Remélem a Leok harctéri alkalmazásán is változtatnak mert ha nem akkor a Pulat helyett inkább egy pajzsgenerátort kell a török Leokba szerelni
Elhozzák az Endorról....
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Remélem a Leok harctéri alkalmazásán is változtatnak mert ha nem akkor a Pulat helyett inkább egy pajzsgenerátort kell a török Leokba szerelni
Elhozzák az Endorról....
A 130 leo vágyálmuk erősen egybecseng a 130 finn leo-val, amiről beszéltem valamelyik topikban, már azért megvenném, ha mást nem, egy zászlóaljnyi részét, hogy ők ne tudják.
Bár egy évvel ezelőtti hír de beteszem ide.
Spanyolország fegyverkezik, és ezt teszi az egyik legjobb harckocsinál, a Leopard 2-l is . A Védelmi Minisztérium szerződést kötött az izraeli IMI Systems céggel 1282 lövedék beszerzésére , amelyeket Lettországban a NATO „ Enhanced Forward Presence ” missziójában telepített harckocsik kiképzési manőverére használnak . Ez az egyik nagy védelmi vásárlás az évekig tartó megszorítások után, amelynek következtében (a gazdasági helyzet miatt) bizonyos esetekben a valódi lőterek helyett a virtuális szimulátorokat kellett használni.
Ennek a csaknem 1300 lövedéknek az egységára 2300 euró . Összességében a hadsereg a Logisztikai Támogatási Parancsnokság Gazdasági Főparancsnokságán keresztül 3 millió eurót költ erre a tegnap hétfőn aláírt szerződésre - derül ki az Állami beszerzési portálról. Összesen három vállalat adta be az ajánlatát erre a tenderre, amelyet az izraeli cég tárgyalásos eljárás keretében nyert el .
A Leopard lövedékei, amelyeket a spanyol hadsereg vásárolt , 120x570 milliméteres TPCSDS-T modellek . Képesek áthatolni egy harckocsi páncélján hatótávolságuk akár nyolc kilométer is lehet.
A hadsereg célja, hogy ezeket a lövedékeket az elkövetkező évtizedben a különböző egységek felhasználhassák. Ezt meghatározzák a szerződési feltételei is, amelyek előírják az izraeli gyártónak, hogy a gyártás időpontjától számított tíz évig biztosítsa a lőszer felhasználhatóságát. Ez idő alatt a Hasznos-1 kategóriába kell besorolni őket, és a gyártó és a hadsereg által meghatározott feltételek mellett kell tárolni őket.
A spanyol adminisztráció által kiválasztott vállalat, az IMI, a világ katonai iparának mércéje . 1933-ban hozták létre az izraeli állam első és egyetlen fegyvergyártójaként, és az ország egyik legfőbb szállítója volt. Évtizedek alatt milliónyi lőszerrel, fegyverrel és gépfegyverrel látták el a zsidó hadsereget . A világ nagyon sok országának a védelmi minisztériumai tartoznak az ügyfeleik közzé, a spanyol hadsereg már korábban is dolgozott velük. A céget néhány évvel ezelőtt privatizálták, és magánkézbe került.
A spanyol Leopard harckocsik a fegyveres erők egyik legerősebb háborús rendszere. A megvásárolt lövedékeket a hadsereg Leopard 2E L55 típusú tankjának szánják , amely elősször vesz részt külföldi misszióban, ezeke a tankok részt vesznek a Balti térségben folytatott NATO-misszióban. Ebben a videóban mutatja be a spanyol hadsereg ezeknek a tankoknak a tűzerejét.
8km is ! A Leo2-kön milyen célzó berendezés és számítógép van ? Mekkora a hatásos célzott lőtávolsága ! A valós érdekelne (a Tigris 2km-ről 20cm-be lövök meg a többi baromság nem érdekel !
A 8 km a lőszer elméleti lőtávja a Leo2 hatásos lőtávolsága függ a lőszertől a Bundeswehr két fő lőszertípust alkalmaz hozzá, a DM-33 KE APFSDS-T leválóköpenyes, űrméret alatti szárny stabilizált páncéltörő lőszert és a DM-12 MZ HEAT-MP-T többcélú, szárny stabilizált kumulatív lőszert.Hirtelen nem tudom fejből a pontos adatokat ha hazaérek és megtalálom az otthoni gépemen a lementett adatokat akkor megkeresem neked de a mi Leoink (A7) 3km távolságig nagyon pontos lövéseket képesek leadni.
8km is ! A Leo2-kön milyen célzó berendezés és számítógép van ? Mekkora a hatásos célzott lőtávolsága ! A valós érdekelne (a Tigris 2km-ről 20cm-be lövök meg a többi baromság nem érdekel !
a BM33 már egy őskövület.Sokat lőnek belőle az igaz de már csak erre van szinte.
A Leo2-kön milyen célzó berendezés és számítógép van ?
Esetleg a Lynx tűzvezető rendszeréről nincs ilyen hasonló infód? Esetleg az megegyezik a Pumáéval?Na akkor kicsit összeszedettebben a tűzvezető rendszerről
A Leopard 2-es tornyába épített tűzvezető rendszerek biztosítják a pontos célzást. A korai változatokba AEG–Telefunken FLT–2 analóg (továbbfejlesztett Leopard 1), a későbbi sorozatgyártású harckocsikba a Krupp–Atlas EMES– 15 digitális célzókészüléke került. A harcjármű képes mozgás közben terepen mozgó célpontok leküzdésére. A célzókészülék a következő főbb adatokból számítja ki a lövés pontos irányát:
• a cél távolsága;
• a cél sebessége;
• saját harckocsi sebessége;
• saját harckocsi dőlésszöge;
• saját harckocsi lőszerének típusa;
• szélsebesség;
• légnyomás;
• levegő-hőmérséklet.
Az EMES–15 tűzvezető rendszer tartalmaz egy darab YAG típusú lézeres távolságmérőt, és egy HgCdT megnevezésű CMT Zeiss WBG–X hő/infrakamerát. Koaxiálisan felszerelt FERO–Z18 magasságemelő segédeszközzel – periszkóppal is ellátták.
A parancsnok a Rheinmetall/Zeiss PERI R–17A2 optikai rendszerrel szemléli a környezetét. A periszkóp stabilizált, éjszakai megfigyelésre és célmegjelölésre egyaránt alkalmas.
A hőképet/infrát is képes megjeleníteni monitoron (A korai Leopard 2 változatok csak egy PZB200 üzemi televízió-rendszerrel rendelkeztek.) A PERI és az EMES körülbelül 50%-kal nagyobb hatótávolsággal rendelkezik, mint a velük egyidős orosz eszközök. (Igaz, az orosz harckocsik közül több változatot francia Thales-típusú – licencben is gyártott – hőképalkotó tűzvezető egységekkel is felszereltek.) A tűzvezető rendszer minden negyedik másodpercben adatokat továbbít a tűzvezető számítógép felé, amely valós időben számolja a tüzeléshez szükséges adatokat. A lézeres távolságmérő is integrált az irányzó látómezőjébe, így az közvetlenül a periszkópból is le tudja olvasni az adatokat. A számítógép a megfelelő lőszer kiválasztása és betöltése után a löveget automatikusan a kiválasztott célra állítja. A lézersugár 10 km távolságig mér, a mérési hiba kevesebb, mint 20 méter. 5000 méterig mozgó célpontot is képes követni.
Tűzvezető rendszer: Krupp-Atlas EMES–15 digitális
Távcső FERO–T18
Infratávmérő Zeiss-Optronik WBG–X
Lézertávmérő Zeiss-Optronik 628
Optikai rendszer PERI R–17 – 17A2
Forrás:HT 2019.05,04.
Esetleg a Lynx tűzvezető rendszeréről nincs ilyen hasonló infód? Esetleg az megegyezik a Pumáéval?
Azért köszi nyilván ha lesz infó csak felkerül!Sajnos nincs.Igy aztán nem tudom,hogy megegyezik-e a Pumáéval.
Azért köszi nyilván ha lesz infó csak felkerül!
Esetleg a Lynx tűzvezető rendszeréről nincs ilyen hasonló infód? Esetleg az megegyezik a Pumáéval?