• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 974
21 926
113
Az alapján amit írtam nagyon nem faszság az öntött tető elem, lásd. a T-62-est.
A másik meg az, hogy dudi betett egy olyan képet ami alapján el tudtam másnap indulni, és addig mentem amíg ki nem derült mi a helyzet. Elfogadtam, hogy a T-72 esetén neki van igaza. (Bár nem a leopárdhoz hasonló több lemezes a tető)
Szóval ez a körömszakadtáig dolog sem igaz! Legalábbis a részemről.
Engem meg lehet győzni, de ahhoz valós, jó érvek kellenek.
Pl. az amit néhányan csinálnak (pl. gorka az egyik), hogy egy random csávó random blogján találnak egy forrásnélküli hülyeséget és azt hozzák érvként az nálam nem megy át például. Forrás kritikával élek.
De ha valamire hiteles forrás van, akkor meggyőzhető vagyok. Nem tűnök el vita közben, mint szürke wilson a ködben :D

Oke-oke, hittem neked, csak el ne kezdjuk ujra, mert magamra ontok valamit! :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Oke-oke, hittem neked, csak el ne kezdjuk ujra, mert magamra ontok valamit! :D
Eldöntötték legalább, hogy ki nyert?
jonah-hill-annoyed.gif
 
  • Vicces
Reactions: Ocses and zsolti

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 720
28 257
113


Találtak 1 hibátlant az Oroszok, ezt vajon miért hagyták el?
Nem találom az eredeti Telegram posztot, de emlékszem, hogy ezt a videót alapvetően az ukránok rakták fel talán 1-2 hete, még mikor vonultak szépen az orosz darálóba. A töltő felvarrója is árulkodó, mert a klasszik UPA-style piros-fekete színkombinációban díszeleg

Egyéb:
Taraszék War Thunderben csapatják a fronton, ugyanis konkrétan az egyik Leo 2A6 elkezdett maga előtt tolni egy korábban kilőtt ukrán járművet
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Nem találom az eredeti Telegram posztot, de emlékszem, hogy ezt a videót alapvetően az ukránok rakták fel talán 1-2 hete, még mikor vonultak szépen az orosz darálóba. A töltő felvarrója is árulkodó, mert a klasszik UPA-style piros-fekete színkombinációban díszeleg
Én is úgy emlékszem, hogy ezek ukrán katonák voltak még az eredeti posztban.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 186
113
Nem találom az eredeti Telegram posztot, de emlékszem, hogy ezt a videót alapvetően az ukránok rakták fel talán 1-2 hete, még mikor vonultak szépen az orosz darálóba. A töltő felvarrója is árulkodó, mert a klasszik UPA-style piros-fekete színkombinációban díszeleg

Egyéb:
Taraszék War Thunderben csapatják a fronton, ugyanis konkrétan az egyik Leo 2A6 elkezdett maga előtt tolni egy korábban kilőtt ukrán járművet
20 perce probalom kibetuzni azt a felvarrot...
Szine ukran, de nem szigony, egyenruha nem echte ukran...
Eleg lett volna lejjebb gorgetni. Meg a Yt-s kommenteket is atporgettem kicsit hatha...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 720
28 257
113
20 perce probalom kibetuzni azt a felvarrot...
Szine ukran, de nem szigony, egyenruha nem echte ukran...
Eleg lett volna lejjebb gorgetni. Meg a Yt-s kommenteket is atporgettem kicsit hatha...
Sajna sokszor előfordul, hogy az ütközetben eltűnt kifejetés mintájára fordítás közben tűnik el az eredeti kontextus az adott képhez/videóhoz. Ez pedig az orosznál kifejezetten igaz, de szerencse, hogy általában tudom, hogy melyik posztból szedték ki, mert azt már láttam Telegramon :D
 

ausztenit

Member
2021. március 31.
30
57
18
Itt egy kicsit pontosítanék személyes észrevétellel. Én nem látom a képen, hogy a hegesztés sérült volna, hanem a varrat mellett az úgy nevezett salak-öv volt a hibás. Minden amit mondok, azt jó lenne, ha meg tudná erősíteni vagy pontosítani egy olyan gyakorlattal rendelkező szakember, aki ilyen vizsgálatok végzésében jártas.
Nagyon hasonlít számomra a szakítás próbák elvégzésénél tapasztalt eredményekre. Ha hibátlan hegesztést csinálsz, akkor 10% eltéréssel lehet számolni az alap munkadarabhoz képest egy gyengülésre a varrat mellett és ahogy folyamatosan növeljük az anyagra ható erőt, itt pattan szét mindig az acél... de ha tovább növelnék körülbelül 10%-kal, akkor maga a vaslemez is szakadna.

Fip észrevétele jó arra vonatkozóan, hogy a hegesztés környékén következett be a roncsolódás, de ha az egész egy lemezből állna, akkor is valószínűleg átszakadt volna. Számomra olyan az a rész, mintha az egész felületre hatalmas erő hatott volna, ami a roncsolódások után elvezetődött volna. (Vagy egy ellenrobbanás kioltotta volna az erejét, de ebbe ne menjünk bele!)

Én látni vélek olyan hosszú töréseket is, melyek semmi fajta hegesztéshez nem kapcsolódnak, például a ripityára zúzott műszertől rendezői jobbra. Vagyis a behatolást nem a hegesztett kontra öntött torony okozta, hanem egy olyan légnyomás, ami nagy felületen a páncélzat tervezett tűréshatár feletti erővel nyomott és a kép jobb alsó sarkában a törés után az egész szerkezetet kifordította.

Vagyis a 30 mm lemeznél körülbelül 3 mm-rel egyenértékű gyengülésről beszélhetünk a hegesztés miatt, de mivel roncsolódott máshol, ahol nincs varrat, ezért nem olyan mértékben befolyásolta a dolgokat, hogy a hosszú repedések nem következtek volna be, hiszen tőle függetlenül is megtörtént ott, ahol ilyen nem volt.

De érdemes lesz nálam jártasabb szakembernek is véleményeznie, mert rengeteg infót kinyerhetünk egy ilyen képből. @ausztenit , te mondtad, hogy mérnök vagy és inoxról kapott neved alapján talán gyakorlatban is csináltál terhelés vizsgálatokat. Illetve volt valaki még a fórumon, aki oktatóként többet tudna mondani, de az ő neve most nem ugrik be.
Nem szakirányom az anyagtechnológiai, bár érdekel. De az rémlik, hogy ha egy varratot tisztességesen elkészítenek, nem valószínű, hogy az adja meg magát először. Inkább az anyag.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 686
77 705
113
Nem szakirányom az anyagtechnológiai, bár érdekel. De az rémlik, hogy ha egy varratot tisztességesen elkészítenek, nem valószínű, hogy az adja meg magát először. Inkább az anyag.
Azt ahogy @ozymandias magyarázta nem tudom visszaadni, de a lényege az volt, hogy a varrat kb erősebb mint az anyag így a legritkább esetben az szakad el, legtöbbször a hegesztés mellett a varrat mentén szakad el az anyag.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 236
61 628
113
Azt ahogy @ozymandias magyarázta nem tudom visszaadni, de a lényege az volt, hogy a varrat kb erősebb mint az anyag így a legritkább esetben az szakad el, legtöbbször a hegesztés mellett a varrat mentén szakad el az anyag.
Az hogy van, hogy ozymandias van megszólítva, de én kaptam erről notifikációt?
Bizarr. Lehet, hogy én már nem is én vagyok?