1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M1 Abrams

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Emlékszem a videóra, és a máig nem értem, mi a fenét csinált a 2. és 3. kilőtt Merkava parancsnoka és irányzója.

2. szittya88

szittya88 New Member

Nem tudtak honnan jott. a tsalalat... Csak azt eszleltek hogy kilotek elotte mogptte 1-1 et dehogy mien iranybol azt nem ez latszikis aregi vidin hogy keresik a celt

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nem valami úton álltak? Szépen sorban? Én valami ilyenre emlékszem.

4. silurusglanis

Az utolsónak kilőtt hk irányzója már "célra tartott" és mégsem lőtt. A Kornetesek gyorsabbak voltak.

5. silurusglanis

@antigonosz
    Én mezőre emlékszem.

6. silurusglanis

@antigonosz
    Az amikor egy Merkava-hadoszlop megy egy hegyoldalban, na az úton van. De az másik videó, és asszem csak egyet kapnak le belőlük, olyan 4 kilométerről.

7. silurusglanis

Na ez az a kilövés,de az izraeliek is kamerázták a vasakat. Fent volt tecsőn a ptc. szemszögéből is.
    http://www.youtube.com/watch?v=uMayU-dk_0w

8. antigonosz

Jah én erre emlékszem, de igen itt csak 1-et kaptak el.

9. wolfram

wolfram Well-Known Member

Valami nekem is rémlik, egy magaslatról lőtték őket, majdnem szemből, ha jól rémlik. Az egyik tank olyan szépen el is kezdte "fújni" a lángot (vagy csak szikrázott, de nagyon) mint azon a szír videón az RPG-29 találat után a T-72-es...

10. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ez hasonlít rá, de mégsem ez lehetett:
    http://www.youtube.com/watch?v=xueOm0fdY70

11. antigonosz

Várj csak, én láttam ezt vagy egy hasonlót. Csak eddig azt hittem Abrams, mert nagyon xar a felvétel és rövid is. Nem egyszerű megtalálni de rápróbálok. Valami hezbollahos videó azt hiszem.

12. antigonosz

Addig is itt egy kép Kornet találat utáni Merkaváról:[​IMG]

13. antigonosz

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Egyik linkelt videó sem az.
    Én úgy emlékszem, hogy 3 merkava lassan haladt egymás után menetoszlopban egy földúton, ami egy tisztás féleségen volt.
    Az elsőt kilőtték, a másik kettő nem tudta mi van, ezért megállt.
    A másodikat is kilőtték, ekkor a 3. elindul az első kettő mögé, le az útról, és szembe fordult a Kornet indítóval. Azt hittem lő, de nem. A Kornet-es gyorsabb volt.
    Az egész videót a Kornet indítóállás közeléből vették föl, egy bokor mellet telepítették.

15. silurusglanis

@fip7
    Pontosan!

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez hány tank, hány év alatt?

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Belukasztotta a homlokpáncélt?

18. silurusglanis

@gacsat
    Tisztán látszik, hogy a torony oldalát kapja el.

19. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

A quick stroll around the southern end of the US military's vehicle graveyard: Lake Habbaniya

http://www.liveleak.com/view?i=e7a_1250200866

Code:
    <iframe width="640" height="360" src="http://www.liveleak.com/ll_embed?f=dbdfd7f9fada" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

20. hiryu

hiryu New Member

Merkava veszteségek, 2006, Libanon.

52-t ért találat, ebből volt 2 út alá telepített robbanótöltet, 50 et pedig rakétával. Ezekből 18 volt Merkava IV.
    A rakéták közül a tandemrobbanófejes orosz típusok ütötték át páncélzatot, (22 tank), huszonhárom harckocsizó vesztette életét.

Öt harckocsit kellett selejtezni, ebből kettő M2, egy M3 típus.
    a két, töltetre futott harckocsi közül az egyik M4 volt, abban a legénységből egy fő vesztette életét.

Ezen oldal megosztása