoldást az oroszok is az első csecsen háború után vezették be, és most úgy látszik a franciák is kielemezték az ukrajnai konfliktust és ugyan erre jutottak.
Én úgy gondolom, hogy ők gondolják jól.
IDF meg pont a forditotjára jutott 73ban-nagyon fontos a minél nagyobb lőszerkészlet,csak lehetőleg védetten legyen elhelyezve.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
IDF meg pont a forditotjára jutott 73ban-nagyon fontos a minél nagyobb lőszerkészlet,csak lehetőleg védetten legyen elhelyezve.

Csak, hogy vannak tankok amiben nem tudod tartalék lőszert 100%-osan , a személyzetet védve elhelyezni.
Egy M1-es simán viheti a tartalék lőszereit, mert 100%-ig védettek a tárolói. Ettől még az átpakolás idejére az is kiesik a harcból, de a bent lévő tartalék lőszer nem oszt nem szoroz a tank biztonsága szempontjából.
Ezzel szemben a legtöbb mai harckocsiban még mindig csak simán be van hányva a lőszer valahova, azt jónapot.
Vannak persze védelmi intézkedések, pl. a Leclercben is zárt tároló van, üzemanyaggal körbe véve, működött is éles helyzetben, viszont ha robban befele robban.... És akkor kakuk bent mindenkinek.
Rájöttek , hogy inkább jobb nem kockáztatni. Ki szedik a nagy helyet foglaló tárolót és inkább növelik az akna védelmet. Szerintem jó meglátás.

A Merkavák eleve speciális tervezésűek. De oldalról annak is jól lőhető a lőszere, csak nincs más hely ahova rakhatnád.
Lényegében a Merkava IV-ben is van egy biztonságos 10 lőszeres tár a toronyban, és az összes többi tartalék lőszer. Szóval neki kell cipelnie a többi lőszert is ha akarja ha nem. Viszont a lőszer elhelyezése olyan, hogy se az akna nem veszélyes rá, se a szemből jövő találatok. Nincs rossz helyen.
Viszont más tankoknál a sofőr mellé rakott lőszerek, elég szar helyen vannak. Ki vannak téve a közvetlen találatnak és az akna veszélynek is.

0071bc8771b728675978985b223675a8.jpg