M1 Abrams (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
A kérdés továbbra is az, hogy ez a
@antigonosz álmodozik atomháborúról nem én. Se Bakhmut, se 100 vagy akármennyi nyugati tank nem ér annyit az oroszoknak (se). Az általad említettek eredményességét meg majd meglátjuk, ezen kár előre örömködni, szerintem meg az az alaptalan vágyakozás, hogy ezek tömegével írtják majd a Leopard-okat és az Abrams-okat.
Nehogy az legyen ezekkel is, mint a HIMARS-okkal, hogy ugyan saját bevallásuk szerint tucatjával lövik ki őket az oroszok, de minden más eszközkilövéssel ellentétben felvétel valami rejtélyes oknál fogva sose készül róla :)
Ne aggódj a nagyobb teljesítményű ATGM-ek bőven ki tudják lőni az újabb nyugati gépeket is ha nincs rajtuk APS.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 879
113
A kérdés továbbra is az, hogy ez a

Ne aggódj a nagyobb teljesítményű ATGM-ek bőven ki tudják lőni az újabb nyugati gépeket is ha nincs rajtuk APS.

Ez iraki Abrams volt, Ramadiban készült, és oldalról érkezett a pct rakéta. És mind a gép, mind a bennük ülők túlélték, köszönik szépen, jól vannak, az Abrams az új szellemiségű harckocsinak született, addig a Leopárd 2-es is régi séma alapján való volt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Ez iraki Abrams volt, Ramadiban készült, és oldalról érkezett a pct rakéta. És mind a gép, mind a bennük ülők túlélték, köszönik szépen, jól vannak, az Abrams az új szellemiségű harckocsinak született, addig a Leopárd 2-es is régi séma alapján való volt.
1. Csak megerősítettem amit mondtál, hogy a modern orosz páncéltörő fegyverek képesek minden probléma nélkül kilőni egy nyugati harckocsit
2. Sajnos nem tudtam leellenőrizni, hogy Jemeni vagy Iraki a videó.
3. Ne kezd megint a terelést a semmibe köööösziii.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 879
113
1. Csak megerősítettem amit mondtál, hogy a modern orosz páncéltörő fegyverek képesek minden probléma nélkül kilőni egy nyugati harckocsit
2. Sajnos nem tudtam leellenőrizni, hogy Jemeni vagy Iraki a videó.
3. Ne kezd megint a terelést a semmibe köööösziii.

Nem terelek és nem ellenkezek, csak pontosítok.

Ez az első feltöltése:



Ez meg a cenzúrázatlanja:

 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 789
14 879
113
Amúgy 1 ember mászott csak ki ?
A többiekkel itt tudjuk mi lett?

A sofőr az megpróbált visszatolatni. A lövegirányzó benn a helyén maradt.

Szerintem csak hárman voltak benne, az illető egyszerre próbált parancsnokoskodni, meg adogatni a lőszereket.


1. The tank is an Iraqi M1A1SA export Abrams

2. This happened in Ramadi, Iraq. in 2016

3. It was a Metis-M ATGM that hit the tank. Not a RPG.

4. The tank backs up and stops after the commander bails. Driver is still controlling the tank.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Én úgy tudom, hogy az összes T-72B3, T-80BVM és T-90M az bizony reliktes. És van ezekből bőven!
A régi T-72B- egy része szintén Kontakt-5-el bír, ahogyan a T-90A is!
Szóval a résztvevő teknika elég nagy százaléka.
(Persze vannak K1-el szerelt T-80BV-k, T-72B-k meg T-62MV-k)

A K5 és a Relikt ellen kell az M829A3 vagy a DM53-tól fölfelé.
Régebbi lőszerekkel ezeket nehéz kilőni.
Az első generációs B3-akon nem vegyesen van méf a relikt meg a kontakt 5?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 091
113
Az első generációs B3-akon nem vegyesen van méf a relikt meg a kontakt 5?
Ez nehéz kérdés, mert nem látunk a kazettákba. A kötényről egyértelműen és könnyen meg lehet mondani, hogy Kontakt 5 vagy Relikt, de a tornyon és a teknő elején már más a helyzet. A T-90M-en és a T-80 BVM-en teljesen más "kerete" van a Reliktnek mint ami a B3-kon lévő Kontak 5 keret. De állitólag a Relikt töltetek csereszabatosak a Kontak 5 töltetekkel így simán lehet a Kontakt 5 kazettákba Reliktet rakni.
A toronynál meg mond a 3 típusnak eltető kazettái vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 313
37 325
113
Biden szerdán jelenti be Abrams tankok szállítását Ukrajnába – az Al Jazeera
Később a nap folyamán a Politico újság amerikai adminisztrációs forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy az Egyesült Államok legalább 30 M1 Abrams tankot küldhet Ukrajnába katonai segélyként.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 676
19 060
113
Szánalmas már, hogy mindent is odaadnak! Már tök mindegy mi kell! Mi lesz a következő? Atomtöltetek? Na nem mintha ez a mennyiség olyan sorsdöntő lenne egy 1200 km hosszú frontszakaszon! És nincs olyan harckocsi ami nem kilőhető! Kiváncsi vagyok, hogy fognak teljesíteni a Leoval együtt! Hamarosan új szenteket avatnak az ukránok! Szt.Abrams, Szt. Leo! :rolleyes: