Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
És akkor a mérnök srácok csak bemennek felveszik a fizut azt nem csinálnak semmit. Tudom hogy a multiknál sokazor nem csinálnak semmit, de ennyire?
Sztem hagyjuk. Páran nem kíváncsiak a valóságra, egyszerűbb xarozni azt is ami van. Pedig sztem nem annyira fasza az ország, hogy muszáj legyen ferditeni. Van bőven probléma.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
Talán azért mert annyi pénzt fizetnek azokban a pozikban ami miatt inkább külföldön vállal állást több 100 ezer magyar.

Amúgy az építőiparból át lehetne irányítani egy csomó embert a fölösleges presztizsberuházások elhagyásával a termelőszektorba.
Ha ez magyar helyzet lenne akár igazad lehetne. De egész térségben ez a helyzet. Pl. Kelet -Europabol mennek az ápolónők Németországba, a németek, osztrákok meg Svajcba, Amerikába. Mindig lehet ráemelni.

Szal folyamatokat lassítani lehet, de megfordítani nem
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mond te dolgoztál építőiparban?
Nézd, lehetne ezt emlegetni, de Könyves Kálmán amúgy full liberális lopási törvényei alapján, minden egyes magyar építőiparban dolgozó ember felakasztható. És fel is kéne akasztani.
Vagy ha nincs magyar munkás. Mert mondjuk szakmunkás nincs. Nagyobb pénzért sem.
De lenne, csak a multinál van. Mert az nem rosszabb mint egy rosszabb római rabszolgataró

magasabb bérért az nyíg legjobban ha a szaki elkér 10.000 Ft-t egy óra munkáért.
Igen, alapvetöen kiakaszt, amikor anyagköltség és adóbefizetés nélkül elkér a "szaki" (kontárok pert indítottak, hogy kontárnak nevezem ezeket az izékét) egy munkáért, amit csak azért kell a "szakival" megcsináltatnom, mert pártunk és kormányunk előírta, és miután végzett min egy hónapom rámegy, hogy kijacítsam a fost amit csinált, szóval ez a magyar kkv izé elkér annyit egy óráért, amit én kapok, olyan munkáért, amit ő sose tudna megcsinálni.
De a magyar kormány még mindig kkv párti. Csak a magyar kkv szektor 50+%át kéne elküldeni szibériába rezet bányászni.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Nézd, lehetne ezt emlegetni, de Könyves Kálmán amúgy full liberális lopási törvényei alapján, minden egyes magyar építőiparban dolgozó ember felakasztható. És fel is kéne akasztani.

De lenne, csak a multinál van. Mert az nem rosszabb mint egy rosszabb római rabszolgataró


Igen, alapvetöen kiakaszt, amikor anyagköltség és adóbefizetés nélkül elkér a "szaki" (kontárok pert indítottak, hogy kontárnak nevezem ezeket az izékét) egy munkáért, amit csak azért kell a "szakival" megcsináltatnom, mert pártunk és kormányunk előírta, és miután végzett min egy hónapom rámegy, hogy kijacítsam a fost amit csinált, szóval ez a magyar kkv izé elkér annyit egy óráért, amit én kapok, olyan munkáért, amit ő sose tudna megcsinálni.
De a magyar kormány még mindig kkv párti. Csak a magyar kkv szektor 50+%át kéne elküldeni szibériába rezet bányászni.
Na te vagy a díszpéldánya annak a semmitérő multis csávónak aki azt hiszi hogy amikor egésznap meetingel akkor dolgozik. Aztán kikerülnél egy kkv hez és pislognál mint pocok a lisztben. Gondolom minden főnököd hülye és nem is érted mit keresnek ott. Ez is jellemző tünet.
Amúgy hol kkv párti a kormány? A támogatások nagy részét a multik kapják. És szerintem a valóságban a multik nem hatékonyabbak csak akkora tőke van mögöttük hogy a termékük sokszor monopol helyzetben van. Nagyobb mennyiség nagyobb marketing stb
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
semmitérő multis csávónak
Már majdnem egy hete multinak dolgozom.

egésznap meetingel akkor dolgozik.
Igen, meetingelek, nyilván folyamatosan, csak akkor ki dolgozik a laborban?
Aztán kikerülnél egy kkv hez és pislognál mint pocok a lisztben
10 évet húztam le a magyar kkv szektorban, most ünneplem, hogy vége. Köszönöm ismerem azt a világot. Átlag magyar kkv tulajt csak azért nem köpném le, mert koszos lenne a nyálam.

Gondolom minden főnököd hülye és nem is érted mit keresnek ott.
Voltak nagyon jó főnökeim, ismerek olyan vállalkozót aki abszolút korrekt, rendes ember volt. Illteve még az, a cége már nem az övé. Azt vitte a NER.

A támogatások nagy részét a multik kapják.
Mondjuk mert adófizető multit már láttak, kkvt még nem nagyon. Mondjuk mert ott nem magadnak veszed a kesztyűt, és a laborköpenyt. Vagy a munkavédelmi ruhát.
És már az hatalmas támogatás, hogy nem megy ki ellenőrzésre az állam, így folytatódik ez a foshalom amit magyar kkv szektornak hívnak.

szerintem a valóságban a multik nem hatékonyabbak
Szerintem meg zongorázni lehet a különbséget. Ezt már így egy hét alatt látom. És baromira nem bánom, hogy végre kiszakadtam onnan. A simliskedés, a pdf szerkesztők világa immár a múlt.
Most is volt velem új belépő, aki mellékesen munkaügyi perre is megy, a büszke magyar kkvs ex munkahelyével szemben, mert hát azt sikerült neki hazudni, hogy be van jelentve, és kapta is a szép bérjegyzékeket, csak kiderült, hogy mégsem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 097
113
Megjegyeznem,hogy a draga,es iszonyu sok kontart dxamlalo "szaki" igennagymettekben koszonheto a sxakkepxes,meg ugy altalaban az oktatas szetveresenek.
Egyettelmu az iranyzat A nep legyen csak droid,lecserelheto biorobot.
Ez aztan a nemzeti kormanyzat.....Lopokulat.Nemzetgyilkos rezsim.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Megjegyeznem,hogy a draga,es iszonyu sok kontart dxamlalo "szaki" igennagymettekben koszonheto a sxakkepxes,meg ugy altalaban az oktatas szetveresenek.
Egyettelmu az iranyzat A nep legyen csak droid,lecserelheto biorobot.
Ez aztan a nemzeti kormanyzat.....Lopokulat.Nemzetgyilkos rezsim.

Az első mondattal egyetértek, de nem szétverés, hnem szétrohadás a jó szó. A közvetlen oka a pénzhiány. Szerintem mélyebb oka nincs a kormányzat részéről, egyszerűen innen lehet sok pénzt elvonni, anélkül, hogy megfelelő érdekérvényesítő képesség lenne. A lakosság sem áll ki a tanárok mellett, mert ha sztrájkol nem vigyáz a gyerekre...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 063
33 097
113
Az első mondattal egyetértek, de nem szétverés, hnem szétrohadás a jó szó. A közvetlen oka a pénzhiány. Szerintem mélyebb oka nincs a kormányzat részéről, egyszerűen innen lehet sok pénzt elvonni, anélkül, hogy megfelelő érdekérvényesítő képesség lenne. A lakosság sem áll ki a tanárok mellett, mert ha sztrájkol nem vigyáz a gyerekre...
A masodik fele meg a kovetkezmeny.
De szerintem nagyon is dzandekos kovetkezmeny.Werboczy szellemenek neofeudalosya feltamadasanak nemzetpusztito kovetkezmenye.Kergeddul el a fejét folemelo magyar jobbagyot,jo lrsz helyette az engedelmes olah ( filipino,ukran,mongol,tatar,stb)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az első mondattal egyetértek, de nem szétverés, hnem szétrohadás a jó szó. A közvetlen oka a pénzhiány. Szerintem mélyebb oka nincs a kormányzat részéről, egyszerűen innen lehet sok pénzt elvonni, anélkül, hogy megfelelő érdekérvényesítő képesség lenne. A lakosság sem áll ki a tanárok mellett, mert ha sztrájkol nem vigyáz a gyerekre...

Én mint szülő miért álljak ki valami mellett amit nem támaszt alá a környezetemben semmi?
Igaz ismerek össz-vissz 3 tanárt, de ők a neveletlen gyerekek miatt sírnak, arról meg nem az állam tehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 026
2 908
113
Mondjuk mert adófizető multit már láttak, kkvt még nem nagyon. Mondjuk mert ott nem magadnak veszed a kesztyűt, és a laborköpenyt. Vagy a munkavédelmi ruhát.
És már az hatalmas támogatás, hogy nem megy ki ellenőrzésre az állam, így folytatódik ez a foshalom amit magyar kkv szektornak hívnak.

kb 2-3 havonta kapunk NAV ellenőrzést, illetve támogatói eljárást.

De kérdés:

Eredmény arányos adó: 5%
Árbevétel arányos adó: 1 %

Eredmény arányos adó: 0,3 %
Árbevétel arányos adó: 0,1 % (ez nem biztos, hogy pontos mert csak a pénzügyi riportt néztem, nincs kedvem előkeresni a teljes beszámolót)

A fentiekből melyik egy relatíve jól menedzsel magyar középvállalkozás adóterhe, és melyik a Robert Bosch Hungária Kft-é? Ráadásul a TAO mértéke nominális elég közel esik egymáshoz.

Ja és jellemzően a KKV-k könyvelés technikailag kisebb bravúrokra képesek (lustább könyvelő, nem elég felkészült ügyvezető, kevesebb beruházás (mondjuk miből is?) ) így a fenti adónál TAO-ból általában dupla mennyiség jön nekik ki.

Szóval, akkor ki fizet adót, és ki kevesebbet?


Félreértés ne essék szerintem sem lenne szükség a magyar vállalkozói közeg 50%-ra, mert képzetlenek, és nem képesek menedzselni egy céget. Nincs szükség ennyi vállalkozóra, csak hát mindenki jobban akar élni és azt látja, hogy a vállalkozóknak jobban megy. Persze nagy részének ideig-óráig, az első adófizetésig, mert azt már nem tudja előre kalkulálni.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 047
30 447
113
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 047
30 447
113
MED_0017621884.jpg
MED_0017621881.jpg
MED_0017621879.jpg
MED_0017621878.jpg


 
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Vicces
Reactions: tomcat1

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 145
15 777
113