Magyar őstörténet és a sztyeppei civilizáció

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 754
113
Gyanítom, hogy közösségi ünnepeken történhetett ilyen, ahogy az indián törzseknél is voltak olyan ünnepek amik a közös révületről szóltak, kifejezetten kábítószert szerintem a táltosok használtak, illetve beavatási szertartásokon, ahol szükéges volt a törzsi/nemzettségi tudatalatti/fölötti tudáshoz való kapcsolódás, akár az indián törzseknél. Viszont ez nem jelentette az öncélú, mindennapos használatot, mint manapság. A különböző drogok természetesen jó hatással lehetnek az érzékelés finomságára, de a függőség viszont csökkenti a teljesítőképességet.
A szkítákról a görögök is meg említették, hogy szigorú erkölcsi szabályaik szerint élnek. Alapvetően nem hedonista létszemlélet volt rájuk a jellemző.


Dob szerda mond még valamit?
Ugye, ők még nem jehova kitalált fasságai szerint éltek,tudták honnan jöttek,és.hová tartanak,ki az utazó.
Tudták, hogy az agyműködés az nem a tudat,ezért módosítani kell annak az állapotát,hogy olyan tudat állapotba kerüljenek,ahol van rálátásuk a saját tervükre,és bele is tudnak avatkozni, ha letértek az útról.
Azonban ezt itt,ebben a dimenzióban,egy húgy aggyal nem lehet megtenni,főleg egy átlag embernek,ezért átjártak a negyedik dimenzióba,és ott intézték az itteni ügyeiket,hogy biztos az történjen itt lent,ami nekik passzol.
Minden szerdán nagy tüzet raktak,jó nagyot doboltak,megszórták a parazsat dzsangával,beálltak mint a vonat az állomásra,és irány haza,kezdődhetett a teremtés.
Mindig volt egy vezető,mester aki irányította az utazást,addig amíg a közös célok összehangolását intézték,teremtetteték,és ha már otthon voltak,mindenki intézhetett magának is amit akart,és ami nem akadályozta a közös célokat,az úton maradást.Mint a tudatos álmodás,wz annak az átlagembernek való,egyszerűbb,vezetett verziója.
De ez nem öncélú szívás,hogy tekerek egy rakétát,és röhögök mindenen mint a fasz, hanem végig tudták hova mennek,miért,és azt meg is csinálták,a sámán,vagy a katonai vezető csinálta/programozta a tüzet,a dzsangát,együtt vizualizáltak,így nem tévedtek el,sem ott,sem itt.
Természetesen nem voltak szabályok,törvények,erkölcsök,mint már mondottam volt,Istennek nincsenek törvényei,hiszen saját magát korlátozná be vele,ennyire senki sem tulok.
Azért nem süllyedtek mégis káoszba,mert az úton maradtak,és.abban nem volt eltervezve a.káosz,a buzulás,ngo-k,válságok,betarthatatlan törvények,miazmás,amit jehova kitalál nekünk pár ezer éve.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 662
32 277
113
Dob szerda mond még valamit?
Ugye, ők még nem jehova kitalált fasságai szerint éltek,tudták honnan jöttek,és.hová tartanak,ki az utazó.
Tudták, hogy az agyműködés az nem a tudat,ezért módosítani kell annak az állapotát,hogy olyan tudat állapotba kerüljenek,ahol van rálátásuk a saját tervükre,és bele is tudnak avatkozni, ha letértek az útról.
Azonban ezt itt,ebben a dimenzióban,egy húgy aggyal nem lehet megtenni,főleg egy átlag embernek,ezért átjártak a negyedik dimenzióba,és ott intézték az itteni ügyeiket,hogy biztos az történjen itt lent,ami nekik passzol.
Minden szerdán nagy tüzet raktak,jó nagyot doboltak,megszórták a parazsat dzsangával,beálltak mint a vonat az állomásra,és irány haza,kezdődhetett a teremtés.
Mindig volt egy vezető,mester aki irányította az utazást,addig amíg a közös célok összehangolását intézték,teremtetteték,és ha már otthon voltak,mindenki intézhetett magának is amit akart,és ami nem akadályozta a közös célokat,az úton maradást.Mint a tudatos álmodás,wz annak az átlagembernek való,egyszerűbb,vezetett verziója.
De ez nem öncélú szívás,hogy tekerek egy rakétát,és röhögök mindenen mint a fasz, hanem végig tudták hova mennek,miért,és azt meg is csinálták,a sámán,vagy a katonai vezető csinálta/programozta a tüzet,a dzsangát,együtt vizualizáltak,így nem tévedtek el,sem ott,sem itt.
Természetesen nem voltak szabályok,törvények,erkölcsök,mint már mondottam volt,Istennek nincsenek törvényei,hiszen saját magát korlátozná be vele,ennyire senki sem tulok.
Azért nem süllyedtek mégis káoszba,mert az úton maradtak,és.abban nem volt eltervezve a.káosz,a buzulás,ngo-k,válságok,betarthatatlan törvények,miazmás,amit jehova kitalál nekünk pár ezer éve.
Pont ezt írtam. :oops: Csak másként. :rolleyes:
Érdemes az é-amerikai indiánok létszemléletét alapul venni...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 662
32 277
113
mert se szőllőt se sör de akkor még pálinkájuk sem vólt a kender meg gaz a mák meg mindig olcsó vólt és könyen szálítható a közeli közelkeleten. A kumisz meg komisz vólt már akkor is.
Kumisz? Amúgy szerintem erjesztett gyümölcsitalaik kellett, hogy legyenek, hiszen a Kaukázusban biztos találkoztak ilyennel, illetve a méz természetes mellékterméke a méhsör.

"Őseink elsődleges itala természetesen a tiszta víz volt, kedvelt italai közé tartozott a bor, amely elkészítési módjának technológiáját még Belső-Ázsiából hozták magával. A zsírosabb ételekhez 1-2%-os alkoholtartalmú erjesztett ló- (kumiszt) vagy birkatejet ittak, kedvelt italuk volt a kölesből – esetleg a búzából – készült sör, a "boza". Ez utóbbi ősi ismeretéről többek között a "komló" és a "sör" ősi szavunk is tanúskodik. A hunok sörkészítéséről már Priszkosz rhétor is tesz említést: "Kaptak a minket kísérő szolgák is kölest, árpából készült italt, amelyet "kámnak" neveztek" (kám-kamosz a bizánci komlózott árpasör neve)."
Forrás:KISZELY ISTVÁN:A MAGYAR NÉP ŐSTÖRTÉNETE
(Mit adott a magyarság a világnak)
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
809
1 579
93
Hagyjuk az alkoholizálást, van 2millió alkoholista az országban - lehet is olvasni róluk a rendőrségi híroldalakon. Elkövetett részegen ezt meg azt, utána meg nyavékól! A tudatlanság tükre! Az állat is csak addig iszik ameddig szomjas! :rolleyes: A szomszédom is mindig szomjas! :p Jó nagy állat is. o_O

Térjünk más vizekre. A szkíták kincseinek elemzése közben lehet látni egy farkast is, amelynek a lábát elkapta egy kígyó.

146Farkas_K_gy_02.jpg


- Vajon honnan lehet megtudni hol volt az őshazájuk azoknak az embereknek akiknek a jelképe volt a farkas? Vegyük alapul a Szkíta műveltséget s az ábrázolás technológiát. Egy gyönyörű Szkíta ékszer, mely nem (róka fogta csuka), hanem (farkas fogta kígyót) ábrázol.
- Elkezdtem a térképet böngészni, mivel tudom hogy a Szkíták nem ábrázoltak semmit véletlen!
914Farkasfej_01.jpg


- Meg is találtam a Közép Szibériai fennsíkot, a Léna - Angara- A.-Tunguszka folyók által bezárt részen. A Szkíta kincsen lévő farkas tökéletes másolata a térképnek, még a mai ékszerészeknek is dicséretére válna elkészítése! Itt lehet látni hogy őseink milyen tájékozási tudással rendelkeztek! Az az mennyire biztosak voltak hogy merre járnak a (föld nevű golóbison) éppen. Ez csak egy térképes bizonyíték mondhatná valaki, így jobban utána jártam a gondolatomnak. Valóban itt élhettek ezen a területen a (farkast) jelképüknek tartó emberek?

232Farkasok_02.jpg


- Milyen jelkép is van a ház ablaka alatt, Jééé 2 (farkas) + az indás díszítés!
355Farkas_K_gy_02b.jpg
Ez pedig a térképen látható Farkasfej! A berakott kék kövek pedig a tavakat jelképezi. Jó türelmének kellet lennie az ékszerésznek, aki elkészítette!

- Na de lépjünk tovább. A homlokzaton a két farkas mellett jobbról-balról egy-egy inda motívum látható, mind a kettő azonos. Mennyi levele is van a motívumnak? Ugye 4db, hogyan helyezkedik el a 4 levélminta? Négyszöget alkotva. A levélminták most nem az apostolokat ábrázolják, ugye!? Akkor vajon mit ábrázolhatnak? S nézzük meg a középen lévő virágminta formáját! Az mit is ábrázol?

- Én úgy gondolom hogy őseink tudatos képi ábrázolástechnológiát alkalmaztak hovatartozásuk bemutatására, s a hitük hovatartozásának bemutatására.
- A virágminta felett jobbra egy oroszlán is rejtőzik. :cool: Balra pedig egy farkas. Így egy oroszlán s farkas nász lehetett a kiinduló pont.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 662
32 277
113

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93
Itt az eredeti cikk:
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1673852722001795?via=ihub
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 193
15 870
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
809
1 579
93
A templom a francia gyarmati időkben, 1930-ban épült Algériában, egy francia ember tervei alapján. (link) Tehát ez, hogy is kötődik Nimródhoz, meg, hogy minlyen földrészen ismerték? o_O
Akkor nézzük: Előkerestem neked egy régi szkíta tálcát. Mutatom, gyönyörűen megmunkálva s ábrázolás rajta. Tessék, lehet gyönyörködni.
121S_rk_ny_03.jpg

- Kérdem én mit is ábrázol a kép? Megint mint oly sokszor lépjünk az egyszerű szkíta ábrázolás világába. Kezdjük kívülről: Gyönyörű szép indás motívum látható körben, szépen összefonódva.
- Majd van egy gyűrű ami a csatateret ábrázolja. A gyűrűn belől, látjuk a szárnyas lovat, ami a szkítákra utal. S látjuk hogy ez a paripa igen csak tángálja az alatta fekvő Gnút. (Meg kell figyelni a patát s testméretet, valamint az agancs méretét! ( Ez ott gnú). Hol élnek a Gnúk, ez a kérdés? Afrikába, na de mi mit kerestünk ott Afrikába? Szerintem rendet tenni mentünk oda, valamelyik fáraó kérésére. Valamikor a fekete fáraók idejében.
53905_Narmel_paletta.jpg

Szerintem nagyon is van miért afrikára is odafigyelni. Azaz Egyiptomra. Pl: A fej megnyújtása is egy jó kérdés, hogy ki tudta hamarabb a technikáját. A hunok vagy az egyiptomiak. Mivel mind két helyen ismerték s alkalmazták. Természetesen az elit kiváltságaként.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akkor nézzük: Előkerestem neked egy régi szkíta tálcát. Mutatom, gyönyörűen megmunkálva s ábrázolás rajta. Tessék, lehet gyönyörködni.
121S_rk_ny_03.jpg

- Kérdem én mit is ábrázol a kép? Megint mint oly sokszor lépjünk az egyszerű szkíta ábrázolás világába. Kezdjük kívülről: Gyönyörű szép indás motívum látható körben, szépen összefonódva.
- Majd van egy gyűrű ami a csatateret ábrázolja. A gyűrűn belől, látjuk a szárnyas lovat, ami a szkítákra utal. S látjuk hogy ez a paripa igen csak tángálja az alatta fekvő Gnút. (Meg kell figyelni a patát s testméretet, valamint az agancs méretét! ( Ez ott gnú). Hol élnek a Gnúk, ez a kérdés? Afrikába, na de mi mit kerestünk ott Afrikába? Szerintem rendet tenni mentünk oda, valamelyik fáraó kérésére. Valamikor a fekete fáraók idejében.
53905_Narmel_paletta.jpg

Szerintem nagyon is van miért afrikára is odafigyelni. Azaz Egyiptomra. Pl: A fej megnyújtása is egy jó kérdés, hogy ki tudta hamarabb a technikáját. A hunok vagy az egyiptomiak. Mivel mind két helyen ismerték s alkalmazták. Természetesen az elit kiváltságaként.
Hogy minek a mijét?
Gnú agancs? Szarva van, vagy tülke.
Tegyük fel, hogy valósághű ábrázolás és tekintsünk el tőle, hogy a szárnya ló sem hiszem, hogy a sztyeppéken nyargalt volna és inkább egy allegórikus ábrázolás. Szóval, pata és szarv. Nyilván gnú, mert a Te narratívádba bele kell, hogy illeszkedjen. Ezért az, hogy sima szarvasmarha bika vagy akkor már miért esetleg vízibivaly, amik a szkíták lakta területeken tényleg elő is fordultak; azt nem érti az ember.
A fejtorzítás, ha van köze egymáshoz, simán lehet kulturális kölcsönhatás (nemzetközi divat) is. Ez önmagában érdekes, elgondolkodtató, de nem bizonyító erejű.