1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország ipara

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - marton által indítva @ 2014. január 19..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Nem kell ismerőst kérdeznem!:cool:
    Ettől még valoszínűbb, hogy ahogy a fenti cikk is mutatja a bezárások nem nálunk, hanem tőlünk nyugatabbra lesznek. A saját politikusaiknak és a klímafanatikusoknak köszönhetjük. A mostani autóipari visszaesés egyértelműen a politika által generált betarthatalan jogi azabályozáson és a klímahisztérián alapszik. De amig a Zöldek erősödnek, a Mutti kényszerhelyzetben van és ássuk még picit az európai autóipar sírját, illetve ácsoljuk a korábban nem létező kinai autóipar emelvényét.

Merkel asszisztálásával sorra nyúlják le a legmenőbb német autóipari technológiákat
    https://www.portfolio.hu/uzlet/2019...gmenobb-nemet-autoipari-technologiakat-401973

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. SilvioD

Kivancsi vagyok, ha lelép a Mutti melyik igazgatótanácsba ül be. Az elődje Schröder ugye a Gazpromban csücsül.

4. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Lehet O Pekingbe megy :cool:

svajcibeka and Anti like this.
  5. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Egy munkásszállás környékén volt ma dolgom, és eléggé meglepet, hogy láttam pár dél-amerikai, és elég sok vietnami (kambodzsai?) melóst. Építőipari munkásoknak tűntek. Ennyire messziről kell már toborozni?!

6. SilvioD

Nem mongolok voltak?

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Gyerekkoromban 8-10 evesen mennyit szedtuk... Jo kis zsebpenz volt belole. Epp par hete jutott eszembe hova lett ez a biznisz is...

zeal likes this.
  8. antigonosz

A britekhez most ozonlik ki minden, igyekeznek meg a valas elott bejuttatni oda mindent hogy utana mar dragabban eladhassak. Tolunk meg soha nem ment ki pl felkesz termek, de 50 kamionnal mar azt is berendeltek szeptember vegeig a britekhez.

BiancoGasto and blitzkrieg like this.
  9. antigonosz

Indiabol is vannak, elcsiptem ma egy beszelgetest ahol valaki errol beszelt.

10. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Még az sem kizárt, bár arcra inkább délkelet-ázsiai fazonok voltak. Nem kérdeztem meg. :)

11. SilvioD

arcas, antigonosz, marton and 4 others like this.
  12. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Akkugyártó nagyhatalom leszünk Európában, logikus, ha idehozzák az elektromos autógyártást is.

fip7, arcas, marton and 1 other person like this.
  13. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ne már, ez is Komárom. Nem azért, de van még hely abban a megyében, vagy már emeletes gyárakat építenek?
    Munkaerőről már inkább nem is beszélek.

Kurfürst likes this.
  14. SilvioD

Ugy olvastam, h. Egy használaton kívüli csarnokban kezdik.

blitzkrieg likes this.
  15. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

A gyárat igen, de 40m2-es albérletekben már így is 5-8 ukrán lakik együtt...

16. Robur

Robur Well-Known Member

17. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Másik cég (szerencsére), én felveszem a 30ft/km benzinpénzt és autóval járok, de amikor nem volt akkor is inkább buszoztam, csak akkor ülök vonatra ha nagyon muszáj.
    Még a saját oktatójuk szerint is ön és közveszélyesek a Flirt vezetők.
    Szerintem lesz ez még szarabb is, főleg a bp-i régióban.

Kb, ennyi a véleményem a Máv-Start Zrt.-ről.

fishbed and Robur like this.
  18. antigonosz

Ha Kalanyosek hagyomanyorzok es baxnak dolgozni, a dolgozni akaro meg nem eleg, azert meg ne zavarjunk el egy ceget se. Nem a kormany donti el melyik civil kulfoldi ceg hova menjen az orszagban. A kormany legfeljebb maximum feldob par valaszthato helyszint. A lenyeg az hogy a toke ne alljon tovabb. Ha nincs eleg melos majd jon Szerbiabol, Ukrajnabol, Fulop szigetekrol. Vagy kuld Kim fovezer par ezer rabszolgat mint Dubaiba szokott.

19. antigonosz

Nyugaton sincs ez maskepp, hanyszor irtak kint dolgozo magyarok is hasonlo szallasokat.

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Már vannak olyan cégek akik havonta ~25 embert építenek le, hogy ne számítson csoportos leépítésnek. Persze legtöbb esetben a lejárt határozott idejű szerződéseket nem hosszabbítják, a munkaerőközvetítőktől érkezőket küldik el stb. De ez még csak visszaesés...

Ezen oldal megosztása