Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Én szerintem erre csak akkor, lenne megoldás ha lenne rá egy ellen. szerv ami ezzekkel a foglalkozik . Minden szakmában van kókler nehéz kikerülni . És ígen vannak kíváló magyar szakmunkások sőt mérnökök is. Becsmérled megint az országot és lakosait. Te nem magyar vagy? Te nem adsz ki igényes munkát a kezeid közül, hogy ilyen közeli tapasztalatod van? MIÉRT NEM MONDASZ NEMET , fúj ner én nem kőzőskődőm . Magyarul ner fizet téged :D júj fideszes lettél . és ha tovább görgetem.. akkor ön közpénzből gazdagodik :D Szeretel ilyen szinten forumozni ?
Nekem mindegy, hogy Te milyen szinten akarsz agy nem akarsz fórumozni. De, nem hiszem, hogy egy 500 millás kivitelezés helyszínének így kellene kinézni, gépészetileg. Én terveztem ezt is, csak igénytelenül valósították meg... Erről nem tehetek... De, maga a projekt mérete is azt indokolná, hogy színvonalasan nézzen ki... Igenis, meg kell tenni az összehasonlítást, akár nemzetközi szinten is ha lehet... és le kell vonni a következtetéseket... Ha csak dicshimnuszokat zengünk érdemtelenül, akkor maximum önáltatjuk magunkat, de nem leszünk versenyképesek... Külföldön, de több jóérzésű magyar cégnél is, már két hét után elzavarták volna az így dolgozó bagázst. Ajánlom, hogy nézzed meg a ma eltett csongrád megyei (tavaly novemberi) képeket, azért ott szépen és jól szereltek, de ma, sajnos az a szinvonal egyre ritkább...Egyébként, ami képeket ide (is) felrakok, azok mind az általam terezett projektek helyszíneiről valók... A jók is és a fertelmesek is..
 
K

Kopi2000

Guest
Én szerintem erre csak akkor, lenne megoldás ha lenne rá egy ellen. szerv ami ezzekkel a foglalkozik . Minden szakmában van kókler nehéz kikerülni . És ígen vannak kíváló magyar szakmunkások sőt mérnökök is. Becsmérled megint az országot és lakosait. Te nem magyar vagy? Te nem adsz ki igényes munkát a kezeid közül, hogy ilyen közeli tapasztalatod van? MIÉRT NEM MONDASZ NEMET , fúj ner én nem kőzőskődőm . Magyarul ner fizet téged :D júj fideszes lettél . és ha tovább görgetem.. akkor ön közpénzből gazdagodik :D Szeretel ilyen szinten forumozni ?
Az ellenőrzéshez.... A projektektekben van olyan, hogy műszaki ellenőr, neki kellene jól végezni a munkáját....Nem kell ide plusz ellenőrző hatóság, mert az csak plusz lébecolókat jelentene...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Valaki magyarázza már el hogy mi a francért kell ez a sok akkugyár kinek az érdeke?
Egyébként egy technológiai felkapott vakvágány. Várhatóan 2035-40 re ez a "lufi" is fog fingani. Nagyjából erre az időszakra várható a drasztikus környezeti lábnyomai ennek a technológiának. A Gödi Samsungé sajnos várhatóan hamarabb be fog következni. 10-15 évre feláldozzuk a zsebpolitikáért az értékes termőföldet és vízbázist. Bravó
Nem akkumulátor gyárakra van szükség hanem a vízbázist megfejelve hidrogén cellás technológiákra lenne idehaza szükség. Ja csak az nagyobb hozzáadott értéket képviselne hazai részről komolyabb befektetést. (Magasabb képzett technikusok, mérnökök) Nincs benne ráció.......... Sebaj majd valaki más fog lépni.
Egyébként az abroncs gyártók már teljesen más irányba is fejlesztenek. Pl hidrogén cellás autókra és egyéb alternatív hajtások is szóba jöttek már. A nagyobb autógyártók is "óvatosak" lettek már az akkumulátor divattal.

Ez a szitu akkumlátorgyártás ügyben.
Harc megy az europai gyártókapacitások megszerzéséért Szerencsére jól állunk. Ez porgetheti a GDP-t, ez is biztisíthatja az életszínvonalnövekedést. A többi mese. Aki kimarad, lemarad.

Akkumul%C3%A1tor%20kereslet.png

Lítium-ion akkumulátorok gyártási kapacitása és kereslete



orsz%C3%A1gos%20bont%C3%A1s.png


Akkumulátorgyártás kapacitása Európában
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Miben adsz igazat neki?
Ázsia viszonyatában értettem. Mondjuk úgy, sokkoló élményekben volt részem az elmúlt hetekben.

Olyan dolgokat láttam, amiket elsőre nem hittem el.

Olyan kifogásokat/magyarázatokat hallottam vezető beosztásban lévő mérnököktől, hogy majdnem elájultam.

Olyan szervezési fejetlenségeknek voltam tanúja/átélője, amit ha olvasnék valahol, nem hinném el.

Na, innen a gondolat...
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Ázsia viszonyatában értettem. Mondjuk úgy, sokkoló élményekben volt részem az elmúlt hetekben.

Olyan dolgokat láttam, amiket elsőre nem hittem el.

Olyan kifogásokat/magyarázatokat hallottam vezető beosztásban lévő mérnököktől, hogy majdnem elájultam.

Olyan szervezési fejetlenségeknek voltam tanúja/átélője, amit ha olvasnék valahol, nem hinném el.

Na, innen a gondolat...
Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy szívesen olvasnék az élményeidről hosszabban :) Szeretek olyanoktól hallani egy idegen országról akik valóban éltek és dolgoztak ott nem csak nyaralni jártak ott. Aki csak turistáskodni meg annak a véleménye nem sokat ér.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már magyar ipar, egyre inkább tapasztalom a magyar szerelő szakmunkások műszaki igénytelenségét. Ha valaki megnézi az alábbi képet, akkor biztosan nem gondolja, hogy a kép tegnap készült, ráadásul egy vadonat új létesítményben. Minden összebaszva, fa dúcolattal alátámaszta, a nem használt alkatrészek össze-vissza dobálva... A csövek nincsenek letörölgetve a kivitelezés helyszínén, a szemét a padlón.... Ez is a magyar iparhoz tartozik. Ilyen igénytelenséget látva, nem csoda, ha az egyik nagy tervemet francia cég vitelezi ki, magyar cégektől még árajánlatot sem kért a magyar befektető, aki nem más mint a nemzet pénztárosa... Ennyit a magyar hozzáadott érték témakörében.... Itt ódák annak zengve a kiváló magyar szakmunkásokról, pedig egyre többször látom az alábbi kép szerinti köpedelmet. Ilyen hányinger gerjesztő munkával csak az összeszerelő üzem országa cím és hely illet meg bennünket...


Szerintem semmi kivetni való nincs ezen, láttam én már cifrábbakat is mávos pályafutásom alatt.
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem semmi kivetni való nincs ezen, láttam én már cifrábbakat is mávos pályafutásom alatt.
Azert minimum azt a szerelesi minoseget varnam el, amit az itteni 5439 szamu hozzaszolashoz mellekelt kepeken latni.... Megleptel, mert azr hittem, ezt nem lehet mar alulrol uberelni....
 
M

molnibalage

Guest
Ázsia viszonyatában értettem. Mondjuk úgy, sokkoló élményekben volt részem az elmúlt hetekben.

Olyan dolgokat láttam, amiket elsőre nem hittem el.

Olyan kifogásokat/magyarázatokat hallottam vezető beosztásban lévő mérnököktől, hogy majdnem elájultam.

Olyan szervezési fejetlenségeknek voltam tanúja/átélője, amit ha olvasnék valahol, nem hinném el.

Na, innen a gondolat...
Ehhez képest minden csapból az ömlik, hogy Ázsia felfalja Európát. Csak azt nem értem, hogy akkor mért nyugati mérnök meg oda és miért nem kínai ide húzni az ívet...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Ehhez képest minden csapból az ömlik, hogy Ázsia felfalja Európát. Csak azt nem értem, hogy akkor mért nyugati mérnök meg oda és miért nem kínai ide húzni az ívet...
Pénz. Ott jobban tejelnek, a Nyugati tőkét oda fektet be, nem Európába.
Kínai is jön ide betanulni, tapasztalatokat szerezni, aztán megy haza.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Azért, mert más leszarja, nekünk még nem feltétlenül kell. A zöld német kormányzás most szívja a bezárt atomerőművek termelésének hiányát...
Sztem nem kell démonizálni az akksigyártást. Nagy pénz lesz benne, környezetvédelmileg körültekintően kell csinálni.

El lett döntve Brüsszelben az irány. Aki gyorsan alkalmazkodik sokat nyer.
Ne legyünk hülyék, lúzerek!!!