Magyarország ipara

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
5 463
6 648
113
Izlések ès pofonok. Édes, ha izlèst vagy ërzést statisztitikákkal, képekkel akarjâtok megcâfolni. Szerencsère nem vagyunk egyformâk. Ès ez igy van jól.
Béke ! :

bejczi

Active Member
2020. március 19.
93
144
33
Ízlések és pofonok. Én 4 emeletes panelban nőttem fel, 2 éve lakom kertesházban és utálom. ráadásul falu, nincs semmi csak kocsma, nincs élet, nincs értelmes tömegközlekedés. undorodom tőle.
a panel mellett volt egy park ha fákra vágytam vagy kutyát kellett sétáltatni. igen,cserébe hallom a szomszédokat, itt falun meg a kutyák vonyítanak megállás nélkül.
"Az ízlések és pofonok" helytálló.
Én a Hegyháton nőttem fel, kisfalusi élet, gyerekkorom a házkörüli munkákkal telt. De legalább megtanultam dolgozni. Most Répcelakon élek kertes házban. Nem egy nagyváros, de közbe még így is sok egy kicsit, a sok idióta városi szabály...
Nekem szükségem van rá, hogy a 8 óra agyleszívó munka után valami hasznos, alkotó fizikai munkát végezhessek.

Galthran

Well-Known Member
2020. január 31.
727
2 144
93
Felmerül a kérdés, hogy miért költöztél oda...
Nyilván sok választásom volt :)
nevelőfaterral béreltünk egy lakást, ő örökölt egy kis vityillót, ideköltözött, én meg nem tudtam egyedül fenntartani az albérletet
Nem tudom hol és milyen falu ez, de ha helyben nicns is élet, azért sok helyen van a közelben egy város színházzal, stb.

Egy faluba minek tömegközlekedés.
kifasz mondta hogy a faluba? a legközelebbi kisvároshoz is egy átszállással lehet eljutni. a távolabbiba van közvetlen járat de naponta asszem 9 vagy 10 alkalommal indul a busz

ti állítjátok be úgy mintha a városi élet valami lelketlen fos zombivilág lenne, a falusi pedih földöntúli csoda :D azért van aki megértette:
Én a Hegyháton nőttem fel, kisfalusi élet, gyerekkorom a házkörüli munkákkal telt. De legalább megtanultam dolgozni. Most Répcelakon élek kertes házban. Nem egy nagyváros, de közbe még így is sok egy kicsit, a sok idióta városi szabály...
Nekem szükségem van rá, hogy a 8 óra agyleszívó munka után valami hasznos, alkotó fizikai munkát végezhessek.
ízlések és pofonok. számomra az égvilágon semmit nem jelent az hogy a kertben rózsákat metszegetni meg hasonlók. nekem a kisvárosi élet a leginkább emberibb, kényelmesebb. a pesti a másik véglet, az is borzasztó

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 305
35 558
113
ízlések és pofonok. számomra az égvilágon semmit nem jelent az hogy a kertben rózsákat metszegetni meg hasonlók. nekem a kisvárosi élet a leginkább emberibb, kényelmesebb. a pesti a másik véglet, az is borzasztó
Képtelen vagyok ezt a dumát megérteni. A belvárostól kb. 5 km-re kívül élsz és dolgozol, akkor Bp-n az élet olyan, mint egy kisvárosban. Kb. semmit nem érzékelsz a belvárosból. Viszont, ha mozi vagy bármire támadnak kedved ott van egy köpésnyire.

• Tetszik
Reactions: Heim

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
2 341
5 754
113
Két dolgot hiányolok a válságkezelésben..
Az egyik: a munkájukat elvesztőket kellene támogatni. Két hónapig a bejelentett fizetésük 75 százalékát oda kellene adni.
A felemelt 65 éves nyugdíjkorhatárt a most 60. éveseknél figyelmen kívül hagyni. Ez csökkentené a munkanélküliséget és a statisztikában is jól mutatna.
A két intézkedés nem igényel óriási összeget.

• Tetszik
Reactions: Kiebra and Masztiff

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
891
1 510
93
Két dolgot hiányolok a válságkezelésben..
Az egyik: a munkájukat elvesztőket kellene támogatni. Két hónapig a bejelentett fizetésük 75 százalékát oda kellene adni.
A felemelt 65 éves nyugdíjkorhatárt a most 60. éveseknél figyelmen kívül hagyni. Ez csökkentené a munkanélküliséget és a statisztikában is jól mutatna.
A két intézkedés nem igényel óriási összeget.
Van 3 hónapig az álláskeresői járulék az május végéig jó, ha nem váltózik semmi addig akkor kénytelenek lesznek valamit lépni.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 625
17 754
113
Haat, ha mar Repcelakbol is varost csinaltak... ;)

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
14 487
18 226
113

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
2 081
2 624
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
8 400
6 038
113
A nyugdijkorhatar leszallitasaval valoban lehet jatszani a szamokkal es allami penzen megszponzoralni az allam gazdasagot a kereskedelmi szektoron keresztul is... /kvazi ingyenpenzt tolni a gazdasagba kozvetitokon keresztul./ direktbe celzottan... A munkanelkuliseg kifele jobban mutatna egy eros gazdasag kepet mutatna tovabbra is ami alacsony munkanelkuliseggel renfelkezik./ergo jo befektetes / . es ezt most meg us lehetne jatszani. Vissza par evet. Vagy epp most epp jokor jonne a sokgyerekes anyak korabbi nyugdijazasa. /hogy is volt a terv? 3 gyerek - 3-6 ev?./ visszamenoleg is! A gazdasagot megporgetne a nagyreszenek unoka van ahol ez visszamenoleg szamit. Tehat a csaladok is tamogatva lennenek anyagilag is. Vagy legalabbis segito tamasz lehetoseget megadja a fiataloknak hogy a mamanak van penze. Meg ha nem is olyan sok az a nyugdij...

• Tetszik
Reactions: Littlejohn

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
8 400
6 038
113
A myugdijas e mellett kolt a boltba es ugy mindenhol. A nagycsaladosok szerintem elso lepesnek megerdemelnek majd ha szukseges a kozalkalmazottak is megerdemelnenek par evet. Rendvedelmi katasztrofavedelmi honvedelmi legenysegi allomany is. Pl. Es maris porogne a gazdasag es az emberek is jol jarnanak akik a hazat szolgaljak. Ha szukseges altalanosan is be lehetne vezetni. /nem tobbezer milliard./ es az orszagba maradna zomebem a penz kiskereskedelem magyar termekek./szolgaltatasok.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
8 400
6 038
113
A gyarak elobb utobb ujraindulnak. De amikor a vilag rohamtempoban epul le mi meg csak lepesbe esetleg fejlodunk is. Htalmas tovabbi befekteteseket vonzhat. Hisz valamit nagyon jol csinalunk es felertekelodesunket eredmenyezne.