• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Azért az amiről fip beszél a közelében sincs a DM11-hez.
Nem,egy sima repeszromboló lőszerről beszél.De elvileg a 2A36M5 ágyúhoz már tartozik a gyújtóállitó berendezés,ami az elektronikus gyújtóállitású repeszromboló lőszert tudja kezelni.
Ha meg nincs,akkor marad a karusszelbe előre beállitott állás szerunti málházás.
De én azért kétlem ezt a szerencsés lővést,bár nem kizárt-de nagy mázli kellet akkor hozzá.Szerintem inkább kumulativ lőszer volt az.Orosznak is van már repeszkumulativ lőszere is-de én inkább sima kumulativra gyanakszom.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 179
113
Nem,egy sima repeszromboló lőszerről beszél.De elvileg a 2A36M5 ágyúhoz már tartozik a gyújtóállitó berendezés,ami az elektronikus gyújtóállitású repeszromboló lőszert tudja kezelni.
Ha meg nincs,akkor marad a karusszelbe előre beállitott állás szerunti málházás.
De én azért kétlem ezt a szerencsés lővést,bár nem kizárt-de nagy mázli kellet akkor hozzá.Szerintem inkább kumulativ lőszer volt az.Orosznak is van már repeszkumulativ lőszere is-de én inkább sima kumulativra gyanakszom.
Tud időzített lenni és csapódó, de pl késletetett nem, átütése kb nulla. Egy primitív repeszgránátról és hozzá egy időzíthető gyújtóról beszélünk, a DM11 ennél azért egy "kicsit" több. hogy finoman fogalmazzak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Igen erre. Amikor először bele futottam azt írták T-72 volt az elkövető repeszgránáttal. Van belőle késleltetett működésű és az oroszoknak. Simán lehetséges.

Simán...
:)

Persze, hiszen az wunderwaffe, az orosz meg csak valami keleti primitív vacak... Igaz így is kilőtték vele a Leopárd 2-es :D :D :D

Mivel is?
:D
T-80UK-val?
 
  • Vicces
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 179
113
Hogy lehet késleltetett gyújtású egy olyan lőszer aminek az orrában van a gyújtó?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Hogy lehet késleltetett gyújtású egy olyan lőszer aminek az orrában van a gyújtó?

Lehet. A régebbi gránátokon volt egy "eső védő" kupak. Ezt ha rajta hagyták, akkor csak a kupak roncsolódása után működött . Ekkor mélyebben, kicsit késleltetve robbant. Amúgy meg csapódó (pillanat) gyújtóként működik.
De szerintem az nem repesz gránát volt, mert az nagyobbat robban, de ezt hantaflip nem tudja, mert nem látott még olyat.
Persze nehéz innen biztosra mondani valamit, nekem az is gyanús, hogy a becsapódás előtt valami füst csík szerű látszódik.
De persze én sem mondom biztosra, elég szar a felbontás.

Az eredeti szöveg is RPG -ről szólt, de hát egy 72-es találatnak nyilván nagyobb a propaganda értéke. A ruszkinak sem kerül semmibe a hazugság.
Majd képernyőn ki lehet esetleg nagyítani.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 803
14 915
113
Kmhh, vegyél egyszer kézbe egy Berettát vagy egy Rizzinit, és utána egy itthongyártott Fég-et vagy akár CZ-t. Tudnak ők nagyon is, és nem tegnap kezdék. Bár tény hogy az olasz minbizt azért hullámzó tud lenni.

Az Amerikai Hadseregre ráerőszakolták a Berettát. De akinek meg van szabad mandátuma, az nem azt vesz.

Amennyire én tudom olasz acél a legjobb az EU-ban.

Már a második világháborúban a svédektől szerzett acélt a német ipar. És a Leó 2-est is a svédek tunningolták egy okés szintre, nem az olaszok. Ők viszont megalkották az Arietét, ami egy szteroidozott, de továbbra is bűnrossz Leó 1-es ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 179
113
Lehet. A régebbi gránátokon volt egy "eső védő" kupak. Ezt ha rajta hagyták, akkor csak a kupak roncsolódása után működött . Ekkor mélyebben, kicsit késleltetve robbant. Amúgy meg csapódó (pillanat) gyújtóként működik.
De szerintem az nem repesz gránát volt, mert az nagyobbat robban, de ezt hantaflip nem tudja, mert nem látott még olyat.
Persze nehéz innen biztosra mondani valamit, nekem az is gyanús, hogy a becsapódás előtt valami füst csík szerű látszódik.
De persze én sem mondom biztosra, elég szar a felbontás.

Az eredeti szöveg is RPG -ről szólt, de hát egy 72-es találatnak nyilván nagyobb a propaganda értéke. A ruszkinak sem kerül semmibe a hazugság.
Majd képernyőn ki lehet esetleg nagyítani.
Rendes átütést nem tudsz, csak fenékgyújtóval.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Hogy lehet késleltetett gyújtású egy olyan lőszer aminek az orrában van a gyújtó?

3OF82:
Entered service in 2014. Uses the 3VM-18 programmable detonator. The projectile contains 450 tungsten rods, each weighing 3 grams and creates 2,500 fragments in a cone formation ahead of the projectile when air burst mode is set. Air burst mode for use against infantry, light vehicles and helicopters, delayed mode use against bunkers and other constructions.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 179
113
Persze,mondhatjuk, hogy ott a 3OF82 ami ugyanúy wolframos mint a DM11, csak azt ne felejtsük el, hogy ugyanúgy az orrába van a gyújtó mint a régi grántoknak, emiatt sem az átütőerőereje sem a késleltetés nem lehet akkora kemény célok esetén (páncél, beton, szikla stb), mint a DM11-nél ahol fenékgyújó van.
Ha valaki nem érti, akkor elmagyarázom. Ha a lövedék orrában van gyújtó és túl nagy késleltetésre állítják, akkor előbb széttörik a gyújtó mintsem elműködhetne, hisz széttörik mielőtt leküzdené a lövedék a kemény akadályt. Ilyen probléma a fenékgyújtónál nincs, hisz ott ahogy a nevében is benne van, nem a lövedék orrában, hanem a fenekén van a gyújtó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Persze,mondhatjuk, hogy ott a 3OF82 ami ugyanúy wolframos mint a DM11, csak azt ne felejtsük el, hogy ugyanúgy az orrába van a gyújtó mint a régi grántoknak, emiatt sem az átütőerőereje sem a késleltetés nem lehet akkora kemény célok esetén (páncél, beton, szikla stb), mint a DM11-nél ahol fenékgyújó van.
Ha valaki nem érti, akkor elmagyarázom. Ha a lövedék orrában van gyújtó és túl nagy késleltetésre állítják, akkor előbb széttörik a gyújtó mintsem elműködhetne, hisz széttörik mielőtt leküzdené a lövedék a kemény akadályt. Ilyen probléma a fenékgyújtónál nincs, hisz ott ahogy a nevében is benne van, nem a lövedék orrában, hanem a fenekén van a gyújtó.
@mindenen kívül leirta a megfejtést.Rajt marad a védőkupak,és akkor késleltetett gyújtású.
Repeszromboló lövedék.Amit @fip7 bemásolt,pontosan leirja,hogy mire való a romboló funkció.A (tábori) erdődelemek rombolására.A hk egyik igen fontos feladata-az eredeti feladata ez.Ahoz pedig késleltetett gyújtás kell.
Szerintem azonban a filmen inkább kumulativ lővedék van.Túl kicsi a robbanás egy rombolólövedékhez képest.
Ha a lövedék orrában van gyújtó és túl nagy késleltetésre állítják, akkor előbb széttörik a gyújtó mintsem elműködhetne, hisz széttörik mielőtt leküzdené a lövedék a kemény akadályt
ÉSz a másik ok,amiért nem hiszem,hogy repeszromboló gránát lett volna.Leo oldala azért mégiscsak egy páncéllemez,nem egy föld-fa tábori erődités.Az orrgyújtó összetörik,mielött elműködhetne.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
@mindenen kívül leirta a megfejtést.Rajt marad a védőkupak,és akkor késleltetett gyújtású.
Repeszromboló lövedék.Amit @fip7 bemásolt,pontosan leirja,hogy mire való a romboló funkció.A (tábori) erdődelemek rombolására.A hk egyik igen fontos feladata-az eredeti feladata ez.Ahoz pedig késleltetett gyújtás kell.
Szerintem azonban a filmen inkább kumulativ lővedék van.Túl kicsi a robbanás egy rombolólövedékhez képest.

ÉSz a másik ok,amiért nem hiszem,hogy repeszromboló gránát lett volna.Leo oldala azért mégiscsak egy páncéllemez,nem egy föld-fa tábori erődités.Az orrgyújtó összetörik,mielött elműködhetne.

Repeszgránáttal nem illik tankra lőni. Csak, ha nincs más.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and megazez

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Repeszgránáttal nem illik tankra lőni. Csak, ha nincs más.
Illik,nem illik,ha éppen az van betöltve.....
A robbanás jellege és az orosz gránát orrgyújtós felépitése miatt gondolom,hogy nem repeszgránát volt.
Van 125milis fenékgyújtós repeszromboló gránát?Én nem tudok róla,de attol még lehet.Beton és előregyártott páncéllemez telepthető erődelemek ellen hasznos lenne.Ha nincs,marad a sabot és a kumulativ azokra is (mondjuk akkoriban erősen manőverező harcra gyúrt mindkét oldal.Izraelt kivéve nyugaton is elhanyagolták a 120milisek nem páncéltörő lőszereit az iraki felkelésig)
T55nél ez még nem volt probléma,páncélgránát azokra is jó volt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 179
113
@mindenen kívül leirta a megfejtést.Rajt marad a védőkupak,és akkor késleltetett gyújtású.
Repeszromboló lövedék.Amit @fip7 bemásolt,pontosan leirja,hogy mire való a romboló funkció.A (tábori) erdődelemek rombolására.A hk egyik igen fontos feladata-az eredeti feladata ez.Ahoz pedig késleltetett gyújtás kell.
Szerintem azonban a filmen inkább kumulativ lővedék van.Túl kicsi a robbanás egy rombolólövedékhez képest.

ÉSz a másik ok,amiért nem hiszem,hogy repeszromboló gránát lett volna.Leo oldala azért mégiscsak egy páncéllemez,nem egy föld-fa tábori erődités.Az orrgyújtó összetörik,mielött elműködhetne.
Ha rajtamarad akkor is csak puha talaj esetén használható, a maximális késleltetey pedig 0,063sec. Ennyi idő alatt puha talajban 40-60cm-et hatol be. Páncélon vagy betonon azonnal törik a védőkupak is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 401
113
Igen, jó lett volna anno több A4-et beszerezni, de ez a hajó már elment.
Ami mindig az RM mellett dönt, hogy hozza a hadiipart, míg a KMW csak a markát tartja, hogy utaljunk.
Kíváncsi leszek az olaszok 100+ Lepardra milyen gyártást kapnak. Tuti fognak kapni, mert a KMW kapacitása véges, de sztem nem lesz teljes körű.

Vagy hosszabb időre megkapják valami részegységnek a gyártását, hogy kicsit jobban pörögjön minden.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Ukrán topikból:
GCYoUK5WAAAb5xJ