Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Jobb topikot nem találtam neki:
http://www.origo.hu/itthon/20150708-az-oroszok-mar-a-metroban-vannak-bkv-metrowagonmash-jarmutender-felujitas-60-milliard.html
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 846
113
Akkor mostantól amin Danone felirat van, biztos nem magyarországi termék
http://www.trademagazin.hu/ceg-es-szemelyi-hirek/vegleg-bezart-a-magyar-danone-gyar.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Hazai olajkutatás:
http://www.origo.hu/gazdasag/20150713-mol-banyaszat-algyo-olajkitermeles.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Remélem nyer a magyar busz!
http://www.origo.hu/itthon/20150716-elektromos-buszokat-venne-a-bkv.html
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
"A gyár elsősorban beszállítói tevékenységet végez külföldi és magyar gépipari nagyvállalatoknak. Nemzetközi minősítő szervezet által elfogadott hegesztés-technológiája mellett CNC-lángvágással, -forgácsolási, megmunkálási lehetőségekkel, felülettisztító és elektrosztatikus festési technológiával rendelkezik."

http://www.kaposatlas.hu/
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
"A Medimetal Kft. alapítói - Antal István és Stefán István urak - voltak az elsők, akik Magyarországon - egy korábbi vállalat fejlesztőmérnökeiként - 1971-ben meghonosították a traumatológiai implantátumok gyártását Magyarországon.

Az 1970-es évek második felétől folyamatosan bővülő termékválaszték és állandó technológiai megújulás eredményeként biztos egészségügyi bázisvállalatként járultak hozzá a magyar traumatológia fejlődéséhez.

A Medimetal Kft. ezeknek a hagyományoknak és referenciáknak a folytatásaként a jelenlegi telephelyén és mai formájában 1993-tól működik.

A klinikai kapcsolatokra épülő folyamatos termékfejlesztés kiemelkedő fontosságú, mely a legkorszerűbb, parametrikus mérnöki tervező rendszeren történik. Az integrált CAD-CAM rendszernek köszönhetően a tervezési adatok közvetlenül összekapcsolhatók a megmunkáló gépekkel, így a folyamatok hatékonyak és optimalizálhatók.

A szinte teljes körűen saját gyártás technológiai alapját világszínvonalú TORNOS és STAR esztergák, DMG megmunkáló-központok, Monnier-Zahner menetmaró gépek képezik, mely a sorozat- és egyedi gyártásra egyaránt kiválóak. A folyamatok és a termékek átfogó kontrolljáról az EN ISO 13485:2003 szerinti minőségirányítási rendszer gondoskodik, melyhez auditáló partnerként a TÜV Rheinlad Product Safety GmbH.-t választottuk. A termékek megfelelnek a 93/42 EEC Medical Devices előírásainak.

A gyártáshoz csak a legkiválóbb minőségű implantátum acél és titán ötvözet alapanyagokat használjuk. Csak biztos forrásból származó és szavatolt minőségű, műbizonylattal ellátott anyagok kerülnek feldolgozásra. Az implantátumok tesztjeit, terhelési próbáit akkreditált laborok (pl. Endolab GmbH.) végzik.
A késztermékek minőségellenőrzése 100 %-os.

A több mint 4 évtizedes fejlesztési és gyártási tapasztalat, a széles termékválaszték nem csak a hazai kórházak számára kiemelkedő érték, hanem több kontinensen lévő exportpartnereink is megelégedéssel hasznosítják.

Próbálja ki termékeinket, és győződjön meg Ön is a beteg- és a műtétet végző orvos igényeit egyaránt teljesítő fejlesztésekről! Látogasson el hozzánk, és ismerkedjen meg a gondos gyártási folyamatokról! Miután számos együttműködési lehetőséget találunk, Magyarország egyik leghíresebb borvidékén, egyik legszebb környezetében, a termálfürdőiről és történelmi nevezetességeiről híres Egerben készíthetjük elő tartós partner-kapcsolatunkat.

A Medimetal Kft. több évtizedes, folyamatos, sikeres fejlődése igazolta, hogy a minőség és korszerűség iránti elkötelezettséggel, valamint innovatív orvosi tapasztalatok hasznosításával helyes értékeket választottunk."

http://www.medimetal.com/hu
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Berakom, de nem kell belőle mindent elhinni:

<i>Új magyar RÁBA tűzoltóautó - szeptembertől sorozatgyártás </i>

https://www.youtube.com/watch?v=ocD9GbJ9-R4&feature=youtu.be

Továbbá egy hozzászólás fészről:

<i>"ezt a kamut , kifogja ezt összeszerelni nincs is már ember a herosban !!"</i>
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
A 10 legnagyobb árbevételű cég Magyarországon:
ceg1.jpg

http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/wp-content/uploads/2015/07/ceg1.jpg
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<i>"Egy kis érdekesség: Erzsébet híd láncszemeinek gyártásáról 1899-ben. A diósgyőri vasgyárban készültek a híd több mint 11 méter hosszú láncszemei. A gyár havonta 195 darabot tudott legyártani. Összesen 4094 darab készült belőlük"</i>

11751440_1002910099742339_4891796698664175501_n.jpg


11760172_1002911716408844_4278171250090730786_n.jpg


<i>"Másik èrdekessèg,hogy ugyanitt gyártották le újra a II-ik világháború után."</i>
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Hátha nem kamu:
http://www.origo.hu/auto/20150728-magyar-talalmany-kornyezetvedelem.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Hátha nem kamu:
http://www.origo.hu/auto/20150728-magyar-talalmany-kornyezetvedelem.html

Ha nem kamu, Magyarországon erre állami támogatást akkor sem fog kapni. Miért? Csak, mert ilyen a rendszer. Külföldi befektető veszi meg ebben az esetben, ha meg nem eladó egy külföldi mamutnak, akkor a feltaláló részegen vezetve egy zuhanó repülőgépen az óceánba zuhan betonba öntött lábakkal miközbe heroinnal túllövi magát. Csúnya öngyilkosság.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 327
26 526
113
A 10 legnagyobb árbevételű cég Magyarországon:
ceg1.jpg

http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/wp-content/uploads/2015/07/ceg1.jpg

Hát nekem ezek nem valami "impozáns" számok, mondhatnám lepkefing kategória, legfőképpen a 3.-4. utántól, főleg a Forint árfolyamát nézve.


<i>"Egy kis érdekesség: Erzsébet híd láncszemeinek gyártásáról 1899-ben. A diósgyőri vasgyárban készültek a híd több mint 11 méter hosszú láncszemei. A gyár havonta 195 darabot tudott legyártani. Összesen 4094 darab készült belőlük"</i>

11751440_1002910099742339_4891796698664175501_n.jpg


11760172_1002911716408844_4278171250090730786_n.jpg


<i>"Másik èrdekessèg,hogy ugyanitt gyártották le újra a II-ik világháború után."</i>

Hol van már a DIGÉP, a Vaskohászat, ami a '80 évek elején még csúcs minőségű oxigénes kemencékkel is rendelkezett. Ezek az üzemek még a Kádár rendszer alatt is jól teljesítettek, most pedig az enyészeté. Bravó az új korszaknak, volt mit tönkretenni és sikerült is, még ha nehezen is.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ghost ami volt elmúlt Te is tudod, milyen faszán álltunk Trianon előtt. De most az van ami van és előre kell néznünk mink van és mi a kitörési lehetőség Digepet újra alapították pont tavaly vagy iden. Én az mondom előre fel a fejjel, jobbat nem tehetunk
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 327
26 526
113
Én és még nagyon sokan már bízom 25 éve a jövőben, de nem ezzel a mostani mutyizós kormánnyal fogjuk megváltani a világot, sem ezzel a politikai bagázzsal, beleértve mindenkit, az biztos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
ghostrider

Az, hogy mennyire impozánsak az adatok az nézőpont kérdése.
Az első 10 legnagyobb árbevételű cég összes árbevétele közelíti a teljes magyar állam bevételét!
Innen nézve mamut nagy cégek ezek.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 327
26 526
113
fip7
Úgy látom, elsőre benéztem egy ezressel, bocs.
4.886 milliárd 607 millió helyett én 4 milliárd 886 millió 607 ezret számoltam. Hiába, hamar munka sosem jó, tévedni meg emberi dolog. Így már rendben van nálam is.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem tudom mi a bajod ezzel a kormánnyal , nekem minden lépésük észerünek tünik és cél szolgál, az pedig a Magyar érdekek erősödése.
Én sosem voltam érzelmi alapu politizáló, de nekem ebben a kormányban az tetszik ha valamit elhatároz az végre is hajta, mind azzal hogy felszámolja az ellenzéket, de okosan megtartva meghagyja. Az összes lépésük ésszerü, Én régen ezt hiányoltam a vezetésből, 0 észerüség volt és 0 szavahihetősége a Magyarországnak és ezzel együtt a Magyar embereknek is.
Előző azt mondta 3% lesz hiány lett 6% , margit hid 9 milliárd helyet lett 12 és sorolhatnám.
Szép lassan a szavahihetetlenek országa lettünk.
MA ?
Ma Orbán azt mondja Tusnádoson hogy kerítés állni fog Augusztus végére , hidd el állni fog és ezt mindenki tudja.
Amikor a kormány bejelentette , hogy kerítés lesz, akkor a Szerb elnök , csak annyit mondott tudják ha elhatároztuk , akkor ugy is lesz , de gondoljuk át.
Van végre szavunk , mert az átgondolt és amit eddig elhatároztunk az meg is csináltuk. Most lehet már Blöffölni az asztalnál.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 327
26 526
113
Jó neked, ha te még hinni tudsz ennek a .... bandának. Lopnak, csalnak, hazudnak folyamatosan, sokkal nagyobb szinten mint eddig bármelyik előd kormány tette és még lehetne folytatni. Még egymásban sem bíznak, kémkednek mindenki után, még a sajátjuk között is.
A "népvezér" nagyon sok mindent mondott már, amit "egyszerűen" később elfelejtett, úgy kellett "emlékeztetni" rá, de Ő csak legyintett.
Hacsak félig olyan eredményesen tudnák az országot vezetni, mint a PR-jük működik a mi pénzünkön, akkor már régen nem itt tartanánk. Mondjuk ehhez kellenek a töketlen, balf&sz, egymással acsarkodó ellenzéki politikusok is. Csak a néphűlyítés megy ezerrel, de azt nagyon jól csinálják. Én nem sok embert ismerek (azért akadnak még néhány, de lassan fogynak), akik szeretik ezt a kormányt és hisznek még bennük!
De nem folytatom, mert a végén még megjelenik nálam XY.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Jó neked, ha te még hinni tudsz ennek a .... bandának. Lopnak, csalnak, hazudnak folyamatosan, sokkal nagyobb szinten mint eddig bármelyik előd kormány tette és még lehetne folytatni.

Áhh, szerintem ez a szint kb. azonos volt az elmúlt 25 évben. Ami természetes is, mivel egy "akolból" származnak az eddigi kormányra került pártok... Bár a Fidesz azért próbál nemzeti színben is tetszelegni, jobban, mint az elődei, bár ez legtöbbször kimerül a nagy szavakban, meg a látszatintézkedésekben és erős a gyanúm, hogy ezt is csak a Jobbik "nyomása", meg a szavazóik átcsábítása miatt teszik.
Desertfox meg kitartóan reménykedik bennük. Én meg abban, hogy végül neki lesz igaza. Mert az jó lenne az országnak. De már nem tudok hinni a csodákban, úgy 25 éve... :(