Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Sosem értettem ezt a nagy törököknek nyalást. A szulejmán nevű sorozat sikere meg egyenesen kétségbeejtő.
A Programajánló topikba betettem egy Stefánia Palotás előadást, ahol Resperger ezredes ugyanígy kockázatként értékelte a török kulturális offenzívát. Erős utalásokat tett a titkosszolgálati kapcsolatokra a fenti témában, de az itt tanuló török diákok esetében is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 581
14 489
113
Még két cikk. Szerintem remek írások Szent Istvánról, és arról, volt-e reális alternatíva.

Ne riasszon el senkit, hogy kurucos írás.

A Szent István-i út - volt-e alternatíva ezer esztendővel ezelőtt?
https://kuruc.info/r/9/116668/

Államalapító Szent István ünnepén
https://kuruc.info/r/9/131930/


Jó sok komment van mindkettőnél. Ilyen is, olyan is.

Lemaradt:

A Szent István-i út - volt-e alternatíva ezer esztendővel ezelőtt? - II. rész
https://kuruc.info/r/9/117195/
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Sosem értettem ezt a nagy törököknek nyalást. A szulejmán nevű sorozat sikere meg egyenesen kétségbeejtő.

Sajnos ez így nem pontos, tudod, Szapolyai a királyságért cserében elismerte a Fényes Porta fensőbbségét, vazallus király lett, és gyakorlatilag a törökök a vazallus király hívására jöttek Magyarországra. Elvileg behívta a törököket, ezért a cikkben idézett cím teljesen jogos, Szapolyai a Porta segítségével (akaratával?) tette a fejére Szent István koronáját. Vajon a felkent király ellen ki lázadozott jogszerűen? (Mai szemmel) Az ország három részre szakadása (szakítása) később történt. A moháccsal kapcsolatos leírásokkal kapcsolatban ajánlom Perjés Géza Mohács című könyvét, aki a történelemben először alkalmazta az akciórádiusz fogalmát. Az irodalomkedvelőknek meg ajánlom Mika Valtari Mikael el Hakim című könyvét, aki olvasta, másként értelmezné Szulejmán szultánt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Kicsit hosszú, de megéri megnézni. A közelmúlt tragédiája, 45-56-tól az elsinkófált igazságtételi törvényig.

 
  • Tetszik
Reactions: theo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Nem a II. világháború, a megszálló német hadsereg és a 2. ukrán front volt az? Mert amikor az ország hadat üzent a szovjeteknek, meghozta a zsidótörvényeket majd elkezdte a zsidók deportálását akkor szerintem a hungaristák zöme még politikai fogoly volt a tenger nélküli tengerész rendszerében..
Nem a zsidótörvényekről beszélek, az csak véráldozat volt, hanem a nyilas bábállam által végsőkig háborúban tartott országról.
 

delikakas67

Member
2016. november 15.
14
28
13
Nem a nyilasokon múlt, hogy Magyarország végéig benne volt. Hanem a katonákon. Nagyapám főhadnagyként május 9.-én adta meg magát a jenkinkek az embereivel. Erdély óta verekedett a ruszkikkal, egészen az Alpokig. Nem Szálasiért harcolt, gyűlölte őt. A kommunizmus ellen, a hazájáért küzdött és rengeteg magyar katonát ugyanez ösztönzött. Tény, hogy a hungarista vezetés is a harc a cégsőkig szlogent hírdette, de nem rajtuk múlott. Horthy parancsa, miszerint tegyék le a fegyvert, ismereteim szerint nem egy harcoló csapathoz eljutott, mégse cselekedtek eszerint. Tudták már, hogy a szovjet mit művelt Erdélyben, a Tiszántúlon, esetleg már a saját falujából származó hírek is eljutottak a bakához.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and zeal

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 581
14 489
113
Nem a zsidótörvényekről beszélek, az csak véráldozat volt, hanem a nyilas bábállam által végsőkig háborúban tartott országról.
Szerinted ők tartották háborúban az országo?
Mert ha ők mondjuk úgy döntenek, akkor odébb ment volna a háború?
Vagy esetleg föl tudták volna lőni az országot a Holdba?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Nem a nyilasokon múlt, hogy Magyarország végéig benne volt. Hanem a katonákon. Nagyapám főhadnagyként május 9.-én adta meg magát a jenkinkek az embereivel. Erdély óta verekedett a ruszkikkal, egészen az Alpokig. Nem Szálasiért harcolt, gyűlölte őt. A kommunizmus ellen, a hazájáért küzdött és rengeteg magyar katonát ugyanez ösztönzött. Tény, hogy a hungarista vezetés is a harc a cégsőkig szlogent hírdette, de nem rajtuk múlott. Horthy parancsa, miszerint tegyék le a fegyvert, ismereteim szerint nem egy harcoló csapathoz eljutott, mégse cselekedtek eszerint. Tudták már, hogy a szovjet mit művelt Erdélyben, a Tiszántúlon, esetleg már a saját falujából származó hírek is eljutottak a bakához.

Az utolsó időkben már csak a személyes túlélésért ment a harc. Papp Berti bátyám – 5 éve temettük 92 évesen – a szakaszával végigcsinált mindent a Békás szorostól Ausztriáig. Az öreg géppuskás kétszer sebesült, elmondása szerint április 14-15-én hagyta el a magyar földet Ausztria irányában. Május 5-én még kemény utóvédharcot folytattak az oroszokkal, 5 ember vesztettek azért hogy a többiek megadják magukat az amiknak. Nagyapám, aki ezredtársa volt, a jugó pontosabban szlovén-osztrák határnál elbaszta. Ahelyett, hogy lekaszálta volna az orosz katonát megadta magát, nem tudta szegény, hogy két faluval odébb jenkik vannak. Berti bácsi az amerikai fogságból kihízva, jó ruhában egy csomó "szajréval" jött haza. Nagyapám egy év ogyesszai betonkeverés után (a kikötőt kellett újjáépíteni és ha jenki tengerészek néha nem löknek egy egy kajacsomagot – ottmarad) csontvázként, tetvesen, fogatlanul a skorbuttól.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Szerinted ők tartották háborúban az országo?
Mert ha ők mondjuk úgy döntenek, akkor odébb ment volna a háború?
Vagy esetleg föl tudták volna lőni az országot a Holdba?
Ez nem szerintem kérdése. Kollaboráns rágcsálók voltak es testületileg felelősek, hogy a bábállamuk miatt volt ország mint olyan.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 581
14 489
113
Tetves hazaárulók voltak a katonák is, akik nem tették le a fegyvert. Sajnos sokan nyugati fogságba estek, pedig a megszállás után tovább harcolók és fogságba esők egytől-egyig megerdemeltek volna a szibériai halált. A magyarok akkor a német megszállók és a nyilas bábállam ellen harcoltak, ahogy később majd a szovjet ellen is fognak ötvenhatban.

Akkor szerinted aki 45 és 90 közt a Néphadseregben szolgált is megérdemelte volna a halált?

Amúgy olyan 1-1,2 millió emberről beszélsz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Akkor szerinted aki 45 és 90 közt a Néphadseregben szolgált is megérdemelte volna a halált?

Amúgy olyan 1-1,2 millió emberről beszélsz.

A bábállam fenntartói voltak. Végső soron igen, különben a "szuverén Magyarország" egy szart se jelentő tét nélküli hülyeség.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Jó, de az érdektelen itt. A hadbalépés egy szuverén állam, legitim döntése volt. A zsidók javát már egy babkormany deportálta, ahogy az oket követő nyilas is az volt.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Kedves Blogen.........
Akkor én is megérdemlem a halált, mivel '79-től két éven át voltam határőr.
Büszke vagyok, hogy egy emelvényre helyezel azokkal, akik a II. vh.-ban magyar egyenruhában harcoltak.
Büszke vagyok, hogy egy emelvényre helyezel a háború után a rendszerváltásig hazája védelmében szolgálatot teljesítő többi sor- és hivatásos katonával.
Büszke vagyok, hogy nem tartozok a TE eszmerendszered körébe.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Én csak sajnálom, hogy a magyar szabadság eltaposása a büszkeséged tárgya.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Emlékeztek a Híd a Kwai folyón jelenetére, amikor megtorpan a detonátor el
Kedves Blogen.........
Akkor én is megérdemlem a halált, mivel '79-től két éven át voltam határőr.
Büszke vagyok, hogy egy emelvényre helyezel azokkal, akik a II. vh.-ban magyar egyenruhában harcoltak.
Büszke vagyok, hogy egy emelvényre helyezel a háború után a rendszerváltásig hazája védelmében szolgálatot teljesítő többi sor- és hivatásos katonával.
Büszke vagyok, hogy nem tartozok a TE eszmerendszered körébe.

Akkor születtem, amikor te zengő hangon elátkoztad a szabadságunkat a bábállam katonai esküjével, így engem már nem kompromittált a rendszer, mi több: jobbára a szabadságban nőttem fel. Idegenként érkezem abban a világba, amiből te ezt a szöveget írtad nekem és olyan vagy most, mint Nicholson ezredes a Híd a Kwai folyónban: