Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Én is kiváncsi volnék erre a "hulladék" dolgra...

Zsolnay? Miért is? Mi olyant csinált az eddigi "befektető" ami által az utóbbi évban hallhattál valamit a cégről? Mesúgom: SEMMIt! Vegetált csődközelben. Ja,,, hogy eddig hagyták? Olyan mint a szocik, volt ideje bizonyítani, nem tette meg, hát szevasz. Ezzel nekem semmi bajom sincs!
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
"Mi vagyunk a világ legnagyobb orgonaalkatrész-ellátó cége, és az a célunk, hogy a világ legnagyobb orgonaépítőjévé váljunk – mondta Dobay Balázs, a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúra ügyvezető tanácsadója."

http://www.bama.hu/baranya/kozelet/a-pecsi-orgonaepito-a-vilag-legnagyobb-gyartoja-lehet-670516
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
tarzaan

Miért hulladék?


Buszos szaktopikokban
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9090032

már többször elég alaposan kielemezték, legutóbb 2016.06.03 és 07 közt.
http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=139851817&t=9090032



kapásból:

Elvileg egy midibusz lenne, de gyakorlatilag olyan nagy a tengelytávja, és olyan széles, mint egy hagyományos, ezért a midibuszok előnyeivel - kisebb, szűkebb területen is el tud manőverezni - nem rendelkezik.

Pl. hiába jár most a várban, nem tud megfordulni a midibuszoknak kialakított buszfordulóban.

Az ajtóelrendezés is problémás, mert az első ajtó - az előretolt első tengely miatt - a buszvezető mögött van, így az csak eléggé kitekeredve tudja ellenőrizni hogy pl. van-e jegye a felszállónak.

Problémásak a menetiránnyal párhuzamosan kialakított üléssorok is.

Aztán vannak arra utaló jele kis, hogy pl. a tengelyek terhelhetőségét túl kicsire tervezték, és az sem éppen biztató, hogy a próbaüzemnél elszabadult egy kerék és eltalált egy járókelőt.

Állítólag az összeszerelési minőség sincs a topon.

Pár adalék:

http://omnibusz.blog.hu/2016/06/03/nem_fer_el_a_busz_sebaj_hozzaigazitjuk_a_varost

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=139891721&t=9090032

Amúgy a VEKE infói szerint a busznál a hazai hozzáadott érték kevesebb, mint 40%.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Én is kiváncsi volnék erre a "hulladék" dolgra...

Zsolnay? Miért is? Mi olyant csinált az eddigi "befektető" ami által az utóbbi évban hallhattál valamit a cégről? Mesúgom: SEMMIt! Vegetált csődközelben. Ja,,, hogy eddig hagyták? Olyan mint a szocik, volt ideje bizonyítani, nem tette meg, hát szevasz. Ezzel nekem semmi bajom sincs!

Mondjuk nyereségessé tette az addig veszteséges céget.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Kritikus már a helyzet munkaerő terén.

http://gazdasagiradio.hu/cimlap/elkepeszto-munkaerohiany-van-magyarorszagon-6662
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
http://gazdasagiradio.hu/cimlap/elkepeszto-munkaerohiany-van-magyarorszagon-6662

<i>"A szervezet alelnöke szerint rövidtávon ukrán munkásokkal, és a közmunkaprogramban résztvevők képzésével lehet enyhíteni munkaerőpiaci gondokat,"</i>

Szerintem meg b@sszák szájba a k*rva anyjukat ;-)

<b>Elnézést a stílusért, ritkán fakadok így ki, de ez már több, mint irritáló! </b>
Bőven van elég munkaerő Magyarországon csak ép nem fizetik meg! Mindig meg lep, hogy sokszor milyen nevetséges bérekkel szúrják ki olyan emberek szemét akik sokszor 10-12 órát dolgoznak.
Nem egy ismerősöm szalag mellet dolgozik, vagy valamilyen más magyar tulajdonú "manufaktúrában" <i>(gyárnak semmi kép nem nevezném...) </i>és 10-12 óra meló mellet 130-150 ezreket keresnek... Dolgozik érte egy héten több, mint 50 órát....
Aztán csodálkoznak, hogy nagy a fluktuáció, meg senki sem akar náluk melózni, inkább elmennek havi 50-ért vizet gereblyézni napi 4-6 órában.

Jah, és persze a kormány oldja meg azt, hogy a magyar vállalkozások sz@rrágók. Jó lenne szólni az egykori elvtársaknak, akik ma cégtulajdonosok, hogy már véget ért a szocializmus, piacgazdaság van!
Oldják meg a problémáikat piaci alapon!
Ha ilyen nyomorult bérszínvonal mellet nem versenyképesek a nyugati cégekkel akkor nem a dolgozókkal meg az állammal van a gond, hanem a tulajdonosokkal meg a menedzsmenttel! Szerintem.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ismerős a soproni boltjába keresett eladót.
Három hónap múlva kiszállhatott végre a kassza mögül.
Nem azért mert nem volt jelentkező, hanem mert szó szerint csak a "hulladék" érhető el a magyar munkaerőpiacon a nyugati részen.
A keleti részen/Budapesten meg egyre több a "fehér cigány", amit szerintem nem részleteznem...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Azért nem mindenhol akkora a minőségi munkaerő hiánya szvsz. Még nyugati részen ha kicsit beljebb megyünk kb a 84-es főúttól keletre már nem olyan rózsás a helyzet. Vasárnap jöttem át épp a noszlop -Sitke útvonalon hogy elkerüljem a forgalmat a 8-as,84-es főúton na meg a trafikat. Az egy kicsit elfelejtett rész a nagy fejlesztések terén, én viszont okosodtam hogy ezentúl csakis arra felé járjak ha Ajka felé van dolgom. Pár éve Pápa felé jártam , úttalan utakon, lepusztult településeken vezetett át az utam. Pedig GY-M- S megye.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 529
113
Egyébként tényleg mindenkit össze szednek már felénk is a cégek. 36 éves tesó szomszédom életében először elment dolgozni , ki is bírt kemény 2 hetet. Kicsit olyan a helyzet mint mikor póttartalék bevonul ,vagy a német nyugdíjasok 45-ben.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A vasutat nézve:

Keleten 1 váltókezelő (bakter) pozícióra van 40+ jelentkező, mivel kib. laza munka még a közmunkához képest is, pénzben a fizetés nem túl sok, de az extra juttatásokkal mármár középvezetői fizetés egy keleti maszeknál.
Ennek megfelelően sokkörös kiválasztás:
Önéletrajz.
Orvosi alkalmasság.
Tesztírás.
Elbeszélgetés a főnökkel.

Nyugatra kerülve meg azt láttam, hogy 1 pozícióra van 0,5 jelentkező, ezért az orvosira is addig küldözgetik, míg valahol át nem engedik...

Ami közös a két végletben az az, hogy ugyanúgy 70%-uk megbukik a központi vizsgán amit Szeretet Vezérünk magáncége tart fejpénzért.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
http://gazdasagiradio.hu/cimlap/elkepeszto-munkaerohiany-van-magyarorszagon-6662

<i>"A szervezet alelnöke szerint rövidtávon ukrán munkásokkal, és a közmunkaprogramban résztvevők képzésével lehet enyhíteni munkaerőpiaci gondokat,"</i>

<b>Szerintem meg b@sszák szájba a k*rva anyjukat ;-)</b>

<b>Elnézést a stílusért, ritkán fakadok így ki, de ez már több, mint irritáló! </b>
Bőven van elég munkaerő Magyarországon csak ép nem fizetik meg! Mindig meg lep, hogy sokszor milyen nevetséges bérekkel szúrják ki olyan emberek szemét akik sokszor 10-12 órát dolgoznak.
Nem egy ismerősöm szalag mellet dolgozik, vagy valamilyen más magyar tulajdonú "manufaktúrában" <i>(gyárnak semmi kép nem nevezném...) </i>és 10-12 óra meló mellet 130-150 ezreket keresnek... Dolgozik érte egy héten több, mint 50 órát....
Aztán csodálkoznak, hogy nagy a fluktuáció, meg senki sem akar náluk melózni, inkább elmennek havi 50-ért vizet gereblyézni napi 4-6 órában.

Jah, és persze a kormány oldja meg azt, hogy a magyar vállalkozások sz@rrágók. Jó lenne szólni az egykori elvtársaknak, akik ma cégtulajdonosok, hogy már véget ért a szocializmus, piacgazdaság van!
Oldják meg a problémáikat piaci alapon!
Ha ilyen nyomorult bérszínvonal mellet nem versenyképesek a nyugati cégekkel akkor nem a dolgozókkal meg az állammal van a gond, hanem a tulajdonosokkal meg a menedzsmenttel! Szerintem.

Ne kérj elnézést, a stílus pont rímel a témára. Megjegyzem én is írtam már erről korábban. Hihetetlen, hogy mennyi kontra-szelektált kapzsi kretén van ebben az országban, és rendszerint magas pozíciókban.

Egyébként a kormányzat is elmehet a büdös **be, mert már régen komoly többszintű minimálbéremelést kellett volna végrehajtani (az alap minimálbérnek már régen brutó 1000 Ft/ó körül kéne járnia, a szakmunkás ill. diplomásnak pedig jóval ez fölött.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Ismerős a soproni boltjába keresett eladót.
Három hónap múlva kiszállhatott végre a kassza mögül.
Nem azért mert nem volt jelentkező, hanem mert szó szerint csak a "hulladék" érhető el a magyar munkaerőpiacon a nyugati részen.
A keleti részen/Budapesten meg egyre több a "fehér cigány", amit szerintem nem részleteznem...

Kíváncsi vagyok milyen bért és mennyi munkaidőt tartalmazott a soproni ismerősöd ajánlata.

Nekem volt olyan "ismerősöm", aki tavaly év vége felé fel volt háborodva, hogy bruttó 160/hóért nem talál angolul folyékonyan beszélő, excelhez és némileg SAP-hoz is értő gazdasági diplomás embert.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én spec a héten és múlt héten azért túlóráztam (ingyen) mert nem birunk embert felvenni, mert nincs!

Úgy érzem Magyarország kicsiben most azzal szembesül, amivel a németek fognak nemsoká. Képzett és közepesen képzett munkaerőből kevés van, ellenben van több százezer barnult munkanélküli, aki nem fog dolgozni, így a többieknek kell eltartani.
A németeknél is ez lesz. Importáltak több millió zozót, hogy majd az dolgozik, mert nincs melós, de majd pofára esnek, hogy csak a munkanélküliségi mutatót tudják ezekkel feltornászni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 249
113
Fip7 hsz.-t tartalmában ala tudom támasztani, stilussal is egyetértek. Tudnék még saját példákat sorolni, nem teszem. 2010-ben abbahagy tam az állSkeresést 55 évesen mert csak rafizetés. Többet ér, ha a tanyámon ügyködök, mint másnak hajtsam a hasznot, aminek nagy része kimegy az országból!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Én spec a héten és múlt héten azért túlóráztam (ingyen) mert nem birunk embert felvenni, mert nincs!

Úgy érzem Magyarország kicsiben most azzal szembesül, amivel a németek fognak nemsoká. Képzett és közepesen képzett munkaerőből kevés van, ellenben van több százezer barnult munkanélküli, aki nem fog dolgozni, így a többieknek kell eltartani.
A németeknél is ez lesz. Importáltak több millió zozót, hogy majd az dolgozik, mert nincs melós, de majd pofára esnek, hogy csak a munkanélküliségi mutatót tudják ezekkel feltornászni.

Nem igaz, hogy nincs. Egyszerűen az van, hogy a munkáltatók még mindig nem fogták föl, hogy a korábbi feltételek (bérek, alkalmazotthoz való hozzáállás) már nem elegendő.

Ha időben lépnek, akkor csökkenthető lett volna az elvándorlás, de mivel már beindult, most nagyot kell lépni.

Egyébként nem KELL eltartani, vagy legalábbis a jelenleginél alacsonyabb színvonalon is lehetne.

A németeknek meg ezért kellene a kvóta, hogy a selejtet lepasszolják.

Amúgy téged és a kollégáidat sem sajnállak, ha képesek vagytok ingyen túlórázni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
<blockquote rel="Fennek">Én spec a héten és múlt héten azért túlóráztam (ingyen) mert nem birunk embert felvenni, mert nincs!

Úgy érzem Magyarország kicsiben most azzal szembesül, amivel a németek fognak nemsoká. Képzett és közepesen képzett munkaerőből kevés van, ellenben van több százezer barnult munkanélküli, aki nem fog dolgozni, így a többieknek kell eltartani.
A németeknél is ez lesz. Importáltak több millió zozót, hogy majd az dolgozik, mert nincs melós, de majd pofára esnek, hogy csak a munkanélküliségi mutatót tudják ezekkel feltornászni.

Nem igaz, hogy nincs. Egyszerűen az van, hogy a munkáltatók még mindig nem fogták föl, hogy a korábbi feltételek (bérek, alkalmazotthoz való hozzáállás) már nem elegendő.

Ha időben lépnek, akkor csökkenthető lett volna az elvándorlás, de mivel már beindult, most nagyot kell lépni.

Egyébként nem KELL eltartani, vagy legalábbis a jelenleginél alacsonyabb színvonalon is lehetne.

A németeknek meg ezért kellene a kvóta, hogy a selejtet lepasszolják.

Amúgy téged és a kollégáidat sem sajnállak, ha képesek vagytok ingyen túlórázni. </blockquote>

Az utolsó mondatomat már küldéskor megbántam, de ettől még szvsz igaz.

De egy kérdés ezzel kapcsolatba: ha a főnökötök titeket sem fizet ki az elvégzett munkátokért, miből gondoljátok, hogy az óhajtott új embert megfizetné...
 
T

Törölt tag 008

Guest
De egy kérdés ezzel kapcsolatba: ha a főnökötök titeket sem fizet ki az elvégzett munkátokért, miből gondoljátok, hogy az óhajtott új embert megfizetné...

Hát hivatalosan azt mondják, hogy ebben a beosztásban/munkakörben bele van építve a túlóra a fizetésbe. Ez az újakra igaz is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én spec a héten és múlt héten azért túlóráztam (ingyen) mert nem birunk embert felvenni, mert nincs!

Azért ezzel vigyázni kellene, mert tudomásom szerint ez így fekete-munkának számít (jó lenne, ha egy munkajogász is megszólalna ez ügyben!), ugyanis az egy dolog, hogy te nem kapod meg a pénzt a +munkáért, de a tulaj így elszabotálja a kötelező TB, adó és egyéb járulékok befizetését is!! Ha esetleg lebukik/tok (elég egy orvost igénylő üzemi baleset hozzá - aztán lehet zsebből fizetni, mert ugye ha nincs TB-vel fedezve az a munkaidő....), akár még bűntársak is lehettek a tulaj mellett?! Van olyan ismerősöm, aki a cégénél úgy érte el a túlóra kifizetését, hogy azt mondta, nem akar kárt okozni a tulajnak a túlmunkával. Aztán mikor mondta neki a főnök hogy nem okoz kárt, megéri a cégnek a + bevétel akkor meg azt mondta, akkor jó lenne ha neki is megérné nemcsak a cégnek, szerencséjére a másik 6 kollégája is rögtön így gondolta, azóta kifizetik nekik a túlórát. Persze ez Bp. közvetlen környéke, ha ezért kirúgják, van nekik hova menni, máshol lehet hogy más a felállás.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Az én személyes tapasztalatom, hogy az átlag főnök geci.
Pályakezdőt keresnek egymillió év szakma tapasztalattal, minimál bérre, munkába járási támogatás nincs, kb topperrel mérnek minden egyes pisi szünetet is. Ahogy megállsz, akár csak nyújtózkodni, egyből jön az ugatás.