Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Komáromban azzal kampányolt az összemosás, hogy leállítják az akku- és villanyautógyár építését, helyüket pedig ingyen odaadják hazai kkv-knak...
A lakosság döntése elég egyértelmű volt.
Pedig olyan zold egy alakulat az a brancs. Ugy latszik csak akkor zold a villanyauto ha nem a sajat telepulesen gyartjak...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
"...az IMF néhány hete értékelte a különböző országok gyártási rendszereit." Erre gondolsz? Örülnék, ha igaz lenne, de nem hiszem. Még egy rendes tűzoltóautót sem tudunk gyártani, olyan nagy innovációt meg nem látok. Sajnos.
Mar a nemetek sem, az elobb epp egy gyari hibas autoklavot nezegettem...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Na, mi az a high tech cucc, amit nagy tételben exportálunk? Csak nem Audit, Mercedest?
Örülök, hogy megelőztük Németországot, csak én megnézném a helyedben a GNP adatokat is.
Úgy látom, hogy tartod magad a hiedelmeidhez.
High tech cucc minden országban azonosan volt mérve egy európai összehasonlításban. Ez nem hiedelem, ezek számok. Próbálj meg elvonatkoztatni a politikai ízlésedtől.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Ha 1 valamiből lesz 2 valami, az +100%-os növekedés.
Ha 100 valamiből lesz 103, az csak +3% os növekedés.
Pedig az egyik csak 1 valamivel lett több, a másik meg 3mal...
Azért a trendeket látod? Az volt a dogma és a múlt tapasztalata, ha Németország befékez, Magyarország bezuhan. A fenti statisztikában az az érdekesség, hogy nem igy történik, sőt fordított a trend, lehet csak átmenetileg, lehet majd tartósan.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Próbáld meg értelmezni, és nem félreértelmezni a számokat. @Terminator már segített is neked egy kicsit.
Ha 1 valamiből lesz 2 valami, az +100%-os növekedés.
Ha 100 valamiből lesz 103, az csak +3% os növekedés.
Pedig az egyik csak 1 valamivel lett több, a másik meg 3mal...

Szerintem ti értelmezitek félre a grafikont.
A grafikon azt mutatja, hogy annak ellenére, hogy Németországban már
2017 vége óta stagnál, 2018 közepe óta meg csökken az ipari termelés, Magyarországon ezzel szemben még mindig növekedik.
Ez csak azért érdekes, mert az ellenzék mindig azt szokta mondani, hogy mi csak azért növekedünk, mert Németország is növekedik és akkor csökkenünk, ha Németország is csökken.
Megemlíteném, hogy amikor ők voltak kormányon, akkor már 2006-ban bezuhant a magyar GDP, pedig a németeké még 2008-ban is nőtt.
Szóval lehet, hogy most is be fog zuhanni a mi GDP-nk is, viszont nem mindegy, hogy válság előtt 2 évvel mi már zuhanunk, vagy csak válság után kezdünk el mi is zuhanni.
Egyébként nemrég módosították felfele az idénre várható magyar GDP növekedés ütemét, jövőre meg még mindig 3-4%-okat prognosztizálnak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Próbáld meg értelmezni, és nem félreértelmezni a számokat. @Terminator már segített is neked egy kicsit.
Blitzkrieg leírta az ipari novekedést mutató grafikon megfejtését.
A high tech exportra meg téves Terminator érvelését ráhúzni, nem is arra írta.

Attól még ha nem azt mutatják a számok, amit sok helyen olvashatunk, lehetnek igazak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
Szerintem ti értelmezitek félre a grafikont.
A grafikon azt mutatja, hogy annak ellenére, hogy Németországban már
2017 vége óta stagnál, 2018 közepe óta meg csökken az ipari termelés, Magyarországon ezzel szemben még mindig növekedik.
Ez csak azért érdekes, mert az ellenzék mindig azt szokta mondani, hogy mi csak azért növekedünk, mert Németország is növekedik és akkor csökkenünk, ha Németország is csökken.
Megemlíteném, hogy amikor ők voltak kormányon, akkor már 2006-ban bezuhant a magyar GDP, pedig a németeké még 2008-ban is nőtt.
Szóval lehet, hogy most is be fog zuhanni a mi GDP-nk is, viszont nem mindegy, hogy válság előtt 2 évvel mi már zuhanunk, vagy csak válság után kezdünk el mi is zuhanni.
Egyébként nemrég módosították felfele az idénre várható magyar GDP növekedés ütemét, jövőre meg még mindig 3-4%-okat prognosztizálnak.
Ha ezt a táblázatot megnézed, akkor az látszik, hogy a magyar gazdaság GDP-je 2017-2018 között nőtt 8 milliárd euróval, míg a majdnem stagnáló német GDP meg 100 milliárddal (ami a magyar GDP 75%-a). Ezért szerintem Terminator értelmezése helyes.
Nem tudom, mit mond az ellenzék, de az EU motorja a német gazdaság, és a legtöbb és legnagyobb befektető hazánkban német. Ezért biztos nem tesz jót nekünk, ha gyengélkednek. Viszont egy rakás pénzt kapunk (még) az Uniótól, ami segíti növekedési pályán tartani az országot. Egyébként 5,5%-ot láttam valahol a múltkor, meg is lepődtem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha ezt a táblázatot megnézed, akkor az látszik, hogy a magyar gazdaság GDP-je 2017-2018 között nőtt 8 milliárd euróval, míg a majdnem stagnáló német GDP meg 100 milliárddal (ami a magyar GDP 75%-a). Ezért szerintem Terminator értelmezése helyes.
Nem tudom, mit mond az ellenzék, de az EU motorja a német gazdaság, és a legtöbb és legnagyobb befektető hazánkban német. Ezért biztos nem tesz jót nekünk, ha gyengélkednek. Viszont egy rakás pénzt kapunk (még) az Uniótól, ami segíti növekedési pályán tartani az országot. Egyébként 5,5%-ot láttam valahol a múltkor, meg is lepődtem.

Mit akarsz érvelni ezzel? Mindenki tudja, hogy egy 3670 milliárd dolláros GDP-jű ország 1%-os GDP növekedése több pénzt jelent, mint egy 140 milliárdos GDP-jű 5%-os növekedése.
Mégis mit vársz, hogy 200%-os legyen az éves magyar növekedés?

5,5% jövőre? Még a kormánymédiából sem hallottam soha ekkora számot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Ha ezt a táblázatot megnézed, akkor az látszik, hogy a magyar gazdaság GDP-je 2017-2018 között nőtt 8 milliárd euróval, míg a majdnem stagnáló német GDP meg 100 milliárddal (ami a magyar GDP 75%-a). Ezért szerintem Terminator értelmezése helyes.
Nem tudom, mit mond az ellenzék, de az EU motorja a német gazdaság, és a legtöbb és legnagyobb befektető hazánkban német. Ezért biztos nem tesz jót nekünk, ha gyengélkednek. Viszont egy rakás pénzt kapunk (még) az Uniótól, ami segíti növekedési pályán tartani az országot. Egyébként 5,5%-ot láttam valahol a múltkor, meg is lepődtem.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...szakadt-el-magyarorszag-nemetorszagtol-403869
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 873
15 299
113
Lassan könyveket lehetne írni azon bizonyos körökben előszeretettel gazdasági előrejelzésekről, amelyek nem jöttek be (tömeges disszidálás, IMF vs piaci hitel, államkötvények hatása, devizamentőöv után összeomló bankrendszer, munkaerőhiány bevándorlókkal való pótlása, a régiótól leszakadó/megálló/regresszióba forduló gazdasági fejlődés, német köldökzsinór-elmélet, EU integrációs alapok elapadása stb.)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 745
4 495
113
@anonim999
A két hír, amit beraktál, pont ellentmond egymásnak. A Joyston (ex-Takata) egy összeszerelő üzem.
Igen, jó leírtad, hogy összeszerelést is végeznek.
DE ha visszaolvasol és megint elolvasod akkor egy ilyen kezdetű mondatot is olvashatol:

"A gyártás mellett termékfejlesztést és tesztelést is végeznek" Ez számomra nem csak összeszerelést jelent...:rolleyes:
Biztos elkerülte a figyelmed...o_O
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2
Többek között a fennt említett SDI gyár termékei.

0191014/a-nap-abraja-igy-szakadt-el-magyarorszag-nemetorszagtol-403869
Ők is a magyarországi német autógyárakról beszélnek.
Többek között a fennt említett SDI gyár termékei.
Oké, akkumulátor. Van az a pécsi elektromos repülő. (Csak azért, hogy segítsek, bár még az sem exportsiker még.) De utána? Mit szállítunk nagy tömegben, ami magyar és high tech, és amivel állvahagytuk a németeket?
Mit akarsz érvelni ezzel? Mindenki tudja, hogy egy 3670 milliárd dolláros GDP-jű ország 1%-os GDP növekedése több pénzt jelent, mint egy 140 milliárdos GDP-jű 5%-os növekedése.
Mégis mit vársz, hogy 200%-os legyen az éves magyar növekedés?
5,5% jövőre? Még a kormánymédiából sem hallottam soha ekkora számot.
@Terminator magyarázatát számszerűsítettem, hátha felfogod végül, mit írt. Úgy látom megértetted. :) Ha csak a növekedési trendre vonatkozik az ábra, akkor meg én értettem félre. (Egyébként 2006-ban nem szakadt be a GDP-nk.) Az 5,5%-nak utánanézek, hogy pontosan miért írták, és hol.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Ők is a magyarországi német autógyárakról beszélnek.
Oké, akkumulátor. Van az a pécsi elektromos repülő. (Csak azért, hogy segítsek, bár még az sem exportsiker még.) De utána? Mit szállítunk nagy tömegben, ami magyar és high tech, és amivel állvahagytuk a németeket?
@Terminator magyarázatát számszerűsítettem, hátha felfogod végül, mit írt. Úgy látom megértetted. :) Ha csak a növekedési trendre vonatkozik az ábra, akkor meg én értettem félre. (Egyébként 2006-ban nem szakadt be a GDP-nk.) Az 5,5%-nak utánanézek, hogy pontosan miért írták, és hol.
Hagyjuk, mert parttalan. Hülyeségeket írsz "milyen high tech, amivel állvahagytuk a németeket"?
Senki nem irt ilyet, sőt amit betettem ábrát azt mutatja, hogy abban velük egész Európában nincs partiban. De nekünk sincs, miért magunkat degradálni és jelenleg még ütésálló a gazdaság.
2006ot, Gyurcsányt meg inkább hagyjuk.....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 711
113

Rám ne hivatkozzatok, én nem értek hozzá :cool:
Én még mindig azon gondolkozom, hogy mi van ábrázolva a grafikon függőleges tengelyén...
Ipari termelés volumenének változása százalékban? És az ipari termelést az euróban mérték vagy darabban vagy miben?
Az értem, hogy két valami különböző mértékben változik, de ebből a grafikonból akár azt is ki lehet olvasni, hogy az utóbbi időben a magyar ipar hajtja a németet, mert amikor a magyar jobban növekszik akkor kicsit a német is :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Igen, jó leírtad, hogy összeszerelést is végeznek.
DE ha visszaolvasol és megint elolvasod akkor egy ilyen kezdetű mondatot is olvashatol:

"A gyártás mellett termékfejlesztést és tesztelést is végeznek" Ez számomra nem csak összeszerelést jelent...:rolleyes:
Biztos elkerülte a figyelmed...o_O
Ez igen. De voltam bent, ott csak az összeszerelés látszik erősen. Tesztelni valóban tesztelnek, de az kötelező minden x. legyártott darab után. Remélen, valahol eldugva a látogatók elől tényleg termékfejlesztenek :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff