• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Ha bement a sugár, akkor a kezelők nyekk,és javíthatalanra égett,viszont rajta a torony ,azzal még majd szopni fognak mire levágják a kohó előtt.
Ha bement akkor a töltôkezelô nyekk, a többiek sértetlenül megúszhattàk. A belsô totàlis kiégése sem biztos, hiszen van benne tûzoltórendszer, automata. Bàr a lyukak alapjàn biztosra mentek, de az összes lyuk nem biztos, hogy àtmenô talàlat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Ez amúgy még egy érdekes hír:
"Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök azt mondta, hogy a Leopard javítóközpontot nem lehet megnyitni a pótalkatrészhiány miatt.
Elmondása szerint a tankok lengyelországi javítására szolgáló központ beindítását a pótalkatrészhiány akadályozza."


Ha ez igaz, akkor a logisztikával kapcsolatos károgásom sem volt teljesen megalapozatlan....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Ha bement akkor a töltôkezelô nyekk, a többiek sértetlenül megúszhattàk. A belsô totàlis kiégése sem biztos, hiszen van benne tûzoltórendszer, automata. Bàr a lyukak alapjàn biztosra mentek, de az összes lyuk nem biztos, hogy àtmenô talàlat.
A légnyomástól azért lehet a kezelőknek nyekk. A töltet kialakításától függ, hogy mennyire penetrációra és mennyire átütés utáni hatásra van optimalizálva.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Ez amúgy még egy érdekes hír:
"Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök azt mondta, hogy a Leopard javítóközpontot nem lehet megnyitni a pótalkatrészhiány miatt.
Elmondása szerint a tankok lengyelországi javítására szolgáló központ beindítását a pótalkatrészhiány akadályozza."


Ha ez igaz, akkor a logisztikával kapcsolatos károgásom sem volt teljesen megalapozatlan....
Szerintem eljutottunk arra a pontra, hogy a potensebb cuccaiból senki sem akar már adni európában.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Szerintem eljutottunk arra a pontra, hogy a potensebb cuccaiból senki sem akar már adni európában.

Vagy nem nagyon maradt ukrán Leopárd amit javítani lehetne.
Vagy nem tudnak elég alkatrészt gyártani, ahogyan tankot sem.
Vagy a saját lefingott állományát javítja mindenki gőzerővel.
Vagy az van amit mondasz.
Vagy ezek tetszőleges kombinációja. Minden esetre ez se jó ómen, nekünk se.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 808
113
Vagy nem nagyon maradt ukrán Leopárd amit javítani lehetne.
Vagy nem tudnak elég alkatrészt gyártani, ahogyan tankot sem.
Vagy a saját lefingott állományát javítja mindenki gőzerővel.
Vagy az van amit mondasz.
Vagy ezek tetszőleges kombinációja. Minden esetre ez se jó ómen, nekünk se.
És azok a Merkavàk még mindig ott porosodnak.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Vagy a saját lefingott állományát javítja mindenki gőzerővel.
Vagy az van amit mondasz.
Leginkább ez
Vagy nem nagyon maradt ukrán Leopárd amit javítani lehetne.
Akár még ezzel, de szeirntem akkor több roncsot láttunk volna már.

Vagy nem tudnak elég alkatrészt gyártani, ahogyan tankot sem.
Ez meg hálistennek tudom, hogy nem így van, itt is némi pörgés kezdődött.
 

Banyek

Active Member
2021. augusztus 31.
52
176
33
Berliner Zeitung cikk az ukrán Leo veszteségekről. Eddig 54-et kaptak (18 db 2A6 a németektől, összesen 36 db 2A4 Lengyelországtól, Spanyolországtól, Norvégiától és Kanadától együttvéve).
Ezekből (a cikk az Oryx-ra hivatkozik) eddig 4 db 2A6 és 3 db 2A4 semmisült meg, az átadott mennyiség 13%-a.
Említ a cikk még 25 db megsemmisült Bradley-t, 3 aknaszedő harckocsit (ez Leo 2R lehet?), meg egy Bergpanzer-t(szintén Oryx).
Szó van még a cikkben Melnyk a német kormányhoz intézett kéréséről (követeléséről?), miszerint a németek akár háromszor ennyi Leo-t is át tudnának nekik adni, illetve a június 8-i ukrán láncos veszteségekről (az aknamezős balhé).
Lehet az Ukrán topikba is beférne, de a Leo a cikk fő témája, azért raktam ide.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Érdemes megnézni ezt a képet. A lengyel hírrel összekapcsolva nem érzem offnak.
Hadrafoghatóság pár éve ilyen volt:
586af8acd6789bd9f8b5321f710ec9df.jpg


224 Leopárdból 105 db hadra fogható. Szerintem más országokban sem jobb a helyzet.
Értelem szerűen az ukránok a működő Leopárdokat kapták mindenhonnan. Nem hiszem, hogy többet kapnának ezek után.
A többiek meg ezen a hadrafoghatósági arányon javítanának. Ahhoz meg alkatrész kell.
Az ukrán Leóknak meg már nem kell...
Érdekes :rolleyes:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Érdemes megnézni ezt a képet. A lengyel hírrel összekapcsolva nem érzem offnak.
Hadrafoghatóság pár éve ilyen volt:
586af8acd6789bd9f8b5321f710ec9df.jpg


224 Leopárdból 105 db hadra fogható. Szerintem más országokban sem jobb a helyzet.
Értelem szerűen az ukránok a működő Leopárdokat kapták mindenhonnan. Nem hiszem, hogy többet kapnának ezek után.
A többiek meg ezen a hadrafoghatósági arányon javítanának. Ahhoz meg alkatrész kell.
Az ukrán Leóknak meg már nem kell...
Érdekes :rolleyes:
Itt nyilván mindenki pontosan tudja, de a Wehrm… Bundeswehrnél honnan számít nem hadrafoghatónak mondjuk egy Leo2?
Az ilyen “bagatell” dolgok is beleszámítanak, mint pl TMK elmaradása/késése, vagy konkrét meghibásodások kellenek ahhoz, hogy feketelistára kerüljön egy példány?

Csak mert a németekből kinézem, hogy egy ki nem cserélt féklámpaizzó miatt is harcképtelennek minősítenek egy tankot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Nem kicsik azok a lyukak ahhoz?

A láncot is elhagyta valahol, az előtte a mély nyomból úgy tűnik, mintha már lánc nélkül jutott volna ide valahogy
Hol nyílt szét a közepén? Csak nem arra a bevágásra gondolsz amiből csak az egyik látszik és a kinyitáshoz kellő zsalunak a helye?
e96fJd0.jpg


Ugyan ez csak makett, de látszik, hogy miért van a bevágás:
3h2ntns6joca1.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Értelem szerűen az ukránok a működő Leopárdokat kapták mindenhonnan.
Az A4-eket halottaikból támasztották fel, legalábbis a németek. Tavaly volt szerencsém hozzákjuk darabokban felújítás alatt. Szóval egy része a működő (A6) a többi jórészt a gyorsan feltámasztható kategóriába esik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Csak mert a németekből kinézem, hogy egy ki nem cserélt féklámpaizzó miatt is harcképtelennek minősítenek egy tankot.

Azért ennél ott súlyosabb gondok is vannak. Lásd. vonatkozó német topik.

Az A4-eket halottaikból támasztották fel, legalábbis a németek. Tavaly volt szerencsém hozzákjuk darabokban felújítás alatt. Szóval egy része a működő (A6) a többi jórészt a gyorsan feltámasztható kategóriába esik.

Mondjuk az A4-eket nem is nagyon erőltették eddig a harcban.
Meg hát a feltámasztáshoz is alkatrész kellet akkor is, meg a most szétlőttek esetén is, ha lehetséges.
De ezek a komoly tüzek szerintem totálkárt okoznak. Magában a fémvázban is. Elveszti a keménységét, eldeformálódik stb...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Azért ennél ott súlyosabb gondok is vannak. Lásd. vonatkozó német topik.
Pont ezért kérdeztem úgy, hogy mennyire kell lealjasodnia egy Leo2-nek a németeknél ahhoz, hogy már ne legyen bevethetőnek minősítve? Nem a legégetőbb v legsúlyosabb problémák érdekelnek, hanem hogy hol van a küszöb.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
Pont ezért kérdeztem úgy, hogy mennyire kell lealjasodnia egy Leo2-nek a németeknél ahhoz, hogy már ne legyen bevethetőnek minősítve? Nem a legégetőbb v legsúlyosabb problémák érdekelnek, hanem hogy hol van a küszöb.
A németeknél? Volt, hogy egészen bagatel hibák miatt álltak a gépek hónapokig akkoriban amíg nem volt megfelelő alkatrészutánpótlás a BW-nek (nem csak a leopardok, hanem kb minden is). Nem véletlen volt az, hogy amikor kiderült, hogy csapnivaló a hadrafoghatóság, akkor marha gyorsan tudtak változtatni.
Egyébként az A4-eket nem használják vagy 15-20 éve, emiatt ha BW-s készletből újítottak fel nem a különböző rendszeresítőktől visszavásároltakból, akkor elég régóta álltak. Ha nem is az udvaron (de akár ott is) mint az oroszoknál hanem hangárban, akkor is elég ramaty állapotban voltak.
 

Banyek

Active Member
2021. augusztus 31.
52
176
33
Az A4-eket halottaikból támasztották fel, legalábbis a németek. Tavaly volt szerencsém hozzákjuk darabokban felújítás alatt. Szóval egy része a működő (A6) a többi jórészt a gyorsan feltámasztható kategóriába esik.
Nem akarok okoskodni, de kicsivel feljebb belinkeltem egy német cikket. Abban azt írják, hogy ők csak 2A6-ot adtak át az ukránoknak. Az A4-ek, amiket láttál, nem lehet, hogy a másik 4 felajánló valamelyikének a hk-i voltak, amikbe ott lehelltek életet?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem, én arról beszéltem, hogy bele szalad egy nehéz ATGM, vagy egy komolyabb tankból kilőtt HEAT akkor az le tudja tépni az ék páncélt.
A Kornetnek pl. 5 kg-os a robbanó feje, nagy része HMX. Elképesztően nagyot robban. És közvetlenül a páncélnál.
Persze, tüzérséggel is le lehet szedni. De vannak olyan közvetlen irányzású lövedékek is amelyek képesek lebontani.
Pont azért mert "moduláris" leszedhető.

Én még csak ott tartottam a fórumon, hogy egy kinetikus lövedék is szétbassza(beindítja) a NERA-t és a második találatra drasztikusan csökken azon a ponton a páncélvédelem. Lényegében bármivel meglövöd, ami nem pattan a felszínről, az számottevő gyengülést fog okozni a páncélvédelemben.
A keleti és a nyugati rajongók már pár év óta azt vágják egymás fejéhez, hogy a nyílnál is a NERA elműködik, de az ERA is elműködik és a maradék nem valószínű, hogy megfog egy újabb találatot.

De ezt csak hallomásból hallottam. Nem szólok bele.

Ha bement akkor a töltôkezelô nyekk, a többiek sértetlenül megúszhattàk. A belsô totàlis kiégése sem biztos, hiszen van benne tûzoltórendszer, automata. Bàr a lyukak alapjàn biztosra mentek, de az összes lyuk nem biztos, hogy àtmenô talàlat.

Az a baj, hogy pont a háborút nem látott német katonáktól tudjuk az egyik videó óta, hogy addig fognak lőni rá, amíg nem látják a lángokat. (A német vasakra is szemlátomást addig lőttek.) Épp ezért nem is szólok bele abba a vitába, hogy a Leo2 hogyan ég vagy nem ég. Azt látom a szememmel, hogy a sapka elhagyásának elmélete meg lett cáfolva. Egy hónap alatt az ukránok ennyire jutottak a késő tavaszi ellentámadásukkal.