Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

"BMW, Audi, Mercedes, Opel, Suzuki és lehet, hogy már a kínaiak is nálunk gyártják majd az autóikat. Közben nem futja egy budapesi lakásra a melósnak, keccsöl napi nyolc órát és nem tud belőle megélni.
Az osztrákoknál olcsóbb a Pick szalámi, és még ki sem tudok érte menni ilyen üzemanyagárak mellett, így marad a közértben a csirkefarhát, és közben legalább nézegethetjük az árúkat, a nézelődés még nem kerül pénzbe. Szóval egy magyar melós forduljon fel."
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
"BMW, Audi, Mercedes, Opel, Suzuki és lehet, hogy már a kínaiak is nálunk gyártják majd az autóikat. Közben nem futja egy budapesi lakásra a melósnak, keccsöl napi nyolc órát és nem tud belőle megélni.
Az osztrákoknál olcsóbb a Pick szalámi, és még ki sem tudok érte menni ilyen üzemanyagárak mellett, így marad a közértben a csirkefarhát, és közben legalább nézegethetjük az árúkat, a nézelődés még nem kerül pénzbe. Szóval egy magyar melós forduljon fel."

Jó reggelt!
Erről beszélek már régóta!
Lehet itt akármekkora GDP, ha a melósnak csak a morzsák jutnak az asztal alól!
És a felsorolt multik, ráadásul még átlag felett fizetnek, hazai viszonylatban!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113

"BMW, Audi, Mercedes, Opel, Suzuki és lehet, hogy már a kínaiak is nálunk gyártják majd az autóikat. Közben nem futja egy budapesi lakásra a melósnak, keccsöl napi nyolc órát és nem tud belőle megélni.
Az osztrákoknál olcsóbb a Pick szalámi, és még ki sem tudok érte menni ilyen üzemanyagárak mellett, így marad a közértben a csirkefarhát, és közben legalább nézegethetjük az árúkat, a nézelődés még nem kerül pénzbe. Szóval egy magyar melós forduljon fel."
Jól összefoglaltad, kár, hogy nem tudod a melós helyébe élni magad, csak röhögsz más nyomorán.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Lehet itt akármekkora GDP, ha a melósnak csak a morzsák jutnak az asztal alól!
Szerencsére nem csak sori melós kell egy ipari vállalathoz.
Amúgy meg, hogy mennyire morzsák jutnak... mikor ismerős pár éve mesélte, hogy egyszerű melósként, munkahelyén kitanult szakmában, gépbeállítóként mennyit keresett az adott hónapban, meg átlagban mennyit keres, abból elég jó kis morzsakupacra futotta. Soha nem irígyeltem tőle, pedig akkor talán háromszorosát kereste, a kiemelkedő hónapban meg még többet.
Gondolhattam volna. Már azt hittem, megvilágosodtál. :)
Láthatóan egyesek szemében sötét paraszt marad az ember, ha nem kottára ugyan azt gondolja a világról, mint amit ő elvár; ha nem ugyan azt bégeti vissza mint a nyája. Már nem törődöm vele.
kár, hogy nem tudod a melós helyébe élni magad
Nem. Tegnap, mikor sokadik órája metszettem a fákat, bokrokat, ástam a földet és szedegedtem a 70 éves kerítés darabjait kis darabonként a földről négykézláb, én is pont ugyan ezen gondolkodtam, hogy miként is lehetne egy melós helyébe képzelni magam ebből a bőrfoteles-szivarszobás luxusból, aztán a gondolatból kizökkentett, hogy a komornyik hozta a pezsgőt.
csak röhögsz más nyomorán
A sajátomén is, de a megoldást, a lehetőségeket keresem, nem a kákán is a csomót.
De biztos sokkal jobb mindenen siránkozni, mindenben a szart látni, minden magam nyomorában a gyurcsányorbánsorosszabadkőművesgyíkembert okolni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Láthatóan egyesek szemében sötét paraszt marad az ember, ha nem kottára ugyan azt gondolja a világról, mint amit ő elvár; ha nem ugyan azt bégeti vissza mint a nyája. Már nem törődöm vele.
Ez teljesen így van! Remélem ez már nem irónia!
Viszont ezen a fórumon én vagyok kisebbségben a véleményemmel, a nyájjal szemben.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Szerencsére nem csak sori melós kell egy ipari vállalathoz.
Amúgy meg, hogy mennyire morzsák jutnak... mikor ismerős pár éve mesélte, hogy egyszerű melósként, munkahelyén kitanult szakmában, gépbeállítóként mennyit keresett az adott hónapban, meg átlagban mennyit keres, abból elég jó kis morzsakupacra futotta. Soha nem irígyeltem tőle, pedig akkor talán háromszorosát kereste, a kiemelkedő hónapban meg még többet.
Gépbeállító vagyok, viszonylag jól keresek, ezt többször le is írtam! De nem annyival emelkedett a fizum, amennyivel a KSH szerint, és én közvetlen közelről látom a sori munkás nyomorát, sorsát is, aki napról-napra él, nehéz fizikai munkából.
Nekem nem az ismerősöm ismerőse mondja meg a tutit, és nem is a bulvár média.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Gépbeállító vagyok, viszonylag jól keresek, ezt többször le is írtam! De nem annyival emelkedett a fizum, amennyivel a KSH szerint, és én közvetlen közelről látom a sori munkás nyomorát, sorsát is, aki napról-napra él, nehéz fizikai munkából.
Nekem nem az ismerősöm ismerőse mondja meg a tutit, és nem is a bulvár média.
Szerintem az emberek többségének nem annyival emelkedett. De pusztán a KSH-val nem tudom mennyire érdemes foglalkozni ilyen téren. Mert biztos valós adatok alapján kalkulálnak, csak nem biztos, hogy életszerűen is. De emelett biztos van, akinek sokat nőtt a jövedelme.

Nézd; az embernek magát képeznie, tanulni, tennie önmagáért mindenkinek van lehetősége. Habár ma sincs közelről sem kánaán minden téren, de sokkal több lehetőség van váltani, képződni, akár munka mellett is mint korábban. Tök kényelmes folyamatosan másra mutogatni, meg siránkozni, de hol van az egyén felelőssége, az egyén nagykorúsága?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Shadow

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Továbbra is várom a VALOS, nem fekete munkákat, hírdetéseket, ami szerinted olyan jól fizet.
Gondolom dolgoztattál már számlával szakemberrel. Például. És nem kellett várni rá hónapokat.
Szerintem 8 órás (igaz hétvégén is) sokat emlegetett Lidl sem fizet rosszul:

kezdő brt: 401 ezer, 3 év után 443 ezer Ft, plusz utazás támogatása.

Területi értékesítési vezető 3 év után brt 1 millió 429 ezer Ft +juttatások.

Szeged mellett villanyszerelő:
nettó: 430 ezer/hó-tól

BP villanyszerelő 6-18-ig, és két műszak
brt 650 ezer/hó +42500 ft/hó cafetéria +utazástámogatás

Lehet, hogy nincsenek nagy igényeim, de ezek nem tűnnek annyira gyenge fizetéseknek és még csak nem is keresgéltem, csak ami így elején feljött.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 271
2 420
113
Szerintem az emberek többségének nem annyival emelkedett. De pusztán a KSH-val nem tudom mennyire érdemes foglalkozni ilyen téren. Mert biztos valós adatok alapján kalkulálnak, csak nem biztos, hogy életszerűen is. De emelett biztos van, akinek sokat nőtt a jövedelme.
Adalék:


Más módszertan, más eredmény, talán közelebb “zemberek” percepciójához.

“Jóval kisebb volt a béremelkedés, mint a statisztikai adatok mutatják. Ha más módszertan alapján számolunk, a bruttó átlagkereset tavaly bruttó 404 ezer forint lehetett….”

“a nemzeti számlák (teljeskörű) adatai már más képest rajzolnak ki. Miközben 2010-2021 között a bruttó keresetek közel 2,17-szeresükre emelkedtek, addig a nemzeti számlák szerinti bruttó keresetek esetében a növekedés csak 1,65-szeres volt”

(Nem tudom az eredeti GKI kutatást linkelni, nem jelenne meg.)

Megjegyzés: a fenti módszertani megközelítéstől függetlenül, úgy vélem a mediánbér közelebb lehet a valósághoz.
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Szerintem az emberek többségének nem annyival emelkedett. De pusztán a KSH-val nem tudom mennyire érdemes foglalkozni ilyen téren. Mert biztos valós adatok alapján kalkulálnak, csak nem biztos, hogy életszerűen is. De emelett biztos van, akinek sokat nőtt a jövedelme.

Nézd; az embernek magát képeznie, tanulni, tennie önmagáért mindenkinek van lehetősége. Habár ma sincs közelről sem kánaán minden téren, de sokkal több lehetőség van váltani, képződni, akár munka mellett is mint korábban. Tök kényelmes folyamatosan másra mutogatni, meg siránkozni, de hol van az egyén felelőssége, az egyén nagykorúsága?
A KSH többek között főleg azzal ferdít, hogy rendszeresen bruttó átlagbért publikál, mediánbér helyett.
Ezen kívül elfelejt utána nézni, hogy ha emelkednek a fizetések, amögött vajon mennyi munkaóra van?
Szerencsés esetben, a munkavállaló annyi túlórát vállalhat, amennyit össze tud egyeztetni a magánéletével, és túlóraként számolják el azt.
Rosszabb esetben annyit kell túlóráznia, amennyit elrendelnek neki, és sima órabért kap a túlórái után is. Ha nem tetszik, el lehet menni, sorban állnak a helyedre címszóval.
Aztán van a fekete túlóra, látszat bejelentés, szabadság, táppénz nélkül.
sima 8 óra, 6 óra....
Egyszóval egyáltalán nem csak a végeredmény számít, hanem az is, hogy közben hányadik lábon kihordott infarktuson van túl a melós.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A KSH többek között főleg azzal ferdít, hogy rendszeresen bruttó átlagbért publikál, mediánbér helyett.
Ezen kívül elfelejt utána nézni, hogy ha emelkednek a fizetések, amögött vajon mennyi munkaóra van?
Szerencsés esetben, a munkavállaló annyi túlórát vállalhat, amennyit össze tud egyeztetni a magánéletével, és túlóraként számolják el azt.
Rosszabb esetben annyit kell túlóráznia, amennyit elrendelnek neki, és sima órabért kap a túlórái után is. Ha nem tetszik, el lehet menni, sorban állnak a helyedre címszóval.
Aztán van a fekete túlóra, látszat bejelentés, szabadság, táppénz nélkül.
sima 8 óra, 6 óra....
Egyszóval egyáltalán nem csak a végeredmény számít, hanem az is, hogy közben hányadik lábon kihordott infarktuson van túl a melós.
Egyre többször azt látom, hogy még a feketézés egyik melegágyának számító építőiparban is egyre gyakrabban és egyre jobban betartják, hogy be legyen jelentve a munkás, hogy a nyolc óra ha nem is mindig (pl. ha van 1-1 munka messzebb a telephelytől), de általában legyen 8 óra és a hétvége lehetőleg szabad.
Az meg, hogy mindig vannak túl szép ígéretek, meg ügyeskedők-okoskodók, azt nem lehet kizárni; de valahol a munkakereső felelőssége is, hogy egy-egy leendő munkahelynek utánanézzen, utána kérdezzen, vagy legyen egy kis realitás érzéke a túlzó ajánlatokkal.