Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Nem tetszik, mert bár a tőkefelhalmozás jó lehetne, csak a NER nem is akar ebből mást, csak azt, hogy a "középénz elveszítse közpénz jellegét" Persze lehet mondani, hogy de a Mészáros. Ha csak Mészárosból állna a ner ipari rétege, egy szavam nem lehetne, csak az egy Mészárosra jut kb 999 nem Mészáros, aki szépen felveszi a pénzt, meg a paripát meg a fegyvert, de sem érteni nem akar hozzá, sem igazából kimenetet elérni. Csak ennek a vége borítékolható. MIhelyst bukik a ner, az így megszerzett korábban több kevésbé működő cégek is mennek a levesbe.

Ez megint olyan, hogy ha mindenki Mészáros lenne, akár még igazad is lehetne. De a legtöbb cég az egész K+F-et a különböző op pályázati pénzek zsebre rakására használta fel.

De amúgy miért azzal akarjuk kezdeni az iparfejlesztést, hogy kimegyünk, és taroljuk a traktorpiacot? Azt soha nem fogjuk megugrani, mivel nincs meg hozzá az alap. Viszont esetleg a "nagy" jussunk ki az afrikai piacra dolgot lehetett volna onnan kezdeni, hogy magyar disztribúciós hálózatot építenek ki, nem víztisztítót építtetnek a haverral.
Mert amúgy, ha Gizike nem egy 10 milliós, hanem egy 400 milliós piacon tudja terjeszteni a naturkozmetikumát, akkor lehet még meg is él belőle, sőt fejlősésre is lesz lehetősége.

Valójában hatalmas, csak nem csapódik le az átlagmunkás szintjére, helyette a rendszerváltáskor megörökölt vállalkozóréteg 12. audija lesz belőle.

Ez amúgy pozitív folyamat, csak jelentéktelen

Milyen tudás marad itt? Semmilyen

Az állam odacsatornázott milliárdjaiból, amiből semmi kézzelfogható termék nem lesz, de pár haver, meg néhány menedzser majd jól él, és növeli az átlagfizut.

Igenis meg nem is.

Csak mindig elfelejtődik hozzátenni, hogy egy bizonyos területen, minden más terület meg egyre gyorsuló ütemben zuhan a semmibe. De ha autóipari mérnök vagy, egy multinál, akkor persze minden rózsás. Ha egy magánegészségügyi intézetben nővér, nos akkor megszoptad. De szerencsére mivel az állam nem is akar működő egészségügyet fenntartani, kis szerencsével kevésbé, mint ha ott maradtál volna.

Van, csak azt importáljuk ukrajnából, meg bangladesből, meg indiából. Mivel az egész iparunkat erre, meg az olcsó orosz nyersanyagra építettük fel, így minőségi ugrás se lesz, és mivel olcsó nyersanyag sincs, igazából borítékolható, hogy kapunk egy újabb 90-es éveket.

De igen, mert Bangladesből el tudja hozni a kész munkaerőt, akinek ráadásul kevesebb is elég, mint a magyar munkásnak.

Nekünk meg működő vasutunk, használható infrastruktúránk volt tengerpart helyett. Minden más megvolt idehaza is. Csak nem kellett volna lerombolni.

Mi biztosan nem csinálunk nagyvállalatot nagyvállalatok nélkül, állami pénzből a jelen rendszerben. Csak amíg a koncepció megragadt ott, h huh hát vektor vakcinát azt nem fog a nemzeti oltóanyag gyár csinálni, mert hát meg izé, ott ne is várjunk csodát. Pedig pl.: az bezony egy pont volt, ahol balról előzhettük volna a mezőnyt.

Milyen terméket akarsz fejleszteni? Mire van itthon bármilyen know-how, ami pénzt hoz az államnak?

Nincs igazából hazai kutató.

Ha meg se próbálsz annyit kínálni, amiből meg lehet élni, akkor valóban mindenki lelép. Ha ráadásnak ezzel kell a multinak versenyezni, nos akkor külföldre fogsz lelépni.
Csak ha semmit nem is próbálunk meg, akkor maradunk a világ összeszerelő üzeme.


A "mind-összes-NER"-ből én 1,5 valamire valót találtam órákig tartó keresgélés után, amiből a 0,5 a Mészáros, a 1-et pedig inkább nem nevezem meg, mert csak célpontot csinálnék belőle!

Mindez évi legkevesebb 500 milliárd HUF-ból 12+ éve, 4. kétharmaddal a háttérben!

A 4 kétharmad adta biztos háttérrel milyen hazai terméket, hazai termelést, hazai sikert sikerül felmutatni??? :oops:

...nyomokban!

A jelenlegi egyszemélyes Vezetés körülbelül az "Elvesztegetett Évtized Gazdája" címen fog futni a történelem-könyvekben összevetve a nemzeti felelősséggel vizonylag könnyen elérhető hoszzútávú eredményekhez képest





U.I.: Nem az önbizalmat akarom rombolni, hanem VALÓS eredményeket akarok, az (ön-)gyilkos politikai kényelem adta látszat-sikerek helyett!!!

"Teher alatt nő(ne) a pálma!" :oops:


+ :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem tetszik, mert bár a tőkefelhalmozás jó lehetne, csak a NER nem is akar ebből mást, csak azt, hogy a "középénz elveszítse közpénz jellegét" Persze lehet mondani, hogy de a Mészáros.
Én nem személyre, hanem cégekre, cégcsoportokra gondoltam. Első körben Mol, OTP, Richter, 4iG; második körben Bonafarm, Axiál, Bige Holding Csoport, satöbbi.

Ez megint olyan, hogy ha mindenki Mészáros lenne, akár még igazad is lehetne. De a legtöbb cég az egész K+F-et a különböző op pályázati pénzek zsebre rakására használta fel.
Ez rossz hír az adott cégeknek is, mert egy innováció, vagy k+f a cég értékét is növeli.

De amúgy miért azzal akarjuk kezdeni az iparfejlesztést, hogy kimegyünk, és taroljuk a traktorpiacot?
Az egy privát kezdeményezés volt, ha van rá pénzed, miért ne kezdhetnéd el forradalmasítani a fogpiszkálópiacot? Egy csomó ideig -amennyire láttam- nem is volt semmi állami hátszél mögötte és azért most se túl sok van szerintem. De nem is a termék, hanem a pozicionálás volt rossz. De még az is lehet, hogy megtalálja a helyét valahol a világon. Illetve a cégnek mégis egy know-how, hogy eddig alkatrészeket gyártottak, most meg végigjárták a termékfejlesztés ezen szegmensét is.

Milyen tudás marad itt? Semmilyen
Mérnöki munka, termékfejlesztés, kutatásszervezés; ilyesmik. Persze ezek mára elég specializálódott dolgok, de maga az, hogy a változásra, igényekre való képesség, vagy a nemzetközi csoportban való munka is egyfajta tudás, nem csak a 2x2=4.

minden más terület meg egyre gyorsuló ütemben zuhan a semmibe
Dehogy zuhan, max nem olyan ütemben fejlődik, vagy stagnál.

De igen, mert Bangladesből el tudja hozni a kész munkaerőt, akinek ráadásul kevesebb is elég, mint a magyar munkásnak.
Nem vagyok benne biztos, hogy valóban annyira megéri elhozni a munkaerőt, mert bér+szállás+tolmács+satöbbi ki van fizetve valóban megéri? És valóban jobb, mint ha a magyar munkaerőt fizetné meg, képezné ki, fejlesztené? Csak hát úgy elég szar úgy munkarőt építeni, hogy a leghülyébbet/legarrogánsabbat/legspiclibbet emelem ki középvezetőnek, a leglustábbat küldöm továbbképzésre (mert az nélkülözhető) aki be is jelenti, hogy amint meg lesz a papírja lép is le; vagy olyat rakni targoncára, aki nem találja az árút a raktárban, ezért még egy embernek kell kísérgetnie. De lehetőleg baszogassuk is őket; jó az nekik ajándék, meg prémium, meg elismerés helyett ...aztán persze, szar a magyar munkaerő, jó a turbános, aki ha lecseng a munkaidő húz a szállásra, ahol nyitott ablaknál fűt, épületet lelakja, de legyen neki még kerékpár is, meg tolmács is.

Ha meg se próbálsz annyit kínálni, amiből meg lehet élni, akkor valóban mindenki lelép.
Németországból is lelép az orvos Svájcba, meg Skandináviába; a mérnők meg közel-keletre, Kínába. Mindig van több.

Milyen terméket akarsz fejleszteni? Mire van itthon bármilyen know-how, ami pénzt hoz az államnak?
Ezt had ne nekem kelljen már megválaszolni.
De pl. szaporítóanyag, tenyészállat a mezőgazdaság terén. Vagy mezőgazdasági digitalizációban is lehet még hely, vagy épp biogáz termelésben k+f. Ezekben szerintem van alapanyag, tudás. Vagy feldolgozóiparban is vannak lyukak (galamb, nyúl, különféle zöldségkészítmények stb.). Én érdeklődésem kb. ezekre lát rá, nyilván más meg más területekre.
De lehet immateriális termék is. Pl. lehet, hogy van, ahova egy időskori jelzőrendszert kiépítését és tapasztalatait el lehet adni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A "rejtett erőforrás" simogatással/érzékenyítéssel a "rejtett erőforrás" csak gondnak lesz nagyobb és nem lehetőségnek, mint ahogy kellene lennie immár négy kétharmad után!!!
Hihetetlen baromság.
  • Egyrészt már maga az, hogy erőforrás tartalék = cigányság. Odáig el sem jutsz, hogy itt arról van szó, hogy vannak olyan részei az országnak, ahol még van egyrészt szabad munkaerő, másrészt van pl.: romániai munkavállalásból hazahozható munkaerő, harmadrészt hatékonyabb helyre átcsatornázható munkaerő. Te el sem tudod képzelni ezek szerint, hogy az ország egyes részein minimálbéres munkákra sorban állnak az emberek.
  • Az a képlet is hamis, hogy cigány = antiszociális személy. Ez nem így van. Még ha sokszor valóban van alapja, de ez mára egyáltalán nem fedi az összképet. Egyre több cigány találja meg helyét a társadalomban és vállal munkát, amelyet egyáltalán nem végez rosszabbul, mint bárki más. És szerintem ez egy igen helyes irány. Természetesen a médiában, meg az érzékelésünkben még elég sokáig ott lesznek az antiszociális életet élő családok.

Dolgoztam a médiában/tanultam/ismerem, lepereg a rólam a "vetítés"!
Ha tippelhetek, hogy nem az újságírás, szövegírás területén.

Ennyit bármelyik más --Viktor-Gyurcsány közös erővel-- földbe-taposott konzervatív erő is tudott volna!
De még talpon maradni sem tudott, akkor mit tudott volna?
Ám ezt a politikai vonalat az ipar témakörben szerintem illendő hanyagolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
bér+szállás+tolmács+satöbbi ki van fizetve valóban megéri?
Az öcsém a Gödi Samsungnál már tolmáccsal beszél a soron is. Valószínűleg nagyon.

Németországból is lelép az orvos Svájcba
Az arányok a lényeg.
Jelenleg biológusként nem számít kirívóan rossz bérnek a 400 bruttó. Vegyészként meg a 600.
Oroszországban biológusként átlag 220 ezer rubel, vegyészként többet. Csak a 600ból is egyre nehezebb megélni pestet és nyugaton. Cserébe ahol meg lehet ott ez jó 300nak.

De pl. szaporítóanyag, tenyészállat a mezőgazdaság terén.
90ben megszűnt az mgk abban a formában, ami ilyet elő tud állítani.
A tudás már többek közt Szerbiában és Romániában van.

Te el sem tudod képzelni ezek szerint, hogy az ország egyes részein minimálbéres munkákra sorban állnak az emberek.
Pl Nyugat-Magyarország? Csak te meg ezt nem.

Egyre több cigány találja meg helyét a társadalomban
Ami lezüllesztetett az ő színtjükre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Az öcsém a Gödi Samsungnál már tolmáccsal beszél a soron is.
Lehet meg kellene tanulni magyarul. ( :p :) )

90ben megszűnt az mgk abban a formában, ami ilyet elő tud állítani.
Azért a szankciók előtt még elég sok tenyészállatot vittek Oroszországba és Közép-Ázsiába. De ja, nyilván megszűnt. Mint ahogy nincs vetőmag előállítás sem, ja de várjunk, az is van...

Pl Nyugat-Magyarország? Csak te meg ezt nem.
Munkaerő tartalékról volt szó. Tehát a "gyárat" kell oda vinni ahol a munkás van.

Ami lezüllesztetett az ő színtjükre.
Nem látom, hogy mi a lezüllesztés abban ha egy cigány elmegy dolgozni, gyerekeit taníttatja? Én értem, hogy kényelmes az egybites rasszista sztereotípia, csak épp ez soha nem a teljes valóságot fedi le. Nekem van több cigány ismerősöm, munkatársam, sőt, az építkezéseken is rendszeresen vannak cigány melósok; semmi baj nincs velük. De ha ez züllesztés, hát legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Lehet meg kellene tanulni magyarul
A sorra, ahol megsértődnek, mert oroszkrémtortát rendelt a melós szülinapjára? Lehet. De ettől nem tudna beszélni ukránul.
Neeem ez a háború előtt is már így volt.

De ja, nyilván megszűnt. Mint ahogy nincs vetőmag előállítás sem, ja de várjunk, az is van...
Mondjuk felőlem elmagyarázhatod. Csak akkor azt is, hogy mégis miért léptek le terméshozamban a szerbek is. Maradjunk annyiban, hogy tudom MOST mit kutat az MGK.

gyerekeit taníttatja
Nem teszi. Helyette a fehér gyerek csajézik, meg csávózik.

Munkaerő tartalékról volt szó. Tehát a "gyárat" kell oda vinni ahol a munkás van.
Nyugat-Magyarországon is a gyárak nagy része minimálbért fizet. Csak ott van megrendelés a 4 műszakra.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem teszi. Helyette a fehér gyerek csajézik, meg csávózik.
Nevelés kérdése, de én nem nagyon találkozom ilyen jelenséggel. Lehet, hogy ahol élsz így van, de nem mindenhol. És eléggé hiteltelen dolog ezzel érvelni és ignorálni a tényeket.
Mondjuk felőlem elmagyarázhatod. Csak akkor azt is, hogy mégis miért léptek le terméshozamban a szerbek is. Maradjunk annyiban, hogy tudom MOST mit kutat az MGK.
Arról volt szó továbbra is, hogy milyen területeken van lehetőség fejleszteni.
Múltkor olvastam egy anyagot, ahol pont a terméshozamról volt szó és ott a műtrágya használatát emelték ki, illetve annak alacsony mivoltát. Mivel nem kizárólag hazai alapanyagból dolgozik a mg. így nem biztos, hogy a vetőmagnál kellene keresni az okát. Más kérdés, hogy mennyire van értelme hosszű távon versenyezni termésátlagban, mikor ez mind a tartós termelés és talaj rovására mehet.

Nyugat-Magyarországon is a gyárak nagy része minimálbért fizet. Csak ott van megrendelés a 4 műszakra.
Biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
A "mind-összes-NER"-ből én 1,5 valamire valót találtam órákig tartó keresgélés után, amiből a 0,5 a Mészáros, a 1-et pedig inkább nem nevezem meg, mert csak célpontot csinálnék belőle!

Mindez évi legkevesebb 500 milliárd HUF-ból 12+ éve, 4. kétharmaddal a háttérben!

A 4 kétharmad adta biztos háttérrel milyen hazai terméket, hazai termelést, hazai sikert sikerül felmutatni??? :oops:

...nyomokban!

A jelenlegi egyszemélyes Vezetés körülbelül az "Elvesztegetett Évtized Gazdája" címen fog futni a történelem-könyvekben összevetve a nemzeti felelősséggel vizonylag könnyen elérhető hoszzútávú eredményekhez képest





U.I.: Nem az önbizalmat akarom rombolni, hanem VALÓS eredményeket akarok, az (ön-)gyilkos politikai kényelem adta látszat-sikerek helyett!!!

"Teher alatt nő(ne) a pálma!" :oops:


+ :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.


Hogy képes valaki ennyi hülyeséget összeírni, sefüle sefarka :)

Ezek szerint nem érted! Nem baj!
A "teszt" szerint nem vagy értelmileg a cél-csoportban.
...vagyis kb. jól szerkesztettem, + tökéletes meg nincs! :hadonaszos:

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Előzmény:
LMzek 2.0 said: Dolgoztam a médiában/tanultam/ismerem, lepereg a rólam a "vetítés"!

...Ha tippelhetek, hogy nem az újságírás, szövegírás területén...

A témához kapcsolódó "teljesen szakmai" -- :oops: -- az érved, ami jelzi, hogy "megértetted" a lényeget...

Értem az "emberi" reakciót is, csak "meg nem értem",
  • + nem szimpatikus,
  • és + mellőzhető!

... mellőzhető?

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Előzmény:
LMzek 2.0 said: Dolgoztam a médiában/tanultam/ismerem, lepereg a rólam a "vetítés"!



A témához kapcsolódó "teljesen szakmai" -- :oops: -- az érved, ami jelzi, hogy "megértetted" a lényeget...

Értem az "emberi" reakciót is, csak "meg nem értem",
  • + nem szimpatikus,
  • és + mellőzhető!

... mellőzhető?

.
Akkor pont ennyire releváns tartalomként és egy humoros(?) lezárásaként a beszélgetésnek egy kis anekdota:
Anno, mikor még nagyon nagy szám volt a TV-nél dolgozni, úgy a hatvanas években, egy falusi elkezdett menőzni, hogy hát az ő rokona a TV-nél dolgozik. Aztán kiderült, hogy takarítóként. De hát nem hazudott, végül is onnan kapta a papírzacsiban a fizetést.

(Bocs, hogy nem raktam tele talányokkal és nem tördeltem olvashatatlanul szét; remélem így is átmegy a mondanivalóm. :) )
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
Akkor pont ennyire releváns tartalomként és egy humoros(?) lezárásaként a beszélgetésnek egy kis anekdota:
Anno, mikor még nagyon nagy szám volt a TV-nél dolgozni, úgy a hatvanas években, egy falusi elkezdett menőzni, hogy hát az ő rokona a TV-nél dolgozik. Aztán kiderült, hogy takarítóként. De hát nem hazudott, végül is onnan kapta a papírzacsiban a fizetést.

(Bocs, hogy nem raktam tele talányokkal és nem tördeltem olvashatatlanul szét; remélem így is átmegy a mondanivalóm. :) )


...sőt: van humorom is, és megengedhetem magamnak, hogy tudok rajta nevetni is! ;) + :D


...sőt 2.0: Hallottam ezen városi legenda állítólagos NASA-eredetijéről/-változatáról is!


...további :hadonaszos: -kat! :)

.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Mi biztosan nem csinálunk nagyvállalatot nagyvállalatok nélkül, állami pénzből a jelen rendszerben. Csak amíg a koncepció megragadt ott, h huh hát vektor vakcinát azt nem fog a nemzeti oltóanyag gyár csinálni, mert hát meg izé, ott ne is várjunk csodát. Pedig pl.: az bezony egy pont volt, ahol balról előzhettük volna a mezőnyt.
Milyen nemzeti vakcinagyár? Anno nagy csinnadrattával bejelentették, mitn az EU pénzes megállapodást. Barátom hívott is, hogy ráérek-e mert nagy pénz, Debrecenbe vakcinagyár automatizálás, favágó meló, jó bér, rövid határidő, de semmi nem halad... aztán nem értem rá, rákérdeztem egy év múlva, hogy mivan, csak nevetett és legyintett... persze a kivitelezésre bekerült multi megtömte a zsebét, gyár sehol, lófasz nem lesz, de már ki nem szarja le a vakcinagyártást... vajon mennyi pénz folyt el rá, és lesz-e valaha valami is belőle?

Volt itthon korábban oltóanyag gyártás? Szerintem volt már, pl. Gödöllőn a Human (később TEVA, most nem tudom mi) talán, meg talán az Egis Kőbányán is csinált ilyet.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Milyen nemzeti vakcinagyár? Anno nagy csinnadrattával bejelentették, mitn az EU pénzes megállapodást. Barátom hívott is, hogy ráérek-e mert nagy pénz, Debrecenbe vakcinagyár automatizálás, favágó meló, jó bér, rövid határidő, de semmi nem halad... aztán nem értem rá, rákérdeztem egy év múlva, hogy mivan, csak nevetett és legyintett... persze a kivitelezésre bekerült multi megtömte a zsebét, gyár sehol, lófasz nem lesz, de már ki nem szarja le a vakcinagyártást... vajon mennyi pénz folyt el rá, és lesz-e valaha valami is belőle?
Jelenlegi infóim szerint, ha egyszer el is készül, akkor a korábbi tervekhez képest nagyon minimál lesz az üzem. (Az eredeti tervek szerint nem csak koronavírus elleni vakcina, hanem az influenzán kívül az összes ajánlott és kötelező oltás ott készült volna.)
Volt itthon korábban oltóanyag gyártás? Szerintem volt már, pl. Gödöllőn a Human (később TEVA, most nem tudom mi) talán, meg talán az Egis Kőbányán is csinált ilyet.
Volt. A BCG vakcinát az OKI gyártotta (2001-ig), a DPT-t és a fekete himlő elleni vakcinát a gödöllői Humán Oltóanyagtermelő és Kutató Intézet gyártotta (2006-ig, ill. 1982-ig). Ez a három tisztán hazai volt. A polio elleni vakcina kezdetben magyar, később szovjet nyersanyag - hazai kiszerelés, majd végül tisztán szovjet gyártmány volt.
Ma már csak a Fluart és a gödöllői GSK gyárt oltóanyagot, bár ez utóbbi csak nyersanyagot, a későbbi feldolgozás Ázsiában történik.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
A szóbeszéd szerint az új kinai beruházás a BYD személyautó gyára lenne:

Szerintem érdemes megnézni a videót mert nem valami gagyi dolgot árulnak.
Érdekesség még, hogy ők maguknak gyártják az aksit akár csak a Tesla. 70 százaléka a kocsinak saját gyártás… a maradék 30 százalék külső beszállító.
Buszt már gyártanak Komáromban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Amikor rájössz, hogy már a Kínaiak is inkább itt gyártatnak, mert otthon már nekik sem vesz be mindent a gyomor...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amikor rájössz, hogy már a Kínaiak is inkább itt gyártatnak, mert otthon már nekik sem vesz be mindent a gyomor...

American factory-ban ellátogatott a cég amerikai vezetése a kínai anyagyárba.

Heti 6*12 óra munka, 3 havonta 2-3 nap szabadság, a lakás, a tv, a rádió minden a cégé, kötelező szakszervezet, aminek a vezetője a megyei CCP vezető és egyben a tulajdonos sógora.

Ehhez képest tényleg egy diktatúra vagyunk ahol bármit megtehetnek.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 474
113
A szóbeszéd szerint az új kinai beruházás a BYD személyautó gyára lenne:

Szerintem érdemes megnézni a videót mert nem valami gagyi dolgot árulnak.
Érdekesség még, hogy ők maguknak gyártják az aksit akár csak a Tesla. 70 százaléka a kocsinak saját gyártás… a maradék 30 százalék külső beszállító.
Buszt már gyártanak Komáromban.
Ez csodaszép lenne, főleg, ha Miskolcra menne.
LFP akksi szuper dolog: nincs benne kobalt és mangán
Olcsó autót is gyártanak, ami Magyarországra pont jó lenne: BYD Atto vagy Dolphin