Magyarország adósságszerkezete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 964
113
Mondok jobbat. Ausztriába járok ki maszekolni havonta 1x-2x egy kis vágóhídra. Az ott dolgozó magyar 3% fizetésemelést kapott januárban mert emelkedett a minimálbér Ausztriában. az olyan havi 11000 ft nettó neki. Én itthon 2%-ot kaptam az nekem 3000 nettó. Na most akkor mikor is érem utol az osztrák béreket ha jövőre is és azután is ennyit emelnek? :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Egyébként sose fogjuk utolérni a nyugatot, ennek egyik oka az, hogy periféria ország vagyunk, mindig is azok voltunk.
A másik meg az, hogy pár száz éve lényegében gyarmat vagyunk. Osztrák-Török gyarmat, majd osztrák gyarmat (egy birodalom részeként) , majd német félgyarmat (csak ők álltak velünk szóba a két világháború között), aztán ruszki gyarmat KGST néven, majd utána megint német gyarmat (EU néven). Sajnos egy gyarmati sorban lévő ország nem igazán ura a saját sorsának, és a gyarmattartók sem engedik meg azt, hogy kitörjünk ebből. Ez a másik oka annak amiért sosem fogjuk utolérni a nyugatot.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Én nem tudom ti melyik csatornát nézitek Matolcsyval kapcsolatban , valószínű a CSEH2.
Tisztán emlékszek, de szeretném feleleveniteni pár embernek az emlékeit.
Matolcsy 5 év ezelőtt megkapta egy olyan ország Pénzügyminiszteri szerepét , ahol az ország egy IMF kölcsönt vett fel az Ország lakosságának jelentős része devizában volt eladósodva , Csökkenő GDP, növekvő költségvetési hiány, magas jegybanki alapkamat , . Az országot a bovli kategoriába sorolták ezért a kormányok által eddig bevett állapapir finnanszirozás is "véletlen" elakadt a kormány váltásnál. 2010 -ben 2011-ben , 2012 -ben is Magyarországot többször is államcsőddel fenyegették és ahhoz közeli helyzetbe sodorták (324 Ft/euro árfolyam év elején , stb. )
És itt egyes emberek azt a Szakembert fikázák , aki ettől elkormányozta az országot ? TAPS ! TAPS ! TAPS ! Okos ember , csak abba pofázik bele amihez ért.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
és kb. felét nem soroltam fel , de ha valaki szeretné kigyűjtöm , csak hogy megcáffoljam óriási sületlenségeit, de szerintem ez nem szükséges. Egyébként a 200 Milliárd az rengeteg pénz, de hallotatok már arról hogy pénzmosás ? ? Mivel már mellékesen a túlzott deficit eljárás miatt az EU a kormány költségvetési pénzköltéseit <b>nem ellenőrizheti</b> , ezért lehet az 200 milliárd éppenséggel full másra költik , el csak ilyen cimen.
Ki tudja hát nem Ti , meg nem Én.
Jelenleg ilyen "békés" időszakban a jegybanki pénzeket csak úgy nem lehet elkölteni másra csak ilyen cél dolgokra mint közgazdász képzés vagy MNB kapcsolatosan. nekem is gyanús az 200 milliárd ,de jobb is hogy nem olyanok orrára kötik hogy mire megy mint Mi.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
desertfox
Hát én nem látom, hogy most sokkal jobban mennének a dolgok, csak azt, hogy az országot "lenyúlták" többszörösen és azt a pénzt a vezetése alatt és után "hülyeségekre" költötték (költik), amiből létrejött egy mindent letaroló Fidesz gazdasági háttér, egyesek iszonyatosan (pofátlanul) meggazdagodtak(nak) és ha minden olyan jól menne, mint a PR tevékenysége a "kormányunknak", mi lennénk második Svájc.
Az IMF kölcsön helyett egy kicsit átrendezték a hitel struktúrát, amivel bűvészkedni lehet és soha nem volt ilyen magas a hitelállomány és a forint csak megy felfelé és ki tudja hol áll meg. A jövőnket most éli fel a "kormányunk", de majd sokan később fognak rájönni erre és hogy mekkora lufi az egész. De egy töketlen ellenzék azért kell hozzá. A kis emberek jövőképe=0. Hajrá FIDESZ, csak így tovább!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<b>Uraim, a politizálást kérem mellőzük ezen az oldalon.</b>
 
D

danielblack

Guest
<b>Uraim, a politizálást kérem mellőzük ezen az oldalon.</b>

Magyarország ipara, Magyarország hadereje, Magyarország gazdasága, adósága, kilátása, szaporulata, közműhálózata stb stb stb... MINDEN A POLITIKÁTÓL FÜGG.
Ezt viszont te is tudod :) Minden az ország vezetésétől függ, és mindig náluk lyukadunk ki. És ők bizony a politikusok. Vagy bezárjuk a topikok felét, vagy akkor szabad politizálni. Ha a politikáról beszélünk akkor nem lehet párt függetlenül írni. Mert ha születik egy rossz döntés és azt kritizáljuk akkor már rögtön azon vesszük észre magunkat, hogy politizáltunk.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="GrGLy"><b>Uraim, a politizálást kérem mellőzük ezen az oldalon.</b>

Magyarország ipara, Magyarország hadereje, Magyarország gazdasága, adósága, kilátása, szaporulata, közműhálózata stb stb stb... MINDEN A POLITIKÁTÓL FÜGG.
Ezt viszont te is tudod :) Minden az ország vezetésétől függ, és mindig náluk lyukadunk ki. És ők bizony a politikusok. Vagy bezárjuk a topikok felét, vagy akkor szabad politizálni. Ha a politikáról beszélünk akkor nem lehet párt függetlenül írni. Mert ha születik egy rossz döntés és azt kritizáljuk akkor már rögtön azon vesszük észre magunkat, hogy politizáltunk.</blockquote>

MINDEN TŐLEM FÜGG! :D

Akkor átfogalmazom: a pártpolitizálást kérem mellőzzük ezen az oldalon.

De szerintem ez eddig is elég nyilvánvaló volt.
 
D

danielblack

Guest
<blockquote rel="danielblack"><blockquote rel="GrGLy"><b>Uraim, a politizálást kérem mellőzük ezen az oldalon.</b>

Magyarország ipara, Magyarország hadereje, Magyarország gazdasága, adósága, kilátása, szaporulata, közműhálózata stb stb stb... MINDEN A POLITIKÁTÓL FÜGG.
Ezt viszont te is tudod :) Minden az ország vezetésétől függ, és mindig náluk lyukadunk ki. És ők bizony a politikusok. Vagy bezárjuk a topikok felét, vagy akkor szabad politizálni. Ha a politikáról beszélünk akkor nem lehet párt függetlenül írni. Mert ha születik egy rossz döntés és azt kritizáljuk akkor már rögtön azon vesszük észre magunkat, hogy politizáltunk.</blockquote>

MINDEN TŐLEM FÜGG! :D

Akkor átfogalmazom: a pártpolitizálást kérem mellőzzük ezen az oldalon.

De szerintem ez eddig is elég nyilvánvaló volt.</blockquote>

IGENIS!!!!




.... A rendszer tökéletes, a rendszer tökéletes :-D :-D
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Politikától függetlenül kellene az adósságátütemezéssel foglalkozni... Viszont ehhez olyan kormány kell, amelyik érdekelt abban, hogy ne eladósodjunk, hanem csökkenjen az adósság és a munkanélküliség ...
Mindegyik párt egy nívótlan ostoba gyülekezet és előtte is ostobák voltak...
Horthy nem a kedvencem, de még ő próbált valamit tenni....

Már bocsássatok meg, de új Stadionokra, Festményekre, Székházakra, Bank mentésekre, Amerikai vállalatokra pont Magyarországnak van pénzügyi kerete....
Visszaállamosítás vagy gyár újra alapítás szükség vállalatok esetén....

Állami szférában max. 500 ezer forint a maximum pénz, amit ki szabad fizetni és maximalizálni az állami alkalmazottak számát...

A mindenféle személyi adó helyett egy egységes 20% adó kell. Kórházak és "felsőbb oktatási" iskolák legyenek fizetősek
Bölcsőde, óvoda és hat elemi maradjon ingyenes....
Azonnali életmentő műtétek, orvosi beavatkozásokra és orvosi felülvizsgálatokra legyenek fenntartva állami intézmények...

Több pénzt kellene nyomtatni és minden Magyar dolgozó ember kapjon készpénzben havi 50-150 ezer forintot ezzel növelni lehetne a Magyarországon a bérek versenyképességét....
Magyarországon elsődlegesen Magyarok dolgozzanak!
Az a vállalat, amelyik nem Magyar munkavállalót alkalmaz, akkor annak az adóterhe legyen magasabb...
Magyar alatt a Magyar érzelmű emberekre gondolok...

Nyugdíjakat alacsonyan kell tartani 70 ezer és 150 ezer között és a megélhetést, nyaralást és lakhatást kell támogatni... (Minimáláras "közmű" csomag, évi egy hetes egyszeri ingyenes nyaralás egy közeli termálfürdőben és heti alapvető élelmiszercsomag)

Érdemes a hazai teherautó, busz, traktor, vasút és informatikába milliárdokat tenni és megkövetelni, hogy hazai minőségi termékek készüljenek...
Érdemes hosszú távlatokban is gondolkozni. Aero L-159 Alca/Yak-130 fejlesztését elkezdeni... Hazai helyi utasszállító gép elkészítését is Antonov 140 típusút...

Pártok nélküli életet kell megvalósítani, ahol valódi programokra, kormány névsorra és helyi vezetőkre szavazhatnak.... 5000 fő alatti települések csak kivételes esetben lehessen önkormányzat...
Legyenek megyei önkormányzatok, ahol a helyi vezetők a tennivalókról egyeztetnek és hetente egyszer a kormány és a megyei önkormányzatok egyeztetnek a feladatokról...

A katonaság a helyi rendfenetartásban és katasztrófa elhárításban aktívan vegyen részt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
csaba77

Nem akarlak megbántani, de nagyon sok butaságot írtál. Gondolom ez abból fakad, hogy nincs ilyen jellegű képzettséged, ami önmagában nem baj, csak ha egy ország gondjait akarjuk megoldani, azt szerintem bízzuk szakemberekre :)
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Szerinted mi a butaság? Ha leírod, akkor okosabb lennél, mint én. :)
Szerintem rettentő sok buta pénzügyminiszter van... Azoknál biztos, hogy okosabb vagyok....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
csaba77

<i>"Szerinted mi a butaság? Ha leírod, akkor okosabb lennél, mint én. :)
Szerintem rettentő sok buta pénzügyminiszter van... Azoknál biztos, hogy okosabb vagyok...."</i>

És ez előtt írtál egy ilyet:
"<i>"Több pénzt kellene nyomtatni és minden Magyar dolgozó ember kapjon készpénzben havi 50-150 ezer forintot ezzel növelni lehetne a Magyarországon a bérek versenyképességét...."</i>"

Biztos okosabb vagy náluk, sőt nálam is és minden közgazdásznál is :)
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Bocs, hogyha neked gond, hogyha a Magyar állampolgárokat, akik dolgoznak támogatni kell központilag. :) Nem azokat kell támogatni akik nem dolgoznak, hanem akik adóiból vesznek Audi Q4 autókat, Francia drága katonai eszközöket, Amerikai multikra adott "támogatások"....
Szerintem azt mindenki tudja, hogy ahol magasak a bérek ott kevés a gyártás. Kínában olcsó a munkaerő és mindenki ott gyárt. Kínai munkaerővel csak úgy lehet versenyezni, hogy ne legyen Magyarország az éhezők ország, hogy az Állam állja a bérnek egy bizonyos százalékát szerintem elég 20-40%-át.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 860
113
"Kínai munkaerővel csak úgy lehet versenyezni, hogy ne legyen Magyarország az éhezők ország, hogy az Állam állja a bérnek egy bizonyos százalékát szerintem elég 20-40%-át. "

Éhezni azok éheznek akik akiknek az apjuk 8 osztályos és a kocsmába veri el a pénz cigire italra.

+
Ma az ebéd a gyereknek ingyenes a tanköny úgy szintén legalább is (itt) plusz 10 ezer forintot kapnak gyerekre mert óvodába jár.
És akkor az apuka adókedvezménnyel közmunkán még többet kap minél több gyereke van. Laza 90e plusz a 4 gyerekre fejenként 10 ezer .
Tehát lezúzzák az országot úgy hogy lényegében semmit nem termelnek .
Ellenben a fiatal gyári munkás kap 75-80 ezer forintot 3 műszakra úgy hogy 40 ezer adót vonnak le tőle.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
csaba77

Nekem az a gondom, hogy olyan szinten nem érted a dolgot, hogy fölöslegesen magyaráznám mi miért butaság, mert nem biztos, hogy megértenéd.
De tegyünk egy próbát. Leírom, hogy értsed mi a gond:

<i>"Több pénzt kellene nyomtatni és minden Magyar dolgozó ember kapjon"
</i>

A pénz egy erőforrás közvetítő árú. Annyit ér amennyit a fedezete.
Például:
100 fedezeted van. Ehhez van 100 pénz nyomtatva. Így 1 db pénz 1 db fedezetet ér.
Ha 1000 pénzt nyomtatsz 100 fedezetre akkor 1 db pénz 0.1 fedezetet fog érni.
Vagyis hiába nyomtatsz több pénzt, nem leszel gazdagabb...

Remélem sikerült nagyon egyszerűen és érthetően leírnom a dolgot. A többi ötleted is hasonló butaság, csak nincs türelmem mindet így elmagyarázni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
A pénznek azóta nincs normálisan fedezete amióta elszakadt az aranyalaptól. Azóta a modern pénz egy ígéret, amit a gazdaságod teljesítménye tart be.
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Az egészen biztos, hogy a munkára rakódó terheket csökkenteni kéne.

Amivel lehetne versenyezni az nagyon nagy automatizáltságú gyárak építése. Ha kellően nagy a gyár akkor még így is jelentős embertömeget szívhat fel.(A gépeket etető segédmunkás, raktáros, biztonsági őr, mérnök és hasonlók). A gyár adóiból lenne pénze az államnak.

Magyarországon és úgy általában véve Európában is a mobiltelefon és tablet alkalmazások és játékok fejlesztésében sok munkahely lenne létrehozható.

Egy kicsit más téma:

Én pénzbeli támogatást jobbára csak a 3. gyerekkel bezárólag adnék. A 4. 5. stb gyereknél az összeg adókedvezményben jelenne meg.

Másrészt a családi pótlékot ketté venném az 50%-a menne mint rendesen. A másik felét elnevezném ösztöndíjnak. Havonta változna a tanulmányi átlagnak megfelelően. Egy 3as átlag kéne a másik 50% megkapásához. Egy ötöstanuló pedig az eredeti családinál 50-60%-al juttatást kapna és a 4. 5. stb gyerek esetében csak az ösztöndíj járna pénzben. Vagy esetleg az ösztöndíjat az iskolában elérhető szolgáltatásokra lehetne csak beváltani. (Wifi, különóra levásárlás a büfében ilyenek)


Ugyanakkor az olaj fogy. Hiába találnak meglepően nagy készleteket a régiek kimerülnek. A Britek se sokáig maradnak már nettó olaj exportőrök például.
Szóval a szállítási költségek emelkedni fognak és egyre kevésbé fogja a sima fogyasztási cikkeket(Beleértve a termények) a világ másik végére vinni.
Ha ehhez hozzáveszem. hogy a kibányászható források is fogynak akkor újrafeldolgozásra épülő legfeljebb a az adott kontinensen belüli külkereskedelemre berendezkedett gazdaságok létrejötte a valószínű.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ez a cikk ide illik:
http://www.origo.hu/gazdasag/20141107-a-kormany-ketmilliard-eurot-torlesztett-brusszelnek.html