M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Még mielőtt tovább haladunk: Az Abrams páncélzatát ugyanúgy vágni kell, hogy belenyúlj mint a Leopard 2 vagy a T-72 vagy a T-90 esetében. Nem olyan mint a Merkavájé nem olyan mint a Leclerc páncélzata. Vágni kell. Nem is tudom, hogy honnan szedted, hogy nem kell (látszólag nem értetted meg a képet amit betettem a szétszakadt páncélzatú Abramsről).

Az inkább a biztos ami biztos alapú helyszíni önmegsemmisítés / tönkretevés. A Black Hawk Down-nál sokkal rosszabb volt, mégis ott a helyszínen vágták szét a lezuhant helikopter pilótafülkéjét, és az Abrams szétbontására is találnak megoldást. Különben mire fel vannak azok a csavarozások ott, amiket küldtem ?

@fip7 kolléga érdeklődését felkeltve ő is küldött egy hasonló jellegű képet, amin megint ott virít a csavaros kötés.

hfc6f5wsysv21.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Nem.
HE - repesz romboló
HESH vagy HEP - rogyókúpos páncéltörő gránátalma Angolok kettős hatású,HE és pancelrepeszto az a CT lpxurt
HE-OR - ilyenről még nem hallottam

M47-DM-502-a-training-HE-P-High-Explosive-Plastic-shell.jpg

Képen olasz M47-es, illetve a nekünk (magyaroknak) szánt DM502-es HEP.
HESH egy ritkán használt jelölése.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 843
113
Az inkább a biztos ami biztos alapú helyszíni önmegsemmisítés / tönkretevés. A Black Hawk Down-nál sokkal rosszabb volt, mégis ott a helyszínen vágták szét a lezuhant helikopter pilótafülkéjét, és az Abrams szétbontására is találnak megoldást. Különben mire fel vannak azok a csavarozások ott, amiket küldtem ?

@fip7 kolléga érdeklődését felkeltve ő is küldött egy hasonló jellegű képet, amin megint ott virít a csavaros kötés.

hfc6f5wsysv21.jpg
Ezen hol látsz te csavarozást?
Na de figyu mert újat fogok mutatni számodra:
m1a1-04-of-71.jpg

m1a1-35-of-71.jpg

m1a1-37-of-71.jpg

Segítek, le van hegesztve az Abrams páncélja is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 839
113
Ezen vagy az előző oldalon szúrtam be a Challenger 2-es promóciós kisfilmjét, és ott is írják, hogy mindössze 3 % közös van a kettőben, és azért a teknő az jóval többet tesz ki, mint 3 %, nem ?

Meg belegondolva.

A Challenger 1 teknőfrontja eredetileg csak egy szimpla 80 mm hengerelt acél, ezt valóban az RPG-7-es is átviszi. Köztudott, a Challenger 2-est RPG-29-essel lőtték meg szemből, tandemes a cucc, az előzetes töltetet elhárította az ERA, a főtöltetnek viszont sikerült átégetnie a páncélzatot, mégis mindössze a sofőrt sebesítette meg, ha a Chally 2-nek is a teknőfrontja 80 mili RHA lenne, nem pedig igen vastag többrétegűség, akkor a sofőr halott, és a padlólemezen tárolt hajtótöltetek is belobbantak volna ...

Idő lesz telefonon felkutatni mindent de igyekszek eloszlatni ezt a tévképzetet.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Túl sokat beszélgettek ketten fip-pel, olyanok lettetek mint egy mini valóságtagadó szekta.

Nem ellened beszélek, csak általánosságban írom.

A Leopárd 2-es fanbase-nél, mind katonatársak, mind civilek között találkoztam nem egy szektással, akik totálisan nem értenek a témához, másik meg nyíltan elfogult, szektás, és még egoizmussal is társul a véleménye.



A következő "érveléseket" hallottam tőlük:

- a világ legjobb harckocsija a Leó és nem tudja, Milyen hibája van, amiért szidják

- akár jó, akár rossz, nem szabad kritizálni a beszerzéseket és sok más vezérkari döntést, főleg hivatásos katonaként

- a Kormány végre költ a seregre, biztos Ellenzéki vagyok, és ezért nem örülök nekik

- megelégszik a 16 lőszerrel, nem mennek ők amúgy sem háborúba, nem hiányzik neki a másik 18 - 24 és nem is indokolt a harcképesség fenntartása

- neki a Német harckocsik mindig is közel álltak a szívéhez, főleg a Világháborúsak, és ezért a Modernnek is Németet választana

- ugyan nem ért a harckocsikhoz, de mindenki az EU-ban áradozik hogy a legjobb a Leó és sem az Abrams, sem a Challenger, sem a Leclerc nem lettek Exportsikerek, ez beszédes, nem véletlenül

- Megalomán Amcsi fos

- ahol fát vágnak, hullik a forgács.



Olyan is volt, hogy igen erősen abba az irányba húzott az illető, hogy Németország legyőzhetetlen, istencsászár, az Oroszok / USA totál hazug stb... Mintha csak a Reich vagy valami hasonló propagandát olvasna az ember. Ha valami nem tetszett az illetőnek (pl. hogy az Abrams sokkal jobb mint a Leopárd, de még a T-72B is), akkor meg akárki írhat neki akármit, bizonyítékokkal, forrásokkal alátámasztva, egyből jött az illető a szövegével, hogy az nem úgy van, blablablabla, és persze természetesen semmit nem tud felhozni, ami alátámasztaná amit leír. Többször kérték, hogy hozzon forrásokat, egyetlenegyszer soha sem volt, hogy megtette, a többit meg ignorálja, és azzal zárta, hogy nem érdekli az a probléma, amit a Leó ellen hoznak fel. Mégis van ilyen törzsfelhasználó.

Szerinte "A toronylőszertároló mindenhatósága egy nagy kamu.", legyen Abrams / Challenger / Leclerc / Black Eagle / Oplot és igazságtalanul van a Leopárd (és 1-2 hasonló hibában szenvedő modell) megkritizálva, amit nem bír.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Ezen hol látsz te csavarozást?
Na de figyu mert újat fogok mutatni számodra:
m1a1-04-of-71.jpg

m1a1-35-of-71.jpg

m1a1-37-of-71.jpg

Segítek, le van hegesztve az Abrams páncélja is.

Ha a tornyot sorozzák meg, az viszonylag "könnyen" javítható. De a teknőnél ott erősen hümmögnék, hogy mit lehetne.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 727
113
Igen de azzal max gyalogsági célokat lőnek nem IFV-t pláne nem repülőt ami az eredeti rendeltetése.

Sosem értettem, hogy miért "légvédelmi géppuskának" nevezik, rég rossz, ha Hind / Havoc / Cobra / Apache garázdálkodik a környéken, a Little Bird / Gazelle / BO-105 nem fog csak úgy rárontani, feleslegesen veszélyeztetni magát.

A 12,7-es overkill a gyalogság ellen, és mégis van, meg kezeli a Pk, sőt WW2 style-ban, én inkább a 20 miliset kezelném RWS-ként.

171209-A-AM237-007.JPG
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 625
79 843
113
Sosem értettem, hogy miért "légvédelmi géppuskának" nevezik, rég rossz, ha Hind / Havoc / Cobra / Apache garázdálkodik a környéken, a Little Bird / Gazelle / BO-105 nem fog csak úgy rárontani, feleslegesen veszélyeztetni magát.

A 12,7-es overkill a gyalogság ellen, és mégis van, meg kezeli a Pk, sőt WW2 style-ban, én inkább a 20 miliset kezelném RWS-ként.

171209-A-AM237-007.JPG
Egyáltalán nem erős gyalogság ellen, főleg mióta vannak védőmellények. De előtte sem volt, mert pl fedezéket választania 12,7-essel szemben egészen más dimenzió mint egy géppuska ellen.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A WT-ben 50 méterről lövik egymást, árkád hülyeség, nem pedig a nyílt / enyhén tagolt dombos terepen várnak hosszú perceket, a lehetőségekhez képest beásva, miközben a másik 20 km-rel arrébb indul meg.
Akkor látom nem érted , a normál harcászati eljárásokban nincs olyan egy HK vagy IFV egymagában tébláboljon a harcmezőn ! A jelenlegi szenzorok messzebbről derítenek fel mint ahogyan egy HK pontos és halálos lövést tud leadni ! A "meglapuló Tigrisek mészárlását " az összfegyvernemi harc a mosolyogni való kategóriába lökte ! Ilyen max csak egy asszimetrikus háborúban lenne elképzelhető ! Stratégiailag már nem lehet eredményes egy magányos harcos vagy HK !