Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mármint, hogy megcsinálja azt, amit a magyar annyiért, és olyan körülmények között nem csinálna meg.
Csak hogy értsük miről van szó:
1980ban volt kb csak budapesten annyi nagyüzem, mint ma az egész országban.
Volt 150ezres állandó hadsereg
És bújtatott munkanélküliség.
Ugyanennyi munkavállalóval.
Most meg nincs elég munkavállaló?
Akkor tessék szépen megkérdezni az akkori szakikat, hogy hogyan tudták ezt megszervezni.
És nem ideológiát adni az új trianonhoz, mert ugye nagyon jól látjuk, hogy nyugaton is mennyire működött az asszimiláció.
Meg nálunk is, hogy vagonokkal lett megoldva a nemzetállam. Még ha mi nem is kértük ezt.
Más szerep volt akkor az országra osztva én úgytudom.
Sok gyártósor mellett a Szu egyik éléskamrája voltunk. Ez feljebb való polc, mint amit az unió szánt nekünk...egyszerű felvevő piac az magországok (német,francia) számára, 10 milliós vásárlóerővel.

A néphadsereggel nem vagyok kompetens, szerintem az azért nem egy sikertörténet. 150 ezer fő ide vagy oda.

Asszimilációról meg nincsen szó.. még mindig ideiglenes vendégmunkavállalókról beszélünk. Magyarországra az idegenek meghatározott időre jönnek: dolgozni.
Nyugat-európába pedig élősködni, nőket erőszakolni, a jóléti államot lehúzni mennek az idegenek, miután meghívták (merkel) őket oda, mert különféle erőltetett ideológiák mentén úgygondolják, hogy a multikulti, a párhuzamos társadalmak jó dolog.
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
414
63
Akkor tessék szépen megkérdezni az akkori szakikat, hogy hogyan tudták ezt megszervezni.
Jóapám szerszámkészítő volt. Szerszámüzemben, gyárban, 70-80-as évek. Mesélte, hogy a hónap első hetén megcsinálta a havi 135-140%-os termelést, aztán meg igyekezett, hogy véletlenül se kapják lógáson... Hamar kisiparos lett...

Úgy tudták megszervezni, hogy sok felesleges munkaerő volt egyes posztokon.

Saját példa. Budapest, nagykörút, neves hotel. (nem írom le a nevét, nem reklámozom, de nem az a háborús fajta... ) '96-ban nyári gyakorlaton 3 műszakban voltam londiner ott. (éjszakás nem lehettem, fiatalkorú voltam még). Műszakonként 6-7 londiner, plusz kocsirendező, plusz Bell Captain (Londik főnöke) volt. Most jó, ha jut minden műszakra egy londiner. És érdekes módon több a vendég, és mindegyik feljut a szobájába... És direkt nem a porta-kassza-recepció hármast említettem, ahol részlegenként és műszakonként akkoriban 2 fő volt legalább, Most ha sok érkezés van, akkor van összesen 3 fő a pultban. Ez a digitalizáció eredménye, de a bitek és a software nem viszi fel a bőröndöt, és mégis...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Más szerep volt akkor az országra osztva én úgytudom.
Sok gyártósor mellett a Szu egyik éléskamrája voltunk. Ez feljebb való polc, mint amit az unió szánt nekünk...egyszerű felvevő piac az magországok (német,francia) számára, 10 milliós vásárlóerővel.

A néphadsereggel nem vagyok kompetens, szerintem az azért nem egy sikertörténet. 150 ezer fő ide vagy oda.

Asszimilációról meg nincsen szó.. még mindig ideiglenes vendégmunkavállalókról beszélünk. Magyarországra az idegenek meghatározott időre jönnek: dolgozni.
Nyugat-európába pedig élősködni, nőket erőszakolni, a jóléti államot lehúzni mennek az idegenek, miután meghívták (merkel) őket oda, mert különféle erőltetett ideológiák mentén úgygondolják, hogy a multikulti, a párhuzamos társadalmak jó dolog.
Esetleg bekukkanthatnál a belvárosba. Egyre színesebb,és nem a turistáktól.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Németországban így jelentek meg a törökök. Gondolom ott is hasonló beszélgetések zajlattok le. A vége ismert.
Nagyjából így zajlott, forrás a wiki:

Munkaerő-bevándorlás (1955-1973)​

1955-ben munkaszerződést írtak alá Nyugat-Németország és Olaszország között. Ez az első ilyen típusú kétoldalú megállapodás az NSZK és egy másik európai ország között. Az olasz bevándorlás oda-vissza út formájában jön létre, az olasz migránsok túlnyomó többsége nem szívesen marad az NSZK-ban vagy visszatér hazájába. 1965-ben érte el a csúcsot az érkezők száma, 273 960 fővel. 1967-ben az NSZK-ban dolgozó olasz munkavállalók mindössze 20% -a részesült szakképzésben.

A 1961. október 30A Bonn , másik kétoldalú megállapodást írtak alá, ezúttal Törökországban . 1973-ban ért véget az első olajsokk . A Spanyolországban is aláírta 1960-ban a felvételi megállapodást a német ipar. 500 000 spanyol emigrált NSZK-ba; 80% -uk a megállapodás lejárta után visszatért Spanyolországba.
A török bevándorlók, akik ebben az időszakban telepedtek le, általában vidéki területekről érkeznek, és alacsonyan képzett pozíciókat töltenek be.
1962 és 1971 között a jugoszláv lakosság 3,2% -a emigrált, főleg a vidéki lakosság, Nyugat-Németország ennek a bevándorlásnak a 61,2% -át nyelte el.
Maghreb és Portugália dolgozói is érkeztek az NSZK-ba. Általános szabály, hogy a külföldi munkavállaló tartózkodási ideje 2 év volt.


A gond az,hogy a hivatalos adatok szerint dolgozik kint ennyi magyar,közben a valóság nagyjából a négyszerese.

Ezt nem tudhatjuk biztosra, hogy a hivatalos szám négyszerese.. vagy igaz vagy nem.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Nagyjából így zajlott, forrás a wiki:

Munkaerő-bevándorlás (1955-1973)​

1955-ben munkaszerződést írtak alá Nyugat-Németország és Olaszország között. Ez az első ilyen típusú kétoldalú megállapodás az NSZK és egy másik európai ország között. Az olasz bevándorlás oda-vissza út formájában jön létre, az olasz migránsok túlnyomó többsége nem szívesen marad az NSZK-ban vagy visszatér hazájába. 1965-ben érte el a csúcsot az érkezők száma, 273 960 fővel. 1967-ben az NSZK-ban dolgozó olasz munkavállalók mindössze 20% -a részesült szakképzésben.

A 1961. október 30A Bonn , másik kétoldalú megállapodást írtak alá, ezúttal Törökországban . 1973-ban ért véget az első olajsokk . A Spanyolországban is aláírta 1960-ban a felvételi megállapodást a német ipar. 500 000 spanyol emigrált NSZK-ba; 80% -uk a megállapodás lejárta után visszatért Spanyolországba.
A török bevándorlók, akik ebben az időszakban telepedtek le, általában vidéki területekről érkeznek, és alacsonyan képzett pozíciókat töltenek be.
1962 és 1971 között a jugoszláv lakosság 3,2% -a emigrált, főleg a vidéki lakosság, Nyugat-Németország ennek a bevándorlásnak a 61,2% -át nyelte el.
Maghreb és Portugália dolgozói is érkeztek az NSZK-ba. Általános szabály, hogy a külföldi munkavállaló tartózkodási ideje 2 év volt.




Ezt nem tudhatjuk biztosra, hogy a hivatalos szám négyszerese.. vagy igaz vagy nem.
Mivel állandóan manipulált adatokkal dolgozik a KSH,én el tudom képzelni.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and tonyo

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Gondolom mind feketén hiszen a helyi tébé nem is tud róluk és így nem is ad át adatokat a magyar rendszernek.

Oh wait.
Miért is kellene adatokat átadni? Semmilyen kötelezettség nincs. Nagyjából nyolc évig olasz biztosításom volt,és a lőtéri puli kutya se tudta itthon. Annyi,hogy bejelented itthon a szüneteltetést,és onnan semmi közük sincs hozzá,hogy hol biztosítod magad. Amennyiben itthon valami gond van és orvos,vagy kórház kell hozzá,akkor kiszámlázzák. Oh wait.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and tonyo

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Esetleg bekukkanthatnál a belvárosba. Egyre színesebb,és nem a turistáktól.
Budapest egy világváros lett..
Amerre megszoktam fordulni, ott főleg turisták vannak, emellett lehetnek cserediákok, egyetemisták.
Köztük lehetnek elvétve feketék, ázsiaiak is...a vendégmunkások jellemzően ázsiaiak, de szoktam látni zsidókat is, kipával a fejükön és tökre büszke vagyok, hogy itt mindenki el van egymás mellett nyugodtan.

Vannak egészen kivételes befogadottjaink is, nem tudom ismered-e a munkásságát és próbatételeit ?
Dr. Rashwan Fathy Mohamed

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Budapest egy világváros lett..
Amerre megszoktam fordulni, ott főleg turisták vannak, emellett lehetnek cserediákok, egyetemisták.
Köztük lehetnek elvétve feketék, ázsiaiak is...a vendégmunkások jellemzően ázsiaiak, de szoktam látni zsidókat is, kipával a fejükön és tökre büszke vagyok, hogy itt mindenki el van egymás mellett nyugodtan.

Vannak egészen kivételes befogadottjaink is, nem tudom ismered-e a munkásságát és próbatételeit ?
Dr. Rashwan Fathy Mohamed

Ázsiai,arab,afrikai és nem turisták,és egyre több. Ennek semmi köze a világvároshoz. Nem hinném,hogy Duisburg,Párizs,vagy Malmö példáját kellene követnünk.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mivel állandóan manipulált adatokkal dolgozik a KSH,én el tudom képzelni.
Felőlem lehet igazad.. akkor legyen 400 ezer magyar, aki külföldön dolgozik.
Támogatom őket, hogy világot lássanak és pénzt keressenek, legtöbbjük így sokkal jobban megfogja becsülni a saját hazáját.

Viszont így megint oda lyukadunk ki, hogy mégis csak égetően nagy szükség van a vendégmunkásokra, hisz a 400 ezer kalandozó magyart pótolni kell a hazai munkaerőpiacon.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Felőlem lehet igazad.. akkor legyen 400 ezer magyar, aki külföldön dolgozik.
Támogatom őket, hogy világot lássanak és pénzt keressenek, legtöbbjük így sokkal jobban megfogja becsülni a saját hazáját.

Viszont így megint oda lyukadunk ki, hogy mégis csak égetően nagy szükség van a vendégmunkásokra, hisz a 400 ezer kalandozó magyart pótolni kell a hazai munkaerőpiacon.
A 400 ezer magyart meg kellett volna fizetni. a nagy része sose fog vissza jönni.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A 400 ezer magyart meg kellett volna fizetni. a nagy része sose fog vissza jönni.
Ez megint csak egy hipotézis a részedről.
Most rossz kedved van, így gondolod, holnap jobb lábbal kelsz, már azt fogod írni, hogy visszajönnek mind egyszálig.
Ha magamból indulok ki, mindegyik visszajön... 19 nyarán Toszkánában nyaraltam, Ligur-tenger, Pisa, Siena, Lucca, Firenze... gyönyörű vidék.. Itália amúgy is a kedvencem.. 8 nap után mégis honvágyam támadt, mert bár minden szép és jó volt, ez itt nem az enyém.. enyém a Lacus Pelso. :D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Ez megint csak egy hipotézis a részedről.
Most rossz kedved van, így gondolod, holnap jobb lábbal kelsz, már azt fogod írni, hogy visszajönnek mind egyszálig.
Ha magamból indulok ki, mindegyik visszajön... 19 nyarán Toszkánában nyaraltam, Ligur-tenger, Pisa, Siena, Lucca, Firenze... gyönyörű vidék.. Itália amúgy is a kedvencem.. 8 nap után mégis honvágyam támadt, mert bár minden szép és jó volt, ez itt nem az enyém.. enyém a Lacus Pelso. :D
Rettentő naiv vagy. Mellesleg nincs rossz kedvem. Ja és sose magadból indulj ki. Pelso tava már rég nem a tiéd,vagy plebsé.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 034
16 100
113
Miért is kellene adatokat átadni? Semmilyen kötelezettség nincs.


A 400 ezer magyart meg kellett volna fizetni. a nagy része sose fog vissza jönni.

Akkor maradjon. Kicsit unalmas már hogy úgy csinálunk mintha a mosogatás-takarítás-recepciós-szekus az valami pótolhatatlan stratégiai fontosságú tudás lenne, márpedig az EU-ba ‘kivándorlók’ nagyobb része pontosan ezt csinálja.

Ahogy ők vagy bárki random bevándorló el tudja végezni ott (és bármikor pótolható egy másikkal), úgy itthon is.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Negan and aquarell

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ázsiai,arab,afrikai és nem turisták,és egyre több. Ennek semmi köze a világvároshoz. Nem hinném,hogy Duisburg,Párizs,vagy Malmö példáját kellene követnünk.
Kínai negyedről tudok, már az Unióba lépésünk előtt is jelen volt a kínai diaszpóra.. és semmi baj velük. Az államnak, a magyaroknak gondot ritkán okoznak, inkább egymással szoktak összezörrenni, amit külső beavatkozás igénylése nélkül rendezni szoktak egymás között.

Miért követnénk az említett városok példáját, mert mászkál néhány színesbőrű Bp utcáin ?
Nem tudok arról, hogy muszlimok zsidókat vernének a dohány utcai zsinagóga előtt, vagy hogy muszlim bandák területi háborút vívnának afrikai bandákkal a nyóckerben... a félelmek, amiket kommentbe öntesz,csak a fejedben léteznek.. sem a kormány politikája, sem a valós tények nem igazolják vissza. Annyi fekete, mint amennyi Budapesten van, ennyi Tokióban is mászkál, pedig a japánok aztán tényleg egy zárt társadalom.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113



Akkor maradjon. Kicsit unalmas már hogy úgy csinálunk mintha a mosogatás-takarítás-recepciós-szekus az valami pótolhatatlan stratégiai fontosságú tudás lenne, márpedig az EU-ba ‘kivándorlók’ nagyobb része pontosan ezt csinálja.

Ahogy ők vagy bárki random bevándorló el tudja végezni ott (és bármikor pótolható egy másikkal), úgy itthon is.
Akkor leírom még egyszer. A magyar TB-nek csak akkor van fogalma rólad,ha közlöd velük,hogy hova mész. Amennyiben megszünteted a lakcímedet,akkor meg pláne. Egy dologra kell figyelni,mikor hazajössz azonnal jelentkezz be,és lehetőleg hozz papírt arról,hogy megszünt a kinti lakhelyed előző nap,vagy rögtön csinálj egy céget,és akkor máris tudsz újra fizetni itthon. Az meg amit belinkeltél,még csak próbaüzem.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 591
113
Kínai negyedről tudok, már az Unióba lépésünk előtt is jelen volt a kínai diaszpóra.. és semmi baj velük. Az államnak, a magyaroknak gondot ritkán okoznak, inkább egymással szoktak összezörrenni, amit külső beavatkozás igénylése nélkül rendezni szoktak egymás között.

Miért követnénk az említett városok példáját, mert mászkál néhány színesbőrű Bp utcáin ?
Nem tudok arról, hogy muszlimok zsidókat vernének a dohány utcai zsinagóga előtt, vagy hogy muszlim bandák területi háborút vívnának afrikai bandákkal a nyóckerben... a félelmek, amiket kommentbe öntesz,csak a fejedben léteznek.. sem a kormány politikája, sem a valós tények nem igazolják vissza. Annyi fekete, mint amennyi Budapesten van, ennyi Tokióban is mászkál, pedig a japánok aztán tényleg egy zárt társadalom.
Tokióban feketéből csak turistát láthatsz. Valószínű,hogy lemaradtál a Lurdy-háznál kitört balhéról,mert ott éppen egy régóta itt élő szír és jordán család közti üzleti okokra vissza vezethető sok éves vita csapott át verekedésbe. Valami buborékban élhetsz. Ezt ne vedd sértésnek.