• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Szétszedett Holland Leo2 A5 mint koncertdíszlet. (szép nagydarab vas az az L55-ös löveg!)

leopard_2a5_nl_02.jpg


leopard_2a5_nl_03.jpg


leopard_2a5_nl_05.jpg


leopard_2a5_nl_01.jpg


leopard_2a5_nl_04.jpg
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
http://www.haborumuveszete.hu/minden-ami-lo/indonezia-atvette-az-elso-modernizalt-leopardokat
 
T

torsen

Guest
Szétszedett Holland Leo2 A5 mint koncertdíszlet. (szép nagydarab vas az az L55-ös löveg!)

Ha A5 változat, akkor L44-es a löveg, de én úgy emlékszem, hogy a hollandoknak A6- verzóik voltak, az viszont L55-ös valóban. És vajon ki lépett fel a koncerten? Justin Bieber?:)))
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="rudi">Szétszedett Holland Leo2 A5 mint koncertdíszlet. (szép nagydarab vas az az L55-ös löveg!)

Ha A5 változat, akkor L44-es a löveg, de én úgy emlékszem, hogy a hollandoknak A6- verzóik voltak, az viszont L55-ös valóban. És vajon ki lépett fel a koncerten? Justin Bieber?:)))</blockquote>

Itt a löveg egy másik nézetből:

leopard_2a5_nl_80_of_87.jpg


Bár a korlát pont belelóg, de az látszik hogy azt írják hogy 6,6 m hosszú - vagyis L55-ös.
 
T

torsen

Guest
A töltényűrrel együtt?
Felőlem lehet A5 L55-tel is csak azt akartam megjegyezni, hogy ha holland akkor A6, ha L44 akkor nem A6. És ha holland akkor már lehet, hogy finn...
Továbbra sem tudom a fellépőt?! Tippelek! Korda Gyuri/Balázs Klári hollandul énekelt!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 561
113
Harckocsi páncélzatok bővebben, nem csak Leo2.
https://www.youtube.com/watch?v=4GG7iXZdYbg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
Nem mintha a 120/L55-el nem lehetne bármit kilőni :)
De várható volt, hogy lépni fognak már valamit, mert a 120-as kaliber fejlesztési potenciálja már jelentősen ki lett merítve.
Ami érdekes, hogy a 140 mm-s helyet a 130 mm-s kalibert választották.
Lehet meg akarják hagyni a kézi töltés lehetőségét?
Illetve az oroszok is 130 mm-ben gondolkodnak, bár nekik hajóágyúban is van 130 mm-s.
(Igaz a hadihajókon teljesen másfajta ágyúk vannak, mint a harckocsikon)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
Szerintem a 152 mm-s az a tüzérségi ágyújuk.
De aztán lehet volt hasonló kaliberű harckocsi ágyújuk is, bár én annak sok értelmét nem látom.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
...Ami érdekes, hogy a 140 mm-s helyet a 130 mm-s kalibert választották.
Lehet meg akarják hagyni a kézi töltés lehetőségét?...

Van a cikkben egy fotó az új lőszerről a jelenlegi mellett. Ha jól tudom a jelenlegi olyan 20 kg körül van. Az új - így ránézésre - minimum 25 (de inkább több).
Ha ezt kézzel akarják majd tölteni...hát minden tiszteletem a töltőkezelőé :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
Rudi

25 kg-ot még be tudsz kézzel tölteni, de tény jó erőben kell lenni.
Viszont a 140 mm-s ágyújuknak valami 40-50 kg közötti lőszere volt. Ott már a kézi töltés lehetősége kizárt.
(Az oroszok meg eleve automatával terveznek)
 
M

molnibalage

Guest
Nem mintha a 120/L55-el nem lehetne bármit kilőni :)
De várható volt, hogy lépni fognak már valamit, mert a 120-as kaliber fejlesztési potenciálja már jelentősen ki lett merítve.
Ami érdekes, hogy a 140 mm-s helyet a 130 mm-s kalibert választották.
Lehet meg akarják hagyni a kézi töltés lehetőségét?
Illetve az oroszok is 130 mm-ben gondolkodnak, bár nekik hajóágyúban is van 130 mm-s.
(Igaz a hadihajókon teljesen másfajta ágyúk vannak, mint a harckocsikon)
Egyértelműen. Anélkül egy teljesen új torony kellene automata töltővel. A 130 mm-es löveg is a kézi tölthetőség határán van... Egy 80 kilós 185 centis sportember még akár 1-2 percig is fenntarja szükség esetén a 8 körüli RoF-ot, de egy 65 kilós 160 centis loader. Hát izé...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 190
113
Szerintem a 152 mm-s az a tüzérségi ágyújuk.
De aztán lehet volt hasonló kaliberű harckocsi ágyújuk is, bár én annak sok értelmét nem látom.
Terveznek 152 mm-es ágyút az Armatához, feltehetőleg a jobb oldali oszlopban lévőről van szó
vxevd3elv8nthtawv9d1.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 216
113
nyugger

Hát erről én úgy látszik lemaradtam :)
Bár most se sok értelmét látom a dolognak. De ők biztosan jobban tudják, mint én, hogy nekik mire kell.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 190
113
Úgy tudom, mintha a 125 mm-hez tartozó automata töltő méretei behatárolják a lövedék hosszát, ami rontja az APFSDS átütőképességét, mivel ott a minél hosszabb penetrátor a kívánatos.