Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 546
113
Egy gond van ezzel!
Ami jó a gazdaságnak, exportnak (infláció, gyenge forint), az a lakosságnak pont nem (elszálló árak, hitelkamatok)! És szerintem a lakosság nagy része leszarja, hogy szárnyal-e a gazdaság, mert a boltban csak azzal a gyenge, szar forinttal lehet fizetni, ami egyre kevesebbet ér!
Persze az infláció, gyenge forint is addig jó a gazdaságnak, amíg nem szállnak el nagyon! Nagyjából nullázni lehet velük a béremeléseket, ami így nem kerül semmibe az államnak!
Persze vannak, akik még mindig nem vették észre az áremelkedést a boltokban. Akinek 300%-ot emelkedett a jövedelme az elmúlt 12 évben, az pl. biztosan! Csak sajnos nem ez a trend!



A lakosságnak az jó, ha van munkája, még akkor is, ha szarabb lesz a forint.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 042
27 240
113

Mikor készül el a Mol tiszaújvárosi szupergyára?​


 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 164
33 523
113
400 at fizettem érte amikor hazaevett a fene angliából :)
én a bolti eladót raktam le miután hazajöttem dániából meg a kereskedő bóltvezetőt. 200 vólt a bolti eladó 50 a ráképzés boltvezető kereskedő. plussz a vizsgadíjak. 3+1 hónap +1 hónap gyakorlati bóltban éeg 2 hét valami cégnél a boltvezetőire (betanulás/besegítés). (távoktatásba!!!)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
én a bolti eladót raktam le miután hazajöttem dániából meg a kereskedő bóltvezetőt. 200 vólt a bolti eladó 50 a ráképzés boltvezető kereskedő. plussz a vizsgadíjak. 3+1 hónap +1 hónap gyakorlati bóltban éeg 2 hét valami cégnél a boltvezetőire (betanulás/besegítés). (távoktatásba!!!)
Ügyesebbek most megpróbálhatják ingyen is https://dszc.hu/kepzesek/ingyenes-esti (a link nyilván debreceni)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
GanzAir elnökévek van fent egy podcast, ők benne voltak ennek a hidrogén stratégiának a megalkotásában ha jól tudom:

Nem igazán tudományos, inkább az átlag embernek szól, de beszél a tervezett hidrogén völgyekről, vezetékbrendszer kialakítás, töltőállomások helyben előállitható hidrogén stb
Iszonyat pénz mozdul most meg ebbe az iparágba. Egyre inkább úgy érzem a hidrogén évtizede jön.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ezt most találtam:

Interjú Széles Gáborral az Ikarusról. Azt hiszem még nem volt itt linkelve. Meglepődtem, hogy hidrogéncelláról nem beszél.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ezt most találtam:

Interjú Széles Gáborral az Ikarusról. Azt hiszem még nem volt itt linkelve. Meglepődtem, hogy hidrogéncelláról nem beszél.
Akkor ebből következtethetsz is a megcélozandó export piacra.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 042
27 240
113
Ezt most találtam:

Interjú Széles Gáborral az Ikarusról. Azt hiszem még nem volt itt linkelve. Meglepődtem, hogy hidrogéncelláról nem beszél.
Volt már szerintem pont én linkeltem... Szerintem az Ikarus egyenlőre marad a villany buszoknál jövőre mutatják be a Csuklós ikarust elvileg
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow and Venom85

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113

Nagyon úgy néz ki, hogy lesz aranybányánk az országban.​

Aranybánya nyílhat a Börzsönyben​


A videóból a fő pontok:

  • Nagybörzsöny, Márianosztra, Kóspallag között lenne az aranybánya
  • minden a föld alatt történik az arany kinyerésével kapcsolatban a legkorszerűbb természetmegóvó technológiával ( vizes módszerrel) a 2500 négyzetméteres feldolgozó üzemben
  • bányászkolónia építése
  • börtön elköltöztetése a kolostorból, ott pedig közép- és felsőfokú képzés lenne a bányászathoz kapcsolódóan.
  • engedélyeztetés 2 év, generál kivitelezés 2 év
  • naperőműpark létrehozása
  • kb. 60 ezer milliárd forintra becsülik az arany értékét

 
K

kamm

Guest

Nagyon úgy néz ki, hogy lesz aranybányánk az országban.​

Aranybánya nyílhat a Börzsönyben​


A videóból a fő pontok:

  • Nagybörzsöny, Márianosztra, Kóspallag között lenne az aranybánya
  • minden a föld alatt történik az arany kinyerésével kapcsolatban a legkorszerűbb természetmegóvó technológiával ( vizes módszerrel) a 2500 négyzetméteres feldolgozó üzemben
  • bányászkolónia építése
  • börtön elköltöztetése a kolostorból, ott pedig közép- és felsőfokú képzés lenne a bányászathoz kapcsolódóan.
  • engedélyeztetés 2 év, generál kivitelezés 2 év
  • naperőműpark létrehozása
  • kb. 60 ezer milliárd forintra becsülik az arany értékét

60 EZER milliárd? Az még dollarban is cirka 200 milliárd, baszki...:eek:

Mondjuk a videoban is 3000 tonnat (!) emlit, az valoban vwgy 180 milliar dollar, meg piaci aron is.
 
K

kamm

Guest
HÁT, a videóban a 6-ik percnél hangzik el a 60 ezer milliárd, de mondjuk nem a szakember mondja hanem a narrátor. Szóval a számnál ezen okból lehet egy kis differencia. :)

A Portfolio már szeptemberben józanabbul adta elő, ott "csak" 1000 tonnarol beszeltek, ami meg mindig cirka 60 milliárd (!) dollarnyi...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
A Portfolio már szeptemberben józanabbul adta elő, ott "csak" 1000 tonnarol beszeltek, ami meg mindig cirka 60 milliárd (!) dollarnyi...
HMM, sajnos már nem jelenik meg a szeptemberi cikk teljes terjedelmében, hogy megnézhessem.
De remélem, reméljük úgy néz ki, hogy elindult ez a megvalósítási folyamat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 030
73 524
113
Nah, szépen perkálnak.

Nem tervezi bezárni makói gyárát a Continental, de a fennmaradás érdekében meg kellett hoznia a 140 fős létszámcsökkentésről szóló hétfői döntést. Ha nem tudja a 2016-ban kapott állami támogatásához kapcsolódó jövőbeni kötelezettségeit teljesíteni a társaság, a támogatás megfelelő összegét visszafizeti a magyar állam részére – közölte a Continental.

Aláírták a makói Continental új kollektív szerződését...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD