Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Párhuzamosan megvan pár helyen, mert én meg hasonlóan a beszélgetőbe raktam be. Amúgy olyan talán pár hete írták meg az FB oldalon, hogy a Trautmann Balázs viszi (akkor még átmenetinek gondolt jelleggel) az FB oldalt, mert Kővárinak komolyabb dolgokkal kell foglalkoznia. Kár, hogy ez lett a vége
A nagy kérdés, hogy ezek után ki viszi tovább a lapot.
Mert bár papíron asszem főszerk helyettes, messze többet tett a lapért, mint helyettes.
Legalábbis tudtommal.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33

"Mindannyiunk számára szomorú hírt kell közölnünk veletek. Kővári László, az Aranysas magazin főszerkesztő-helyettese 64 éves korában, tegnap este eltávozott közülünk. Közel egy hónapig vívta az élet-halál harcát a rettegett vírussal. Emlékét megőrizzük, az általa elkezdett munkát folytatjuk."





Több különböző fórumon megjelent már ez a szomorú hír, de úgy gondoltam a Magazinunk topikba mindenképp meg kell emlékeznünk Kővári Lászlóról.

Elég felfoghatatlan, hiszen alig egy hónapja még én is láttam a kecskeméti kerítés mellett.
Sajnos halandóak vagyunk mindannyian, olyan időket élünk, amikor többször emékeztet rá az élet mint kellene. Ez a rohadék vírus pedig olyan embereket is elvesz tőlünk, akikre egyáltalán nem számítunk.

Szerintem itt nagyon sokak nevében mondhatom, hogy az írásain nőttünk fel, nekünk biztosan pótolhatatlan lesz hogy megszakadnak ezek a virtuális "találkozók".

Őszinte részvétem!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 340
10 707
113
Kezdem a méltatlannal:
Már nem kedveltem az újabb írásait.

De:
97-től az ő írásain keresztül ivódott belém a MiG-21 felépítése, családfája, a PG története, s sok-sok más infó.
Egy világot épített fel bennem a katonai repülésről.
Arra az időszakra mindig is szívesen fogok visszaemlékezni.
Ezért a munkásságáért végtelenül hálás vagyok neki.


Jó utat az örök szárnyalásba.
:(
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A nagy kérdés, hogy ezek után ki viszi tovább a lapot.
Mert bár papíron asszem főszerk helyettes, messze többet tett a lapért, mint helyettes.
Legalábbis tudtommal.
hát...... erre 1-2 lapszámon belül (Aranysas) fény derül majd, mert az aktuális, a jelen repülésével foglalkozó írások aránytalanul nagyobbik része az Ő kezéből került ki..... remélem hogy marad az a stílus, amiben Ő vitte ezen kiadvány szellemiségét
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
Megjelent az Aranysas 2021/10 száma.

cimlap_2110.jpg


A 2021/10 tartalomjegyzéke

Teljes cikk a honlapon:
Vezércsel - A játszma végén Sakkmatt?

Új háttérképek...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and SilvioD

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Sziasztok! Most olvastam és máshol, Kővári László 64 éves korában elhunyt hosszú betegség után..... (elsősorban repülés szakirány, és a privát véleményem, hogy összefogott, jó cikkek kerültek ki a kezei közül) R.I.P.
RIP, bár én nem ismertem, de a cikkei színvonalasak voltak. Anno nekem az volt a furcsa, hogy amikor a Ferenczy Mediaval volt a nagy kenyértörés, akkor azt nem kommunikálták szerintem megfelelően. Kicsit pofátlan húzásnak tűnt, hogy mindenki lelépett a régi brand mögül. Azért egy egy oldalas főszerkesztői flekket megérdemeltek volna az olvasók, hogy miért ez és miért így történt. Szóval én, mint cikkíróval elégedett vagyok, de mint vezető szervezővel nem. Nem mintha az öreg Ferenczy egy földre szállt angyal lett volna... (azóta jelent meg ez-az róla)
Szóval ennyi idő után ha valakinek vannak insider infói a TopGun haláláról, azt szívesen veszem, most már talán elég idő eltelt, hogy valaki elkezdjen beszélni.
 
M

molnibalage

Guest
RIP, bár én nem ismertem, de a cikkei színvonalasak voltak. Anno nekem az volt a furcsa, hogy amikor a Ferenczy Mediaval volt a nagy kenyértörés, akkor azt nem kommunikálták szerintem megfelelően. Kicsit pofátlan húzásnak tűnt, hogy mindenki lelépett a régi brand mögül. Azért egy egy oldalas főszerkesztői flekket megérdemeltek volna az olvasók, hogy miért ez és miért így történt. Szóval én, mint cikkíróval elégedett vagyok, de mint vezető szervezővel nem. Nem mintha az öreg Ferenczy egy földre szállt angyal lett volna...
Szóval ennyi idő után ha valakinek vannak insider infói a TopGun haláláról, azt szívesen veszem, most már talán elég idő eltelt, hogy valaki elkezdjen beszélni.
És ennek mi köze Kővárihoz? Nem értem.
Tudtommal mai napig Tőrös István a főszerkesztő a góré.

Anno kiadták a Top Gun alatt 1-2 lapot és a benne levő tartalom, hát izé. Egy kalap **** volt.
Hardy Mihálynak is volt valami köze ahhoz a laphoz asszem. Kijött a Top Flight és látszott, hogy mi az, ami a szellemiséget viszi tovább.
Aztán vegzálta őket a másik a megtévesztő cím miatt és így lett Aranysas. Talán 2-4 szám, ha volt Top Flight.
Ez pont akkor volt, amikor elsőéves egyetemista voltam. 20 év után is emlékszem, hogy az An-225-ös számot olvasom az R épületben a tárgyfelvétel előtt. Az volt az első Top Flight asszem.

Amúgy meg szerintem egy üzletben nincs mit magyarázni.
Valaki bepróbálkozott és a brand meg megvédte magát. Ahogy kell.
Ez egy névváltással járt együtt, de engem ez nem zavart sosem.

Amúgy meg szerintem volt erről egy rövid írás.
Ha legközelebb hazamegyek és nem felejtem el, akkor visszakereshetem.
Az összes el van téve. Kivéve az első 1,5 év talán.
Nem tudom, hogy fater hova tette őket, nem találtuk meg. Pedig úgy tudtam, hogy az is be volt kötve, de nincs a polcon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
És ennek mi köze Kővárihoz? Nem értem.
Tudtommal mai napig Tőrös István a főszerkesztő a góré.

Anno kiadták a Top Gun alatt 1-2 lapot és a benne levő tartalom, hát izé. Egy kalap **** volt.
Hardy Mihálynak is volt valami köze ahhoz a laphoz asszem. Kijött a Top Flight és látszott, hogy mi az, ami a szellemiséget viszi tovább.
Aztán vegzálta őket a másik a megtévesztő cím miatt és így lett Aranysas. Talán 2-4 szám, ha volt Top Flight.
Ez pont akkor volt, amikor elsőéves egyetemista voltam. 20 év után is emlékszem, hogy az An-225-ös számot olvasom az R épületben a tárgyfelvétel előtt. Az volt az első Top Flight asszem.
Ugyebár az történt, hogy a full stáb nevet váltott, átült egy új laphoz, az előfizetők meg ott maradtak a megszokott TopGunjukkal, amibe híg f*s lett a tartalom e miatt a húzás miatt. Tőrös meg ők voltak a két törzstag, akik ezt az egészet végigcsinálták, az én emlékeimben az ő neve ehhez kötődik, mivel a legtöbb cikket azelőtt és azután is ő szerezte csak már másik újságban. Csak arról nem hozott le senki semmit hogy igazából miért lépett le az egész szerkesztőség cakk-pakk Ferenczytől. Kővári nyilván sokat tudna mesélni, de már nem fog. Nyilván, mint főszerk-helyettes ő is részt vett ennek az egésznek a leszervezésében, hogy előző hónapban még egyik újságban jelennek meg egy szerkesztőgárdának a cikkjei, a következő hónapban meg már egy másikban, az eredeti brandet pedig azzá változtatták, amivé.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
És ennek mi köze Kővárihoz? Nem értem.
Tudtommal mai napig Tőrös István a főszerkesztő a góré.

Anno kiadták a Top Gun alatt 1-2 lapot és a benne levő tartalom, hát izé. Egy kalap **** volt.
Hardy Mihálynak is volt valami köze ahhoz a laphoz asszem. Kijött a Top Flight és látszott, hogy mi az, ami a szellemiséget viszi tovább.
Aztán vegzálta őket a másik a megtévesztő cím miatt és így lett Aranysas. Talán 2-4 szám, ha volt Top Flight.
Ez pont akkor volt, amikor elsőéves egyetemista voltam. 20 év után is emlékszem, hogy az An-225-ös számot olvasom az R épületben a tárgyfelvétel előtt. Az volt az első Top Flight asszem.

Amúgy meg szerintem egy üzletben nincs mit magyarázni.
Valaki bepróbálkozott és a brand meg megvédte magát. Ahogy kell.
Ez egy névváltással járt együtt, de engem ez nem zavart sosem.

Amúgy meg szerintem volt erről egy rövid írás.
Ha legközelebb hazamegyek és nem felejtem el, akkor visszakereshetem.
Az összes el van téve.
Top Flight címen 2db havi kiadást élt meg, onnantól lett Aranysas. Ugyan még a régi néven futó Top gun-ból a szétválás után talán vettem vagy 2 példányt, de egyet értek, tényleg egy nagy kalap sz@r lett belőle, az agyakat, a régi szerkesztőséget nem tudták érdemben pótolni..... Amúgy meg van az összes Top Gun (a szétválásig), meg az összes Aranysas is...... Továbbra is kíváncsi vagyok viszont, hogy milyen színvonalon tudják pótolni Kővári Lacit :-(
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Top Flight címen 2db havi kiadást élt meg, onnantól lett Aranysas. Ugyan még a régi néven futó Top gun-ból a szétválás után talán vettem vagy 2 példányt, de egyet értek, tényleg egy nagy kalap sz@r lett belőle, az agyakat, a régi szerkesztőséget nem tudták érdemben pótolni..... Amúgy meg van az összes Top Gun (a szétválásig), meg az összes Aranysas is...... Továbbra is kíváncsi vagyok viszont, hogy milyen színvonalon tudják pótolni Kővári Lacit :-(
Lehet a TopGun sorsára jut ... nekem is megvan abból az időből is az összes, én kb 5 számig vettem mindkettőt, aztán a pofátlan húzás miatt nem lettem többet előfizető, amit ingyen felraktak a honlapra azt elolvastam.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 305
17 398
113
Amúgy meg szerintem volt erről egy rövid írás.
Ha legközelebb hazamegyek és nem felejtem el, akkor visszakereshetem.
Úgy emlékszem, hogy az első Top Flight borítójának a hátoldalán volt egy egész oldalas írás Tőrös Istvántól, ahol leírta a szakítás okát (nekem sajnos már nincs meg a szám). Úgy dereng, hogy valami jogi, vagy anyagi hercehorca volt, a Top Gun gárdájáról pedig azt írta, hogy nem lettek felkérve arra, hogy Tőrössel együtt menjenek, mindenkinek a saját döntése volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Lehet a TopGun sorsára jut ... nekem is megvan abból az időből is az összes, én kb 5 számig vettem mindkettőt, aztán a pofátlan húzás miatt nem lettem többet előfizető, amit ingyen felraktak a honlapra azt elolvastam.
Meg ugyebár az is közrejátszott abban, hogy leálltam velük, mert számomra komolytalan lett az egész azzal, hogy kb egy fél év alatt már a harmadik újságnéven közölt cikkeket ugyanaz a szerkesztőség és cikkíró közösség...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Úgy emlékszem, hogy az első Top Flight borítójának a hátoldalán volt egy egész oldalas írás Tőrös Istvántól, ahol leírta a szakítás okát (nekem sajnos már nincs meg a szám). Úgy dereng, hogy valami jogi, vagy anyagi hercehorca volt, a Top Gun gárdájáról pedig azt írta, hogy nem lettek felkérve arra, hogy Tőrössel együtt menjenek, mindenkinek a saját döntése volt.
Nekem megvan, de abban sincs benne a valódi ok, csak maszatolás. Nem lennék meglepve, ha az amúgy elég fura praktikákat űző Ferenczy illetve az ő egyik konkrét húzása lett volna az oka, de ezt valamiért akkor nem vállalták be. Ferenczy már szintén RIP, így előkerülhetne, hogy mi is volt valójában a helyzet...
 
M

molnibalage

Guest
Nekem megvan, de abban sincs benne a valódi ok, csak maszatolás. Nem lennék meglepve, ha az amúgy elég fura praktikákat űző Ferenczy illetve az ő egyik konkrét húzása lett volna az oka, de ezt valamiért akkor nem vállalták be. Ferenczy már szintén RIP, így előkerülhetne, hogy mi is volt valójában a helyzet...
Miért fontos ez?
Ha még cégtörténet kutató keresné - ha valakinek ez a hobbija megértené - de amúgy miért érdekes vagy számít ez?
Az TG szellemisége túlélt AS néve. Hurrá. Kész.
Egy üzeletnek mióta kell megmagyaráznia döntéseit?
A sarki pékséget sem faggattam, hogy miért nem volt túrós pite egy idő után.
Mentem máshova venni.

Ha valakinek nem tetszett a TG, akkor vette a TF-et és aztán az AS-t.
Ennyi történt user szempontból.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Miért fontos ez?
Ha még cégtörténet kutató keresné - ha valakinek ez a hobbija megértené - de amúgy miért érdekes vagy számít ez?
Az TG szellemisége túlélt AS néve. Hurrá. Kész.
Egy üzeletnek mióta kell megmagyaráznia döntéseit?
A sarki pékséget sem faggattam, hogy miért nem volt túrós pite egy idő után.
Mentem máshova venni.

Ha valakinek nem tetszett a TG, akkor vette a TF-et és aztán az AS-t.
Ennyi történt user szempontból.
Kivéve az előfizetőket, akik ezután nem mertek előfizetni, mert ki tudja újabb 6-8 hónap múlva milyen új újságban publikál a szerzőgárda, immáron esetleg negyedik újságcímmel....(ami egyébként meg is jött regiment névvel) Mert akkor anno így nézett ki, és sokaknál eljátszották a bizalmat, az ismeretségi körömben 3 embernél is.