1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyarország légvédelme

Diskurzus a(z) 'Légvédelem' témában - misinator által indítva @ 2014. szeptember 30..

1. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Igazad van. Viszont az egyik még nem kész rendszer. A NASAMS-meg nem jó ballisztikus rakéták ellen, közben meg ezek a rendszerek évtizedekre szólnak.
    Végül is a tippemet mondtam el...

2. borisz

borisz Well-Known Member

Sziasztok!
    Már régóta olvasom én is a fórumot :)
    Nem tudom megállni, hogy ne írjam le, hogy a Mistral jelenlegi nagy hátránya mi.
    Egyrészt ugye nem kézből indítható, másrészt pont arra a nyomorult Unimogra kókányolták rá.
    Nem feltétlenül a Stinger mellett kardoskodom, hanem a kategória mellett. Akár kézi indító a Mistralhoz (elbírná egy ember?), vagy Grom is lehet felőlem. Szerintem nem szabad kihagyni ezt a kategóriát az előnyei miatt, és mert így összetettebb, rétegezettebb a légvédelem.
    A Mistralt meg valami normális járműre tenném, amiben benne van a kezelő, nem kint áll a francban.

Nehogy már ne lehessen felismerni egy Gripent. :)

alfa74, blitzkrieg, megazez and 4 others like this.
  3. Anti

Anti Well-Known Member

alfa74 likes this.
  4. zsolti

zsolti Well-Known Member

blogen likes this.
  5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

már régóta mondom hogy tökéletes váltója lenne a BRDM2-nek , van még 7 féle változata és nekünk mind a 7 kéne ( felderítő , anti-tank,AA,C&C,FAO,JFS,PV,SWP,TACP) probléma hogy vajon Trump adna e rá Stingert (vagy kerüljenek az újakra is Mistralok ) és az AT-re Javelint ( második esetben inkább SPIKE-ra hajlanék jobban de a Javelin is ütős lenne, amennyiben a Javelin nem opció akkor az AA-ra menjenek Mistralok és így megint kikerültük az amikat) a többi adott és nincs vele gond szerintem, csak beszereznék pár százat :D

alfa74 and Hegylakó like this.
  6. Hegylakó

A Mistral a jelenlegi felállásban még ha képességeiben hasonló is, a kezelő nyitott platón való kiszolgáltatottsága nettó hülyeség.
    Az időjárás elleni védelem, esetleges ABV képesség szerintem elvárás lenne egy XXI. századi fegyverrendszerrel szemben.
    Ezen kívül kétségeim vannak a harckész állapot elérésnek időszükségletében is.
    Egy Strela esetében az MT-LB hordozójármű még kétéltű is volt. Tehát bár hiszek a Mistralban, de valami korszerűbb zárt, mobil kilövőállást nagyon is igényelne.

Amúgy ha benne vagy a témában, akkor kérdés: A Mistralhoz nincs valami zárt, mobil Stingerhez, vagy Strelához hasonló hordozóplatform?

alfa74 and blitzkrieg like this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

alfa74, blitzkrieg, arcas and 2 others like this.
  8. Hegylakó

Van valami leírása, neve bármi? Nagyon tetszik a cucc! :rolleyes:

Így a Stinger valóban értelmetlen, hacsak nem a klasszikus MANPAD funkcióról beszélünk.

9. zsolti

zsolti Well-Known Member

De a klasszikus MANPAD funkció hiányzik nekünk, de nagyon. Azt kell megnézni, hogy jelenleg mennyi ilyen kategóriás eszközzel lelőtt harci gép és helikopter van pl. Szíriában, én ha jól emlékszem szedtek le ilyennel egy raklap helikoptert Afganisztánban is.
    Ez az a kategória ami mindenhol ott tud lenni, ezért a legfontosabb.

blitzkrieg, anonim999, fip7 and 2 others like this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

MBDA - Rheinmetal MPCV

alfa74, fip7, blitzkrieg and 2 others like this.
  11. kamm

kamm Well-Known Member

Koszi. :) Van errol a 2024-rol barmi nyilatkozat vagy nyom? En sehol nem lattam emlitve... mellesleg az 5 ev mulva lesz, eleg komolytalan lenne "varni" egy felkesz rendszerre.
    Hmm, nem tudom, nekem @Szittya kommentje is spekulacionak tunik, tekintettel hogy meg nem is jart az illetekes parlamenti bizottsag elott a kerdes...

Igen, erre kerdeztem ra en is: egyreszt minden nyilatkozat kuszobon allo beszerzesrol szol (ie iden), masreszt erzekeltetik, hogy utana a leheto leggyorsabban hadrendbe is helyezik az uj rendszereket.
    Atfogalmazva a kerdest: ha ABM is lesz es iden kell megrendelni, akkor a SAMP-T es a Patrioton kivul milyen mas kombo johet esetleg szoba?

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Meads.

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

A kuszobon allo beszerzes szerintem csak annyit jelent hogy alairjak vegre a szerzodest. Meg lesz vegre rendelve, de minden nagyobb beruhazasnal a teljesites kb. 2-5 ev. Lehet hogy meg volt a terv, el volt dontve mit vesznek, de ugy tunik hogy a NASAMS most bezavart. (Ez lenne az ara a DCA modositasnak?) Pompeo latogatasa utani heten volt a bizottsagi ules. Erdekes, hogy most senki sem szivarogtatott ki semmit.

A H145M is felkesz rendszer. Az A400M/KC390 is...

14. arcas

arcas Well-Known Member

Azért ez nem igaz, a Gripen is sokmindent tud(na) használni, ha megfizeted az integrációját. A múltkor linkeltem, hogy a cseh Amraam-oknál is külön kellett fizetni az integrációért, mégsem volt félkész rendszer a Gripen. A HForce is hasonlóképp működik.

alfa74, fip7, blitzkrieg and 2 others like this.
  15. Terminator

Akkor fogalmazzunk ugy hogy elegendo uzemeltetesi tapasztalattal nem rendelkezo rendszer? (Majd figyeljuk, hogy a szerbeknek a sajat fegyvereiket hogyan sikerul integraltatni.)

16. kamm

kamm Well-Known Member

Mint mar ketszer is irtam, nincs keszen, ergo mukodeskeptelenkent szoba sem johet, ha idei beszerzesrol lesz szo.

17. Terminator

Hol olvastad hogy "idei beszerzes" es hogy ez azt jelenti hogy "iden mar meg is kapja a Honvedseg"?

18. kamm

kamm Well-Known Member

Ez nem harckocsi avagy repulo, Raketarendszereket, legalabbis ideat (US) pillanatok alatt (=par honap) le lehet gyartani, a raketakat meg jo sansszal amerikaiak szallitjak, akiknek raktaron ul, keszen. Mellesleg a tankrendelesnel is inkabb a magyar fizetesi kepesseg diktalhatta a 4-5 eves szalitast, ha lenne penz a KMW biztosan kepes lenne sokkal gyorsabban leszallitani.

Dehogy felkesz a H145, mukodo helikop[ter, mukodo fegyverekkel stb, szolgal mar tobb helyen is. Szintugy az A400 is mukodik, tobb, mint 70 gep repul, az alapveto szallitogep funkciokat hibatlanul ellatja, szallit 30+ tonnat, leszall-felszall mindenfele terepen stb - attol, hogy folyamatosan fejlesztenek hozzajuk dolgokat, meg nem 'felkesz' ugy, mint a MEADS, ami meg hivatalosan sincs a kozeleben sem az elso rendszer leszallitasanak.

19. kamm

kamm Well-Known Member

A honvedelmi miniszter legutobbi HirtTV-s interjujabol, Benko konkretan az elso felevet jelolte meg, mint hataridot.

arcas likes this.
  20. Centurio

Centurio Well-Known Member

Amikor vilt a nagy Pompeos őrület akkor mintha az egyik cikk ilyet írt volna, de már gőzöm nincs melyik.:)
    De az is lehet, hogy a 2024 valami teljesen más dátum. Ezért írtam, hogy nem biztos. Csak nekem valami ilyesmi rémlett.;)

Ezen oldal megosztása