• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 758
80 191
113
Okoska, szögfüggvényről hallottál már? Jah, nem, ahhoz ki kell járni a középiskolát.... XD
A torony páncélzata páncélra merőlegesen 350 mm KE. (Angolszászok amúgy így adják meg a védelmet, nem szemből....)
Ha szemből nézed a tankot, akkor 55 fokos szögben áll (NATO 35 fok) így 1.22-vel kell fölszorozni, ami 427 mm KE. :rolleyes: (Ezt mérték a svédek)
Értem, hogy a legalapvetőbb dolgoknak is híján vagy, főleg ha a kedvenc gumimacidat "fikázzák", de ezt azért illene tudni.... ;)



Ember, feltűnt, hogy az általam betett képek innen származnak? Feltűnt, hogy ugyan azt látod rajta amit én írtam? o_O
Mert ha ez sem tűnik fel akkor tényleg nehéz a kórós valóság tagadásoddal mit kezdeni.... XD
És igen az általam olvashatóan, és általad olvashatatlanul betett képen pont ez szerepel:
"A képen le lehet olvasni, hogy a Leopárd 2 "B" csomagjának (1979-1987) páncél védelme a szemből nézett felületének 20%-án éri el a 400 mm KE-t. Ez a torony két fő páncélblokja.
A felületének 60%-án éri el a 300 mm KE-t, ez a lövegpajzs, és a teknő felső része."

De aki egy egyszerű szögfüggvényt nem ismer, attól az értő olvasás sem elvárás a részemről.
Te mit írtál eredetileg arra a területre (a torony homlokpáncéljára!!!!) ami a saját forrásod szerint 430mm? Segítek 350mm-t. Ez még a PERI R-15 mögött sem igaz, ahol 360mm a te forrásod szerint.

ÉS ez még mindíg a B páncélos A4 nem pedig a C páncélos, mert ma már nem találsz B páncélos A4-et sehol.

Az pedig külön érdekes táblázat lenne, ha megnéznénk szemből a T-72 páncélzatát. Mert pl a torony felületének nagy része homogén öntött acél:
T-72-B-torony-s-tekn-v-detts-g.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Okoska, szögfüggvényről hallottál már? Jah, nem, ahhoz ki kell járni a középiskolát.... XD
A torony páncélzata páncélra merőlegesen 350 mm KE. (Angolszászok amúgy így adják meg a védelmet, nem szemből....)
Ha szemből nézed a tankot, akkor 55 fokos szögben áll (NATO 35 fok) így 1.22-vel kell fölszorozni, ami 427 mm KE. :rolleyes: (Ezt mérték a svédek)
Értem, hogy a legalapvetőbb dolgoknak is híján vagy, főleg ha a kedvenc gumimacidat "fikázzák", de ezt azért illene tudni.... ;)



Ember, feltűnt, hogy az általam betett képek innen származnak? Feltűnt, hogy ugyan azt látod rajta amit én írtam? o_O
Mert ha ez sem tűnik fel akkor tényleg nehéz a kórós valóság tagadásoddal mit kezdeni.... XD
És igen az általam olvashatóan, és általad olvashatatlanul betett képen pont ez szerepel:
"A képen le lehet olvasni, hogy a Leopárd 2 "B" csomagjának (1979-1987) páncél védelme a szemből nézett felületének 20%-án éri el a 400 mm KE-t. Ez a torony két fő páncélblokja.
A felületének 60%-án éri el a 300 mm KE-t, ez a lövegpajzs, és a teknő felső része."

De aki egy egyszerű szögfüggvényt nem ismer, attól az értő olvasás sem elvárás a részemről.

Szerinted nem vesszük észre, hogy szándékosan összekevered a két változat értékeit?
Nekem úgy tűnik, a 87 előtti (A0-A3) értékeit citálod az általad rosszul számolt 87 utáni A4 gyenge páncélzatának "igazolásához".
Mindenkit hülyének nézel itt a fórumon?
Hihetetlen figura vagy, b+....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Te mit írtál eredetileg arra a területre (a torony homlokpáncéljára!!!!) ami a saját forrásod szerint 430mm? Segítek 350mm-t. Ez még a PERI R-15 mögött sem igaz, ahol 360mm a te forrásod szerint.

Még mindig basztad elolvasni amit írtam, de ne aggódj segítek. Idézet a hidegháborús harckocsik páncélzata című PDF-emből:
"Leopárd 2A0/A4 torony páncélzat:
Piros vonal mentén: (Páncélra merőleges!)
Tényleges: 30 mm RHA + 2*38 mm NERA (45 fok) + 25 mm HSLA + 2*15 mm NERA + 25 mm HSLA + 2*15 mm NERA + 25 mm HSLA + 2*38 mm NERA (45 fok) + 35 mm RHA
Átirat: 30 mm RHA + 74,5 mm RHA + 32,5 mm RHA + 21 mm RHA + 32,5 mm RHA + 21 mm RHA + 32,5 mm RHA + 74,5 mm RHA + 35 mm RHA
Összesen: 353,5 mm RHA
Ez végeredményben lényegében megfelel a „hivatalos” jelentésben szereplő 350 mm RHA értéknek! :)
Lila vonal mentén: (Harckocsi szemből!)
431.5 mm RHA (maximum 35 fok eltérés a derékszögtől, így 122%-os szorzót alkalmaztam)"

Remélem ennél többet nem kell mondanom. Az idézett szöveg ellenőrizhető a HTKA-ról is letölthető PDF-ben ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 829
113
KNDS and LEONARDO form strategic alliance

Under the auspices of the Italian Ministry of Defense, Leonardo and KNDS have signed an agreement for further development of a more intensive cooperation. The aim is to create a truly European Defense Group and, in addition, to cooperate more closely in the field of land based electronics.

Such a strategic alliance will enable the implementation of programs in cooperation among European nations, by strengthening their national industrial base and developing the future generation of armored vehicle platforms, including Main Ground Combat System (MGCS).
In addition, Leonardo and KNDS have also signed an Agreement to jointly implement the planned Main Battle Tank (MBT) procurement programme with a solution based on LEOPARD 2 A8. The Companies will collaborate in the development, manufacturing and maintenance of the LEOPARD 2 A8 solution for the Italian Army, as well as the support platforms.

The alliance between Leonardo and KNDS aims to create further production and development capabilities in Italy and to use these for future European and export projects.

The Italian Ministry of Defence is currently working on two major programs for the renewal of its Land Forces: firstly, the procurement of the LEOPARD MBT with support vehicles and, secondly, new Infantry Fighting Vehicles (IFV) under the programme name AICS plus combat support systems.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bálint

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 166
38 672
113
In addition, Leonardo and KNDS have also signed an Agreement to jointly implement the planned Main Battle Tank (MBT) procurement programme with a solution based on LEOPARD 2 A8. The Companies will collaborate in the development, manufacturing and maintenance of the LEOPARD 2 A8 solution for the Italian Army, as well as the support platforms.

The alliance between Leonardo and KNDS aims to create further production and development capabilities in Italy and to use these for future European and export projects.

The Italian Ministry of Defence is currently working on two major programs for the renewal of its Land Forces: firstly, the procurement of the LEOPARD MBT with support vehicles and, secondly, new Infantry Fighting Vehicles (IFV) under the programme name AICS plus combat support systems.
Akkor ők sem fognak Panthert venni...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 090
16 413
113
Olasz acél, olasz munkatempo, olasz szerelési minőség... Hadd gyártsák...
Legendás egy harcosok.

Kmhh, vegyél egyszer kézbe egy Berettát vagy egy Rizzinit, és utána egy itthongyártott Fég-et vagy akár CZ-t. Tudnak ők nagyon is, és nem tegnap kezdék. Bár tény hogy az olasz minbizt azért hullámzó tud lenni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 640
113
Amennyire én tudom olasz acél a legjobb az EU-ban.
Én ennek ellenkezőjét hallottam, bár nem kimondottan acél, hanem több esetben egyéb femtermekek, ontvenyek stb. Elég fos gyakorlatilag tudtommal, de tapasztaltam is.
Persze mindig van egy egy unikalis példa az ellenkezőjére, pl ugye az örök sláger a Ferrari, csak épp a felhasználók nem Ferrarival találkoznak hanem Alfaval meg Fiattal járnak max. De a Ferrari...