• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Leopard-2AX MBT performance

FKCxgCpXEA0NH_x
Nagyjából eddig is erről volt szó. Csak automata töltős új tornyot akar ráfaragni a kömöwö, hogy a nagy boldog egyesülés közben odabaszarintson a csigazabálók orra alá, mert rájöttek a Leoclerc példájából, hogy van benne potenciál és lenne kerelet a következő húsz évecskében.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Nagyjából eddig is erről volt szó. Csak automata töltős új tornyot akar ráfaragni a kömöwö, hogy a nagy boldog egyesülés közben odabaszarintson a csigazabálók orra alá, mert rájöttek a Leoclerc példájából, hogy van benne potenciál és lenne kerelet a következő húsz évecskében.
Nem, csak nincs más választásuk.
 
S

speziale

Guest
Nagyjából eddig is erről volt szó. Csak automata töltős új tornyot akar ráfaragni a kömöwö, hogy a nagy boldog egyesülés közben odabaszarintson a csigazabálók orra alá, mert rájöttek a Leoclerc példájából, hogy van benne potenciál és lenne kerelet a következő húsz évecskében.
??

a fenti slide-ból pontosan hogyan következik, hogy auto töltős tornyot akarnának ráfaragni?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
??

a fenti slide-ból pontosan hogyan következik, hogy auto töltős tornyot akarnának ráfaragni?
In this context, for example, it is understood that KMW has been working on a tank autoloader for some time, one that can be incorporated into the existing Leopard 2 turret, but one that is also likely to be a standard feature on any future tank such...

On top of this, even if MGCS comes to fruition, Leopard 2 will remain in service across NATO. It will not be immediately obsolete. Adopting the German tank would allow British expertise in armour to be added to a new version of Leopard (the A8), increasing its protection, and making Britain part of the international supply chain.
A Védelmi Minisztériumnak leopard 2 tankokat ajánlottak bérbe. (ukdefencejournal.org.uk)


Egy ideje már spekulációk vannak a Leopard 2 fő harckocsi új verziójának kifejlesztéséről. A projektet Leopard 2 Ax (vagy Leopard 2 A8) néven említik. A projekt egy kétüléses torony és egy töltőgép bevezetését irányozza elő. Így a tartály súlya jelentősen csökken.
Leopard 2 Ax: Odlehčený Leopard 2 s nabíjecím automatem | ArmadniNoviny.cz
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
677
1 877
93
A vontató vagy egy Mercedes Actros SLT 4165-s de szerintem egy újabb 4163-s a 4165-s önsúlya
13700 kg a 4163-l nem találtam az önsúlyra vonatkozó tömegadatokat, de szerintem nagy eltérés nincs a 4165 képest így ha a 102 tonnából levonom, a pótkocsi 27820 és a vontató 13700 kg önsúlyát az nekem 60 480 kg-ra jön ki.

Tehát az én becslésem szerint annak a norvég tesztelésre szállított üres LEO2A7-nek a tömege 60 tonna körül lehet +/- 2 tonna....
Hatalmas különbség lehet! A vontatón lehet 600 literes tank meg 1200-as is. Leher Sor 6- os és V8-as. A hajtásképletkülönbségnél is kb 500 kg a difi. Vicces, de ha a a tréleres vásott kinai gumik vannak, az is tobbszáz kg egy nehezebb új garnitúrához. Fapadlos vagy üres a tréler? Csak a plussz rámpák láncok, alátétek emrlők tonnában mérhetőek egy száraz gyári adathoz képest. Felesleges ezen gondolkodni szerintem. Plusz minusz 5 t - difivel tudnátok max belőni a súlyt.
 
W

Wilson

Guest
Hatalmas különbség lehet! A vontatón lehet 600 literes tank meg 1200-as is. Leher Sor 6- os és V8-as. A hajtásképletkülönbségnél is kb 500 kg a difi. Vicces, de ha a a tréleres vásott kinai gumik vannak, az is tobbszáz kg egy nehezebb új garnitúrához. Fapadlos vagy üres a tréler? Csak a plussz rámpák láncok, alátétek emrlők tonnában mérhetőek egy száraz gyári adathoz képest. Felesleges ezen gondolkodni szerintem. Plusz minusz 5 t - difivel tudnátok max belőni a súlyt.
Nem véletlenül írtam 60 tonnát +/-2 tonnát mert német kamionos fórumokon azt írták azok a sofőrök akik rendszeresen szállítják a német hadsereg harceszközeit, hogy a Leo2A6 esetében 60-62 t súlya volt az általuk szállított harckocsiknak attól függően mennyire voltak "feldíszítetve".

Utána nézve ezt erősíti meg ez a link is amely szerint:
a Leo2A7 harci tömege. 63,9 t
megengedett össztömege kb. 65 t

https://www.google.com/url?sa=t&sou...cQFnoECCAQAQ&usg=AOvVaw3OgaslfUicTaPNC68R-bTN
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113

Aktív védelem nélkül esélye nincs. A szenzorban is gyengébb verziót azonosítottak?
Nem tudom, csak hallani pletykákat, hogy hiányoznak róla olyan modulok, amik nélkül nem kéne elindulnia a versenyen.

A másik oldal, hogy a koreaiak baszott veszélyes gépet raktak össze úgy általában. Egyik Leopárd sem tud közel sem versenyezni a hidraulikus felfüggesztéssel és a norvég terepen minden fok ágyúsüllyedés számít. Automata töltő szintén hozhat plusz pontokat, ha ez tetszik a katonáknak. De fordított esetben negatívot nem igen tud hozni. (Pedig van, hisz lőszer fejlesztésnél visszahúz. De egy tenderen nem lesz szempont az, hogy 20 év múlva az első modernizációnál...)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány
S

speziale

Guest
Aktív védelem nélkül esélye nincs. A szenzorban is gyengébb verziót azonosítottak?
Nem tudom, csak hallani pletykákat, hogy hiányoznak róla olyan modulok, amik nélkül nem kéne elindulnia a versenyen.

A másik oldal, hogy a koreaiak baszott veszélyes gépet raktak össze úgy általában. Egyik Leopárd sem tud közel sem versenyezni a hidraulikus felfüggesztéssel és a norvég terepen minden fok ágyúsüllyedés számít. Automata töltő szintén hozhat plusz pontokat, ha ez tetszik a katonáknak. De fordított esetben negatívot nem igen tud hozni. (Pedig van, hisz lőszer fejlesztésnél visszahúz. De egy tenderen nem lesz szempont az, hogy 20 év múlva az első modernizációnál...)

1) A KMW oldala szerint a Leo2A7NO legfőbb eltérése az L27AV-hez képest az, hogy a parancsnok Peri RTWL-t kap (ez van a Qatar-i gépeken is, a mieinken nem tudom mi lesz)

2) az APS-t a norvégok opcióként kérték...a K2-őn sincs fenn APS...de a trophy egyébként a K2 esetében is ugyanolyan kendácsolás eredménye mint a Leo-nál

4gy0kmbvgbe81.jpg


3) azért ne menjünk el szó nélkül a Leo 2A7v L55a1-es ágyúja mellett mint elég nyomós érv....meg hát ugye jön majd a ke2020neo lőszer is....

4) ne felejtsük el, hogy a norvégoknál már most is Leo2 van...ez jelentősen gyorsítaná az átképzést, meg nyilván üzemeltetés szempontjából is nagy előny

a KMW oldalán van fenn ez az ábra....


Leopard-Upgrade-1300.jpg


őszintén nem teljesen értem mire akarnak vele utalni, de az biztos, hogy valahogyan tudnák hasznosítani a meglévő A4-ket (megjegyzem a német Leo2 A7v-k is A4-sek átépítésével születtek)