1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

M2 Bradley

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. augusztus 31..

1. papi

papi Well-Known Member

Nézd lehet ezt szidni, de mint mondtam az amiknak fontosabb volt, hogy a raj használható maradjon. Ha jónak látták volna akár az M2 esetén mehetett volna a 6 fős deszant. Az amik is azt szeretik, hogy a rajparancsnok is kiszáll a gépből. M2A2 esetén már mehetett volna a 2, három fős fire cell+1 SL deszant, de nem. Kínában ez gyakori rajszerkezet egyébként meg a szovjetek is használták lásd BMP2.
    Az amerikai 9 fős raj ami kiszáll a gépekből szerinted rugalmatlan, ezzel szemben most az a divat, hogy 6 ember száll ki az IFV-ből a SL meg bent marad mert ő a gépparancsnok is. Ha itt kiesik valaki az az igazán fájdalmas. Akkor a gépen kívül lévő rajnak nincs komolyabb ereje, mint egy ami Fire Teamnek.
    Még a 8 fős deszant is valamelyest gyengébb, mert az SL ott is a gépben marad, vagy a gép elveszíti az egyik "szemét".
    Azok az országok ahol élesben is volt mechanized harc valamiért jobban szeretik, ha az IFV-ben bent marad a teljes személyzet, az SL meg kiszáll a rajával együtt.
    A bőrnyakak rajszerkezetéhez meg annyit, hogy a században ott a Weapons Platoon, amivel jön a GPMG, SMAW, 60 mm aknavető.
    Aztán ott a Weapons Company, ahol már van 81 mm aknavető, Jevelin, M2HB, MK-19 GMG is. Rendszer szinten elég jól ki van az találva.

Cifu likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Elég bárgyú dolog a raj közvetlen tűztámogatását kivenni a rajparancsnok kezéből.

3. dudi

dudi Well-Known Member

A németeknél 6 fő száll ki a Pumából és a 6 főben benne van a parancsnok is.Szerintem nem nagyon van olyan hadsereg a világon ahol a rajparancsnok nem száll ki a gépből a deszanttal együtt.

pöcshuszár likes this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én is a német mintában gondolkodom különben, mert a 6 fős rendszert egyszerű 3+8-as rendszerre átállítani, mint fordítva.
    Különben van ilyen. Talán a kanadaiak és 'asszem az ausztrálok is így tolják.

5. papi

papi Well-Known Member

Nekem az rémlett, hogy a Marder meg a Puma esetén is, a gépparancsnok egyben a SL is. Most már az legalább beugrott, hogy a Marderben is csak 6 fő volt a deszant és nem 8. Mint kiderült ez megint csak az én fejemben létező butaság volt. Köszi!

6. dudi

dudi Well-Known Member

A rajparancsnok parancsol a gépének akkor is ha bent ül meg akor is ha kint van.

fedett_mókus likes this.
  7. papi

papi Well-Known Member

Én úgy gondoltam, hogy a rajparancsnok nem száll ki a gépből a németeknél, hanem onnan irányítja a gépet meg a talpasait is. Nem tudom, hogy honnan jött ez nálam, de régóta ez volt a beidegződésem.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem lehet a deszantot a gépből irányítani.
    Még a BMP-1-ből is kiszenvedte magát elölről a pk pedig az nem egy életbiztosítás.

honved likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Meg van a tuti felépítés!

LMzek 2.0, Loken, Gaudi and 8 others like this.
  10. pöcshuszár

Most akkor a szakaszt is tedd be! :p:D

dudi likes this.
  11. pöcshuszár

Kéne egy általános gyalogsági topic!!!!
    :rolleyes::cool:

Centurio likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Ha megtalálom megosztom mindenképp.

13. papi

papi Well-Known Member

A igazi profik DC-17m blastert használnak.:)

14. Úgysem találnak el semmit. :(

LMzek 2.0, ehnaton, Loken and 2 others like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

rejsz felügyelő and fishbed like this.
  16. arbalest

arbalest Well-Known Member

Én inkább erre szavazok! :D

LMzek 2.0, beta, pöcshuszár and 3 others like this.
  17. tacticool

tacticool Well-Known Member

fedett_mókus likes this.
  18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

19. dudi

dudi Well-Known Member

Vagy elkerülte a figyelmem vagy egy mumkot nem ír arról,hogy alapvetően meg mindig nem fognak tudni egy rajt egy gépbe bepakolni meg egy szakaszt 4-be.

fedett_mókus likes this.
  20. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Görögország 350 db (!) M2A2-t kap az usákoktól jelképes áron, csak a szállítást kell kifizetniük. Vesznek továbbá 1200 db M1117-et, az M113-asok leváltására.

Forrás

fedett_mókus and tonyo like this.

Ezen oldal megosztása