M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
keresem a kandi kamerát....az USA-nak tapasztalata az autotöltővel....na mesélj....ágyút se terveztek maguknak már vagy 50 éve
tapasztalata meg tudod kinek van autotöltővel...annak aki használja és rendszerben tartja....

Szerinted az Abrams Block 3-ast unaloműzésből tervezték ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
Nem igazán. Az Abrams töltője is teljesen hasonló a többihez, nem jobb, nem is rosszabb azoknál. A különbség csak annyi, hogy a toronyban több a hely, ezért fér be 34 lőszer.

A T-80UM2 Black Eagle-hez is elfért a 30 lőszer + autotöltő toronyhátulosan, bár az teljesen külön csatolmány, nem a torony szerves része.
 
S

speziale

Guest
Nem igazán. Az Abrams töltője is teljesen hasonló a többihez, nem jobb, nem is rosszabb azoknál. A különbség csak annyi, hogy a toronyban több a hely, ezért fér be 34 lőszer.

1) ha jól sejtem az Abrams esetében erről beszélünk:

latest


A Leclerc esetében meg erről:

n5aosqsmdk281.jpg



2) egyébként mi volt Márk alap állítása amire reagáltam? az, hogy szar a Leclerc autotöltője mert sok helyet foglal...erre hol cáfolat azon másik állítása, hogy az Abrams töltöőébe több lőszer fér, ha jóval nagyobb a tornya?? Akkor vajon melyik töltő foglal nagyobb helyet??
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
keresem a kandi kamerát....az USA-nak tapasztalata az autotöltővel....na mesélj....ágyút se terveztek maguknak már vagy 50 éve
tapasztalata meg tudod kinek van autotöltővel...annak aki használja és rendszerben tartja....
Van tapasztalatuk. Az M1 TTB töltője 40.000 ciklust teljesített, hiba nélkül!


Sőt. Jóval a T-72 előtt terveztek egy ahoz kísértetiesen hasonlító töltőberendezést. Majd megkeresem neked.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 840
113
Az M48-as Patton-ök többsége 90 milissel volt, az semmire nem volt való. És a 105-ös is kezdett elavulni, főleg hogy Németek DU-ellenesek.

A más típussal való interoperabilitás a cél, vagy akkor a Leó 2-es miért megy szembe a harckocsik 90 %-ával, toronyelrendezésileg ?
Melyik korabeli hk egyezik meg vele? Hiszen ugyanazok tervezték az összeset! Jaaa, nem. Miért hagyták le róla a későbbiekben az RCWS-t ha már protö kirában ki lett találva? Miért nem az az elrendezés lett? Miért nem az automata töltős tornya lett rendszeresítve? :D

Miért csak proto korában rakták Leooard 1-re és később mikor már elavult a 105 mm miért csak 120-as ágyút faragtak kísérletképpen bele,ha annyira a toronycsere a lételeme a megszületésének. Mind a 16 torony prototípusának amiket csak véletlen párosítittak ezek szerint a 18 alváz protóhoz. :D

Én inkább csak azt gyanítom, hogy végül a szükségüknek,a gazdasági lehetőségeiknek, a katonai követelmények tömeges kielégítésének és a hosszú távú fejlesztési lehetőségeknek megfelelő kombót kísérletezték ki, önálló harckocsiformában. Nem M48 upgrade-nek akkor sem, ha rá tudták faragni később a tornyot. Bedobáljak holnap ide százféle barkács vackot bizonyítani, hogy a BMP tornyot igazából BTR-re, ööö nem is, igazából HMWW-re tervezték?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
1) ha jól sejtem az Abrams esetében erről beszélünk:

latest


A Leclerc esetében meg erről:

n5aosqsmdk281.jpg



2) egyébként mi volt Márk alap állítása amire reagáltam? az, hogy szar a Leclerc autotöltője mert sok helyet foglal...erre hol cáfolat azon másik állítása, hogy az Abrams töltöőébe több lőszer fér, ha jóval nagyobb a tornya?? Akkor vajon melyik töltő foglal nagyobb helyet??

Amit posztoltál, az a Fastdraw autotöltő 1986 környékéről, én meg a Kompakttal indítottam témát, 1997-ből, de nem tudsz különbséget tenni a kettő között.

11.jpg


A Leclerc-ét nem szaroztam, csak az kezdetleges stádiumú, annál is eljuthattak volna a Kompakt szintre, ha van rá igény és akarat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
ez viszont nekem pont olyannak tűnik mint amilyen a Leclerc-é... bár megjegyzem a rajz alapján amit a filmben mutatnak a loader-ről ebbe nem fér 34 lőszer

De belefér.

A narrátor is Thirty-four rounds-ról beszél, meg kellett volna nézned a videót, nem csak ellenkezned, makacskodnod folyamatosan.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Amit posztoltál, az a Fastdraw autotöltő 1986 környékéről, én meg a Kompakttal indítottam témát, 1997-ből, de nem tudsz különbséget tenni a kettő között.

11.jpg


A Leclerc-ét nem szaroztam, csak az kezdetleges stádiumú, annál is eljuthattak volna a Kompakt szintre, ha van rá igény és akarat.

1) nézz már rá kérlek a Leclerc töltőjére! pont olyan mint ez a compact verzió..csak éppen a Leclerc 1996-ra már sorozatgyártásban volt, nem protó példányban mint ez a töltő

2) nem vagyok ám gondolat olvasó, hogy kitaláljam, hogy mikor éppen mire gondolsz....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
1) nézz már rá kérlek a Leclerc töltőjére! pont olyan mint ez a compact verzió..csak éppen a Leclerc 1996-ra már sorozatgyártásban volt, nem protó példányban mint ez a töltő

Valahol el kell kezdeni a technológiát, egyből nem alkothatnak tökéleteset, de elfogadható, és továbbfejlesztésre érdemes.

A narrátor hülyeségeket beszél a promóciós filmben ?

A hivatalos oldalukon is 34 lőszeresnek mutatják be.

 
S

speziale

Guest
De belefér.

A narrátor is Thirty-four rounds-ról beszél, meg kellett volna nézned a videót, nem csak ellenkezned, makacskodnod folyamatosan.

beletekertem a videóba...volt benne egy rajz a töltőről...abba szemmel láthatóan nem volt 34 lőszer...és amit utána betettél slide-ot a rajzon ott sincsen a compact verzióban 34 lőszer csak 20...én csak ennyit állítottam...ettől én még el tudom hinni, hogy belefér 34 lőszer...

és akkor, so what? ez mire érv? hogy az abrams nagyobb tornyába több lőszer fér? ettől mitől lenne jobb az amcsi töltő mint a francia??
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 840
113
Valahol el kell kezdeni a technológiát, egyből nem alkothatnak tökéleteset, de elfogadható, és továbbfejlesztésre érdemes.

A narrátor hülyeségeket beszél a promóciós filmben ?

Van szabadalmi leírása is.
Csak nekik kellett valahol elkezdeni vagy esetleg minden hk a maga korában így születik? Tesztek, elrendezések, döntések.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
ez viszont nekem pont olyannak tűnik mint amilyen a Leclerc-é... bár megjegyzem a rajz alapján amit a filmben mutatnak a loader-ről ebbe nem fér 34 lőszer
Hidd el, belefér. Ha jobban megnézed, két sorban vannak a lövedékek. Nagyon hasonló a Leclerchez, csak ez kicsit nagyobb.
A gyártó oldala:
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993
S

speziale

Guest
Hidd el, belefér. Ha jobban megnézed, két sorban vannak a lövedékek. Nagyon hasonló a Leclerchez, csak ez kicsit nagyobb.
A gyártó oldala:
lásd a 2-vel fentebbi kommentem...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 733
113
Majd gépen megnézem az ábrát. Bár így kicsiben is egy fejlesztési fának tűnik, amiben gondolom van olyan szupermutáns( :D ) ami soha nem valósult meg,de jól lehet róla ábrándozni. Meg van a Leclerc.

Az Orosz Molot / Buntar közismert, az Abrams-nek ott a Block 3-as, és a Franciák is megrajzolták ezt az Armata-stílusú Leclerc-et, amit nem konkretizáltak, de ötlet szintjén felmerült, hogy a sima Leclerc-et ez követhetné, igazodva a trendekhez.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 840
113
Az Orosz Molot / Buntar közismert, az Abrams-nek ott a Block 3-as, és a Franciák is megrajzolták ezt az Armata-stílusú Leclerc-et, amit nem konkretizáltak, de ötlet szintjén felmerült, hogy a sima Leclerc-et ez követhetné, igazodva a trendekhez.
Ettől függetlenül Leclerc van.
 
S

speziale

Guest
Van tapasztalatuk. Az M1 TTB töltője 40.000 ciklust teljesített, hiba nélkül!


Sőt. Jóval a T-72 előtt terveztek egy ahoz kísértetiesen hasonlító töltőberendezést. Majd megkeresem neked.
ja, volt az mbt70-ban is auto töltő...aztán a Leo2 meg az M1 valahogy mégiscsak kézi töltős maradt...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány