• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
278
749
93
Nemtudom.Én nem játszom ilyen számitógépes játékokkal,nem tudom megitélni.harctéri dronfelvételnek irják-aztán vagy az,vagy nem.
no offense: A videó címének a vége: "Military Simulation"
a videó leírása: "
1,197,627 views Apr 29, 2023
This is a simulation.
Thank you for watching!

Leopard 2
BMP-2"

a következő sorban fel van tüntetve hogy "Gaming" meg "ARMA 3"

és ezt a f.st megnézték 1.2M x

a legrosszabb hogy ezt a tartalmatlanságot megosztják és továbbadják mások... szerintem
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Az irakiak se kaptak semmit, ami ne lett volna 20 évvel lemaradva az orosz első szinthez képest.
Figyelj, minden ilyet meg lehet magyaráni. Csak felesleges.
Iraki 72-esek megfeleltek a Keleti blokk standard 72-eseknek amikor megkapták őket.Ami lényegesen erősebb volt náluk legalább is páncelzatra a Szovjet "elit" hadosztályoknak szánt T64-esek,T80-asok,meg a 80-as évek közepi-elejei T72B.És a 80-as évek elején még bőven szaladgáltak igaz nem első vonalasként a Szovjeteknél is T55/T62-esek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
@fip7 , tudod mit? Neked van igazad. Az orosz tényleg nem akart soha 1500 LE-s motort.

Szerintem ezt ennyivel le is zárhatjuk. ;)

Továbbá:
F0GhYJRaYAAdGBS

F0GhYJeaUAAB9bx


Azt már letisztáztátok, hogy ez egy Leo2A6. Felhívnám pár érdekességre a figyelmet.
A tornyon lévő ék előtét páncél ledobta magát. Ez azért van mert moduláris, levehető, ennek megfelelően nem bírja a nagy erejű robbanásokat, simán leszakad. Ez annyira "köztudott", hogy vannak ma már játékok is, ahol ezt szimulálják.
Ez annyiból érdekes, hogy amikor anno dudinak mondtam, hogy ez biza ilyen, akkor megint ment , hogy ezt csak én találom ki.

A másik, hogy nem dobta le a tornyát, de ez is keményen kiéget.
A koromból ítélve előbb éget a harckocsi, minthogy ledobta volna a külsű NERA-ját. Szerintem az ék ledobása már egy második találattól történt, csak akkor már nem volt ami égjen, így ezért maradt alatta korommentes a tank.
További érdekesség, hogy nem csak leszakadt az ék, hanem közepe mentén szét is nyílt, ugyanis a képen csak a fele látható.

És most az utolsó dolog amit észre vettem:
307a119b8ff38b4c47f3f810f74bb418.jpg


Szar minőségű a kép, de szerintem az ott 3. db kumulatív töltett által égetett lyuk.
Ha ez így valid, akkor bizony ezt szemből kilőtték HEAT töltettel. :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Szerintem ezt ennyivel le is zárhatjuk. ;)

Továbbá:
F0GhYJRaYAAdGBS

F0GhYJeaUAAB9bx


Azt már letisztáztátok, hogy ez egy Leo2A6. Felhívnám pár érdekességre a figyelmet.
A tornyon lévő ék előtét páncél ledobta magát. Ez azért van mert moduláris, levehető, ennek megfelelően nem bírja a nagy erejű robbanásokat, simán leszakad. Ez annyira "köztudott", hogy vannak ma már játékok is, ahol ezt szimulálják.
Ez annyiból érdekes, hogy amikor anno dudinak mondtam, hogy ez biza ilyen, akkor megint ment , hogy ezt csak én találom ki.

A másik, hogy nem dobta le a tornyát, de ez is keményen kiéget.
A koromból ítélve előbb éget a harckocsi, minthogy ledobta volna a külsű NERA-ját. Szerintem az ék ledobása már egy második találattól történt, csak akkor már nem volt ami égjen, így ezért maradt alatta korommentes a tank.
További érdekesség, hogy nem csak leszakadt az ék, hanem közepe mentén szét is nyílt, ugyanis a képen csak a fele látható.

És most az utolsó dolog amit észre vettem:
307a119b8ff38b4c47f3f810f74bb418.jpg


Szar minőségű a kép, de szerintem az ott 3. db kumulatív töltett által égetett lyuk.
Ha ez így valid, akkor bizony ezt szemből kilőtték HEAT töltettel. :rolleyes:
Kornet-E esetleg?
Vagy Vikrh? (vagy mi a neve amit a KA-52 ereget? )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Ennyiből ezt nem tudom. De biztos szétdobta a robbanás az üzemanyagot, mert úgy néz ki mindenhol is éget, viszont gyorsan.
De nagy kaliberre (Kornet, Vikhr, Reflex, 3BK29 stb...) tippelek. Egy RPG nem tépi így meg.
Szerintem ebből max az első kettő ami tényeg át tudja ütni a tornyot. A csőből indítottak kevesek ehhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Szerintem ezt ennyivel le is zárhatjuk. ;)

Továbbá:
F0GhYJRaYAAdGBS

F0GhYJeaUAAB9bx


Azt már letisztáztátok, hogy ez egy Leo2A6. Felhívnám pár érdekességre a figyelmet.
A tornyon lévő ék előtét páncél ledobta magát. Ez azért van mert moduláris, levehető, ennek megfelelően nem bírja a nagy erejű robbanásokat, simán leszakad. Ez annyira "köztudott", hogy vannak ma már játékok is, ahol ezt szimulálják.
Ez annyiból érdekes, hogy amikor anno dudinak mondtam, hogy ez biza ilyen, akkor megint ment , hogy ezt csak én találom ki.

A másik, hogy nem dobta le a tornyát, de ez is keményen kiéget.
A koromból ítélve előbb éget a harckocsi, minthogy ledobta volna a külsű NERA-ját. Szerintem az ék ledobása már egy második találattól történt, csak akkor már nem volt ami égjen, így ezért maradt alatta korommentes a tank.
További érdekesség, hogy nem csak leszakadt az ék, hanem közepe mentén szét is nyílt, ugyanis a képen csak a fele látható.

És most az utolsó dolog amit észre vettem:
307a119b8ff38b4c47f3f810f74bb418.jpg


Szar minőségű a kép, de szerintem az ott 3. db kumulatív töltett által égetett lyuk.
Ha ez így valid, akkor bizony ezt szemből kilőtték HEAT töltettel. :rolleyes:

Nem kicsik azok a lyukak ahhoz?

A láncot is elhagyta valahol, az előtte a mély nyomból úgy tűnik, mintha már lánc nélkül jutott volna ide valahogy
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Szerintem ebből max az első kettő ami tényeg át tudja ütni a tornyot. A csőből indítottak kevesek ehhez.

Az ék nélkül az a torony nem olyan jól páncélozott.
Ha az éket a 2. vagy akárhanyadik robbanás leviszi és jön még egy HEAT akkor kakuk.
Ráadásul az ék sem sima NERA. Hanem második genes, szóval GZT-vel vagy DOTT robbanó keverék van a gumiban vagy GAP-ben. E miatt intenzívebb, de rosszabb a több találat tűrése. Jobban sérül.
A torony belsejében ugyan ez van, nem a régi gumilapos NERA.
07657e5b66e6dda859cd3f13e3a9f9ad.png

Ez egy német vizsgálat. 1 réteg klasszikus gumis/GAP-es NERA 22%-ot tud fogni.
Az oszlopoknál az utolsó kettő, a 70% RDX meg a Petin azok ERA-s eredmények.
A Kontakt ERA-ban Semtex van, a Reliktben PETN. Utóbbi elképesztő teljesítménye jól látható.
A Leopárd 2-esek esetén az ék NERA-ban a jobb oldali táblázatból nem az első kettőt, és nem az utolsó kettőt használták, hanem (valószínűleg) valamit ami közte van.

Ettől még a legvalószínűbb szerintem is a nehéz ATGM. Bár a klasszikus orosz kumulatív gránátok pusztító erejét sem becsülném le.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Egy RPG nem tépi így meg.
RPG29-re 1000mili átütést irnak,ERA mögött.De nem hiszem,hogy az volt.
Nem kicsik azok a lyukak ahhoz?

A láncot is elhagyta valahol, az előtte a mély nyomból úgy tűnik, mintha már lánc nélkül jutott volna ide valahogy
Lánc nélkül nem egy sehova.Szerintem megpróbálták kimenteni az aknárafutott gépet.Vagy legalábbis takarásba vontatni,szerintem a Kamovok elöl.
De úgy gondolom,hogy csak megtalálta a Kamov.......Vagy a földröl valami komolyabb IPTR.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
RPG29-re 1000mili átütést irnak,ERA mögött.De nem hiszem,hogy az volt.

Az RPG-29 gyöngébb. De az RPG-28 ez tud ennyit.

A kornet, a Vikhr vagy a Krizantém viszont majd másfél méter acélt belőnek.
Ettől függetlenül szerintem az első lövés nem hatolt be, csak szétrombolt mindent.
A többi lehet átment.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A tornyon lévő ék előtét páncél ledobta magát. Ez azért van mert moduláris, levehető, ennek megfelelően nem bírja a nagy erejű robbanásokat, simán leszakad. Ez annyira "köztudott", hogy vannak ma már játékok is, ahol ezt szimulálják.
Ez annyiból érdekes, hogy amikor anno dudinak mondtam, hogy ez biza ilyen, akkor megint ment , hogy ezt csak én találom ki.

Ezt Dudi érteni fogja. Rajtatok kettőtökön kívül talán senki. Egyelőre amit meg tudtam érteni a bizonyításodból, hogy az állítás eredetileg az volt, hogy mondjuk egy 152/155-ös gránát szétcseszi ezt az MBT-t és leszed róla mindent, ami szakadni tud. Minden modult. Ha csak ennyi volt az állítás, akkor ezzel egyetértek. Ha más is volt köztetek a vitában, az nem jött át.

Ajánlom az ukrán topicot, azt hittem olvasod, nem csak kommentelsz oda, találsz ott egy halom videót, amin KA-52-es csatahelik szemből traktorokat meg mezgazd. permetezőgépeket szednek ki. Na, azokat a kiszedéseket például KUM rakétákkal hajtották végre. És azt kísérő robbanás szintén tud mindent szakítani, nem csak a sugár az, ami egy KUM lövedéknél pusztítani tud. Így a két dolog össze is függhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Ezt Dudi érteni fogja. Rajtatok kettőtökön kívül talán senki. Egyelőre amit meg tudtam érteni a bizonyításodból, hogy az állítás eredetileg az volt, hogy mondjuk egy 152/155-ös gránát szétcseszi ezt az MBT-t és leszed róla mindent, ami szakadni tud. Minden modult. Ha csak ennyi volt az állítás, akkor ezzel egyetértek. Ha más is volt köztetek a vitában, az nem jött át.

Ajánlom az ukrán topicot, azt hittem olvasod, nem csak kommentelsz oda, találsz ott egy halom videót, amin KA-52-es csatahelik szemből traktorokat meg mezgazd. permetezőgépeket szednek ki. Na, azokat a kiszedéseket például KUM rakétákkal hajtották végre. És azt kísérő robbanás szintén tud mindent szakítani, nem csak a sugár az, ami egy KUM lövedéknél pusztítani tud. Így a két dolog össze is függhet.

Nem, én arról beszéltem, hogy bele szalad egy nehéz ATGM, vagy egy komolyabb tankból kilőtt HEAT akkor az le tudja tépni az ék páncélt.
A Kornetnek pl. 5 kg-os a robbanó feje, nagy része HMX. Elképesztően nagyot robban. És közvetlenül a páncélnál.
Persze, tüzérséggel is le lehet szedni. De vannak olyan közvetlen irányzású lövedékek is amelyek képesek lebontani.
Pont azért mert "moduláris" leszedhető.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Upsz,elirtam.Az RPG28 a 125milis.
RPG29 elvileg 750milit tud-de irakban és Libanonban is ütött át olyan páncélt,ami papiron már nagy neki.

Amúgy igen. Az RPG-29 az oroszok tesztjén is brutálisan szerepelt. Legyőzte a legtöbb ATGM-et is.
Valamit nagyon tudtak annál a rakétánál.
Szerintem az RPG-28-as tudása is csak homogén acélban 1000 mm. Lehet összetett páncélok ellen az is hatékonyabb.