Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Amúgy sok pálya bírná a 160-at pl: Budapest-Békéscsaba csak nincs mozdony ami bírja a 160-at (jövő hónapban jár a le a tender 115 új mozdonyra) vagy még nincs beszerelve az ETCS L2 (ezt is szerelik be egyre több helyre.) Úgyhogy lassan nem csak 2 páylánk lesz ahol ki lehet használni a 160-at

Konkrétan sehol sincs ETCS L2, volt pár hét tesztüzem a győri vonalon aztán vissza lett dobva, hogy még mindig szar.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 061
27 275
113
L2-höz kell működő GSM-R, ami nincs, csak 1-1 tesztüzemben.
Maga a biztber hiába tudná.
Győri tesztüzem ha jól emlékszem áprilisban volt, azóta nagy a csönd.
Mondjuk addig van idejük ameddig meg nem jönnek az új mozdonyok aztán már ciki lenne, ha minden bírná a 160-at csak nincs GSM-R
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nu mögvan, GSM-R-nak csak a mobilrésze kell, biztber összeköttetés nem.

csNtf7F.png
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bálint

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Bosch további beruházásai Makláron:

"A vállalat 2023 végéig három, összesen több mint 52 milliárd forint értékű beruházást valósít meg Makláron, amelyekkel növeli a versenyképességet, bővíti a gyártási kapacitást, új technológiákat vezet be, és egy szolgáltató központot hoz létre."
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 010
113
Az megvan, hogy mi történt volna akkor ha egy pénztár csődbe megy?
Elmondták.
Felszámolás, ami megmaradt pénz azt szétosztják és egyösszegben kifizetik, de az jövedelem, tehát adózik. MSZP alatt 36%-ot.
Vagyis ezeknek az embereknek egy élet megtakarítása után nem lesz nyugdíja, de ne aggódjunk, mert ez maximum az emberek 2-3%-át érintheti!

Megvan? Már a maszop is úgy számolt, hogy csődök miatt a magyarok 2-3%-nak egyáltalán nem lesz nyugdíja. Tekintve, hogy hazudtak reggel délben este valószínűleg az arány sokkal nagyobb lett volna.
Egy fenntarthatatlan rendszer volt arra kihegyezve, hogy a pénzt kipumpálják az országból. Egy görög szintű összeomlás lett volna a vége, csak minket nem mentettek volna meg. Az lett volna a jól megtervezett eredmény, hogy az ország teljes csődbe megy és mindent eladunk. Az emberek a javaikat, mert nincs nyugdíj az állam koncessziókat, szolgáltatókat, földet, mindent.
Egy ugyanolyan kis trükk volt, mint a soresz féle örökhitel.
Azóta a magánnyugdíjpénztárak szárnyalnak, az állami nyugdíjak meg.... A mi lett volna, ha elméleted meg elmélkedés valóságos alapok nélkül. A tény az, hogy lenyúlták azt a többmillió forintot, ami addig felgyűlt a manyup számlámon (egyébként ezt először még Surányi György javasolta a fidesz(!) kormánynak), és az ígéretük ellenére nem szerepel semmilyen számlán. Sőt! A nyugdíj fizetésére már nem kötelezhető az állam, egy csendes törvénymódosítás után. Erre a végén jössz itt Sorossal... Ennél azért többre tartottalak.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azóta a magánnyugdíjpénztárak szárnyalnak,
Ja, miután 3 megszünt alattam elkezdtek szárnyalni. És mi a garancia, hogy majd ha 30 év múlva nyugdíjba megyek nem további 8 megy csődbe és az egyik véletlenül elkvrvázza a pénzemet. Állami védelem meg ugye nuku, mert hát 2-3%-ért nem kell.
Erre a végén jössz itt Sorossal... Ennél azért többre tartottalak.
Meg lehet cáfolni, hogyan is lett volna fenntartható egy adósságspirál befizetések nélkül.
A hasonlat meg pont jó volt tőlem, mert az is egy tőke visszafizetés nélküli hitel lett volna.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 261
113
Ja, miután 3 megszünt alattam elkezdtek szárnyalni. És mi a garancia, hogy majd ha 30 év múlva nyugdíjba megyek nem további 8 megy csődbe és az egyik véletlenül elkvrvázza a pénzemet. Állami védelem meg ugye nuku, mert hát 2-3%-ért nem kell.
Bármikor átmehettél volna másik pénztárba, továbbá te magad határozhattad volna meg, hogy melyik kockázati portfolioba kerüljön a pénzed, pénztáron belül.

Nem tudom, hogy hányszor kell még leírni neked:
A pénztár nem szabadon "kurv@zhatott" a pénzeddel.
A kockázati portfoliók szigorúan megszabták, hogy a mennyi pénzt kell állampapírban tartani.
A megszünések/akvizíció azért történtek, mert a működésre leemelhető pénz egyes kisebb pénztárak esetén nem fedezték a működés költségét. Ezért volt érdeke minden félnek az integráció (racionalizáció), mert minél nagyobb (több tag) a pénztár, annál kisebb fajlagos működési költség.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Bármikor átmehettél volna másik pénztárba,...
Szóval elvárás az átlagpolgártól, hogy a nugdíjbiztosítója üzleti tervét és eredményeit átnézze, hogy dönthessen arról, hogy az élethosszig tartó megtakarítását ki kezelje és időben le tudjon lépni. Értem.

.... továbbá te magad határozhattad volna meg, hogy melyik kockázati portfolioba kerüljön a pénzed, pénztáron belül....
Tök mindegy miben vagy. Ha dől a pénztár mindent maga alá temet. Vagy ugy gondolod, hogy szólnom kellett volna a másik 200 000 tagnak, hogy héééé állampapír!

...
Nem tudom, hogy hányszor kell még leírni neked:
A pénztár nem szabadon "kurv@zhatott" a pénzeddel.
Nézz utána picit hogy működnek a világban a nyugdíj alapok. Kezd a "short" szónál.

...
A kockázati portfoliók szigorúan megszabták, hogy a mennyi pénzt kell állampapírban tartani.
asszem 25% a minimum.
...
A megszünések/akvizíció azért történtek, mert a működésre leemelhető pénz egyes kisebb pénztárak esetén nem fedezték a működés költségét.
Kissebb.... ING asszem a top 3-ban voltak.

Nem azt mondom, hogy a mostani rendszer jó, mert egy rakás sz@r, de a nyup az olyan volt mintha direkt az ország bedöntésére hozták volna létre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 261
113
Szóval elvárás az átlagpolgártól, hogy a nugdíjbiztosítója üzleti tervét és eredményeit átnézze, hogy dönthessen arról, hogy az élethosszig tartó megtakarítását ki kezelje és időben le tudjon lépni. Értem.


Tök mindegy miben vagy. Ha dől a pénztár mindent maga alá temet. Vagy ugy gondolod, hogy szólnom kellett volna a másik 200 000 tagnak, hogy héééé állampapír!


Nézz utána picit hogy működnek a világban a nyugdíj alapok. Kezd a "short" szónál.


asszem 25% a minimum.

Kissebb.... ING asszem a top 3-ban voltak.

Nem azt mondom, hogy a mostani rendszer jó, mert egy rakás sz@r, de a nyup az olyan volt mintha direkt az ország bedöntésére hozták volna létre.
Igazság szerint nem tudom, hogy szándékosan tetteted magad hülyének (védve a FIDESZ-es pozíciókat), vagy tényleg ennyire korlátolt vagy.
Igen elvárás, hogy felelős döntést hozzál.
Egyedül annyit kellett eldöntened, hogy melyik pénztárba, és milyen portfolioba akarsz kerülni.
Ha a legkisebb kockázatút választottad, akkor valami 80% volt az állampapír arány. Az idősebb nyugdíj előtt állók - akik várhatóan már nem akarnak ilyenekbe beletanulni - automatikusan ebbe a portfolióba kerültek.
De fiatalként sem kellett elfogadnod a rád kiszabott portfoliót. Ha jól emlékszem a legkockázatosabb portfolióban is minimum 50% volt az állampapír arány.
Nem véletlen különben, hogy a manyup beszántása után a nyugdíjpénztári vagyon igen jelentős része volt állampapír. Pont ezek beolvasztásával szünt meg egy jelentős része az államadósságnak.

Miért példálózol a világ nyugdíjalapjaival? Mivel a magyar modell egy mesterséges és nagyon durván beszabályozott modell volt.
A nagyvilágban valódi öngondoskodásról van szó. Magadnak viseled a kockázatokat. Még a jelenlegi önkéntes pénztárak sem működhetnek úgy, mint a nagy nemzetközi nyugdíjalapok. Egyszerűen nem engedi azt a törvényi szabályozás.

Szerintem egy működő opció lett volna arra, hogy a jelenlegi szintnél kicsit jobb nyugdíjat kapjanak a nyugdíjasok. Dehogy volt szó bedöntésről, egyszerűen közbejött a nagy válság. Ez a "bedöntésre hozták létre" dolog, a Fidesz-es kommunikáció teljes benyalása.
De korábban azt is leírtam, hogy a beszántás elkerülhetetlen volt. De nem azért, mert ne lett volna jó, hanem azért, mert különben csődbe megy az aktuális, durva pénzügyi környezetben az Magyar Állam. Egyszerűen van az a helyzet, amikor a családi ezüstöt el kell adni.
Ugyan az a helyzet, mint hogy politikai okokból megszüntették a vizitdíjat. Aki nem látja a vizitdíj hasznosságát, az biztos vagyok benne, hogy azt sem látja be, hogy mire van a parkolási díj.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Igazság szerint nem tudom, hogy szándékosan tetteted magad hülyének (védve a FIDESZ-es pozíciókat), vagy tényleg ennyire korlátolt vagy.
1. Nem védem a fideszt mert szar a mostani rendszer.
2. Világosan leírtam mi a baj erre csak hülyéani és korlátoltazni tudsz. Bántott valaki?

Igen elvárás, hogy felelős döntést hozzál.
Egyedül annyit kellett eldöntened, hogy melyik pénztárba, és milyen portfolioba akarsz kerülni.
Eldöntöttem... 2 év múlva jött a papír, hogy más cégnél vagyok, újabb 2 év hogy megint más cégnél vagyok aztán még pár év és egy újabb cégtől jött, hogy üdvözöljük. Akkor mennyi döntésem volt pénztár ügyben?
Amúgy vicces, hogy a profitot kiszervezték, de a kockázat az embereknél maradt.
Lehetett volna valami olyan mint az OBA.

Ha a legkisebb kockázatút választottad, akkor valami 80% volt az állampapír arány. Az idősebb nyugdíj előtt állók - akik várhatóan már nem akarnak ilyenekbe beletanulni - automatikusan ebbe a portfolióba kerültek.
De fiatalként sem kellett elfogadnod a rád kiszabott portfoliót. Ha jól emlékszem a legkockázatosabb portfolióban is minimum 50% volt az állampapír arány.
Felfogás van, hogy ÉN hiába mondom, hogy a legkissebb kockázatút választom, ha MÁSOK meg kockáztatnak és bedől a biztosító és az ÉN pénzem úszik MÁSOK miatt. Az ÉN 0,0000000000000000000001% nyi pénzem az egész pénztárban semmi, lehetek én felelős.

Ez a "bedöntésre hozták létre" dolog, a Fidesz-es kommunikáció teljes benyalása.
Nem, ezt úgy hívják, közgazdaságtan. Ha csak kifizetésed van de nincs befizetésed az csőd. Az államnak még 30 évig fizetnie kellett volna a nyugdíjatak, de pénz nem jött be mert az a biztosítókhoz ment.
Próbáld ki, a fizudat add oda egy alapítványnak utána nézd meg hogy fizeted a számláid.....hitelből. Ennyi.

Lehetett volna ésszel. Mondjuk állami nyugdíj alap amit garantál az állam, állampapírokba, magyar cégekbe, kötvényekbe megy.

Az amit létre hoztak olyan volt mint ha a külföldi biztosítók diktálták volna le. Szimpla profit vadász felelősség elhárító.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 416
46 261
113
Eldöntöttem... 2 év múlva jött a papír, hogy más cégnél vagyok, újabb 2 év hogy megint más cégnél vagyok aztán még pár év és egy újabb cégtől jött, hogy üdvözöljük. Akkor mennyi döntésem volt pénztár ügyben?
Attól, hogy te nem vetted igénybe, ugyan úgy tudtál volna biztosítót váltani, mint háziorvost, vagy mobilszolgáltatót számhordozással. Csak az igényedet kellett volna jelezni. Tudod, hogy a rendszer nem ismerete elsősorban téged minősít.

Felfogás van, hogy ÉN hiába mondom, hogy a legkissebb kockázatút választom, ha MÁSOK meg kockáztatnak és bedől a biztosító és az ÉN pénzem úszik MÁSOK miatt. Az ÉN 0,0000000000000000000001% nyi pénzem az egész pénztárban semmi, lehetek én felelős.
Ezt a bedőlést hogyan képzeled???
Mi az, hogy MÁSOK kockáztatnak?
A Biztosító mindenkinek egyéni számlát vezet.
Ez nem egy befektetési bank, amelyik ha túl sok pénzt helyez ki és ezek a befektetések bedőlnek, akkor bedől a bank.
Olyan előfordul, hogy csökken 1-1 privát számla egyenlege, de minden NEM TUD ELVESZNI.


Nem, ezt úgy hívják, közgazdaságtan. Ha csak kifizetésed van de nincs befizetésed az csőd. Az államnak még 30 évig fizetnie kellett volna a nyugdíjatak, de pénz nem jött be mert az a biztosítókhoz ment.
Hányszor kell elmondani neked, hogy amennyivel kevesebb pénz került az állami nyugdíjbiztosítóhoz, annyival kevesebbet kellett volna adott biztosítottnak az állami kasszából kifizetni. Tehát egy esetleges államcsődöt nem a hiányzó 8%-os befizetések után járó állami nyugdíj okozott volna.

Próbáld ki, a fizudat add oda egy alapítványnak utána nézd meg hogy fizeted a számláid.....hitelből. Ennyi.
Én jelenleg is önsegélyező pénztártag vagyok. Bár mostanában nem nagyon fizetek rá, mert más irányú adókedvezményekkel kiütöm az SZJA nagy részét.
De az egyik korábbi gyerekszületés esetén már felmarkoltam belőle lóvét. Egy év alatt valami 10+% haszon volt rajta. És igen, 6 hónapig pihentetni kell a számlán a lóvét, meg utána kell igazolni a kifizetést, de ennél jobb biznisz nem biztos, hogy van - már ha van sok adód. Egy kis ismertető.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97