Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Sztem nem kell démonizálni az akksigyártást. Nagy pénz lesz benne, környezetvédelmileg körültekintően kell csinálni.

El lett döntve Brüsszelben az irány. Aki gyorsan alkalmazkodik sokat nyer.
Ne legyünk hülyék, lúzerek!!!
Ezzel csak az a baj, hogy amint "környezetvédelmileg körültekintően" akarjuk csinálni, elvész a versenyelőnyünk, mert úgy sokba kerül.
Anno a Hejőcsabai Cementgyárra is felrakták a mindenféle szűrőket a kéményekre, és gyorsan be is zárt. (Mondjuk azzal fél Miskolc jól járt, a porszennyezés nagy része megszűnt. De még most is van a környékén olyan fel nem újított tető, ami szürkének tűnik, pedig régi cserépből épült...)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Egyébként full jellemző az egész.
Aki a 2010es évekig talpon maradt, az durván mind olyan ipari kultúrát képviselt, amire építeni kéne. Azért az a cég, ami kibírta, h 89ben egy 500+ milliós piaccal a háta mögött ment karácsonyra, 90ben, meg egy 10 millióson kellett volna túlélnie, az jól csinálta.
Ehhez képest minden egyes magyar kormánytól csak a mélytorkost kapta.
Vegyük a lampartot, talán tavaly lett végleg végük.
Európai megrendelések, teljesíteni se tudják, a zománc iparban ismert márka.
Az állam rádobta a telephelyre, hogy ipari műemlék. Hozzányúlni nem lehet.
Ennek ellenére 2010es évekre lett volna pénz költözni. De ők nem kaptak telepítési engedélyt, se segítséget.
Vagy caola. Személyes érintettség miatt sokkal többet tudok, mint a lampartól.
Avagy 90ben már gcvel alátámasztott minbizt, abszolút válalható minőség és színvonal.
Prémium volt? Nem, bár képes volt prémium gyártásra is. De sehol a világon nem kizárólagosan prémium gyártó egy 10k+os kozmetikai óriás.
De a normál minőséget hozta.
Itt is lett ipati műemlék, aztán amikor a nem jobbos csókos megszerezte volna a telephelyet hírtelen mégse lett az.
Itt is volt nem kapunk telepítési engedélyt.
És ennek ellenére élünk. Többek között az ipari vonalon működő termékekkel.
Konkrétan ott a melevol. A malev nem véletlen, a malévból jön. Ipari repmosónak készült.
Most, hogy végre (azállamtól függetlenül) lett pénz visszahozni, a bahart már át is állt rá, a mahart is készül. Mind az airbus, mind a boeing tesztjein átment, egy laborplecsni, és bekerül az ajánlott/felhasználható @angelsoul biztos meg tudja mondani mi, tisztítók közé. Minden szép, minden jó.
Csak, mégis mi a búbánatos akadályozza az államot abban, hogy abkv, máv, volán állami vállalatok legalább az esélyt megadják, és ne egy osztrák cég mosóját használják?
Pedig nekünk ez konkrétan évekkel hozta volna előre az új, modern telephelyet.
De most tapsolnom kéne, hogy mi nem kaptunk diósdra telepítési engedélyt, mert csak milliárd +os szenyvízkezelő telepünk lett volna úgy, hogy amúgy az azóta bezárt Hunyadis telephelyen se volt soha gond a szennyvízzel, pedig ott még a 80as évekből maradt a szenyvízkezelő. (Soha értsd 2022ig bezárólag), míg egy akugyár simán megkapja mekínai?
Na elmegy minden tapsoló a jó fenébe.
És ezt @Kopi2000 teljesen jól látja, ma a magyar állam a gány munkát támogatja, a saját ipari kultúra helyett
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Akkor ez a helyzet maga a katasztrofa....
Van ilyen, meg olyan szakember is. Sajnos valamiért nem rostálódnak ki. És újra és újra kapnak munkát. Csak nem értem, hogy melyik normális kivitelező alkalmaz ilyen brigádot?
A kérdés, hogy ki bízta meg őket, de még inkább ki nem nézett rá, ki vette át a munkát? Tehát itt azért a felelősség tetten érhető. Mert ha jól értem ez át lett véve. Mert ez, amit felraktál nem munka, hanem max modernista indusztriális installáció.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Csak nem értem, hogy melyik normális kivitelező alkalmaz ilyen brigádot?
Bárki aki az államnak dolgozik. Az, hogy van olyan is, a kevés normális multinak, és nagyvállalatnak köszönhető.
De ott a KEF pályázat, fertőtlenítők a kórházi szegmensbe. A Florin már kiszállt, (aki laborozott valaha is, az tudja, h mi az a brado)
Mi még beadtuk, kifizettük, bár kérdés minek, de leginkább azért, mert az export piacokon jól mutat (a florinnak már erre nincs szüksége)
De hogy értsd:
A kórházaknak a legolcsóbb bekerülőtt kell választani. És a világon senki nem teszi fel állami részről a kérdést, hogy amúgy, ha 70%os etanol tartalom az előírás, és egy liter alkohol 1000 Ft akkor hogy az anyjába tud bárki 600 Ft alatti ajánlattal előállni?

Ui: az árak tájékoztató jellegűek, az üzleti titok nem tesz lehetővé pontosabb értékeket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 411
113
Ezzel csak az a baj, hogy amint "környezetvédelmileg körültekintően" akarjuk csinálni, elvész a versenyelőnyünk, mert úgy sokba kerül.
Anno a Hejőcsabai Cementgyárra is felrakták a mindenféle szűrőket a kéményekre, és gyorsan be is zárt. (Mondjuk azzal fél Miskolc jól járt, a porszennyezés nagy része megszűnt. De még most is van a környékén olyan fel nem újított tető, ami szürkének tűnik, pedig régi cserépből épült...)
Hát azért ott volt közte jópár (10?) év, majd a leállás fő oka a jogi háttér zavarossága volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 411
113
Igaz, de annyira drága volt a berendezés, hogy nem is működtették folyamatosan. A füst színén lehetett látni, mikor nem működtetik.
Háát megmondom őszintén én ilyet sosem láttam.... :oops:
Nézd ez a konténer egy légszennyezettség mérő, és meteorológiai vizsgáló állomás. Ez egészen közel van a HCM-hez. De ez már vagy 25-30 éve lett telepítve.
Ennek adatai is benne vannak ebben a tanulmányban (10. oldal M6 mérőállás).
Ott látszik, hogy a határérték túllépései szinte kizárólag csak a fűtési szezonban fordult elő 2004 után. Azaz elsősorban a helyi szilárd tüzelés a fő ludas a szennyezésben.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Háát megmondom őszintén én ilyet sosem láttam.... :oops:
Nézd ez a konténer egy légszennyezettség mérő, és meteorológiai vizsgáló állomás. Ez egészen közel van a HCM-hez. De ez már vagy 25-30 éve lett telepítve.
Ennek adatai is benne vannak ebben a tanulmányban (10. oldal M6 mérőállás).
Ott látszik, hogy a határérték túllépései szinte kizárólag csak a fűtési szezonban fordult elő 2004 után. Azaz elsősorban a helyi szilárd tüzelés a fő ludas a szennyezésben.
Igazad lehet, de a füst színeváltozását láttam én is. Ezek szerint nem volt jelentőssége.
 
K

Kopi2000

Guest
Igazad lehet, de a füst színeváltozását láttam én is. Ezek szerint nem volt jelentőssége.
Én Miskolcon végeztem, de Hejőcsaba egy pokoli terület volt. Szürke porba burkolta a környező városrészt. Dettó ugyanez olt a helyzet Tatabányán is, ahol középiskolába jártam, de a beremendi régi cementgyárban is...
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Én Miskolcon végeztem, de Hejőcsaba egy pokoli terület volt. Szürke porba burkolta a környező városrészt. Dettó ugyanez olt a helyzet Tatabányán is, ahol középiskolába jártam, de a beremendi régi cementgyárban is...
Én az Avason laktam. Attól függően, hogy merről fújt a szél, jött a fekete pernye a vasgyár meddőhányója felől, vagy a szürke por a cementgyártól...
 
K

Kopi2000

Guest
Én az Avason laktam. Attól függően, hogy merről fújt a szél, jött a fekete pernye a vasgyár meddőhányója felől, vagy a szürke por a cementgyártól...
Emlékszem, az Avas melletti dombsorról lehetett látni, hogyan izzik a diósgyőri salakhányó. Olyan volt, mintha a pokol tüze égett volna... Minden évben mentünk szakmai kirándulásra a vasműbe. Az ott dolgozók mondták, ha nekünk, fiataloknak lesz egy módunk máshol dolgozni, véletlenül se oda menjünk, mert kutya egy hely az.. (egészségtelen)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Ha már magyar ipar, egyre inkább tapasztalom a magyar szerelő szakmunkások műszaki igénytelenségét. Ha valaki megnézi az alábbi képet, akkor biztosan nem gondolja, hogy a kép tegnap készült, ráadásul egy vadonat új létesítményben. Minden összebaszva, fa dúcolattal alátámaszta, a nem használt alkatrészek össze-vissza dobálva... A csövek nincsenek letörölgetve a kivitelezés helyszínén, a szemét a padlón.... Ez is a magyar iparhoz tartozik. Ilyen igénytelenséget látva, nem csoda, ha az egyik nagy tervemet francia cég vitelezi ki, magyar cégektől még árajánlatot sem kért a magyar befektető, aki nem más mint a nemzet pénztárosa... Ennyit a magyar hozzáadott érték témakörében.... Itt ódák annak zengve a kiváló magyar szakmunkásokról, pedig egyre többször látom az alábbi kép szerinti köpedelmet. Ilyen hányinger gerjesztő munkával csak az összeszerelő üzem országa cím és hely illet meg bennünket...

A covid alatti online órás esti iskolák kontárok ezreit termeltél ki sajnos akik, az àllam általi támogatott építkezéses konjuktúra vonatra ültek fel...
 
K

Kopi2000

Guest
A covid alatti online órás esti iskolák kontárok ezreit termeltél ki sajnos akik, az àllam általi támogatott építkezéses konjuktúra vonatra ültek fel...
Pont tegnap számláztam le egy HM-es melót is, az Irinyi laktanya gázolajos kármentesítésével kapcsolatosan...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 411
113
Igazad lehet, de a füst színeváltozását láttam én is. Ezek szerint nem volt jelentőssége.
Bocs az előbb lemaradt a link a google maps street viewből a Lavotta utcai mérőállásról. Most telefonról nyomom, úgyhogy körülményes lenne újra betenni, de ez alapján megtalálhatod.
Én Miskolcon végeztem, de Hejőcsaba egy pokoli terület volt. Szürke porba burkolta a környező városrészt. Dettó ugyanez olt a helyzet Tatabányán is, ahol középiskolába jártam, de a beremendi régi cementgyárban is...
Hejőcsaba alapvetően sem egy "alpesi hegyifalu". :cool:
Az M30-as elkerülőig a szinte a teljes BAZ megye átmenőforgalma rajta keresztül haladt át, a 3-as főúton.
És a cementgyár leállása után sem lett sokkal szebb.
Pedig ma már jelentősen csökkent a forgalom is arrafelé. Abból a városrészből sokkal többet nem lehet kihozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Bocs az előbb lemaradt a link a google maps street viewből a Lavotta utcai mérőállásról. Most telefonról nyomom, úgyhogy körülményes lenne újra betenni, de ez alapján megtalálhatod.

Hejőcsaba alapvetően sem egy "alpesi hegyifalu". :cool:
Az M30-as elkerülőig a szinte a teljes BAZ megye átmenőforgalma rajta keresztül haladt át, a 3-as főúton.
És a cementgyár leállása után sem lett sokkal szebb.
Pedig ma már jelentősen csökkent a forgalom is arrafelé. Abból a városrészből sokkal többet nem lehet kihozni.
Nyilán minden árosrészből ki lehetne hozni sokkal többet, de ahhoz irdatlan mennyiségű pénzre lenne szükség. Miskolc esetében problémás, hogy a város nagy része egy hosszan elnyúló völgyben fekszik, és a legalább két évszázados ipari használat, alamint a szockó házgyári városrészei, eléggé rányomták a városra a bélyegüket...
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Én az Avason laktam. Attól függően, hogy merről fújt a szél, jött a fekete pernye a vasgyár meddőhányója felől, vagy a szürke por a cementgyártól...
Egy régiá érdekesség. Egyetemista koromban stoppoltam és az aasi lakótelep építész tervezője vett el egy Trabanttal. Beszélgettünk és nyomta, hogy mennyire korszerű az a lakótelep... Mondtam neki, hogy nem lennék rá büszke... Bár az is az igazsághoz tartozik, hogy minden problémája (pld. az Avas domb szélén elhelyezett épületek csúszása) ellenére sokkal jobb életfeltételeket biztosított, mint az ismert miskolci nyomortelepek....
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Mezőtúron gyártják majd a Renner traktorokat.
Az év második felében 15db-ot terveznek szállítani Bosznia-Hercegovinába.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Mezőtúron gyártják majd a Renner traktorokat.
Az év második felében 15db-ot terveznek szállítani Bosznia-Hercegovinába.
Hát ez így valami kézműves kendácsolásnak hangzik. Azért drukkolok nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Hát ez így valami kézműves kendácsolásnak hangzik. Azért drukkolok nekik.
Kendácsolásból is születtek már meglepően jó eredmények.
Az Alföldön a csettegő is egy ilyen.
A Dutra motoros kimondottan ott van a szeren, de a Multicar, Mia, Trabant, Wartburg..... motorosok is egész jók lettek.
Sokan csodájukra járnak, érdemes kipróbálni őket! :)
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 306
113