1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M1 Abrams

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. czulu

czulu Well-Known Member

Az ilyen intenzitású nyílt tűzre már nincs érdemben használható tűzoltó rendszer.

2. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Na igen, a ztúl szép lenne.

Amúgy ha egy iylen tűz egy M1 szerű elszeparált lőszertárolóban ég, a tankon belül maradva túlélhető? Gondolom azért csak átmelegszik a vas.

3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Gyönyörűen kiégett ez is, mint ahogy a régi szovjet cuccok szoktak. A Parancsnok igen kis fürge volt, gyanús hogy ő jött ki ebből a legjobban közüllük.

4. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

???

A jármű mozgásképes maradt, 18mp-nél a sofőr szépen visszatolat pár métert.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Igen láttam én is, hogy tolatott egy kicsit, ettől függetlenül, a parancsnok jól láthatóan minden sérülés nélkül megúszta, a sofőr meg lehet már úgy végezte el ezt a manővert, hogy égett a haja, róla már csak sejthetjük, hogy esetleg túlélte.

6. czulu

czulu Well-Known Member

Átmelegszik a vas rendesen. A védőruhákból is csak olyanokat rendszeresítenek, amik rövid ideig védenek a szúróláng hatása ellen. Csak arra szolgálnak, hogy rövid időn belül el lehessen hagyni a kigyulladt gépet. Ami lényeges, hogy ezeknél az öltözeteknél nincs a hősugárzás ellen védő réteg.

https://www.youtube.com/watch?v=gLc-1hiquZY

7. dudi

dudi Well-Known Member

Ne nevettessétek már ki magatokat!A vezető megégett amikor 3-4 méterre és legalább másfél méterrel lejjebb van mint a parancsnok akinek semmi baja nem lett holott 50 centire van a lőszertárolótól?
    Mi a helyzet az irányzóval aki a parancsnok előtt és alatt van?
    A tűz nem a küzdőtérben hanem a lőszertárolóban ég(ott nincs tűzoltó berendezés csak a küzdő és motortérben)így ha a parancsnok meg a vezető sértetlen maradt akkor a maradék 2 ember is.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Itt nagyon jól látszik,hogy ki hol van a harckocsiban és az,hogy miért él mindenki ha a parancsnok is él.

9. joker

joker Well-Known Member

Nem látszik a felvételen, hogy oldalt hol csapódott be, simán kaphatott belőle a küzdőtér is. A parancsnok lelépett, a vezető messze van, de a maradék két személy csak nem jött ki a konzervből, pedig ilyenkor érdemes gyorsan lelépni. Gondolom ha minden fasza lett volna, akkor a parancsnok is bent tovább issza a mojitoját ahelyett, hogy menti az életét.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Simán biztonságban vagy a küzdőtérben mert oda a tűz nem jut be a lőszertárolóból és legéppuskázni sem lehet ellenben azzal ha megpróbálsz kimenni.

11. joker

joker Well-Known Member

Szerinted nem robbanhat be a lőszer, ami szétviszi a küzdőteret, mint a szart? Csak mert arról a nagy biztonságról a parancsnok nem volt meggyőződve, mivel első dolga volt elfutni, ami valahol érthető.

12. dudi

dudi Well-Known Member

A válaszfal úgy van kialakítva,hogy bőven kibírja lőszer berobbanását.Ha nem így lenne nem lenne értelme ennek a kialakításnak.

13. varga dima

varga dima Well-Known Member

Itt egy szaudi Abrams....úgy látom itt nem élte túl senki.....

14. dudi

dudi Well-Known Member

Valószínűleg nyitva volt a lőszertároló ajtaja a találatkor így átterjedt a tűz a küzdőtérre.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az mennyire valószinű, hogy az a rakéta, ami szakítja a főpáncélt, szakítsa a lőszertároló rekeszt is?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Arra gondolsz,hogy átüti a torony homlokpáncélját utána átmegy a küzdőtéren a kumulatív sugár és még a lőszerrekesz válaszfalát is átüti?Szerintem erre a mai ATGM-ek nem agyon képesek,kifogy az "anyag"nagy része a kumulatív sugárból még a homlokpáncél átütése közben.Esetleg oldalról jövő találat esetén ha nagyon jó szögben csapódik be a rakéta.

17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Amiket láttam eddig, kilőtt Abramseket csúnyán kiégni, videón, azok oldalról kapták be. Szemből kizártnak érzem én is ezt, persze, kummulatív sugárral.

18. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez a ruha akkor érhet valamit, ha folyamatosan egy legalább ugyan ilyen védelmi képességű teljes arcot védő kámzsád, meg kesztyűd is van. S valóban, ez még akkor sem tűzbelépő ruha, én azt mondom, egy ilyen vékony szarral, hősugárzás elleni védelem nélkül, ha bellobban így teljes terjedelmében a küzdőtér, azt konkrétan beszopta az aki menekülni szeretne, mert minden szabad bőrfelületére lehet majd átültetni a bőrt a seggéről, ha egyáltalán túléli, azt is csak úgy tudom elképzelni, hogy valóban pár másodperc alatt kimászik, jó gyorsan
    ...

19. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Egy ilyen küzdőtérben lezajlott robbanásnál ez a ruha csak statisztikai értelemben nyújt valamekkora védelmet, de abszolút értelemben aligha, hiszen a nagy túlnyomás miatt bőven leég az illető tüdeje, nyálkahártyája de még a gyomra is.

20. alfa74

alfa74 Active Member

+1
    Megelőztél.

Ezen oldal megosztása